Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
4. feb 2010

mneme, moja mala v pohode papa kasicku, ale je pravda, ze sa o hodku - dve zobudi na odgrgnutie, lebo si neodgrgne asi poriadne, ale to robila aj pri kojeni. ona ju pije priamo z flase. a inac ju stale kojim a ona akokeby ani rozdiel nerobila, poriadne si potiahne z prsa.

mneme
4. feb 2010

takze myslite, ze jej mozem dat pred kupanim? kuki, u nas flasa nehrozi a vacsinou sa hned po obede kojit nechce, tak sa bojim, ako by to bolo v pripade tej kase.

bibi1711
4. feb 2010

Kluden daj s odstupom asi 2é minut pred kupanim...aby jej zasa zle neprislo.

kukenzi
autor
4. feb 2010

mneme, moja sa koji stale 😀 a mozes ju v pohode dat aspon polhodku pred kupanim, nech sa z toho nepovracia, nech jej to aspon ciastocne stravi.

mneme
4. feb 2010

dobre dievcata, tak zajtra vyskusame 1x kasu pred kupanim 😉

kaska
5. feb 2010

Ahojte,

my sme zasa chori, teda ja uz 4x za tuto zimu a maly strasne kasle, ten kalciovy sirup mu nezabral, stale kasle, ja nemozem preto spat. Rano letim k doktorke.
Bola som u zubara a nechapem ale ja nemam ziadny kaz, naposledy som tam bola pred 2 rokmi, straaasne som sa tesila, lebo ja sa bojim zubarov ako cert kriza. Nastastie sa mi zuby skoro vobec nekazia. Inak povedal mi zaujimavu vec, ten zubar, ze deti, ktore su tucnejsie - im sa prerezavaju zuby lahsie, tym padom viac-menej bezbolestne, lebo maju medzery medzi zubami. A naozaj on ma medzi tymi spodnymi zubami medzeru 😀
A zevraj ked dovrsi 1 rok, tak ho treba zapisat u zubara uz....

Mneme tie topanky su kraasne, ja som zacala davat kasu, lebo mne mlieko velmi nechce vecer, par krat si cucne a ked si odstriekam tych 120 - 150 ml, a zarobim to s tou kasou, tak to krasne spapa lyzickou. Tiez som riesila, ci to nie je tazke na zaludok na noc, ale on sa tak usmieva, ked to zje a potom krasne kludne zaspinka, ziadne nervaky. Tak asi mu to tak vyhovuje. Neviem ako mliecna kasa, ale tato nemliecna je najprv hustejsia a ona potom zredne, na konci ked ho krmim je uz uplen riedka..neveiet ci to tak ma byt?

tehula
5. feb 2010

ja krmim malu vecer naposledy jedlom, ked dojdem z prace. teda okolo pol siedmej, pol osmej. Potom jej necham nejaku pol hodku na travenie a potom kupem. Potom sa ale este kojime.....a uz je to des, lebo ona cucka celu noc.

jasminet
5. feb 2010

mneme - diky za info. ja som bola v sobotu na nakupnom maratone a kupila som malej v tescu klasicke kotnickove kozene topky. cesky vyrobca, zlacnene z 30 na 20€. som si tam odchytila nejaku babicku s vnucikom a som to tam s nou skonzultovala. topky bude mat na jar na capkanie, chceme ju v marci krstit tak satam a ked bude chciet v restike capkat, tak aby nemusela v ponozkach alebo len tych satenovych piskotkach co sa teraz vsade predavaju.
na doma jej chcem kupit take sandalky ako si dala link, bud kozene, alebo latkove.
som presla aj ciciban v luxorke a v auparku ten obchod s det. topkami. tam teda maju rozumnejsie ceny, nie ze 80€ 😅

kasu som este nedavala. my len ovocko a masko na obed alebo na olovrant ked nam tak vyjde cas jedla. mam kupenu nejaku ryzovu, ale este som ju ani neotvorila.

zub ziaden, zato jedu ma mala aj na rozdavanie 😀

bibi, ja mam krajcirku, taka v pohode. na jozefskej, nad restikou divny janko...

luciarichard
5. feb 2010

no tak my zas mame dnes zazitok z kramarov. Pediatricka nás poslala na kožné lebo malá ma ekzém (taký nejaký putujúci mala ho ma líčku, potom na nožičke a teraz aj na rukách). Tak sme prisli na Kramáre cca 9.30 lebo ráno sme boli ešte u našej dr. na krvičku. Malú som vyzliekla v čakárni a môj mažel sa spýtal že ako to tam funguje ... no dobre že sa spýtal tam totižto treba prísť ráno okolo siedmej (ordinujú od osmej) a uchmatnúť si čísielko a aj tak to tam ide pomaličky pretože za jednu hodinu vybavia 2-3 deti a babatka maju prednosť len do jedného mesiaca. Tak sme to hneď vzdali a dúfam že jej ten ekzém zmizne pretože s našou malou sa to absolvovať nedá veď nemožem s ňou čakať 3-4 hodiny 😠 😠 😠

magdusska
5. feb 2010

ahojte, ak mozem rada by som sa pridala (tiez sme rodili na antolskej). citam citam, ze mate drobcov v takych mesiacoch, ako aj ja a uz pekne papate kasicky. Ja som sa este neodvazila, pravdupovedac...bojim sa, ze je to na noc tazke, tiez, aby ho nezapieklo, doteraz nemal ani raz problem s kakanim. Aku kasicku ste davali ako prvu? Rada by som to chcela skusit, pretoze v noci sa mi zobudi niekedy aj 4x, ze chce papat. Zatial mu davam zeleninku na desiatu a olovrant. dakujeeeem za rady 🙂

jasminet
5. feb 2010

lucia - nasa mala na nohach a licach take uplne draplave vysusene a cervene flaky. hlavne na licach boli uplne cervene. excipial nam vobec nezabral, ale otec mi doniesol nejaky krem gla-qr,japonsky s pupalkovym olejom a mala ma teraz pokozku ako novorodenec. tie licka, to by som pochopila, ze sa niekde obtiera, vsetko dava do ust...ale tie nozky, to som nechapala. takze sme zacali kupat kazdy druhy den a tym kremom ju vzdy namazem.

jasminet
5. feb 2010

ahoj madus. ja som teda kasu este malej nedavala, ale kupila som od nestle - moja prva kasa, alebo tak nejak sa to vola. je ryzova. len vravim, kupila som a je stale zatvorena 😀 a ci je to tazke na noc? neviem, ved skus dat cez den niekedy, na desiatu a uvidis ci bude vobec chalanisku chutit a ci nebude mat nejaky problem z nej. 🙂
inak, ja mam kamosku a ta pravidelne ranajkuje nestle slivkovu kasu, ze proti zapche a super jej pomaha 😀

magdusska
5. feb 2010

ja som tiez dostala ryzovu, ale pocula som, ze zapeka. A este mam jednu nutrilonku, len taku vzorku, tak nad nou dost premyslam. No neviem...
😀 o tej slivke som pocula, aj moja kamoska ju pouziva. My mame zatial vysoku spotrebu plienok 😎 doteraz nemal bolesti bruska, ani zapchu. Nic ine mi neostava, len vyskusat 😕

jasminet
5. feb 2010

u nas by sa slivka tiez neuzivila (klop klop) 😀 a ked do tej ryzovej pridas nejake ovocie? proste vlakninu...

dadka212
5. feb 2010

ja som skúšala kašu, ale malá nie je nadšená, kúpila som ryžovú nutrilon, ale skúsim jej tam pridať ovocko hádam bude chutiť...

Kaska to isté robí aj mliečna kaša, najpr je hustá a potom sa úplne leje...

Luci to je tuším tak na celých kramároch....ja som aj preto nešla s Maťkom na kontrolu pipíka, lebo ja tam nemienim čakať 4 hodiny, kým sa mu na neho kukne aj tak by som mu ho nedala nasilu pretiahnuť a inak ho má v poriadku tak kašlem na to, iba kúštik mu chýba k úplnému pretiahnutiu...

Mneme topánky sú nádherné, ale ja viem čo s peniazmi a nebudem malej kupovať botičky za tolké prachy, hlavne keď jej to vydrží max.2 mesiace...ale inak sú krásne a mama je dobrá kšeftárka 😀 to už je fajn cena 30 🙂 ale tých 70 😕

magdusska
5. feb 2010

tak vyskusam supnut mu tam trochu ovocia...i ked on radsej zeleninku.
uz sa Vam stavaju deturence na nohy? asi je to skoro, ale Sebi ked sa zobudi hned hore sa a caka ma stojac v postielke vysmiaty od ucha k uchu.

jasminet
5. feb 2010

nasa lozi a stavia sa na nohy uz asi mesiac, tiez rano stoji v postielke, docahuje vsetky veci na skrinke vedla postielky a caka kto pre nu pride 😀 uz musime dat postielku do najnizsej polohy. teraz ju mame v tej druhej, ale uz mam strach aby nahodou neprepadla. sa jej smykne ruka...

magdusska
5. feb 2010

no super, lebo nas svokor nam zo zaciatku nechcel verit, ze je to vraj skoro. Museli sme ho kamerovat, aby nam uveril.
nam uz tiez lozi po celom byte a kradne casopisy. Na zemi mame este kopu veci, nestihla som vylozit...ale nic ho nezaujima len casopisy 😀 a ovladac.
minulu sobotu sme davali postielku do najnizsej polohy, pretoze sa nam uz zacal predklanat ...

jasminet
5. feb 2010

jaj, no, casopisy, knihy, draty...sacky igelitove 😅
u nas sa to, co sme neboli schopni odpratat za par rokov behom par dni upratalo, len aby to bolo mimo dosah malej. 😀

magdusska
5. feb 2010

uvidim, ci mi zdvihne niekolko kilove knihy 😀

kaska
5. feb 2010

Luci to mi je luto, ze takto sa tam musi cakat. A keby si malu zobrala rovno koznej lekarke, nech ti na nu pozrie? Tu v PK je kozna a da sa k nej za poplatok objednat. Alebo to treba tiez ist detskej?

My sme tiez boli dnes su lekarky, tam deti plna cakaren ale nas zobrala prednostne, akoze babo. Tak som sa tesila. Dostal dvojo kvapiek, dufam, ze zaberu. Inak dost spinka, dnes potiahol doobeda 2 hodiny a poobede skoro 3.

Ja som sa tiez bala tej kase, ze ho zapecie, lebo predsa ryzova a este k tomu ho prve prikrmy zapiekly, ale nastastie vobec, pekne kaka niekolko krat za den a uz ziadne bobky. My mame sunarku nemliecnu a zarabam s mojim mliekom. Pre nas nie je na noc tazka. Aj ediatricka mi ju odobrila. Inka sa cudovala, ze kolko vela spapa 😕

mneme
5. feb 2010

kaska, zelam markusovi skore uzdravenie, chudacik, musi sa hrozne trapit.

magdusska, ahoj, ja kasu zacnem davat az od zajtra, ale ano, v principe ryzova moze zapekat, ale nemusi, ved to uvidis. su ale aj ine druhy, pripadne mu uvar domacu. alebo mu skus do kase pridat ovocnu vyzivu, pripadne uvarene a rozmixovane susene ovocie 😉

dadi, ja by som tiez za topky, z ktorych za chvilu vyrastie, 70 bubakov nevysolila, je to humus tie ich ceny 😖 bohuzial, martina nema topanky z toho linku, to je nova kolekcia. ma vybehovy model, preto boli v akcii. su prechodne - "civilne" ale velmi pekne. ale najdolezitejsie pre mna je, ze su super vypracovane a perfektne sadnu na nozku. je to c. 18, ale myslim, ze ked uz bude behat po vonku, budu jej este dobre 🙂

luciarichard
6. feb 2010

Kaska my sme tam necakali ja som len malu vyzliekla a ked som zistila ze ako to tam funguje tak som ju obliekla 🙂 A uz tam ani neboli tie poradove cisielka podla ktorych ta maju brat ... to sa jednoducho neda s kojenym dietatom cakat 4 hodiny u lekara ... 😠 A pediatricka nas poslala na kramare ze niekde inde nas nezoberu 😒

tehula
6. feb 2010

ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste na tom s mliekom? Nosievate este tie vlozky do podprdy, alebo uz nie? Ja bez nich nemozem ani na krok je to des, vcera som zazila riadny trapas na cvicku. Makam s cinkami ako drak. No uplna cica som bola, kozy v tielocku jak silikace vymakane, ritka v elastacikoch. Poctivo makam, dolezito sa tvarim a zrazu v zrkadle zbadam, ze mi cecek tecie
Normal flak jak svina sa mi na cecku urobil, mlieko zacalo striekat. Som odbehla nabok, pichla tam vreckovky aspon a drbla si na seba ciernu mikinu a v tej sa pachtila a potila, lebo nebudem s mokrou kozou behat 😀

a este intim otazka, mrchu ste uz vsetky dostali, alebo este nie?

dadka212
6. feb 2010

Tehul ja nenosím od začiatku tie vložky mne moc netečú cecky a teraz ich mám jak šupy si ich rolujem so podprdy malá cecá jak o život 😅

a mrchu som dostala prvý krát koncom januára...

magdusska
6. feb 2010

ahoj mneme, skusila si tu kasicku? my este nie, maly po kupani tak plakal, ze mal mliecko a hned spal. Trochu je mrzuty tieto dni, prerezavaju sa mu zubky. Zatial bez teplot, dufam, ze to tak bude aj nadalej pokracovat.

tehula, mne sa nieco podobne stalo uz v obchodnom centre, cukrarni...ojojoooj. Ale najviac asi ked som boli s manzelom v Baumaxe. Isla som nakrmit maleho a kym som sa k tomu dostala, cele komplet cele tricko zpredu som mala mokre. Esteze som mala bundu. Inak neviem 😕
Teraz ked sme uz zacali aj s prikrmami mam pokoj 😀

mrcha staaale nechodi 😀

kaska
6. feb 2010

Ja som dostala mrchu tesne po Vianociach. Inak tehula mne dlho prso netieklo a posledne dni mam v noci mokre tricko, neznasam to spat v podprde, porazit ma ide. Maly malo pije. Dnes som po obede vyzmykala este 2 deci. Hrozne.

tehula
6. feb 2010

no u mna mrcha este nebola. Ja som aj rada, nie ze by mi chybala, ale myslela som, ze ked uz budu prikrmy a ja menej kojit, lebo vsak v tej robote som dlho, ze bude. no tak uvidime

katka1981
6. feb 2010

Tehula, hrda si mala byt, joooooj kolko kojacich maminiek by ti zavidelo 😉 Ja som dostala ihned po sestonedeli, to som vyhrala, ze?

Baby ako to riesite v noci? Ja ked som malu kojila posledne dni, vtedy spala od 19.30 do 6.30 v kuse, ja som kazdu chvilu odsavala, cele noci som preto nespala, ja som myslela ze sa zblznim, ako to bolelo. A pred kazdym krmenim, aby nemala strasny reflux, som si odstriekavala do umyvadla.

kukenzi
autor
6. feb 2010

tehula 😀 😀 ja ako dadka, vlozky nepouzivam, iba na zaciatku som pouzivala a mrchu som dostala, ked mala mala 3,5m - zac. oktobra (pri prvom, ked mal maly 4m) 🙄 , niektore baby v pohode aj rok bez mrchy

dadka 😀 😀 😀

vam zavidim, ze nemate mrchu

kati, mne netecu, tak neriesim 😀 a mala mi nikdy tak dlho nespala, ona sa budi teraz kazde 3h, ma ide picnut.

nasa herecka si asi pomylila den s nocou, to sme tu este nemali. predvcerom sa zobudila po 1h a hodinu si tlieskala, kricala, smiala sa. vcera detto ale od 22.30 nejake 2h mala potrebu tlieskat a plazit sa. dnes som ju unavenu dala spat uz o 18.45h o hodku uz bola vyspata a nanovo zaspala az teraz 🙄 , esteze aspon sama a v postielke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre