Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

elfa
25. sep 2009

Ahojte. Mame ist na sono klbov na Antolsku. Ako to tam chodi? Treba sa objednat? mate telefonne cislo? A kde sa nachadza ambulancia (lebo pre mna je antolska strasne bludisko)?

mneme
25. sep 2009

elfa, objednat sa netreba, treba prist v ordinacnych hodinach, t.j. v pondelok a stvrtok okolo 8:00. ambulancia je v poliklinickej casti na prizemi, v chodbe oproti gynekologickym ambulanciam, je to prva vpravo za spojovacou chodbou

kaska
25. sep 2009

Kati ja som velice prevelice stastna, ja sa asi teraz po 2 mesiacoch konecne citim vyspata. Maly spi tento tyzden od desiatej vecera do pol stvrtej, napapa sa a potom spi od stvrt na pat do siedmej. Hodinku a pol je hore a potom so mnou este 2 hodiny spi do jedenastej 😵 😵 😵
Akurat jeden hacik to ma, ze som bola doteraz u nasich a dnes sa stahujem domov, a bojim sa velmi, ze mu zmenou prostredia rozhadzem tento uzasny rezim.
Mam pocit ze uz neplace kvoli bolesti (reflux, kolika) ale iba ked sa jeduje.
Inak ja neviem, ci mi velmi nepribera. On teraz pribral 300 gramov za tyzden, 62 velkost mu je len tak tak. Od porodu pribral 2.5 kila. Niekde som citala, ze by dieta malo mal raz taku vahu v 6 mesiacoch oproti porodnej, moj maly bude mat raz taku v troch mesiacoch. Ja ho iba kojim.

bibi1711
25. sep 2009

Kaska,
tym priberanim sa vobec netrap. Moja mala mala porodnu vahu 2900g a teraz, ked mala 4 mesiace a 2 tyzdne tak vazila 7050g. Tiez iba kojim. Oni budu priberat menej potom. A hlavne je, ze nielen priera, ale aj rastie poriadne. Aj nasa. Uz ma 67cm. Takze pohoda. Lepsie akoby nejedli... 🙂

elfa
25. sep 2009

mneme: dakujem. Mala ma 2 tyzdne. Mam cakat az kym bude mat 4 tyzdne?

mneme
25. sep 2009

elfa, uz si nepamatam, ako zneli instrukcie, ale podla diara som zistila, ze sme tam isli po 4. tyzdni 😉
kaska, bud rada ze maly pekne pribera. cisto kojene deti mozu papat kolko len chcu, u nich obezita nehrozi. urcite by ti kopec mamiciek zavidelo 😉

katrin79
25. sep 2009

bibi: ako s nausnickami? nevolala si nahodou do toho ustavu lek.kozmetiky? lebo ja tiez chcem ist teraz niekedy dat malej nausky, len este vo stvrtok ideme na druhe ockovanie, tak chcem pockat, ale ten dalsi tyzden by som uz isla dat niekam prepichnut uska, nasa dokina to tiez nerobi, tak sa musim po niecom popozerat.
Daj potom vediet, kde si bola.

tehula
27. sep 2009

elfa,ja by som pockala do mesiaca. Este upresnim, nie okolo, ale vsetky mamicky tam musia naklusat ako ovce na osmu presne, lebo potom je sestricka hrozne neprijemna. Ja som dosla na deviatu aj dalsou holkou a uz bolo bububu. Tak zdoraznila, ze nabuduce na kontrolu treba na 8.00

kaska> pokial pribera dostatocnea viac, neries, horsie by bolo, keby malo. Moja sa narodila ako 3050g a uz ma 5730g. Tie prve 2mesiace priberala aj vyse kila za mesiac. Vsetko sa potom spomaluje

kukenzi
autor
27. sep 2009

ahojte babulky,

ak budem mat cas, tak vas precitam spatne.

my sme sa vratili z mesacnej dovolenky na liptove a teraz si zvykam na realitu, od zajtra po mesiaci budem s malymi znova cez den sama... ale s dvoma chorymi, to som este nezazila... soplime a kasleme, zajtra skocim k dokine... tym padom sa nam preklada ockovanie asi o 3 tyzdne, skoda, lebo keby som nebola na dovolenke, uz mohla byt zaockovana tuto stredu 😒

krst nam dopadol super a nakoniec som malej na hlavicku nic nedavala.

baby uz 3 tyzden volam na sono obliciek, lebo sme tam mali ist v 3 mesiacoch a stale vravia, ze uz nie su terminy, ze mam zavolat na bud. pondelok 🙄

malu som vazila oblecenu a mala 7400g, vyzlecena netusim a meria okolo 65cm /mala v pondelok 3 mesiace/

bibi1711
28. sep 2009

Ahojte babule,
pridavam nove spravy...
Mala sa pretaca ako drak, ale poctivo trenuje aj v noci, takze sa vobec nevyspim, lebo naspat to este nevie a musim ju davat spat. Hroza. Lepsie jej to ide na lavu stranu...
Najhorsie je, ze ja kojim len v lahu a ona to trenuje aj pri jedeni...pokojne sme sa odvtedy, co to dokaze, nenajedli. Stale si cucne, prevracia sa a spat...

Inak je zlata, usmievava, mrnka si, pekne cvici, uz aj menej pri tom place, niekedy vobec neplace.

Potrebovala by som ale poradit, ako sa s malinkymi hravate, mne uz dochadza fantazia. Ja ju nenechvam vobec samu, stale som pri nej, hrame sa....ale uz ju to asi aj nudi, prosim, nejake tipy mi dajte. Sama sa zahra jedine, ked je na brusku. Je pravda, ze niekedy na nom vydrzi aj vyse pol hodiny, ale to sedim pri nej, ukazujem a presuvam jej hracky, aby sa dokola tocila...

Co sa tyka nausnic, este som nevolala, ale chystam sa asi do toho ustavu lekarskej kozmetiky, bude to asi najlepsie. Potom dam vediet.

Kuki...ty mas ale poriadnu babiku, moja ma 4 mesiace a 3 tyzdne a ma 7050g a 67 cm. Mame co nosit, vsak?

Tak pekny den a piste...Kikinke a Kukinovi vela zdravia 🙂

kukenzi
autor
28. sep 2009

ahojte,

bibi dakujeme. bola som s oboma u pediatra a nic vazne, len obycajna nadcha, tak sa tesim.

idem dnes volat na to sono, tak som zvedava, ako dopadnem, ci mi uz konecne daju termin

mneme
28. sep 2009

kuki, cau, uz som sa bala, ze si sa vyparila, fajn, ze ste spat. zelam obom drobcom skore uzdravenie 🙂
s tym sonom obliciek som na tom uplne rovnako, mne dokonca sestricka na moju vyhradu, ako ze nemaju volny termin, ked sa da objednat vzdy len v pondelok od 14:00 a ja som sa dovolala 14:15, ze nech si to radsej vybavime na obvode 😠

bibi, s tym hranim je u nas trosku problem v tom, ze mala sa velmi hrat sama este dlho nedokaze. teda parkrat uz vydrzala pol hodinu sama, ale vacsinou si vyzaduje pozornost.davam ju do fp kresielka s hrazdickou, vie si chytat handrove hracky a par hrkalok, na hracej deke sa zabavi po hrazdou alebo na brusku. vela jej spievam, lbo na tom fici najviac, "vyhadzujem si ju do vzduchu, steklim ju 🙂 na viac hier som zatial neprisla 😵

bibi1711
28. sep 2009

No, mneme, my podobne. Ja jej ukazujem hracky, cvicime pohyby oci a hlavy v kazdej polohe pomocou tych hraciek, potom chyta hracky, co jej davam. Zahra sa pod hrazdickou, ponatahujeme sa, poprevraciame, v kresielku uz nechce byt, vydrzi tam max. 5 minut...Potom spievame....to leti aj u nas najviac...ale aj tu mi dochadza repertoar, tancujeme, hra sa na brusku...obcas na fit lopte...ale nic viac neviem. Uz to pomaly omrzi mna, nielen ju🙂

kukenzi
autor
28. sep 2009

mam termin na sono, neveriiiim

kaska
28. sep 2009

Ta antolska to je des. Dnes som tam bola, ze maleho objednam na tu endokrinologiu. Nikto tam nebol. A keby tam aspon vyvesili na dvere, ze dnes neordinuju, mali tam normalne vypisane, ze su tam od 12:00 do 17:00. Som tam cakala ako taka cicka, klopala nic, az potom mi nejaka sestricka co isla okolo povedala, ze tam dnes nie su. Hlavne, ze som doobeda volala na centralu, kedy dnes ordinuju a nikto mi nic nepovedal. No to je otras, tak ja ho tam asi fakt neobjednam, ved to je nemozne. Kebyze som aspon z ba, ale dnes sme sa tam trepali uplne zbytocne. 😠 😠 😠
Co sa tyka tych obliciek, tiez nas takto odbijali, az sme to nakoniec vybavili v nasom meste a nemusela som tyzdne cakat na termin a este k tomu mu pozreli cele brusko nielen oblicky.
Bay co uzivate antikoncepciu, kedy ste ju zacali brat? Lebo ja som este ms od porodu nedostala a doktor mi predpisal azaliu a zevraj nemusim cakat na ms, mozem zacat brat hned. Aj vy ste to tak mali?
Tesim sa, ze vam dedticky tak prospievaju 🙂

mneme
28. sep 2009

kuki, skvely pocit vsak 😀 😝 dnes som sa tam telefonicky dobijala kazdu pol minutu od 13:45, dovolala som sa o 14:10 a pani mi hned dala termin. som neverila vlastnym usiam a bola stastna, ako keby som uz dopredu poznala dobre vysledky 😅

baby, s nasim dennym spankom to je totalny des. este dopoludnia mi pekne zaspi na balkone v kociku, ale poobede ci uz na prechadzke alebo v postielke az po revoch a len nakratko. skusala som ju nedat spat po kazdom jedle, predsa len uz nie novorodenec, ale moc to nepomohlo. po prve bola dost podrazdena a po druhe spala rovnako kratko ako inokedy, max. 45 min. uspavanie na prsicku u nas nehrozi - aj ked pri jedle v poslednom case velmi neplace, je dost cula a ked sa napapa, uz nechce cuckat. ak aj pri papani zaspi, akonahle ju dam do postielky, zobudi sa. vecer ju po kupani a papani dam do postielky, tam si chvilku brble, par krat mozno zamrnka a musim k nej ist, ale inak v pohodicke zaspi. modlim sa, aby to aspon vecer takto zostalo. ako riesite denny spanok babatiek okolo 4 mesiaca vy?

kukenzi
autor
28. sep 2009

mneme a kedy ides? ja v stredu o 12h. denny spanok mame podobny ako vy, hoci dnes doobeda spala 2h, na obed asi 20 min. a predchvilou zaspala znovu, uvidime ako dlho, kedze ochvilu s nou chcem ist von

kukenzi
autor
28. sep 2009

mneme a na sono sme volali asi rovnako, ja som volala 13.57h a vraj objednavky az o 14h, kedy prepoji telefon na kolegynku a tak som volala, volala, volala a o 14.08h sa objednala 😀

dadka212
28. sep 2009

ahojte 🙂

Kuki no hádam budete čoskoro fit 😉
a super, že ste sa objednali aj ty Mneme 🙂 nás to čaká budúci týždeň 😝 hádam sa mi to podarí na prvý krát, šak už v tom mám prax 😀

Bibi našu krpatú najviac baví keď sa s ňou rozprávam, alebo ona rada pozerá na moje vlasy 😀 to sa rehoce a ide si oči vyočiť ked ich rozpustím 😀

Kaska to je teda sila 😝 my sme mali šťastie, že tam boli, ale namiesto kontroly v 3.mesiaci života pôjdeme v 6-tom 😝

mneme
28. sep 2009

kuki, tiez ideme v stredu na dvanastu. tak to sa tam urcite stretneme 🙂 tesim sa 😵

kukenzi
autor
28. sep 2009

bibi, veru tie babizne su riadne tazke, mame ozaj co nosit, ja uz mam tak vymakane ruky, ze sa ma moj brat pytal, ci chodim do posilovne 😝

mneme, veru uzasny pocit a super, ze sa tam stretneme. tesim sa. to sono robia len v stredu o 12h? 😕 😀 snad to tam najdem. prizemie cislo dveri 5, tak dufam, ze v tej poliklinikovej casti, kde inde, ze? ak si na FB, tak mi posli prosim ta tvoje meno a priezvisko do IP, nech si ta tam najdem, rada by som videla tvoju martinku

luciarichard
29. sep 2009

Ahojte maminky prosim vás o radu kde v centre BA možem nakojiť a prebaliť malu ??? Už sa ochladilo a v parku alebo na lavičke to už nebude možné ... DIK

sedem
29. sep 2009

Ahoj Lucia,
nie som si celkom ista, ale mam taky pocit, ze v Mac Donaldoch maju pri zachodoch aj miestnost pre vozickarov a matky s detmi, kde by mal byt aj prebalovaci pult...tak aspon prebalovanie by to mohlo vyriesit... 😉 s tym kojenim neviem poradit, kedze my sme na umelom mliecku, jedine mi napadlo mliecko doma odstriekat a dat z flasky..to sa da kdekolvek... 🙂

luciarichard
29. sep 2009

sedem - ten McDonalds ma tiez napadol, a odsat mliecko si nemozem lebo moja mala nechce flasu ona len cicik 🙂

kukenzi
autor
30. sep 2009

aj mna napadli mekace 😅

mneme, vidime sa dnes na antolskej 😉 uz sa na vas velmi tesim, som strasne zvedava na martinku

jasminet
30. sep 2009

podla tohto musime o zvysenie poziadat a oni nas posudia...super, dalsie behanie po uradoch...ja tomu celemu uverim, az to budem mat na ucte 😀

kukenzi
autor
30. sep 2009

jasminet aj ja, ale podla mna s tym problem nebude, aspon tu v BA su baby na UPSVaR v pohode a nerobia caviky

jasminet
30. sep 2009

dufajme 😀 inak, za ako dlho vam doslo tych 25 tis? mne stale nie. je fakt, ze som to podavala na zaciatku septembra...

kukenzi
autor
30. sep 2009

jasminet ja som to podala na konci mesiaca a druhy mesiac som to mala, ked bol termin davok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre