Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
28. feb 2010

Ahojte

Dadka je mi vas tak luto, my sme boli tento tyzden v PK, bola som na Urade prace, dufam, ze som nic nechytila, mala cakala v aute, ja ju nikam netaham, vcera sme boli u nasich, detska neboli zdrave moc, ale s malou neboli a svagrinka nebola tiez moc zdrava, dufam, ze sme si suvenir nepriniesli.

Tehula, dufam, ze ocino bude v poriadku, neviem si predstavit aka musis byt vycerpana, ja mam od porodu samy herpes, uz som vybrala 100 tabletiek na to, a teraz mam skore, 7 hepresov na spodnej pere. Cert to ber, ja to prezijem, ale bojim sa o malu. Mam tam nalepene tie nalepky, len skoda, ze som ich minula na jeden den 7 a v balicku je 12 kusov 😖 Som vycerpana hrozne, od zajtra by som rada prestala zrat, ale neviem ako to zvladnem, ked veceru stiham vzdy az ked ju uspim, cize nehrozi ze jest do 18.

V piatok sme boli u ortopeda, pochvalil ju ako sedi, hovorim mu, ze ona tak sedi sama od 5. mesiaca, a spytala som sa, ci je to nemohlo ublizit, lebo ona chcela len sediet. Povedal, ze nech sa nebojim, ze aj refluxove deticky nelezia odmalinka,. Hovorim, ze ano to ovladam. Klbiky ma v poriadku, povedal, ze uz moze robit cokolvek co chce. Povedala som mu, ze ved ani nechodi po 4. Ze to nevadi, ze mozno ani nebude a rovno zacne chodit. V duchu som si pomyslela, ze ktovie kedy a tak to zacalo.... vcera sa mi dvyhla za moje ruky ale neviem preco hrala bociana, zasadne stala len na lavej nohe, moja mama jej zacala pravu pokrcenu nozicku masirovat, ze asi ju boli 😀 a dnes doobeda viackrat za sebou sa postavila (drzala sa ma za ruky) suverenne na obe nozicky a stala ako profik. Cely den bola mrzuta, uplakana, po poobednej prechadzke ozila. A ked sme isli na prechadzku, tak som ju chytila pos pazuchy, este doma, a hovorim jej chod za tatinkom a ona normalne isla prava, lava a urobila asi 5 krokov a mne padla sanka. Ved vcera nevedela poriadne ani stat. A vecer to zopakovala. Nadherny zaver umrncaneho dna. Pred 3 dnami nam skoncilo lezanie v kociku, uvidime, cim nas prekvapi najblizsie.

Pekny vecer.

katka1981
28. feb 2010

Este som zabudla,

Mneme drzim palce, nech ste fit,
Bibi, este raz gratulujem!!!

luciarichard
1. mar 2010

baby mne mala stale nechce jest ☹ ☹ ☹ Na obed zje dve lyzice a dost ... uz zacinam byt z toho zufala potom sa asi ani nemam cudovat ze nekaka ze ? ved nema z coho 😒 To akoze dokedy potrva ze bude odmietat prikrmy stale cakam ze to bude lepsie a lepsie a ono je to stale o tom istom ☹ . A najviac ma nas...ie pediatricka ked jej poviem ze mi Sofia nepapa tak povie ze to jedlo do nej MUSIM dostat 😠 😠 😠 POMOOOOC 🤐

dadka212
1. mar 2010

Luci nestresuj ani mne, pokial prospieva tak ju nechaj cuckať len MM 🙂 neboj keď odstavíš začne papať aj piť viem z vlastnej skúsenosti...naozaj nestresuj kašli na to ona sa to neskôr naučí jej stačí MM a skúšaj jej dávať ale nie nasilu ak zje 2 lyžičky tak nech....mne moja teraz nič neje len MM už vyše 3 týždne na lyžičku ani ústa neotvorí akurát včera som jej dala banán do ruky a krásne jedla si odkusovala 😵

luciarichard
1. mar 2010

Dadi s bananom som to skusala celkom sa jej to pacilo ale potom si ukusla vacsi kus a zacala sa drhnut ☹ . Ale napr. dnes som jej davala vianocku po "omrvinkach" a veru veeelmi jej to smakovalo 🙂 i ked neviem co to moze papat ale ved ked moze roztek tak snad aj vianocku ...

tehula
1. mar 2010

Luri, by som chcela vidiet pediatricku, ako ju niekto dzga jak kacicu!!!
Daj je, len kolko jej chuti, MM staci na dokrmenie. Ona sa rozpapa, neboj.
To moja je uz taka rozjedena, ze by som ani kojit nemusela, ale chcem, ma to vela vyhod a malej to len prospeje.

bibi1711
1. mar 2010

lucka, nie je nahodou vo vianocke vajce a mlieko? ja len ci nahodou...
a s papanim sa netrap, keby bola hladna, papala by, asi jej mliecko staci, hlavne, ze nechudne🙂

luciarichard
1. mar 2010

bibi no to vajce ma nenapadlo ... mlieko asi nie ale vajcia asi su ... no neviem skusim sa spytat lektacnej

mneme
1. mar 2010

a co takto cukor vo vianocke 😀

bibi1711
1. mar 2010

lucka, pohladala som recept...aj vajce, aj mlieko, aj cukor... ☹

katka1981
1. mar 2010

Baby my sa tu ozaj striktne drzime doporucenej stravy pre nase babatka a poznam aj takych, co 7 mesacne kojene dieta ochutnalo uz kapustnicu, zakusok, v 9. mesiacoch fici na termixe a kadecom, a aj ine deti si uz aj halusky dali a vsetko je ok, a ked ja som aka som, tak sa niektori len divia. Ale mna to bavi, aj dennicek, ved co ine mam na materskej robit, nie?

dadka212
1. mar 2010

Luci tiež sa mi občas drhne ja sa vždy tak zlaknem v momente jej dávam prvú pomoc...

Moja pediatrička absolútne nerieši keď dieťa nechce prikrmy teda pokial je kojené a nechudne, inak mi len prizvukuje aby som kojila....aj také babky tu na sídlisku sa ma vždy pýtajú či mám mliečko a že nech sa netrápim, že nechce jesť iné, že oni kojili jedna do 2 rokov a druhá do 3 rokov deti a tiež moc nejedli až potom sa rozjedli...

jasminet
2. mar 2010

baby, cukor, vajce a mlieko su aj v rozku a chlebe... 😀

luciarichard
2. mar 2010

bibi kukla som na obale s vianocky a vajcia ta co som kupila neobsahuje iba najeky mliecny enzým ... 😒 Ale tak malej z toho nic nebolo zjavne jej aspon ta vianocka chuti a zas tomu az tak neda ...
Dadi dakujem za podporu lebo ja uz som bola z toho jedla zufala hlavne ked vsetky babatka v nasom okoli vyborne papaju 😖

kukenzi
autor
2. mar 2010

ahojte,

podla mna ani nejde o to, ze dieta nejaky alergen, alebo "zakazanu" potravinu zjedlo a teraz mu to nic nerobi, ze je ok a tak si moze dat aj slaninu, klobasu a ine dristy a zatazovat tak svoj traviaci trakt, ale v 30tke to zial poznat uz bude, zijeme v dobe, kedy je vela civilizacnych chorob, ktore nasi rodicia nepoznali, urcite sa tolko potraviny nestriekali ako teraz, neboli take kysle dazde, potraviny sa viac kontrolovali ako teraz, nepoznali sme takmer pomarance, manga... a ine juzanske ovocie, aj vzduch bol cistejsi, vsak kedysi na zac. storocia vraj bolo 0,5-1% alergickych deti, teraz je to 15% niekedy az 30%

ja budem zial asi musiet prestat s kojenim ☹ , lebo mam v uchu bakterie, ktore by sa zisli preliecit atb, teraz to lieci lokalnymi atb, ale ak to nepomoze, tak prejde na celkove, no uvidime, chcem kojit do roka, ak sa bude dat s dokinou dohodnut a nebude ma to ohrozovat, tak to tie 3m potiahnem a potom preliecim, ak nie, tak pomaly s kojenim prestanem.

mneme
2. mar 2010

kuki, drz sa, myslim na teba, hlavne nech si fit 🙂 to je neuveritelne, ze o 3 mesiace budu mat tie nase buchty rok 😵

jasmi, je pravda, ze neviem, co je v tych rozkoch a chleboch z obchodu, ale ja peciem chlieb doma z doma pripravenych surovin, takze presne viem co don davam - ani mlieko, ani vajcia, iba 1 cajovu lyzicku hroznoveho cukru 😉

jasminet
2. mar 2010

vcera som akurat pozerala nejaky program na spektre a tam bolo, ze v 4 krajcoch chleba su 2 lyzice cukru 😒

kukenzi
autor
2. mar 2010

mneme dakujem, veru, je to neuveritelne ☹ a mozes hodit recept na chlebik a rozky co pecies?

bibi1711
2. mar 2010

ahojte, tak jasmi, aj ja peciem chlieb doma,ale mame doma pekarku a do chleba isto vajce nejde, este som taky recept nevidela, ani tolko cukru, to si videla asi americky chlieb, tie su sladke...a ani mlieko do normalneho chleba nejde, ale voda. Je pravda, ze cukor musi byt, ale minimum, iba na kvasnice, aby vyrastli. Ale je tiez pravda, ze tmave kupovane chleby maju cukru viac, lebo nie su z tmavej muky, ale dofarbovane karamelom, popripade kavou.

bibi1711
2. mar 2010

Kuki, drz sa. Aj keby si uz tie tri mesiace nemohla potiahnut, aj 9 je dost. Melej si dala dobry zaklad. Tak skore uzdravenie. 🙂

jasminet
2. mar 2010

hej, to je pravda, bol to anglicky chleba, nie nas

certica
2. mar 2010

caute baby,
ja tak raz za mesiac (cca) z rychlika nakuknem, ako mate... 🙂
a chcem ta len ukludnit luciarichard s tym nejedenim - nas marto odmietal tiez dost dlho prikrmy (ani som to nesilila, ked som videla, ze nema zajem) a 9 mesiacov aj nieco bol vylucne na MM, ak nepocitam asi 1,5 jablcka a lyzicku zelenin. prikrmu za cely ten cas. celkovo do 1 roka inemu jedlu ako MM moc nedal. no a este dnes cerpa zo svojich tukovych zasob, ktore si nazgrlil prave v tom obdobi 😀 ...

kuki, neviem, ake atb su nutne na preliecenie, ci nieco sirokospektralne, ale napr. penicilinova rada sa pri dojceni moze. drzim prsty, nech ti na ucho zaberu aj tie lokalne.

majte sa krasne, leti to... 😉

dadka212
2. mar 2010

Luci 🙂 fakt sa netráp, veď malá ti papá a krásne aj keď iba MM 😉 môj syn napríklad doteraz nie je veľký jedák on na raňajky zje krajcek chleba na obed a večeru polievku a medzitým nejaký kúsok jablka akurát cely deň pije mlieko to vypije vyše litra za deň....

Mneme hod recept ideme kúpiť asi tento mesiac pekárničku tak nech mám nejaký recept hlavne pre decká 🙂

Kuki no hádam ti atb zaberú....

katka1981
2. mar 2010

Ahojte, Kuki drz sa, ver, ze sa ti usko zahoji aj bez celkovych ATB, drzim palce. Baby ja som malej este nedala rozok ani chlebik. Dufam, ze zdedime pekarnicku po svokrovcoch a potom zacnem piect doma, ak nie, tak ked sa podari kupime. Chcela som ju, kym sme este malu nemali, no a teraz je o dovod navyse.

Baby tak sa tesim ako je vonku krasne, tie prechadzky KONECNE mi tak psychicky pomahaju ze az. Malinka zo zaciatku sedi, drieme sa jej, nechce zaspat, potom uz sedi, ako nafetovana a sup polahnem ju a buva ako male miminko.

mneme
2. mar 2010

kuki, napadlo mi, annag dost casto spomina, ze vacsina atb je kompatibilna s kojenim, pripadne odporuca trvat na konzultacii lekara s farmakologom. skus jej napisat, o aky konkretny liek ide, mozno ti bude vediet poradit, ci je kvoli prelieceniu naozaj odstavenie natalky nutne 🙂

recept na chlebik dodam neskor, teraz nestiham. mojmu muzovi inak velmi nechuti, ma rad kupovane alebo aspon tie z hotovej zmesi 😠

dadka212
2. mar 2010

Mneme ani môjmu to chutiť nebude, jemu budem piecť extra...

luciarichard
3. mar 2010

kuki ja viem ze potravinova alergia sa neobjavy zo dna na den ... preto som pozerala ci su v tej vianocke vajcia ... toho som sa bala najviac uplne som na to zabudla 😒 ale nastastie tam vajcia neboli ... ja si davam veru pozor co malej davam papat 😉 Inak vcera sme spapali asi 3 cm z bananika u nas neuveritelny uspech 🙂 inak Sofinka ona papa len ked ma naladu na jedlo nie podla toho co jej chuti 🙂 je to moja mala opica 🙂

tehula
3. mar 2010

ahojte, Kuki, drzim palce, nech s kojenim nemusis prestat, ako pise mneme, skus annag napisat.
kaska: teda, to zas moja mala papa a chcela by papat vzdy, ked vidi nas jest. Mne uz je aj blbe pri nej jest, ked zrovna ona nepapa, lebo take oci hadze, jak hladny psik 😖

baby, riesili ste uz niektora golfac? My budeme na leto potrebovat kvoli cestovaniu, a aj sa mi podaril super ulovok na nemeckom ebay. Rozhodla som sa pre Chicco Multiway, a dost ho baby tu na konovi ospevovali.
Budete aj vy aspon na leto golface riesit?

a este uz som sa sice pytala, ale predsa. Ako ste na tom so sedackami? My este mame vajicko, ale uz nam treba pomaly vacsiu. Ake mate sedacky>

kaska
3. mar 2010

Caute, ja teraz nestiham velmi sem chodit, lebo cez den som u mamy a vecer som mrtva...
Tehula aj nas maly je to iste, aj on strasne pozera na nas ked jeme, presne ako taky hladny psik, chudiacik, jeho to podla mna fascinuje co to papame a ako si to davame do ust 😀
My sa posledne dni snazime Markusa uspavat vo svojej postielke, sice si vecer chvilku poreve, ale nastastie to je nie je vobec veky plac, iba take mrncanie, asi preto, ze je unaveny a pekne tam zachrni sam a spi az do rana 😵 obcas sice este aj v noci zamrnci, ale to mu staci ked mu podam ruku. Dufam, ze to bude takto pokracovat aj dalej...Mne sa hned inak spi, ked som v posteli sama, aj mi je to luto, ale rano som sa budievala strasne dolamana.

Ta domaca pekaren je podla mna dobra vec, my ju sice nemame, ale tiez som zacala nad nou premyslat, ked zacne maly papat chlieb a pecivo, aspon viem co bude jest...

Aj ja uz riesim na leto golface presne kvoli cestovaniu, mne sa paci Peg perego si alebo Maclaren.
A my uz daaavno nepouzivame vajicko mame Concord Ultimax:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

Luci tak drzim palce, aby Sofinka pekne papala ale aj keby do roka velmi nepapala, tak to vobec nevadi, hlavne, ze pije mliecko.

mneme
3. mar 2010

ahojte,
tak tu je slubeny recept na chlieb (inak k pekarnam zvykne byvat pribaleny aj receptar 😉 )

dopredu si zarobim mukovu zmes (nechavam si to navazit mamou 😅)
- 1 kg spaldovej muky
- 1 kg raznej celozrnnej muky
- 60 dkg hrubej krupicce
- 60 dkg hladkej muky T 650

vsetko zmiesat a rozdelit na 800g porcie
-------------------------------------------------------------

chlieb
(PL - polievkova lyzica, CL - cajova lyzicka)

800 g mukovej zmesi
550 ml vody
1,5 PL olivoveho oleja
1 PL octu
1,5 CL cukru
1 CL soli
1,5 CL suseneho drozdia

+ semiacka - kvoli Martine vynechavam
3 PL slnecnicovych
2 PL lanovych
1 PL celej rasce

peciem na programe celozrnny chlieb 🙂

baby, pekaren je super vec, odporucam. aj ja mam rada biele pecivo z obchodu 😔, ale ten pocit, ze si clovek upecie vlastny chlieb je na nezaplatenie. moja sestra v pekarni dokonca robi aj mazanec 🙂

ja teda zatial golface neriesim, len prednedavnom som vytiahla sportak a dufam, ze s nim vydrzime az kym nebude suverenne chodit. aj tak ho vyuzivame prevazne na spanie. popripade mam v pivnici odlozenu jednu ultra lahku buginu. rada by som sa inak kocika co najskor zbavila, ked bude teplo budem aj tak prevazne nosit na chrbate 😎

autosedacku uz veru potrebujeme aj my novu. to peg perego vajko by malo byt do 13 kg, ale zda sa mi, ze uz je dost na knap. bohuzial, v mojich autosedackovych uvahach som sa dostala akurat tak potial, ze treba, ale komu sa to chce zhanat? 😒 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre