Poznáte dobrého gynekológa v Prešove?

slama
24. jan 2007

Ahojte baby.
Chcem sa s Vami poradit,ktory gynekolog v PO je dobry ?Mam aj otazku aky je napr.Dandar,ci Ligus?Dakujem...

vierku
29. jan 2011

sima90
u Mudr.Dandara sa prezlieka u sestričky v mini kabínke v rohu miestnosti..Dones si papučky,lebo musíš prejsť cez sestričkovskú miestnosť kde sa pohybujú ženy ešte obuté do vedľajšej k lekárovi.Mňa by zaujímalo koľko stoja jednorázové vyšetrovacie kliešte u iných lekárov - u Dandára ak si dobre pamätám 1,60 €.No najväčší problém je dostať sa vôbec na vyšetrenie.

zuzihassi
29. jan 2011

@majaja86 No tak ku Brehovej som chodila lebo to bola prvá voľba, blízko pri škole. Ju je dobré mať, ked ti nič nie je. Je príjemná, nikdy sa tam nečaká, nikdy nemá ľudí. Ale čo sa týka toho, aká je doktorka. Mne nikdy ani krv nezobrala a naposledy mi len tak zbrucha povedala, že mám zápal krčka, dala mi nejaké robené tabletky, z ktorých nič. Už 3 mesiace ma bolí v podbrušku. 1. februára idem ku dr. kleinovej, tak snáď má dá dokopy. Pretože tu čítam na ňu len samé pozitívne ohlasy. Držte palce..

zuzihassi
29. jan 2011

@majulik241 Brehová má ambulanciu na francisciho (alebo tak sa to nejak píše). Je to blízko Prešovskej univerzity. Nikdy sa tam nečaká, lebo nikdy nemá ľudí. Ako človek nie je zlá. Je priateľská, sestrička je tiež veľmi priateľská. Ale čo sa týka prezliekania, máte sa vyzliecť u sestričky a potom s holým zadkom isť k nej na kozu. Vyšetruje rukou, že vám je z toho až vracanie (ako dobytok). Má sono v ordinácií, ale veľmi sa do neho nehrnie (minule som povedala, že ma brucho bolí). Tiež veľmi nekomunikuje o probléme, ktorý máte. Neberie krv, že vraj to má spraviť váš obvodný. Ako hovorím, keď vám nič nie, tak je to pohoda. Nečakáte. Ale ked máte problém, tak vám nepomôže. Dá vám nejaké robené tabletky, ktoré nič nepomôžu a dá ich bez toho, aby zistila, aký zápal máte. A stery si odnesiete samy do laborky. No ja som vymenila ju za Kleinovú. Samé dobré ohlasy o nej čítam, tak uvidíme, či ma ona dá dokopy.

ewkaewka
29. jan 2011

@vierku no u Palla sa zvoní, ale otvára sestrička alebo aj Pall priamo z ordinácie gombíkom. Neobjednáva sa, prídeš kedy potrebuješ, vezmeš si kartičku s číslom a čakáš. Bez čísla berie iba tehotné na sono tuším. Odporúčam prísť okolo obeda, vtedy sa nečaká skoro vôbec 😉

majaja86
29. jan 2011

@zuzihassi Presne to isté ... nikdy mi nebrala krv... po potrate ma ani neskontrolovala ako som na tom ☹ čo ma trošku zarážalo, nekomunikuje ako si vravela o problémoch.... takže taktiež od nej chcem odísť... prosím ťa robila ti problém, ked si od nej chcela zobrať kartu? Ako si ju od nej pýtala? Ja mám z toho dilému lebo tento týžden si ju chcem od nej vypýtať a chcem isť tiež ku Kleinovej. A Kleinová ťa chcela zobrať? Ako dlho si čakala na objednanie? Ak môžeš tak prosím odpíš 🙂 dakujem

marcovka
29. jan 2011

ahojte dievčata no ja sa čudujem,že ste mali odvahu ist k "Brehovej,ona ma ordinaciu asi preto lebo musela z nemocnice odísť pre dost problemov!ona už nesmie chodit k porodom a operovat divim sa že niekto ešte ku nej chodí!!!

zvonkohra
30. jan 2011

@zuzihassi ja som odisla od palla ku kleinovej a je super 🙂 vrelo odporucam 🙂
@majaja86 tebe som uz o nej pisala a neboj sa ved prides popytas kartui a vyradenie s evidencie a ides

vierku
30. jan 2011

@zvonkohra Prečo si odišla od Palla?

vierku
30. jan 2011

@ewkaewka Ako je to so sterom ak prídeš na rad až okolo obeda-nemudíš si ho zaniesť sama do labáku? U doktora Dandara po stery chodia už pred obedom a potom len pacientka sama na výlet po meste do labáku.

zvonkohra
30. jan 2011

@vierku lebo mi vadilo to jeho cudne spravanie...nieje zly...ale mal cudny zmysel pre humor a mal svoje nalady chapem ako kazdy clovek ale tak nevyhovoval mi

vierku
30. jan 2011

@zvonkohra Na čudný zmysel pre humor som zvyknutá od môjho neurologa. Je čosi ako doktor House zo serialu-zvláštny a cynický.Ale aj problém ho zaujíma rovnako ako doktora House. Snáď by som to tam vydržala ak sa dá dostať na ošetrenie.Len preto chcem odísť od doktora Dandára lebo tam to je na celý deň.

zvonkohra
30. jan 2011

@vierku jasne ako pisali kocky tak naj je tam ist okolo 10stej vtedy tam je strasne malo pacientiek a bere hned...z ran pridu vsetky ale ide to dost rychlo 🙂

vierku
30. jan 2011

@zvonkohra super,tuším to bude doktor Pall kam sa premiestnim🙂

ewkaewka
30. jan 2011

@vierku neviem o tom žeby posielal pacientky do labaku, ja som bola na vyšetrenia stále okolo obeda a bral mi aj ster, a nič som nemusela nosiť. možno to majú rozdelené po lekároch tí čo chodia po vzorky a pod. že k jednému chodia na 9tu, k inému na 12tu a tak 🙂

vierku
30. jan 2011

@ewkaewka Ja som si bola 3x zaniesť ster na Čapajevovu tam ma poslala sestrička. Až nedávno som si všimla oznam, že stery sa odnášajú len do 12 00 hod. Asi si mala šťastie na ošetrenie skôr,než prišiel ten pán s príručnou chladničkou 🙂

aduskatt
30. jan 2011

@majaja86 karta je majetkom lekara, nesmie ti ju dat podla zakona do ruk, takze chod novej lekarke, daj sa zaregistrovat, povedz, kam si chodila pred tym, nech si vyziada tvoju dokumentaciu a MAS PO STAROSTIACH AKO PYTAT KARTU🙂

zvonkohra
30. jan 2011

@aduskatt noo ja som kartu nedostala do ruk iba kazdu stranu presvietenu s nej to nieje karta??? 😕

aduskatt
30. jan 2011

@zvonkohra nie, nie je.....to je len fotodokumentacia, original karta je majtok lekara a nesmie ju pustit z ruk.ak ti ju da a pride kontrola, ktora tu kartu unho nenajde, koleduje si o dobry pruser..........fotokopiu na tvoje poziadanie ti, samozrejme dat musi.............ja som narazala na to, ako sa vyhnut navsteve lekara, ked chces od neho odist k inemu🙂

kvetka84
30. jan 2011

@majaja86 ja som tiez menila lekarku ked som zistila , ze som tehotna. Funguje to tak, ze sa pojdes najprv opytat novej ci ta vezme, ked sestricka alebo lekarka povedia , ze ta zoberu, tak pojdes za svojou terajsou lekarkou , v mojom pripade stacilo ist za sestrickou, ona ma vybavovala. Potrebovala vediet kam pojdes od nej, ale neviem ci zo zvedavosti alebo to musia zaevidovat. Na vymenny listok mi napisala hlavne diagnozy pocas celeho chodenia k nej, ziadne kopie karty mi nerobila. A vyradila ma.
Potom som isla za novou, dala jej ten vymenny listok a od 1. noveho mesiaca mozes zacat chodit tam. Teraz je to tak, ze menis lekara stale k prvemu. Ty to uz teraz nestihas, tak som zvedava co ti povedia, lebo mne povedala, ze stara ma odhlasuje zo zdravotnej poistovne k 30-mu a nova ma prihlasuje od prveho.
Ak by si mala nejake vaznejsie choroby pocas chodenia k starej, tak ta nova lekarka si potom vyziada od tvojej starej gynekologicky opis karty. Ale to uz ide mimo teba. Podla zakona, tebe do ruk kartu stara lekarka nemoze dat. Moze si ju vypitat nova lekarka priamo cez telefon alebo postou.
Dufam, ze som poradila a ze je to jasne 😉

majaja86
31. jan 2011

@aduskatt dakujem... už na tom začínam pracovať .... ja občas potrebujem poriadne nakopnutie 😉

majaja86
31. jan 2011

@kvetka84 ahoj dakujem za radu... zi zlatá.... no dnes som sa o to pokúsila no nepodarilo sa mi dovolať k doktorke ku ktorej chcem isť, takže už to tento mesiac naozaj nestíham, ale dúfam, že od nového mesiaca budem daleko od tej starej 🙂

kiki5
1. feb 2011

ak sa možem pridať ja som chodila k Dr palovi a isla smo hned po porode preč. po kartu som nemala odvahu ist kedžže som raz videla ako si prisla pacientka pre vypis že odchadza. isla preč z plačom. Velmi citlivý lekar na nu reval- upozornujem na tehotnu ženu a nakoniec ju poslal do p..... to doslova. stači ak date do schranky papier že žiadate o vyradenie z evidencie a prestupujete k dr.....

zvonkohra
1. feb 2011

@kiki5 mne to u palla vybavila sestricka od kleinovej 🙂

kiki5
1. feb 2011

aj to sa da ale osobne by som tam nešla. a este ko dbornosti. ked som bola tehotna tak som tam chodila 3 mesiace že mi hrozne tvrdne bruche a nemožem ani chodit. zvawžili ma zmerali tlak a to bola poradna. doktor mi na to stale povedalotvrdne brucho? ani mi nehovorte. nakoniec som islqa do nemocnice k znamemu a tam ma hned nechali- 2 mesiace som preležala v nemocnici až do porodu.

zvonkohra
1. feb 2011

@kiki5 mne raz povedal pall ked som mala krce a este tam robila dr.vagaska ktora mi dala on zaco jej dakujem 🙂 ze ci som rano jedla lebo ze ked sa on nenaje tiez ma krce 😠

zuzihassi
1. feb 2011

@majaja86 Ahojček, no tak dnes som tam bola a odporúčam vrelo všetkým. Je veľmi zlatá, veľmi ľudská, usmievavá, komunikatívna, vysvetlí veci. V ambulancii pekne, urobí ti ultrazvuky. Akurát sa priprav na čakanie v čakárni, aj keď ťa objednajú na nejaký čas, väčšinou tam je 2hodinový posun, a to zvlášť v utorok, lebo to majú aj prenatálnu poradňu, či niečo také.. Čo sa týka nových pacientiek, tak asi berie, neviem o tom, aby nebrala. Ja som mala problémy, Brehová svojím asi orlím zrakom mi dala nejaké tabletky a povedala, že zápal krčka, ale nič nepomohlo. Tak som potom napísala mail Kleinovej a ona mi odpísala naozaj dlhý mail, čo všetko treba vyšetriť pri mojich problémoch a že sa mám objednať u sestričiek a povedať im, že je to súrne. Tak som tam volala v strede februára, ale problém je ten, že ty musíš byť vyradená z evidenice vždy k 1. v novom mesiaci, takže možno keby si zajtra išla za brehovou, tak by ťa možno ešte vyradila k 1. v mesiaci lebo ja som tak čakala polovičku januára. No čo ti poviem. Prišla som tam a povedala, že chcem sa vyradiť z evidencie. Ona povedala, že kde chcem ísť a ja že ku Kleinovej. Opýtala sa ma, či som nebola spokojná, ja som povedala, že moje problémy nevyriešila a vyradila ma v pohode.. to ti musí dať taký lístoček či čo. Ak myslíš, že máš v tej karto toľko vecí, že lekárke treba, tak za 7 eur ti prekopíruje kartu, neviem, aký je postup presný. Takže moje odporúčanie. Určite sa vyraď. Ak máš nejaké problémy, tak čím skôr, aby ťa mohli u Kleinovej zobrať. Oni síce majú ľudí strašne veľa a na preventívku ťa objednajú tak možno v apríli, ale keď máš niečo urgentné, tak ťa hneď vezmú. Určite tam ale chod, poliklinika, levočská, 5. poschodie... 🙂 Prajem veľa šťastia a určite budeš spokojná s doktorkou.. 🙂

zuzihassi
1. feb 2011

@kiki5 To nemyslíte vážne. Tak ja by som ho netak do pi poslala a taký cirkus by som urobila, že by to nerozdýchal. Hneď by som volala na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou alebo do telky. Toto je, že my ľudia sami dovolíme lekárom, aby si robili, čo sa im zachce. A oni si neuvedomujú, že oni sú poskytovatelia služieb a že v ich vlastnom záujme by sa mali správať dobre, pretože je ich x. Ale to je tak, poskytujú služby v tej najzranitelnejšej oblasti života, takže si dovoľujú...

zvonkohra
1. feb 2011

@zuzihassi presne tak aj ja som bola moc spokojna a aj som 🙂 🙂 🙂 a úresne aj ja som pisala maila 😀

kiki5
1. feb 2011

ja chodim teraz k dandarovi je prijemny až na to že ja som taka že som hambliva a on sam od seba nerozprava. a hlavne mam deti a tak sa tam nemam ako dostat a čakat niekolko hodin. takže v podstate nechodim. sestričku ma taku že asi svoju pracu nenavidi. zabija pohladom ale on je velmi priujemný lekar.

majaja86
1. feb 2011

@zuzihassi DAKUJEM za odpoveď 🙂 Ta správa ti, ale dala zabrať čo? 🙂
Dnes som už volala Kleinovej, vezme ma, no objednala ma až na marec. U Brehovej sa musím dať vyradiť z evidencie, no ešte mám u nej výsledky z cytologie, ktoré predpokladám, že nie sú ok (mám asi zápal), tak ešte sa buď nechám preliečiť ňou alebo to nechám na samopreliečenie .... no do konca marca sa mi nechce čakať na liečbu od Kleinovej, keďže by ma skor asi nevzala 😒
Potešila si ma však, že ti nerobila problémy z toho, že od nej odchádzaš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre