Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
4. aug 2009

ja pijem len fenikovy caj 1-2salky denne. Mala z toho pekne prdka, takze nejake zvijanie sa a bolesti bruska sme uz nemali ani nepamatam. No, jak z tohoprdim ja ani nejdem zacinat 😀 😀

mneme, ja by som sla do prace len vtedy, ked svokra nepojde, cize by sa mi o malu starala. Chcem ist skor preto, ze druhe mimi planujeme tak po roku a potrebujem zas sa v praci "ukazat" a nie tam nabehnut hned ako tehotna. Buduce leto by som chcela na druhe zamiesit. Navyse potrebujeme prachy, konecne hypo splatit. Potom pri druhom mimi by som ostala dlhsie doma urcite. Ale vsetko ukaze cas, ako to pojde

mneme
4. aug 2009

baluu, jasne, ze fotim jak blazon 😀 ale preto sme si aj kupili vyhodne domacu fototlaciaren - drahe su len tonery a fotopapier, tak s tym uz skusam racionalnejsie. porad mi prosim, kde zozeniem tu knizku takmer vsetko o dojceni. dik

baluu
4. aug 2009

Pozerala som na stranke http://www.provita.sk/mchp.htm ze ci su aj v lete prednasky, ale nie su, lebo tam konci program v juni a septemver tam este nie je.

Ked som bola na tej prednaske tak Dr hovorila ze toto su uz posledne kusy co rozdava a ze pripravuju dalsie vydanie. Jedna tehulka uz dostala tu knizku ofotenu. Jedine co ma napada ze ju dam muzickovi ofotit a poslem ti ju. Ma nejakych 70 stran. Je to aj tak ciernobiela tlac, iba obalka je farebna.

Baby jete uz nejake veci s kakaom alebo cokoladu?

katka1981
4. aug 2009

mneme my od 6.tyzdnov nosime 68, lebo 62 jej bola kratka, 68 sice siroka ale co uz.

dadka212
4. aug 2009

ahojte dlho som sem nenakukla, ale už som znova tu 🙂

Katka no dúfam, že vám tie koliky už konečne prejdú chudiatko malinké....

Katrin ty sa stále trápiš s tou bradavkou, no hádam kožná niečo vymyslí...

Čerti tuším ty si spomínala alebo aj ostatné baby neviete mi poradiť kde v BA by som zohnala vecičky pre predčasne narodené bábätká alebo nejaký net obchod, čo som našla tam boli otrasné veci, také škaredé...kamoškinu malú asi za 2 týždne pustia konečne domov po 3 mesiacoch a rada by som jej kúpila nejaké pekné vecičky, teraz má jej bábika len 1800g, tak potrebujem ozaj malinké vecičky...

kukenzi
autor
4. aug 2009

ahojte, sme z poradne doma, takze nase aktualne miery, 7 tyzdnov: 5990g a 61cm. mneme vy ako?

dadka212
4. aug 2009

Kuki pekné miery 😉 naša Daniela mala 5 kíl a cm neviem to nemerajú, ale ona sa narodila iba 3 kilová...aj tak som u dr. stresovala lebo Mato sa narodil iba o 100g ťažší a v 7 týždňoch mal 6200g 😅 ale vraj je to ok šak je to baba 😎
ozik a ako Natálka zvláda naušničky? my sme teraz dostali tak sa bojím aby to zvládla krpaňa v pohode 😖

kukenzi
autor
4. aug 2009

dadi v pohode nausnicky, davam framykoin, vyzera to pekne zahojene, nehnisa, nekravaca, plakala len po prepichovani a ked som jej davala dole leukoplast, co mala po prepichnuti, ked jej teraz hybem s nausnickami, tak neplace

dadka212
4. aug 2009

no super hádam aj moja to zvládne zajtra ju idem objednať...

kukenzi
autor
4. aug 2009

dadi matusko bol tiez riadne slonicatko 😅

dadka212
4. aug 2009

Kuki no on strašne vela jedol 😅 ale po pol roku sa to upravilo a už tolko nepriberal...šak teraz má tak 12,5kg

bibi1711
4. aug 2009

Ahojtre kocky,
my sme boli na poradni vcera a mala ma 12 t a 6050g a 64 cm a narodila sa 2900g a 49 cm. Pozeram ze aj vy mate dost velke baba...ja uz som mala aj strach, lebo tu pisali, ze dieta ma mat az v roku dvojnasobok porodnej vahy a my teraz...
Inak, krasne vecicky na predcasniatka su v auparku v Mothercare. Nikde inde som nic podobne nevidela. Su fakt mini.

kukenzi
autor
4. aug 2009

dadi, no to dufam, ze bude rast menej aj nas mato ma teraz nejakych 13kg

kukenzi
autor
4. aug 2009

bibi o tych vecickach minule pisala certica, ze kupila na antolsku

dadka212
4. aug 2009

Bibi dik tak kuknem v auparku 🙂
a tuším je to 3násobok...

bibi1711
4. aug 2009

Kuki, viem, ale dadka sa teraz na to pytala, ze si nepamata, kde spominala certica🙂

certica
4. aug 2009

hej, tie vecicky som aj ja kupila v mothercare, ale tam maju najmensie okolo 3kg, resp. do 3,5kg. cize na take uplne nedonosene prtata som nezohnala. teda kedysi som niekde prave taketo mini oblecenie videla, ale ani za svet si neviem spomenut kde to bolo 😒 . aj si vizualne pamatam usporiadanie regalov s oblecenim 😀 , ale proste si to neviem zaradit do konkretneho obchodu 😅

kukenzi
autor
4. aug 2009

mne sa nieco mari, ze take uplne prdolate vecicky som videla v hainburgu v kiku 😕

kukenzi
autor
4. aug 2009

certi, kde ste boli na dofce?

bibi1711
4. aug 2009

ja som v mathercare kupila na baby do 2.3kg, este mam doma vesiak

certica
4. aug 2009

na istrii v takom jednom super rezorte, maxi oddych a komfort. boli sme este s jednymi znamymi, tiez 2 deti a perfektne sa zahrali a vyblaznilil, takze sme o nich pomaly ani nevedeli. bala som sa, ze budem vyzmykana jak citron 😀 , ale bola som milo prekvapena, ze aj s martinom to bola brnkacka. co sa teda doma povedat neda na tych mojich teroristov

kukenzi
autor
4. aug 2009

certi, takze bud. rok sa mozem tesit aj ja na dovolenku 😵

certica
4. aug 2009

vau kuki, pekna fotos 😎

bibi, tak potom som nemala to stastie alebo som slepuch obecny 😅 . inak ten dalsi obchod, co myslim, bol stopro tu v ba

jasminet
4. aug 2009

dadi, na predcasne narodene deti maju mzslim vecickz aj v tescu. ja som kupovala 56 a to bolo ye novorodenec a mali tam aj par veci este mensiu velkost...a v c+a v rakusku mali tiez, tak moyno aj u nas budu mat

tehula
4. aug 2009

teda Katka1981, Kuki, vy mate riadnych valibukov. My sme konecne od pondelka nahodili velkost 56. Akoze, stale nosime este newborn. Heidi ma 55cm a 4460g. Narodila sa ako 49cm a 3050g.

na predcasne narodene skus v Mothercare, alebo este Cocodrillo by mohlo mat (maju to v Predeti a tusim v Carrefoure Danubii - jeden zo shopov)

tehula
4. aug 2009

tesco urcite nie. To teraz ledva tie newborn veci nam sedia. Oni maju strasne velke tie veci, nesedi to s cislovanim

dadka212
4. aug 2009

ďakujem babule, ste zlaté idem až budúci týždeň, tak keby vás ešte niečo napadlo tak sem s tým 🙂

Tehula šak newborn veci sú 56 nie 😕 62 sú 0-3 mesiace...a číslovaním to sedí až po pár praniach 😀

tehula
4. aug 2009

nie, newborn je 50tka

dadka212
4. aug 2009

ja čo som mala newborn z tesca bolo tam napísané - výška postavy 56cm....

mneme
4. aug 2009

caute baby, tak my sme dnes cele poobedie cavargovali, najprv k pediatricke, potom k mame, potom nakupy, martanka bola zrejme vdaka tlaku jemne oblbnuta a tak bola ochotna po kazdom jedle chvilu spat, nielen pri vozeni sa v kociku 😕 vcera mala sialeny den, takmer vobec nespala, a ked konecne okolo siedmej vecer zalomila, spala nonstop noc, nezobudila sa ani ked som ju prekladala z nasej do jej postielky. v noci mi uz ale rupli nervy, lebo som sa o stvrtej zobudila na priserny strach, preco sa este nehlasi a na naslednu bolest v prsnikoch, napucanych neskutocne. rychlo som ju skontrolovala, ci dycha a ta potvorka si spokojne spinkala. tak som si narychlo trochu odsala, aby mohla pit a prvykrat som ju zobudila na jedlo, lebo uz mi fakt pripada chore, ze ona dokaze v noci spat a byt 10 hodin bez jedla, zato cez den mi neda vydychnut. pytala som sa na to nasej pediatricky a ta ma ubezpecovala, ze je to ok, ze pokial pribera a cez den si vypije tolko, kolko potrebuje, ze ju nemam budit a byt rada, ze sa vyspim. fakt sa nechcem stazovat, ale bola by som radsej, keby sa raz, dva razy v noci zobudila a trosku viacej cez den spala 😒

inak v poradni celkom prijemne spravy, vcera mala presne dva mesiace a dnes vazila 5100g, teda od narodenia pribrala takmer dve kila 🙂 a dlha je uz 57 cm, takze preto som jej musela vsetky novoskovske veci zlikvidovat. s velkostami oblecka by som si inak na vasom mieste starosti nerobila - zavisi to od vyrobcu. tesco ma newborn fakt trochu vacsie, ale ja som mala aj dupacky 56, v ktorych sme ju odniesli z porodky a to mala iba 50 cm a boli jej akurat

dadi, v mothercare v auparku som stopercentne videla oblecko pre mini babatka - maju etiketu early baby a potom su este aj ze tiny baby, ale myslim, ze tie su pre donosene, len mensie deti.

baluu, ja jem uplne od zaciatku uplne vsetko. teda, prvy tyzden po sekcii som nejedla takmer vobec, lebo mi nechutilo a slapala som na energii z noveho babatka. po prichode z porodky som jedla asi tyzden len slepaciu a zeleninove polievky, mala som pocit, ze som si odvykla jest 😀 . potom som sa bohuzial ale znova rozjedla do mojej standardnej pazravosti a jem uplne vsetko, davam pozor iba na "k" zeleninu, ale cokolada a sladkosti su u mna pravidelne 😠 nechapem, ze sa napriek tomu uz natrepem do predtehu rifli zo stihlejsieho obdobia 😅 nastastie martina nema problemy s pletou a nijako zle na moj jedalnicek nereaguje. podla mna jedz vsetko, len zaraduj problematicke potraviny postupne, do 4 hodin by sa na miskovi mala prejavit prip. problematicka reakcia a budes tak vediet, co ju sposobilo.
tiez som na provia hladala info o tej knizke, ale asi este dotlac nie je. napisem ip, aby sme sa nejako dohodli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre