Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
14. feb 2010

Kati ta ohradka je super,,,ale ja asi nebudem kupovat ziadnu. To by som musela asi uz teraz ale ked ja vobec neviem, ci on aj buded uvidim casom mozno nieco poriesim, ale tato co si hodila link je super.

dadka212
15. feb 2010

Ja som tú stoličku kúpila v bielom mne sa zas nepáčilo že nemajú k farebnym pultík ale teraz tam majú nejaké novšie čierno-biele tuším kvetované sa mi páčia ale sú drahšie táto biela má celkovo vyšla na nejakých 15 éčiek...

Kati táto ohradka vyzerá fajn lebo sa dá využiť na všeličo možné 🙂

dadka212
15. feb 2010

Baby koľko mám dávať malej kvapiek probio biogaia dik...dávam päť ale stále kaká vodu

mneme
15. feb 2010

dadi, ja som davala 5 kvapiek 1x denne. ale martina mavala stale brutalne riedku stolicu, ja som to potom uz nijako neriesila. ked zacala jest 2 prikrmy denne, uz su z toho bobky. ak danielka velmi jedlu neublizi a navyse berie atb, tak je to urcite z toho a ked bude fit, upravi sa aj samo.

dadka212
15. feb 2010

Mneme dik...ona teraz vôbec neje tuhé iba MM aj to veľmi malo ☹ ja si musím odsavať teraz lebo vypije veľmi malo skôr ma kúše a jeduje sa na sopel tak ich mám ako balony a to som ich už mala jak šupy vycecané som si ich štelovala do podprdy len aby to ako tak vyzeralo...

kaska
15. feb 2010

Dadka ja tiez davam 5 kvapiek. My sme mali zasa bobky ked bol taky chory, ale uz sa to upravilo. Riedku stolicu sme nemali.
Ja uz asi stracam mlieko a nechce sa mi odsavat kazde 3 hodiny ☹ cez den skoro vobec nic necucne a vcera vecer som si vytiahla len nejakych 120 ml To je po celom dni slabota a rano o piatej som mala uplne splasnute. ☹

tehula
15. feb 2010

kati, mame aj to polstrovane, ale uz som to vybrala, lebo ledva sa tam zmestila. A tie popruhy sa daju upravit

luciarichard
15. feb 2010

Ahojte maminy ja som bola 4 dni bez internetu ... no hroza 🙂 . Sofinka zacala celkom papat zatial to nie je ziadna výhra ale dnes napr. na veceru spapala polovicnu porciu psenicnej kase.
Chcem sa spytat ako vam kakaju deti... mojej malej to moc nejde kaka kazdy druhy-treti den a aj to jej vacsinou musim pomoct a ma chudatko strasne "bobky" ☹ Nepoznate nejake kvapky co by malej pomohli resp. zriedili stolicu 😒

katka1981
15. feb 2010

Dadka, mne kazala doktorka 3 kv. denne pre babo a mne ako mamicke 5 denne.

My sme chceli tu stolicku bielu, aby ladila s pultikom, ale dlho sme na nu cakali, stale ju nemali, a uz sa nedalo.

Kaska, dnes sme boli v PK na urade prace a potom v parku. Joj som na teba myslela, ci vas nestretnem a potom mi zaplo, ze ste chorucki. Bolo super, boli sme aj v meste. Vecer bola mala strasne unavena a mrzuta, muz uz bol na nervy a nechapal, ze mne to nic nerobilo. Hovorim mu, keby som kazdy den chodila takto na prechadzku, nikdy sa nad tym ani nevzrusim. Bolo to uzasne. Mala v kociku vrcala, to je jej novinka aj ked sa zobudi, vrci ako tiger ale bola spokojna a po pol hodke zaspala. Kacicky boli zlate, joj bolo super.

Ja bio gaui uz nedavam dlhsie, lebo malej nepomahala na stolicu, mala tuhua aj ma dost hustu, ale kaka kazdy den, aj viackrat niekedy aj 5 x. Ale ked budu lepsie casy, zas jej kupim preventivne. Baby poradte mi konkretny jogurt, asi ma byt smotanovy ze? Muz kupil malej BIO Tami, mal 3percenta tuku. Polku spapala cisty, nedala som jej ovocie, lebo ma pod ockom akoby vyrazticky uz 2 tyzdne a napadlo mi, ci to nema z ovocia, lebo spapa denne 300 a mozno aj viac gramov. 100 percentne ovocie, co jej robim doma, a to je na nu asi vela.

Lucka ako malinka? Co ten ekzem? Pomaha to? Inak ja som malej robila vyvar z ovsenych vlociek a asi pomohol na stolicu.

Ohradku nebudem kupovat, kupim este puzzle, a ak zacne lozit a nebudem si vediet rady, potom zacnem zvazovat ohradku, zatial, nie.

tehula
15. feb 2010

luri, moja kaka vzdy aspon raz denne, ale zvacsa aj 2-3x. Dava take placecky 😀 Obcas jej davam slivkoveho hamanka na zriedenie

kaska
15. feb 2010

Luci nam ta Biogaia pomohla podla mna, davam mu 5 kvapiek denne a kaka kazdy den min 2x a uz ziadne bobky, tiez sme mavali problemy s kakanim.
Inak ja som uz total bez mlieka, dnes len rano o piatej pil, potom doobeda si cucol asi 5 x a konec. Vecer som odstriekala 60 ml z obidvoch ☹ a to z celeho dna.
Ja ani neviem kedy by som cez den pri nom to mlieko odstriekavala, takze asi skoncime na umelom ☹

kaska
15. feb 2010

jaaj Kati, my sme stale doma, ale maly je uz ok, ale idem az v stredu k lekarke rovno na poradnu, lebo sa mi uz vidi ok, ani nekasle uz ani nema sopliky, a tam sa jej spytam, ci uz mozme chodit na prechadzky. A mal by mi prist uz ten novy fusak, tak hadam v stredu poobede uz pojdem s nim von.

kaska
15. feb 2010

Kati a kedy prides zasa do PK? 🙂

dadka212
15. feb 2010

Ahojte

No dnes som bola s deckami na kontrole Matko je v poriadku ale krhúňa ale len soplisko čo mu steká do hrdla...no a Dancul je celá zahlienená ešte k tomu jej aj zuby idú tak ešte budeme mať veselo 😝 doktorka sa mierne zhrozila koľko jej dali na pohotovosti liekov dokopy 10 😝

Luci daj jej probiotiká tie by mali pomôcť do pár dni sa jej stolica upraví 😉

katka1981
15. feb 2010

Kaska, pre rozhodnutie, neviem, ci tento alebo bud. tyzden. Dam ti vediet?

Tehul, aj nasa robi placky 😀 ale strasne smrdia 😀

Baby vysvetlite mi jednu vec. Citala som, ze stolica by mala byt bez zapachu, mala by plavat v zachodovej mise a po utreti by mal ostat cisty papier. Bolo to v knihe Detoxikacia. Ja viem, ze ja pozeriem kadeco. Ale male ma ozaj super stravu a preco jej teda stolica smrdi a nema spravnu konzistenciu ani farbu?

luciarichard
15. feb 2010

dakujem za rady spytam sa v lekarni na probiotika ... lebo ona dva krat zatlaci a zisti ze to nejde von tak sa nevykaka ☹
Kati zda sa ze celkom pomaha ale stale je to dost skarede asi budeme musiet absolvovat tu koznu, ale nasla som nejaku v Ruzinove tak tam zavolam. Inak neviem preco mi nasa pediatricka povedala ze mam ist len na Kramare ze inde ma nezoberu ... ale ja nevidim dovod aby ma ina kozna nezobrala

luciarichard
15. feb 2010

kaska to ze si si odstriekala malo mliecka neznamena ze ho malo mas ... Ja som si myslela ze ked som si odsala raz vecer len 20 ml mlieka ze asi koncim, ale pisala som laktacnej a ta mi napisala ze nazalezi kolko si odsajem ze babatko si vytiahne co potrebuje ... ked tak ti poslem co mi napisala 😉

katka1981
15. feb 2010

Lucka, aj nasa ma nieco pod ockom uz 2 tyzdnem, skoda ze nemam MM. Niekedy jej to krasne vybledne, len co ked je unavena a skriabe si oci, hned to ma skarede. A malu to svrbi? Ci nevies?

luciarichard
15. feb 2010

Kati myslim ze nesvrbi len je to suche cervene ... ma to na oboch nozickach a aj na rucickach ...

katka1981
15. feb 2010

nevyzera to ako drobne vyrazticky? Lebo ja dufam, ze mala nema ekzem. Mam pocit ci to nebudu potnicky, teplom sa jej to zhorsuje, chladom zlepsuje. Napadlo mi , ci jej nevdaia hrusky. Predtym papala Babylove Bio, bola ok a mozno len zhoda nahod, ale potom zacala papat Bio hrusky z tesca, uz nie skolicka a mozno to ma z toho.

Mneme, ako upravujes malej to avokado? Ten jogurt ma byt smotanovy?

kaska
15. feb 2010

Kati SABI jogurt je super smotanovy.
Luci mozes poslat, ale ja neviem, on totiz moje mlieko vobec nechce ani pocas dna. Ja sa bojim aj aby nebol dehydrovany, ale plienky mava pocikane (neviem z coho, sice v ovoci je tiez voda a ja davam mu vodu aj do obeda). Takze prave tym jeho "dopytom" mam malo mlieka.

katka1981
15. feb 2010

kaska, mala mlieko cez den vobec nepije. A je to ok, neboj. Kamoske maly 8 mesacny absolutne odmietol prsnik, cize uz nekoji. Kati, myslis ze ten Sabi je vhodny pre malu? Inak nechcem malu prechvalit ale snad skoncia ranajky o tretej rano, dnes boli o 6. h. Predvcerom o 7. uz je to lepsie ako o tretej, ci stvrtej. Minulu noc sa zobudila na krmenie po 22. a asi do 1.30 nevedela spat, nastastie sa otocila k muzovi a skriabala a stipala jeho, on si to pochvaluje, ja moc nie. Ani nevieme kedy zaspala, ale urcite az po nas.

mneme
15. feb 2010

ahojte, dadi, to je fajn, ze sa pomalicky davate zdravotne dokopy. o zuboch mi hovor, ja uz v noci ani nespim a cez den musi byt martinka len so mnou aby bola spokojna. kedze odbieham do roboty, je to na figu, lebo za mnou mrnci. okrem toho nechce zrejme kvoli tym zubom velmi jest, dnes z obeda zjedla len polovicu. ale tak aspon sa viacej kojila, co som rada, lebo kvoli tym opuchnutym dasienkam sa jej posledne dni ani velmi tahat nechcelo

kaska, nezufaj, mliecko len tak zrazu stratit nemozes. markus sa vobec nechce prisat, alebo sa prisaje a ked parkrat potiahne uz nechce? martina sa tiez stale odtrha, obcas jej trva aj 5 min. kym zacne normalne pit.
lucka ma pravdu - to, ze si odsajes len 20 ml nic neznamena - jednoducho sa ti nenastartuje spustaci reflex. pretoze uz pravidelne neodsavam ako kedysi, neviem si uz takmer nic odsat, ale martina ma mlieka evidentne dost. markus moze mat mensi zaujem, ked papa dost prikrmov a mozno ak je mliecka menej, aj sa ti tazsie spusta a on nema trpezlivost pockat si na to. viem o com hovorim, ja som to s martinou zazila, ale prekonali sme to. nasadila som senovku a homeopatika, vela ju nosila v satke a snazila sa byt s nou co najcastejsie koza na kozu, dojcila som ju do pol pasa naha a snazila sa odsavat aspon 4x denne. a este mi perfektne zabral pohar cierneho piva denne, pijem ho stale. odporcila mi ho dr. vicianova - nie je v nom vela alkoholu a aj z toho prechadza do mlieka len 2%, takze babatku nemoze ublizit. uvids, markus sa este chyti 😉

k stolici - martina vacsinou kaka 2x denne, ale uz sa parkrat stalo, ze jeden den vynechala. konzistencia je podla toho, co jedla - ak dam mrkvu, bobky su zarucene. katka,si ma pobavila parametrami, ktore ma take hovienko splnat 😀 tie, ktore vyklapam do zachoda, smrdia brutalne, ale ci v mise plavaju, to neviem 😝 kazdopadne by som ani od najexkluzivnejsej stravy neocakavala, ze z nej na opacnom konci potrubia budu konvalinky 😉

a ked uz sme pri tej toaletnej teme - odkedy sa chystate usadzat deticky na nocnik?

mneme
15. feb 2010

kati, avokado roztlacim vidlickou, polovicu jej dam zmiesanu s polovicou jablka, hrusky alebo bananu. velmi jej to smakuje.
kaska, a keby si mu skusila nedavat vodu? to by potom pil mliecko od smadu, nie?

luciarichard
15. feb 2010

kaska ani mne mala nechce pit tiez sa bojim aby nebola dehydrovana, takze jej cez den vela ponukam prsnik nech si len tak cucne lebo mne nechce ani flasu ani poharik ☹ teda raz sme dali rekord mala vycucla z flase 20 ml vody 🙂

kaska
15. feb 2010

Mneme ja mu tu vodu davam len v strave aby to nebolo prilis huste. Luci ja presne tak ako ty, mu ponukam prsnik kazdu chvilu, aby nebol dehydrovany, ale on to nechce, ked je 5 hodin po poslednom jedle, tak vtedy si asi 5x cucne. Ja neviem co mam s nim robit. Ja mam prsa splasnute uplne. Nechapem, ze nie je smadny alebo co. Iba ked bol najviac chory som mu nedala desiatu, len polovicnu porciu na obed, tak vtedy cucal viac. Ale nie az tak velmi. Aj ho vazim a pribera podla mna ok, cca 100 g za tyzden, to je ok na ten jeho vek, nie? Bude mat v stredu 7 mesiacov.
Skusim mu dat zajtra umele mlieko, ci ho zoberie. On aj vecer moje mlieko nechce, ale kasu z neho zje. Len keby som mala aspon na tu kasu ☹

mneme
15. feb 2010

kaska, 100 g tyzdenne v jeho veku je urcite nadpriemerne, v 5. a 6. mesiaci zivota maju deticky priberat 35-55g tyzdenne 😉

katka1981
15. feb 2010

Mneme, moja na poslednej poradni vazila tak, ze to vychadzalo na 140 g tyzdenne (to bolo od 3.11.do 3.1., cize 5.az 7.mes., cize to sedi aj podla toho co som citala a ked som kukla do tabulky jej vysku a vahu tak je to v poriadku (pomer vyska, vaha), je to sice priemer na 11 mesiacov, vtedy mala na druhy den 7 mesiacov presne, ale mne sa nezda velka ani tlsta, podla mna je akurat.

Pravidelný prírastok hmotnosti by mal byť :

1.štvrťrok 200g/ týždeň (25 - 30 g denne)
2.štvrťrok 150g/ týždeň
3.štvrťrok 100g/ týždeň
4.štvrťrok 75g/ týždeň

http://primar.sme.sk/c/4116706/prirastok-k-hmot...
http://www.rodiciaaja.sk/?page=telesnyvyvoj.html

Vsade pisu asi inak. Asi dolezite je aby do roka babatko strojnasobilo svoju vahu, cize minimalne 3-nasobok by malo mat, tam este nastastie nie sme, aspon myslim 😀

Viete ako mne malinka zle priberala kvoli refluxu? Vy ste pisali ako vam krasne priberaju a ona uplne mizerne. Najhorsie to bolo uz ku koncu, okolo 6.-9. tyzdna, vtedy pribrala len okolo 70 gramov tyzdenne. Uz bola dost chuducka. Ale ajtak bola krasna, licka mala plne este na 3D sone.

Mnemuska, dakujem za to avokado, len co bude pekne v obchode, hned ho skusime, ani my sme davno nemali avokado, akosi som pozabudla na nas, aj my by sme mali zdravsie jest, ja ho milujem so smotanou a cesnakom na chlebik, alebo pecivo. Nevies ako casto mozem dat jogurt?

kaska
15. feb 2010

haha no, ja som to vedela, ze on stale dost pribera. To asi aj kvoli tej kasi, ale davam teraz tu BIO babylove, co je tam len ta prosova muka ci co a ziadny cukor. Len ked mu to pripravujem kazdy vecer z mojho mlieka a kazdy vecer mam cim dalej menej odsateho. Potom papa o piatej rano, kedyzi som mavala naliate prsniky vted a teraz uz len placky.
Kati podla mna mozes ten Sabi, ja ho tiez budem malemu davat, ked na to dozrie 😉 ja mam strasne rada ten sabi cokoladovy 😀
No skusim zajtra ho castejsie eda prikladat co mi na to povie..ani mne Luci nechce zobrat ani flasku ani poharik. Skusim sa aj poradit s doktorkou v stredu na poradni.

mneme
15. feb 2010

kati, jasne, vsade sa udava cosi ine 😉 ja to mam z knizky Takmer vsetko o dojceni od MUDr. Vicianovej, ktora je top klinicka pediatricka na Slovensku. inak tam tiez uvadza, ze do polroka ma babo zdvoj a do roka strojnasobit svoju porodnu vahu. ale su to priemerne prirastky, udavane skor ako spodna hranica. Tie pomerne nizsie vahove prirastky su tam stanovene preto, lebo tradicne tabulky vychadzaju este zo starych prepoctov, sitych na mieru pre deti na UM. inak dobre je aj toto http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/10/kolko-...
martinka nie je nejaky extra pazros, ale zase ani zly jedak. kazdopadne, ja nemam sancu ju vykrmit, pretoze ona je ako motorova mys a vsetko vybeha 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre