Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
24. aug 2009

Tak som rada, ze ste sa dnes takto rozbehli...
Mneme...tym papanim sa netrap. Keby bola hladna, tak by bola mrzuta. Som ti zabudla vcera napisat, ze nasa sa tiez v poslednom case pri papani odtrha, vrti, kope...hruza. A niekedy papa len jednu minutu!!!!!!! Ale neriesim. Je spokojna, usmievava, je to tucko, takze nam nevadi, ze papa menej 🙂
Ja s malou tiez tak cvicim, dviham ju, hlavku drzi pekne, vobec jej uz nepada. A este s nou cvicim tak, ze mi chyti prsty a sama sa taha do sedu. Ale brutalne. Ma take silne brucho...ju uz nemozem davat ani do kresielka, lebo sa tak vzpiera, chce si sadnut. To iste v autosedacke.
Pasieme tiez pekne, vydrzi niekedy aj 15 minut. Vcera som ju kupala tiez tak, ze som dala menej vody a ona bola na brusku.
Babule, ked chytite vase babatka dvoam rukami za pas a dvihnete, su pevne? Myslim trup...lebo nasa velmi nie...neviem, ako jej ten trup posilnit. 😒

katka1981
24. aug 2009

mneme, myslis? aj moj prst kuse a je strasne zapecena a uz kakala pekne. Ja neviem, mne isli zuby v 10.mes a muzovi v 8.mes, tak ja fakt netusim co to moze byt. A slinta ale to uz dlho. A je mrzuta.

Sophinka neznasa past baranky, udrzi sa, ale neznasa to, mozno kvoli refluxu, ja som s nou vcera cvicila a po barankoch sa tak pogrckala ze az. Ked ju chytam za rucky, aby sa dvyhla, tak ked place tak sa krasne dvyhne do sedu vzdy a ked je pokojna tak niekedy sa podari. Skor ma trapi ze vzdy ked ju dam spat, tak si otoci vzdy hlavicku do jednej strany a tak aj sedava v kresielku. Do druhej strany sa toci menej. Vcera bola velmi ukecana. Ale nebudem vesat hlavu, moje krsniatko nevedelo poast baranky a ani chodit po styroch, po styroch sa naucil chodit az ked vedel behat po dvoch.

mneme
24. aug 2009

bibi, si zlata, ze ma chces upokojit s tym papanim, ale aj tak som z toho trochu v strese. a to je to najhorsie, lebo ten podvedomy strach z kojenia mi zrejme oslabuje spustaci reflex. ze papala kratko, s tym som sa zmierila - bolo evidentne, ze za ten kratky cas poctivo tahala a najedla sa dost. teraz sa mi ale hned od zaciatku odtrha a place, az kym sa jej nespusti mlieko prudom - to potom poctivo taha a plakat zacne zase az neskor alebo po jedle, niekedy neplace vobec. kto sa potom ma v tom vyznat 😕

bibi1711
24. aug 2009

Mneme, presne ako u nas...tiez niekedy spokojne papa, inokedy plac az hroza. A ja neviem, ci jej ide vela, ci malo, ci chce len cucat, ci este jest z druheho...to kojenie je veda 😒
Mne uz asi sibe...ale zasa co sa tyka spania. Moja mala strasne vela spi. Napriklad. Vcera isla spat o deviatej vecer. S prestavkou na kojenie o polnoci, tretej a siestej rano spala do deviatej Do jedenastej bola hore, tak som ju ulozila,spala do druhej. Potom bola hore do pol stvrtej, spala do pol piatej. Tak sme sli von, v kociku spala asi tak 45 minut a teraz som ju ulozila spat. Je to normalne?

kukenzi
autor
24. aug 2009

bibi, jasne, ze je to normalne 😀 aj moja tak zvykne spat, niekedy viac a niekedy dokonca mam pocit, ze len papa, bdie a spinka 🙂

mneme
24. aug 2009

bibi, tak to nocne vstavanie je uplne tabulkove po kazdych troch hodinach, fakt je to podozrive 😵 bud rada, ze ti pekne spinka, pokial zaroven dostatocne casto papa, je to podla mna uplne ok a vacsina mam ti moze len zavidiet. martina cez den vacsinou spava len po hodinke, ulozim ju cca. tak hodinu po jedle. obcas potiahne aj dlhsi denny spanok, ale to vacsinou po velmi bolestivych zachvatoch asi chudinka zbiera sily.
a ze kojenie je veda, mi ani nehovor, ja uz som z toho skutocne na nervy a neviem sa dockat, kedy bude mat martinka rok 😔 normalne jej totiz s placom viem pomoct - rozptylit ju, zabavit, upokojit, ale ked reve pri prsniku, som z toho uplne zufala. nerozumiem tomu a presne ako ty pises - ci jej je vela alebo malo, co vlastne chudatko chce. posledne dni mam zase menej mlieka, takze ju musim krmit z oboch prsnikov. vzdy ju prilozim naprv k tomu, s ktorym som naposledy skoncila. tam ale tak strase reve, pricucne sa a pusti a zase reve, ze ju skusam prilozit k druhemu a tam sa obcas chyti. ako je to mozne?

bibi1711
24. aug 2009

Dakujem Kuki, si ma upokojila...stale sme nespokojne...ci spia, ci nespia. Tie obavy sa asi uz asi nikdy nestratia, ze?

baluu
25. aug 2009

Ahojte maminy

Som tu dlhsie nebola bola tu sestra. Rozpisali ste sa ale stihla som si precitat co mate nove.

Bibi mas pravdu tei obavy sa asi uz nikdy nestratia. Ja raz stresujem ze Misko malo kaka potom ze vela kaka. Dnes rano 2x nalozil do cistej plienky. Esteze bol muz doma, lebo neviem co by som si pocala. Prvy krat bol posrany az na krku. Nechapem ako sa mu to tam dostalo a ked som ho vyutierala a uz v suchej plienke zdvihla na ruky tak znova rachot do plienky a tam bola hotova potopa. A to v noci o stvrtej kakal. Najhorsie je ked ja horko tazko nasadim ortezy, lebo sa mu to samozrejme nepaci a brani sa. Potom ideme papat aby sa ukludnil, potom sa poserie, tak musime prebalit, pritom sa samozrejme dogrca tak zas musime prezliect a potom sa mu cka tak zas na prso. Takze aj koli takymto cviceniam ledva stiham.

Ortezy ma lebo ma chodidla k sebe, tak aby sa mu to upravilo, lebo masaze nezabrali. Mal by to mat na nozickach 18-20 hod denne. Zo zaciatku to mal mozno 12 hod teraz uz si na to zvykol tak ich ma dlhsie. Dufam ze za mesiac sa mu to upravi a uz to nebude musiet mat. Ale su aj horsie pripady kedy maju deticky sadru az po koniec stehien a to aj rok a potom musia ist aj tak na operaciu.

Dnes ideme k lekarke tak som zvedava ci uz mame 5 kileciek. Tipujem ze ano, uz ma Misko take miselinkove stehienka.

Majte sa pekne

luciarichard
25. aug 2009

Ahojte maminky, tak mi celkom statocne bojujeme s refluxom. Na radu Annag sme vysadili nutriton a da sa to aj bez neho. Sofi mi grcka sice kazdy vecer ale vzdy si potom vypyta znova papat a potom uz nevracka a kedze mam vela mliecka tak sa to da. A po vysadeni nutritonu mi zacala konecne kazdy den pekne kakat inak kakala len raz za 4-5 dni. Zatial vas vsetky moc pozdravujeme 🙂

baluu
25. aug 2009

luci aj mne ked som prvy krat zacala davat nutriton tak maly nekakal 2 dni tak som ho vysadila, ale ked sme sa k nemu po troch tyzdnoch vratili tak uz s kakanim neboli problemy. Ale ked grcka len raz za den tak mu ho naozaj nemusis davat.

mneme a mas pocit ze ten novy sirup pomaha? Je to na nervy ked place pri prsniku. Mne sa prave Misko ukludni len na prsniku. Ale niekedy place tak ze az vypadne zvuk a to sa vzdy tak zlaknem, lebo to je hrozne.

luciarichard
25. aug 2009

baluu - keby zacala Sofi vela vrackat tak sa k nutritonu asi vratim ale kedze je to len raz za den tak to do nej pchat nebudem a hlavne mala veeelmi dobre prospieva ma uz 5700 g 🙂

katka1981
25. aug 2009

Ahojte, neviete mi prosim poradit? Nech ulozim malu na ktorykolvek bok, vzdy sa po chvili pretoci a spinka rovno na chrbatiku. Bojim sa aby nemala zlezanu hlavicku. Dokedy sa hlavicka tvaruje? Ma ju taku peknucku a nechcem aby ju mala vzadu scapnutu, lenze ja som rada ked vobec zaspi. Ma necele 3 mesiace. Poradte prosim, dakujem.

akinomka
25. aug 2009

katka... mne mala spi rovnako na chrbte, na boku nechce. ale stale si toci hlavicku raz na jednu stranu, raz na druhu. ak to robi aj Sophinka, tak by nemala mat zlezanu hlavicku. kosticky na hlave su este stale makke, ale uz menej ako prvy mesiac.

tehula
25. aug 2009

ahojte, nestihamvas poriadne ani citat.
My uz mame krst za sebou, prebehloto super a v klude. Na oslave sa prestriedal kazdy kto mohol s malou, aby som sa mohla v klude najest.
Nechce mi vobec pit s flasky, neviem co robit a ako ju na to zacat ucit. Tak ako doteraz nenavidi cumliky, tak aj flasu. ALe nieco musim vymysliet, ak mam ist od Noveho roku spat do prace.

hlavicku si este sama poriadne nedrzi, ale trup ma pevny a cvicime jedine na tigrikovi, lebo na podlozke ma nervy, ked ju dlhsie necham na brusku.
Co sa tyka vlasov, moje su stale huste, az lutujem, ze som sa nemusela dat strihat tak radikalne pred porodom.
Zato moja dcera totalne oplesatela. NArodila sa s tmavymi vlasmi, tie jej uz skoro vsetky vypadali a pomaly sa crtaju nove svetlulinke. TAk som zvedava, kedy zas bude porast 🙂

KAtka1981> moja spava na chrbatiku, ale prehadzuje si hlavicku pocas spanku na oba boky. Nespi ze nos do plafonu

katka1981
26. aug 2009

Mala zacina spavat s hlavickou rovno a stve ma to, predtym bola tak ze mala hlavicku len do jednej strany.

kukenzi
autor
26. aug 2009

ahojte,

moja si tiez prevracia hlavicku, spava aj rovno, ale najcastejsie preferuje lavu stranu som si vsimla, tak sa ju snazim cez den polohovat na pravej, v noci to neriesim, lebo som hnila.

... dnes sme mali poradnu, malicku pochvalila, ako sa pekne taha za ruky a to som ju minule karhala 😀 , no ale od piatku som s nou cvicila ako diva, nech nas doktorka nesprdne 😀 , davala som ju na fitloptu, na predlaktie, davala som jej ten cestovny vankus pod hrudnik, alebo moju ruku... a uz sme dosli do stadia, ze mala vydrzi na brusku aj bez jedovania sa.... no najvacsi sok pre mna bol, ked dokina povedala, ze mala malo pribera 😕, pytala sa ma, ze kolko spi v noci, povedala som, ze od 20-5h sa jej podarilo 3x a inac sa o 2h v noci zvykne zobudit na svoju davku, takze vynechava len jedno kojenie... vraj ju musim budit vzdy o tej 1, 2h, lebo este je skoro, aby prespala celu noc, ked si to pappanim nedobehne cez den.... no budit ju urcite nebudem. mala pribrala za 3 tyzdne 410g, co sa mi vobec nezda malo, nie je to sice ani vela, ale viem, ze moj syn mal mesiace, kedy pribral len okolo 170g a dalsi mesiac pribral za mesiac vyse kila, jednoducho nepriberal rovnomerne, ale takymi skokmi... a vtedy to byvala dokina ani neriesila, ze dolezite, ze aspon trochu pribera a nechudne... takze ja to riesit nebudem... mala sa narodila s vahou 4000g, prepustali nas s 3990g a teraz vazi 6400g a meria 62cm

kukenzi
autor
26. aug 2009

a mala mi tiez zacala plesatiet, mne vlasy este nevypadavaju, ale aj to pride, dolezite je, ze sa to casom ustali a vrati do normalu

kukenzi
autor
26. aug 2009

no a zabudla som dodat, ze mala ma 10tyzdnov

katka1981
26. aug 2009

Kuki, no nasa mala sa narodila 3460, prepustili nas mala 3400, ako 4 tyz. 4000 gramov, o 3 tyzdne nato mala 4380 a potom presla na UM a asi za 3 dni pribrala skoro 400 gramov. Teraz moze mat 5,5 kg tipujem a nie je chuda a tiez moze mat asi 62 cm, ale Dr. ju nemeria. Mne sa Natalka zda az az tazka, to bez urazky, len tolko ze ju urcite nebud. Podla mna je pekne babatko, nic jej nechyba, ved podla toho co pises ti tisko zavidim aka je spokojna a uzasna. Mne Dr. hovorila ze babo by malo priberat tyzdenne aspon 50 gramov, mala najmenej pribrala 73 gramov tyzdenne a to bolo zle, nozicky mala chuducke, Sophia byva krmena o 19.30, niekedy 18.30 a budi sa na papanie bud medzi 2.a 4. alebo aj po 5.hod. A papa 6x denne co je udavane aj na plechovke Nutrilone. Dr. vravela ze idealne by bolo 7x, ale ked si nepyta jej nedam. Cez den papa cca kazde 2,5 hod.Ja malu urcite budit nebudem, ja som rada ked spi, najhorsie je ze stale cumim na hodinky, aby som vedela kedychystat mlieko a preto nespim.

Baby poradte mi ako dostat malu na bok, na brusku spat nechce, len ak na mne, ja sa bojim ze bude mat zlezanu hlavicku.

kukenzi
autor
26. aug 2009

kati, daj si nejaky vankus, alebo zrolovanu deku k bocnici kocika ci postielky a malu k nej daj tak akokeby spala naboku... su aj polohovacie vankuse, s tymi vsak skusenosti nemam. na brusku ju nenechavaj spinkat, len v tvojej pritomnosti, ak by si nahodou vygrcla, nech sa neudusi v zvratkoch

mneme
26. aug 2009

kuki, podla mudrej knizky by dieta malo priberat tyzdenne
130-140 g v 1-2 mesiaci
70-110 g v 3-4 mesiaci
35-55 g v 5-6 mesiaci
takze nechapem, preco sa tvojej dokine zda, ze natalka pribera malo - ved to je cca. 137 g tyzdenne 😨 ked som sa pytala mojej lekarky, ci nie je problem, ze martina neraz prespi od 9 vecer do 5 - 6 rano, povedala, ze nech sa ju neopovazim budit, ze to budeme riesit ak bude problem s vahou. a ze keby bola hladna, urcite sa zobudi a bude pytat. inde som zase citala, ze budenie deti na jedlo (jasne, ze pokial prospievaju) je zle, pretoze si navyknu na taky spankovy rytmus a budu aj vo vyssom veku v noci harusit, kedy by uz z hladiska nutricnej potreby v poho mohli prespat celu noc. takze urcite ju nebud, ved je to poriadna babizna 🙂 ja martinu vacsinou kojim 7x cez den, obcas len 6x, zavisi od toho ako mi cez den spi. ale mali sme uz jeden den, kedy nam to vyslo iba 5x 😔 a to sa ani v noci nezobudila, az o piatej 🤐

baluu, neviem, ci ten novy sirup pomaha, pretoze u nas je to ako na hojdacke - jeden den ok, iny horor. napriklad dnes sa mi tak krasne a spokojne napapala (3x sa pritom prekadila, takze ma uz na sebe 4 oblecko 😖 ), ze by som si normalne kojenie zamilovala, keby to bolo stale takto. inokedy sa ale prisaje a zase pusti, trha mi bradavku, place a mam problem prinutit ju jest ☹ takze uvidime, ze ci to zlepsenie bude trvat dlhsie, alebo ma len prazdniny od refluxovych epizod.

kukenzi
autor
26. aug 2009

mneme, to si ako vypocitala, ze 137g tyzdenne? a urcite ju budit nebudem

kukenzi
autor
26. aug 2009

jaaaj, ty si to pocitala za tie 3 tyzdne 😀 lebo ak pocitam, ze za 10t pribrala 2410g, tak mi to vyjde 241g tyzdenne... no podla mna je to v pohode

bibi1711
26. aug 2009

Ahojte, tak ste sa konecne rozpisali...sa tesim.
Mneme, tak ty mas dnes aku dobru kocku doma..len tak dalej. Si ma normalne potesila.
Kuki, ved mala je velika, co ta dokina riesi? My mame na poradniach iny problem...stale ma pripomienky k tomu, ze aka je tucnucka. Moja sa narodila s vahou 2900g, prepustali nas s nieco okolo 2800g a teraz ma 3 mesiace a dva tyzdne a ma nieco okolo 6750g a 65cm. Ale no nedam jej, ked je hladna? A ked je teplo, zasa musi aj od smadu, nenecham ju dehydrovat.
Inak, ja sa mam tak, ze za chvilu som suca na psychiatriu...a to neprehanam. Mala pri tej Vojtovke tak vrieska, ja som mokra jak mys...no des. Hlavicka je uz OK, len nam povedali to o slabsom svalovom napati na svaloch trupu. To nam povedali na rehabke. Neurologicka to zhodnotila ako mierne znizenie. Ked som sa jej opytala, ze keby bola mala jej, kam by chodila na rehabku, tak mi povedala, ze ona by nechodila s tymto nalezom nikam, len na skupinove cvicenie do Baby Fit. Jedna pani odtial uz u nas bola, som vam tusim aj spominala...uz davnejsie. Dnes tu bola zasa a povedala, ze ona by tiez vojtu necvicila, ze mala ma fakt len velmi mierne to napatie znizene...ak vobec. Tak ja uz fakt neviem. Ci mam, ci nie. Zasa na rehabke sa tvaria, ze mala je na tom strasne zle...Prepacte, ze vas tym tak otravujem...ale uz mi z toho sibe. Fakt neviem, co mam robit.

INak je mala strasne zlata, papa pekne, usmievava, hra sa, o vsetko sa zaujima.
Ked tak nad tym rozmyslam, asi u kaydeho babatka nieco musi byt...aby sme to my maminy nemali zas az take jednoduche...ze?

kukenzi
autor
26. aug 2009

bibi, no ja osobne by som asi nechodila 😅 😔 , ak je uz hlavicka v poriadku a neurologicka to povazuje za zbytocne... alebo by som teda navstivila este jedneho neurologa, co na to on a podla toho sa rozhodla... vies kazdy v jeho profesii je istym sposobom profesionalne deformovany a bude ti tvrdit, ze je to potrebne.

mneme
26. aug 2009

kuki, no ja som so fakt ratala len za tie tri tyzdne od poslednej poradne. ale podla mna by sa to spravne malo ratat tak, ako ty - priemerne, lebo fakt deticky mozu priberat skokmi. podla toho zas vychadza, ze natka pribera vela 🙂
bibi, nasa dokina hovorila, ze plne kojene deti sa nemozu prejedat a "nadvaha" sa u nich nema riesit. znie mi to rozumne, hoci viem, ze moja sestra mala mladsieho syna strasneho jedaka s brutalnym sacim reflexom, ona mala nadbytok mlieka, este davala do laktaria - no a chlapcek priberal neuveritelne, pol kg tyzdenne 😲 cely bol safalatkovy, ani krk nemal co bol taky tucny. tak jej doktorka nakazala po 5 min. ho od prsnika odstavit, lebo by tahal, kym by tieklo. trochu brutus 😖 , tak neviem ci to bolo na nieco dobre. kazdopadne, pamatam sa, ze som ho nemohla vziat do narucia normalne, lebo okamzite zhanal, kam by sa prisal 😀 dnes je to patnastrocny pubertak, ktory je vyhukly, ani gram tuku 😎

baby, opravujem udaj z predosleho prispevku - martina je dnes prezelecena 5x, jak sa dogrcala 😠

mneme
26. aug 2009

bibi, neviem poradit, lebo sama neviem, co by som robila. chapem, ze nechces nic zanedbat, aby sa vam to neskor nevypomstilo, a na druhej strane nemas to srdce trapit malicku. kuki ma pravdu, istu rolu v tom zohrava aj profesionalna deformacia, podla mna neurolog sa tomu najlepsie rozumie. mozno len tolko mam k tomu, aby si sa skusila riadit materinskym instiktom, pripadne sa poradila s muzom - z vlastnej skusenosti sa mi zda, ze hoci muzi nie su do starostlivosti o babatko az tak velmi zaangazovani, viacere veci dokazu vnimat s riacionalnym odstupom, lebo nie su pod takym pretlakom emocii ako zeny (navyse kojace). skus pokojne zvazit, emka vyzera na fotkach ako uplne zdrave a krasne babo, urcite pre nu urobis to najlepsie 🙂

bibi1711
26. aug 2009

Dakujem vam, ze ste si ma "vypoculi". Tiez som sa snazila zamysliet nad tym, riadit sa instinktom...len ja som strasne bojazliva. Stale mi napadne, co ak mame cvicit a ja nebudem...lenze ma to dost negativ. Nechcem ju trapit zbytocne...vsimla som si, ze odkedy cvicime, tak si prestala brblat. Nic nevravi...Neviem na 100%, ze je to tym, ale aj tak...
Co sa manzela tyka, tak ten bol od zaciatku proti. Stale tvrdi, ze on vie, ze je v poriadku...ze sak vidi...takze tak.
Este raz babule dakujem. Asi s tym prestanem.

tehula
26. aug 2009

Ahojte, tak mne mala pribera riadne. Prepustali nas s 2880g a ked som ju pred tyzdnom vazila, mala 5100g. Teraz to zas bude viac. Ale je pravda, ze stale papa, len v noci nie, to spime. Inak ju prikladam casto, aj ked zrovna nevyplakava, a lezime pri telke spolu.
No co? Zo mna aspon ubuda a ona si robi zasoby.

Baby, poradte mi ako ju naucit na tie flasky please, ja sa normalne bojim

katka1981
26. aug 2009

Ahojte Maminky, zo vsetkych Vasich uspechov sa tesim, a kazdy Vas problem mi je luto. Vid Bibi a malinka aj ty Mneme nech mas pokoj s refluxom a Kuki, nech sa Kukinka drzi. Ja sa Vam stale stazujem, ale dnes sa pochvalim, hoci sa bojim kazdeho dalsieho dna, co bude. Sophinecka moja krasna cez obed spinkala 3 hodiny, co nechapem a o 19.30 zaspinkala a dufam, ze sa zobudi az na ranne krmenie. Kupel prebehol s usmevom, predtym vela rozpravala, je uzasna...

Bibi, ja som donedavna len plakavala, lekarka mi napisala lieky na ukludnenie, Xanax, ale neberiem ho, lebo by som bola zavisla, revala som nonstop a hovorila muzovi, ze moja kamaratka ako zvlada super materstvo, ze ked jej snubenec zistil, ze je tehu, oznamil jej, ze ma inu, potom sa dala casom dokopy s inym, musela sa prestahovat, jej dcerenka mala slabsi reflux a ze ako to dobre zvlada. A dnes som s nou volala a ona mi povedala, ze pol roka brala antidepresiva, ze ked mala mala 9 mesiacov, dolahlo to na nu. Takze ak skoncis na psychiatrii, nebudes sama, zavolaj, pojdem s tebou, aj mne by asi niekedy pomohli. 😀 Ale dnes som sa vyspala, lebo som si dala polovicku tabletky a uz som nestrasila v noci ako inokedy, ze kricim na muza, aby neprilahol malu, a nehladala som ju v perinach ako inokedy, hoci chudatenko spinka u seba v postielke.

Kuki tvoja mala ma krasnu hlavicku!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre