Poznáte MUDr. Jozefa Záhumenského?

cheequix
6. mar 2014

Zvažujem nového gynekológa v BA, preto budem vďačná za každý názor a najlepšie osobnú skúsenosť s týmto lekárom. Dlho pôsobil v ČR, momentálne ordinuje v GPN Koch.

esstela
4. mar 2016

@cheequix doc Zahumensky posobí momentalne v Trnave ako prednosta a konči,vracia sa nasp§t do Prahy

lenusa43
5. mar 2016

@esstela takže vydržal len rok

esstela
11. mar 2016

tak zostává,už je to definitívné 🙂

tamarka9
26. okt 2016

@esstela mne dnes moja dr povedala ze je v Ružinove v ba,ze odišiel z Trnavy tam...

bianca210
10. nov 2016

Ano,ano,ja som u neho rodila minuly rok v septembri v Trnave a teraz k nemu hodim do poradne v Ruzinove

veroa
10. nov 2016

No ja som u neho rodila v Prahe, rok2012, pohodový, trocha miestami až výstredný,ale na profesionalite sa to neodrazilo. Doktor,kt.si vás vypocuje a všetko vysvetlí,odporucam.

dilino
10. nov 2016

pre mňa ON nieje ani lekar a ani človek je to pokrytec prvej triedy a uplatkar a na mňa išiel robiť posudok a nakoniec do posudku napisal len kôli tomu že kryl svojho akože kolegu z odoboru a kamarata išiel naňho robiť znalecky posudok s vysledkom že nič neurobil mňe ten lekar a aby sme si rozumeli dcerka po zbabranom pôrode už 8 rok leži je ochrnuta na všetky 4 končatiny, nevydi, nosi plienky, nerozprava, nechyta žiadne predmety do ruk a ON aby kryl gynekologa napisal že sa nič nestalo že nieje vinny tak ak by to urobil niektorej z vas tak neviem či by to bola radosť ak by bol taky dobry tak nechodi z nemocnice do nemocnice ale potrebuje žrať z veľkeho koryta ma asi tri žaludky tak chodi z nemocnice do nemocnice takemu by som neverila na tvojom mieste to nieje ani človek ked ako gynekolog čo privadza na svet cudzie deti na moju dcerku napisal že sa nič nestalo preto je postihnuta ležiaca, slepa, ochrnuta, a že pre ňeho sa nič nestalo hnus je to a nie lekar.

kittykat22
10. nov 2016

On bol velmi dobry a empaticky lekar. Ale za posledne 2-3 roky mu slava stupla do hlavy a je arogantny a protivny. Ma pocit ze nad jeho nazor nie je, a kto sa nestotznuje s jeho nazorom tak je debil. Je to idealny porodnik pre zeny ktore tuzia po prirodzenom porode - on je jeho zastancom a pretlaca ho za kazdych okolnosti. Je jedno ci je dieta KP, alebo ci je zena po cisarskom reze atd. atd. Publikuje nekonecne clanky ako cisarsky rez skodi matke, dieatu, ako to nie je dobre ani prirodzene a v statistikach dokonca uvadza ze zeny ktore rodia CS, tak ich deti maju ovela vyssiu percentualnu pravdepodobnost umrtia do 18 rokov. Az trosku sialene ako to prezentuje. Za kazdu cenu presadit svoj nazor. Pre neho je prirodzeny porod alfa omega. Ja som citala jeho prispevky na inom fore a jeho bohorovnost a dokonalost akou sa prezentoval nechava oci dokoran.

dilino
10. nov 2016

@kittykat22 hovorim že ma IQ hojdacieho koňa pre mňa ON nieje lekar tie dristy a od koryta kde si môže trhnuť prachy to by neodišiel ani keby bol chory hlavne že je nenažraty a furt by mu bolo malo a ked si to prečita normalna mama žena a ked si pomysli že by jej urobil niečo zle tak radšej nech k nemu ani neidu ženy je to pokrytec sam je otcom dcery a napisal na moju dcerku ako som pisala ťažko postihnutu že nič sa nestalo vlastne a že prečo je taka napisal do papierov same dristy samozrejme určite za nejaku protislužbu a napisal že dotyčny lekar postupoval spravne a preto sa nevie dostať k odškodnemu hoci dvaja lekari napisali že chybu dotyčny lekar urobil ale čo napisal Zahumensky je sväte ako pišeš ako biblia tak že pre mňa to nieje ako ani človek ani ako lekar ON je pre mňa odpad ľudskej spoločnosti.

reluska
18. nov 2016

@kittykat22 ja som u neho rodila 2r späť, najskôr sme sa dohodli že po dvoch sekciách porodím konečne prirodzene... povedal ok, pokial bude mať dieťa do 3,5kg, potom to skomplikovala moja cukrovka a rovno mi povedal že on je zástanca prirodzeného pôrodu, ale rodiť po dvoch sekciách s cukrovkou, vraj to si nikto tu netrúfne. Tak napokon opäť plánovaná sekcia, ale všetko dopadlo ok. Nemôžem na neho povedať nič zlé.. len som zostala zarazená ked sa tu píše o nom ako o arogantnom, nemala som ten pocit. Hold ludia sa menia

haimi
2. jan 2017

@bianca210 ahoj, viem že Záhumenský odišiel z Trnavy a robí v Ružinove prednostu. Píšeš, ze chodis, resp si chodila k nemu do poradne. Ma aj v Ružinove poradňu pre rizikové pacientky? na stránke nemocnice som nič nenašla. dakujem

bianca210
3. jan 2017

Ano,ma

sandri
3. jan 2017

@bianca210 ahoj, prosim ta, ako to funguje, ked by som chcela ist k nemu do poradne pred porodom? Nikde neviem najst ordinacne hodiny. Dakujem.

bianca210
3. jan 2017

@sandri ahoj,kym som chodila ja, zmenilo sa to z utorka na stredu a od 9 ordinuje. Takze kazdu stredu. Hadam to este plati...🙂

janullaa
15. júl 2017

Ahojte, prosím Vás chodí niekto aktuálne do poradne a platí , že je to v stredu od 9tej? ďakujem za odpovede

nina88
4. dec 2017

Nejaké nové skúsenosti s týmto lekárom?

karamelkax
6. dec 2017

No moja obvodná gynekologička ktorá ho pozná, hovorí že je brutálny zástanca prirodzených pôrodov, nechce dovoliť sekcie, kvôli čomu sa na pôrodnici v Ružinove teraz "kadečo stáva" mi povedala, nech to nechcem radšej vedieť, no ďakujem...on chce rodiť deti prirodzene ktoré sú polohou KP, aj po cisárskom prvom nechce dovoliť druhú sekciu, bojím sa tam ísť rodiť druhý krát, lebo mám teraz problémy a som riziková a už som jednu urgentnú sekciu mala a druhý pôrod prirodzene nedám, to viem, moja gyn mi odporúča keď chcem druhú sekciu ísť na Antolsku...

karamelkax
6. dec 2017

Inak čerstvé príbehy so Zahumenskym popísali mamičky v recenzii na pôrodnicu Ružinov, tu som to niekde pred chvíľou klikala, jeden o tom ako sa bábätko dusilo, klesali ozvy v pôrod.cestach a nechcel dovoliť sekciu a ťahali ho zvonom s následkom hematomu na hlave, a druhý príbeh keď bolo bábo KP a on že ho skúsi vnútri otočiť!!! Na toto si dnes máloktorý doktor trúfne, našťastie si ťa maminka nejak vyjednala sekciu a bábo malo šnúru okolo krku 2x!!! To by ako dopadlo prirodzene....

kittykat22
6. dec 2017

.

danielads
6. dec 2017

@karamelkax no deti sa bezne rodia s obmotanym pupocnikom on tiez je len doktor

danielads
6. dec 2017

a kadeco sa stava aj pri sekciach nie je to zasa med lizat ako si volakto mysli a že chce rodit prirodzene nevidim v tom ziaden problem ved tak to ma byt prirodzene ...vsade sa zo vsetkym prehana moc sa mamicky sleduju ked sa nieco stane hned je vinny doktor ..

karamelkax
7. dec 2017

@danielads Áno, rodia sa tak, ale keď je to pri KP - koncom panvovym, tak to bábo vyjde prirodzene nohami von a na pupočníku sa obesi, lebo 2x omotany pupočník neviem či mu pusti hlavku von...ja už som priveľmi opatrná a vystrašená a bojím sa pôrodov, lebo už viem o 3 deťoch čo zomreli pri pôrode a to je v dnešnej dobe pri dnešných znalostiach a technológiách hrozné...ale tak je na každom ako to berie, ak by mňa nútili rodiť dieťa v polohe KP prirodzene, zaplatila by som aj nemožné alebo urobila cirkus nech mi spravia cisársky, aby mi nezabili zdrave dieťa pri pôrode ako mojej sesternici...

karamelkax
7. dec 2017

@danielads Aj pri sekciách sa môže nieco stať, jasné, ja som prvé chcela rodiť prirodzene, a keď nastali problémy a brali nás na urgentnú sekciu, veru som sa s nimi nehadala, bola som rada že nám zachránili život, a tie bolesti po sekcii boli otrasné, závidela som tým čo rodili normálne a v pohode sa starali o deti. No a keď sa niečo stane v nemocnici pri porode, kto má byť vinny keď nie doktor? On sleduje priebeh pôrodu a robí rozhodnutia, nie žena, a doktor má tie poznatky a techniku aby riešil pôrod, prípadné komplikácie. Keď som ležala pred 3 týždňami v nemocnici, jedna mlada baba v 26 tt, zrazu prestala cítiť pohyby, a zistili jej že bábätku jednoducho prestalo biť srdiečko, za toto lekári nie sú vinní, to nevedia ovplyvniť, ale keď ti odmietnu spraviť cisársky keď sa dieťa dusi a stráca ozvy, za to sú vinní, ak budú následky...

kittykat22
7. dec 2017

@karamelkax doktor dieťa ktoré rodí nevidí od prvej kontrakcie až po moment keď sa narodí. Sledujú sa len ozvy. Ak sa nejako otočí, alebo sa zamotá do pupočnej šnúry, tak to doktor nemá šancu vidieť, a takže to nemôže ani ovplyvniť. Ono stačí, keď sa dieťatku omotá šnúra okolo ručičky ☹ Ale rodiť KP prirodzene, sa moc neodporúča v súčastnosti 😕

nina88
17. mar 2018

Ja si osobne myslim, ze keď niekto berie zodpovednosť za všetky rizikové pacientky, je prirodzene, ze sa niečo pokazí a oveľa častejšie ako tým ostatným, ktorý všetku zodpovednosť presúvajú na neho, ze áno.... on vie prečo sa snaží deti priviesť na svet prirodzene. O tom, koľkým pomohol sa samozrejme nepíše, keď sa raz za cas niečo stane, je z toho Halo. Klobúk dole pred týmto lekárom. Vziať si na zodpovednosť rizikové pacientky a učiniť rozhodnutia, to by málokto urobil. Ale rezať jedna radosť a potom ženy sterilizovať, to by robili jak na bežiacom pase... kolko komplikácií po zbytočných sekciách majú ženy po celom svete, taká téma tu nie je... Ach... 😡

kittykat22
17. mar 2018

@nina88 ženy nesmie doktor sterilizovať len tak, musí to byť na základe jej vlastnej žiadosti a rozhodnutia - píšeš emotívne hlúposti. Nechápem ani to, prečo tu ťaháš komplikácie žien z celého sveta. Je fajn, že si tak otvorená k prehliadaniu blbého výsledku. Keď sa ti stane niečo zlé v nemocnici - a doktor spraví chybu v tvojom prípade, tak aspoň nebudeš smutná. Spomeň si na tvoj príspevok vyššie. Môžeš ťa hriať pri srdci, že doktor zachránil iných.

nina88
17. mar 2018

@kittykat22 ja píšem emotívne? A co potom ty? Lekári robia chyby... aj u mna ich urobili. Nic o mne nevieš. - vyjadruješ sa. Píšem len. Ze keď nejaký lekár ma na starosť čisto rizikové pacientky, je jasne ze bude mat viac aj prípadov, kedy to nedopadne dobre. Sterilizuju ženy po troch sekciách. Na sk bežne. A ze vrdim ze majú ženy komplikácie po sekciách zbytočných je emotívna blbosť? Je to pravda. Nechápem tvojej útočnej správe.

kittykat22
17. mar 2018

@nina88 si hystericka. To, že niekto povie svoju negatívnu skúsenosť nevypovedá o tom, že doktor je zlý. Ale je dobré tie negatívne skúsenosti zdieľať pretože z infromácií sa potom dá vyčítať ktorý doktor v čom exceluje, alebo či náhodou nemá za sebou tých zlých skúseností viac ako dobrých. Nechápem co to vyvádzaš. A keď sa tu už tak veľmi ohánaš cisárskym rezom a komplikáciami, tak by si mohla zvážiť aj to, koľko detí, matiek a problémov maternice je aj po prirodzenom pôrode.

nenuska25
17. mar 2018

@karamelkax moja skusenost z jula 2017. Prenasala som 2 tyzdne! Mala som najprv rodit na Antolskej, ale kvoli letnemu rezimu nemali miesto tak ma poslali do Ruzinova na vyvolanie. Medzitym sa mi porod rozbehol, mala som neskutocne bolesti 25 hodin, pomaly som sa otvarala. Potom prisiel Zahumensky aby zhodnotil situaciu, nakolko gynekologovia ho privolali. Dieta bolo velke, odhadom 4200 g a ja prvorodicka. Velmi brutalnym sposobom ma vysetroval, az tak, ze som vrieskala od bolesti nech prestane. Potom zhodnotil ze pojdeme normalne. Moj porod dopadol tak, ze ma museli dopichavat oxytocinom aby sa porodna cinnost zrychlila, malemu klesali ozvy, nakoniec doktorka musela kricat na porodne asistenky nech poriadne na mna naskacu, bola nervozna, inak stara profesionalka, pozerala stale na hodiny. Maleho vytahovala vakuom (vakuum extrakcia) na 2krat sa jej to podarilo (najprv klieste). Roztrihavala ma vnutorne, vonkajsok, kde sa dalo. Maly bol relativne ok, avsak nasledok bol, ze mal obrovsky hematom z vakua na hlave (3 mesiace sa to stracalo) , nachlipany vody zelenej plodovej, nasledok zapal pluc, prevazanie na jisku na kramare, kde sme lezali 3 tyzdne nakolko prestaval dychat (reflux). Bral najsilnejsie atb gentamycin a ako bonus maleho zlomenina pri porode. Nastastie mame teraz doma skoro 8 mesacneho, zdraveho syna, ale pamatam si ako dneska ked ma prepustali z Ruzinova na Kramare ako mi Zahumensky hovoril, ze on mi vybavi najlepsiu starostlivost na Kramaroch a ako mu cukalo. Na Kramaroch jednoznacne urcili prvotnu pricinu TRAUMATICKY POROD. Nikomu na svete neprajem to co som zazila ja, ked mi odchadzalo dieta, modralo, a podobne. Tie stresy nervy ked mu robili 24hodinove EEG aby zistili, ci mu neposkodili mozog. Nastastie nie, kazdy den Bohu dakujem. Ale zaroven sa neodvazim zazit toto druhykrat. Pri vsetkej ucte, moje tehotenstvo bolo bez komplikacii po cely cas. Dieta rastlo a vyvijalo sa ukazkovo. A potom prisli 3 najhorsie tyzdne mojho zivota. Vdaka komu? Pytam sa

dlucy
17. mar 2018

Ja som sa a nim stretla este v Kochu v BA velmi zlaty pan doktor starostlivy odbornik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre