Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
4. okt 2009

dadka, no u nas to volanie dopadlo celkom bezbolestne, tak drzim palce. a super sme dopadi aj na sone, na jednej strane uplne bez dilatacie, na druhej iba 4mm, co sa nepovazuje za nalez, takze uz nemusime chodit na kontrolu 😀 verim, ze aj vam sa to medzicasom upravilo, daj vediet, ako ste pochodili.

inak, martinka, moze v kociariku tiez iba spat, ked je v nom dlhsie hore tak su to revy. ale povazujem za uspech, ze je znovu ochotna v nom spavat 🙂

uz asi tyzden sa veselo pretaca, zacalo to tak, ze som ju pred kupanim polozila na postel a chystala si chrbtom k nej na prebalovaku veci a prisiel muz a hovori, ze co to s nou je? lezala na brusku, rucky pod sebou ako taky tulen 😀 najprv to skusala iba do jednej strany, teraz uz do oboch. cely den je brutalne aktivna, tak trpnem, aku bude mat v poradni vahu - ved ona aj z toho mala, co zje, vsetko "vytrasie" - stale len kope, hmyri sa, otaca, pasie. pokojne lezi az ked spi... a vcera som si vsimla, ze je aj svalnata - teda tie male safalatky ma pevne ako kamene 😅 kazdopadne, uz ju ani sekundu nemozem nechat bez dozoru, aby odniekial nespadla - tak som vytiahla ohradku a v nej sa pekne hra. akurat ze inteznivne pracuje na tom, aby si vyzliekla ponozky a najnovsie aj dupacky, ktore maju rozopinanie v rozkroku 😠

ozaj sa mi zda, ze dovrsenie 3 mesiacov je velky zlom - uz to nie je mini babo, ale zivy cloviecik, ktory na vsetko reaguje, je stale zvedavy, prejavuje nielen svoje potreby, ale aj volu, stale keca, vyska a nahlas sa rehoce 🙂

dadka212
5. okt 2009

Mneme ďakuje....a vidíš to som sa chcela spýtať ako ste dopadli, Kukina písala a ty nie, tak super teším sa s vami 😵 hádam sa to aj krpatej zlepšilo 😝

Daniela sa vie prevalovať síce len na pravú stranu, ale ona je lenivááá sa jej nechce 😀 to sa mi páči, Maťko v jej veku už sedel 😲 to bol zaberák a pritom on nikdy nepásol koníky nebavilo ho to pri tom stále plakal a Daniela opak tá pasie stále aj spinkáva na brušku, ale nič iné okrem toho sa jej nechce 🙂

katrin79
5. okt 2009

ahojte, mate uz kupeny fusak na zimu? Ja by som chcela kupit Kaiser, celkom sa mi pozdava, len neviete nahodou, ci sa zmesti aj do vanicky, teda do klasickeho hlbokeho kociara, alebo je vhodny len do sportaku? lebo myslim, ze malu budem mat este nejaky cas v hlbokej vanicke, tak aby som nekupila blbost...ak ho uz mate niekto doma, dajte vediet.

dadka212
5. okt 2009

Katrin ja mám objednaný kaiser, tento týždeň by mal prísť tak poprípade ak ti nikto neodpovie, ti môžem vyskúšať čo potrebuješ...

a aký máš kočík, že sa ti zmestí do hlbokej aj s fusakom....ja mám jané a už je jej plný kočík 😝

katka1981
5. okt 2009

My mame fusak zimny Kaiser, bolo mi povedane ze je lepsi ako emitex co som povodne chcela. Tento je od maleho mimka az do 4 rokov, a moze tam byt babo aj s topanockami a kupili sme ho v marci za polovicnu cenu 😀 Ja sa nemusim bat toho ci sa mi mala zmesti s fusakom do vanicky, lebo najneskor do tyzdna - dvoch, musime dat sportak, lebo uz teraz je tam ako sardinka.

katka1981
5. okt 2009

Dadka, mas pavdu, asi to nic nema s ockovanim, asi sa menia, pred chvilou som kychla a spustila taky rev. No my mame spat doma male citlivucke miminko, tak si to uzivam, len keby neplackala, ale lepsie ako z refluxu, asi to tak ma byt, mala dlhsie chechtave obdobie, tak mame zmenu, ale nie je to az take zle, len uspavanie je tazsie.

dadka212
5. okt 2009

Kati presne aj mne to malá robí, že keď sa niečoho zlakne tak už sa rozplače...takú krásnu lútostivú gambičku na mňa vycapí 😀

ja tiež budem dávať tak o mesiac šporťák, síce to nie je úplný lah, ale to bude dobré veď bude hrozne poobliekaná 😝 a teraz ešte nie je taká zima, len ju zakrývam dekou a keď bude chladnejšie vytiahnem teplejšiu deku a dám aj nánožník a bude to dobré, veď ten kočík je ako sauna...

Inak dnes som zabudla na to, že chcem volať za to sono 😀 ale to aj preto, lebo Matúško má zasa teploty a vracal mi, tak mám troška mysel inde 😝

mneme
5. okt 2009

baby, tak ja neviem, ci mam mini babo, alebo maxi kocik, ale ratam, ze sa mi do peg perego young zmesti kym nebude sama sediet. ale ci aj s fusakom, to uvidime - fakt tie babatka velmi rychlo rastu.

dadka, drzim matuskovi palce, nech je coskoro zdravucky 😉

katrin79
5. okt 2009

dadka ja mam cam cortinu X3 a vanicka je teda dost velka, sa mi zda na sportovy kocik este skoro, ale tak keby sa nezmestila s fusakom do vanicky, tak jasne, ze budem musiet prejst na sportak
odkial si kupovala? co som na nete pozerala tak cca 48-50 eur stoji

dadka212
5. okt 2009

Mneme ďakujem 🙂

a peg perego a cortina tuším patria medzi kočíky s najväčšími vaničkami z troch kombinácii 😝

Katrin objednávala som z babetkovo.sk a tam ma to vyjde aj s poštovným tých 50€...
a veď ten tvoj šporťák sa dá otočiť aj smerom k tebe takže to je super 🙂

katka1981
5. okt 2009

dadka, nas sa da dat aj uplne dolahu, aspon sa mi zda. Pocuj ale ved nemusi byt v lahu ved napr. refluxove deticky by v lahu nemali byt a na vek sa nepozera. A ked bude chciet spinkat, zaspinka aj tam, to sa neboj.

Katrin, mne sa zda cortina strasne velka, v poho sa zmesti aj s vanickou. Teutonia je 74 a to je nic, lebo to je v tom najdlhsom a ked chodime po kopcoch, tak to nie je uz na nu. Dnes bola na dvore, skerila sa na dedka, nozky vylozene von z kocika, sranda.

Inak ked som kupovala Kaiser tak mi ho babenka predviedla ze sa zmesti aj do vanicky, no ale nebolo v nom babo.

bibi1711
5. okt 2009

Ahojte kocky,
ja som z tych kocikov na nervy. Teraz hladame novy a na kazdom vidim chyby. Jeden sa neda otocit v proti smere jazdy, dalsi sa neda dat uplne do lahu...otras.

Mneme, presne som minule nad tym uvazovala, ze po troch mesiacoch je to presne hotovy clovek. Na vsetko reaguje, ma svoju volu...je to uz osobnost...
A este si ma dnes aj upokojila, nasa sa tiez pretacala len do jednej strany, ja som uz stresovala...ze nieco s mozgom a tvoja to iste...tak som sa upokojila...a naviac, dnes sa mala otacala konecne na tu druhu stranu, tak som rada 🙂

Ozaj je lepsi ten kaiser fusak? Nie je velmi velky? Lepsi ako emitexovy?
Dakujem

mneme
5. okt 2009

bibi, ak sa ti chce zainvestovat do kocika, po mojom prieskume mi vysla fakt najlepsie teutonia. uz by som iny kocik nechcela. no ale moja milovana babulka mi dilemu, ci dat kopec prachov na karu, vyriesila velmi jednoducho - v kociku reve, moze v nom vylucne spat. takze co sme usetrili postupne vrazam do nosicskej vybavy 😵

bibi, ved to je normalne, ze kazdy clovek (nielen babo) preferuje jednu stranu. ta nasa je absolutna pravacka, dokonca este aj z praveho ceciku lepsie papa 😉

katka1981
5. okt 2009

mneme, to mi je luto, ze nema rada kocik, ja dufam, ze nasa bude nadalej spokojna, vzdy ked ju obliekam a hovorim ze ideme von, tak sa tesi a ked ju polozim do kocika tak tiez, samoska ked je unavena a nevie zaspinkat tak placka aj na mne.

Baby poradte mi porosim dobry obchod alebo web, chcem malej kuknut oblecko Disney a co som nasla na mimibazare tak furt nemaju nic na sklade. Najviac kupujeme v Tescu, lebo to mi nakupi muz a ak sa mi nepaci, neni problem vratit.

kaska
5. okt 2009

ahojte, som rada, ze sa vam dari. Nam sa tiez, Markus mi prespal celu noc 😵 😵 😵
Tie fusaky by aj mna zaujimali, my mame peg perego a maly mi dost rychlo rastie, podla mna sa tam v zime aj s fusakom nezmesti. Tak aky fusak je najlepsi? Mne sa velmi paci aj lodger, poznate ho?

kaska
5. okt 2009

aky je lepsi fuska na zimu - flisovy alebo kozusinovy? Kupila som mu este ja kozusinkovy overal, tak teraz neviem aky fusak je lepsi.

katka1981
6. okt 2009

Ahoj Kaska, ja by som kozusinovy nekupovala, lebo prava kozusina sa nemoze normalne prat a nosit ho do cistiaarne by sa mi nechcelo. A umelu kozusinu, neviem ci su take. Ja dufam ze som kupila dobre. Ale je tu niekde aj forum, kde ti poradia skusene maminy. Som rada ze ti babulko spinka, velmi sa tesim, strasne moc ti to prajem. Vies, co to znamena? Uz to bude len lepsie a lepsie a malickemu sa dari, reflux za chvilu vyzeniete nacisto.

mneme
6. okt 2009

kati, mne to s tym kociarikom vobec nevadi, nosim rada. kociarik mi vyhovuje fakt len na prechadzky do parku, ktory mame za domom - to slapem po rovinke, jednou rukou tlacim karu a v druhej drzim knizku. dnes mi babulka takto prespala takmer tri hodiny, co je hadam aj nas denny rekord za posledne mesiace 🙂 . okrem toho je super, ze s manducou alebo satkou som ovela mobilnejsia ako s kociarikom - babo len das a vyberies zo satky/nosica - ci uz si autom alebo mhd. inak, o tom, aky horor je u nas obliekanie vrchneho oblecenia a najma ciapky, sa radsej nejdem rozpisovat 😝 , tak sa tesim, ze sofi sa oblieka rada.
ku konkretnym znackam fusakov neviem prispiet nicim zmysluplnym, lebo ja som oba fusaky zdedila. ale na margo kozusinovy verzus flisovy sa davam plne na stranu kozusinovych. ak mas kvalitnu kozusinu alebo ovcie runo, mozes ho prat v pracke na studeno bez zmykania, plus kozusina a vlna maju prirodzene samocistiace vlastnosti, takze ich netreba tolko prat, staci pravidelne vetrat. a ziadny material nema take termoizolacne kvality ako vlna/kozusina - prisposobi sa totiz aktualnym tepelnym potrebam. umela kozusina je z hladiska tepelnej izolacie asi o nicom, to uz radsej ten flis. ale hocaky flis nikdy nebude taky hruby a teply ako kozusina 😵
inak baby, ja mam silne podozrenie, ze martine sa tlacia zuby - tam , kde by mali byt spodne dvojky ma biele hrbolceky, zatial bez zacervenania. a slinta siaaaaaaaaaaaalene 😝 drzte palce, nech sa to ako doteraz zaobide bez placu a prerevanych noci 😅

tehula
6. okt 2009

Ahojte, akotak citam, my sme asi najlenivejsi z vas. Moja bublina si este ani hlavu poriadne nedrzi, ked ju mam na rukach, jedine, ked ju dam na tigra, alebo na brucho. Pretacanie, no neviem, ona robi, len co chce, ked jej beham poza hlavu, tak vytoci hlavu a trochu sa da na bok, ale nejake akrobacie, ze na brusko, nehrozi.
Spinkanie sa nezmenilo ani po ockovani, spinka celu noc bez kojenia, bez prebalovania.
Tak neviem, mam s nou zacat nejako nacvicovat, aby zacala byt akcnejsia? Dokina nic nevravela, ale ked vas citam o tych fusakoch, ja som na 100% pocitala, ze v zime uz budeme v sportaku, ale pri tomto tempe vyvinu neviem neviem. Vanicku mam dost malu, mam ABC Design Condor 6S a ten ma tusim 80cm max.

katka1981
6. okt 2009

Baby zas mi prdol net, takze nechce sa mi to cele pisat nanovo, nadavam jak pohan tolko som popisala. Len v kocke. Tehula netrap sa, moja mala posledne dni radsej lahne ako pasie, ale nevadi, asi vie co robi 😀 Mneme, neviem ci ma kozusina samocistiace schopnosti ked je ogrcana 😀 Ale nie, ved dovetdy babulky budu uz fit. Ja sa nebojim ze by malej bolo zima, lebo ona ked je oblecena teplejsie ako ja, tak sa poti. Ked som bola tehu a nahanala fusak, tak kozusinovy Teutonia sa tusim nedal bezne prat a stal nechutne vela, niekolko tisic, no neviem ci nie aj 6 ale to si uz ozaj nepamatam. Ja som rada Kaiseru, stalk nejakych 800 vo vypredaji.

Bibi, je tu forum, kde sa kaiser porovnaval aj s emitexom a mne v obchode poradili kaiser a mne sa paci, ze tam mozes dat babo ked podrastie aj s topanockami, a da sa stiahnut aj pre mimco, a je do 4 rokov. No uvidim ked ho skusim ci som nespravila zle.

mneme
6. okt 2009

kati, na grcky pomoze len pranie 😖 , to je fakt, na ktory som nepomyslela 😉 . kazdopadne, kozusinu mozes prat v pripravku na vlnu do 30 stupnov. no je pravda, ze kozusinove su ine palky, na druhej strane je to stopercentny prirodny matros a na rozdiel od fleecu ma slusnu zivotnost. ale naco chces prosim ta davat 4-rocne dieta do fusaku? ked pojdete stanovat 😀 ? ja dufam, ze do roka a pol, maximalne do dvoch sme bez kociara. ale mozno si to predstavujem ako hurvinek valku 😕

katka1981
6. okt 2009

Mneme, naco chcem davat 4 rocne dieta do fusaku?Ty brdo, vies ze mi to doslo az ked si mi to napisala ? 😀 jaka haluz, ved len co zacne behat ju ani do kocika asi nenatlacim, no co uz heheh. Krsniatko ma 3 roky a ozaj neviem kedy bol naposledy v kociku. Idem kuknut malu, pocula som nieco ako grckanie vo vysielacke. Ale neboj, ked zacneme pouzivat fusak, uz nebudu grckat.

katka1981
6. okt 2009

Je ok, ziadne grcky. Mneme ja som si asi celu matersku predstavovala ako dovolenku a teraz kukam jak puk, ze co to obnasa. Vies videla som sa v nakupnom centre jak herecka, mala v kociku a ja po obchodoch, ale nevadi, ved sranda musi byt 😀

mneme
6. okt 2009

no ja som sice ziadne dovolenkove iluzie nemala a nakupne centra mi teda nechybaju, ale neratala som s tym, ze budem taka vypatlana. stale na nieco zabudam a kopec veci mi pomalsie zapina. a o tom, aka emocionalna hojdacka to je ani nehovorim. sestra ma utesuje, ze to je tym mliekom, tak mam sancu, ze jedneho dna sa to vrati do normalu 😀

tehula, skus s malou cvicit - ja s nou prakticky od narodenia cvicim pri kazdom prebalovani (tahanie sa za rukami, pasenie, nozicky a tak) a teraz mavame aj rannu a vecernu rozcvicku na nasom letisku. inak neries, kazde babo je ine a zda sa mi, ze ten vyvin ide dost v skokoch. pocuj, ako dlho sa moze v tych via poharoch od aventu skladovat mm v mraznicke? lebo vo vreckach od medely len max. 3 tyzdne 😒

katka1981
6. okt 2009

Mneme, no ja uz nekojim, ale v hlave stare po starom 😀 Ja malu uz za rucicky moc netaham, lebo ona sa mi dviha sama a tym si tlaci brusko a dopomaha to ku grckam. Ja ani neviem co je spravne. Chuda prve dieta, cisto pokusny kralik. Ale mame problem, je jej mala vanicka uz dlhsie. Rozmyslam ci kupit vacsiu, alebo chvilku pockat a skusit nasa vanu, tam by si aj dobre zaplavala 😀 len neviem ci ju tam dokazem okupat, odidu mi krize.

mneme
7. okt 2009

kati, mame tiez podobny problem. kupeme totiz vo vedierku, ktore uz zacina byt dost tesne. ja nemam dilemu, co kupit, pretoze vsetko mam k dispozicii odlozene po synovcoch, ale mam traumu, ze ju vo vanicke nebudem vediet okupat, kedze som to v zivote nerobila. najradsej by som presla rovno na sprchu, ale obavam sa, ze tej sa bude micka zo zaciatku bat 😕

dadka212
7. okt 2009

Ja Danielku kúpem vo velkej vani už asi 2 mesiace 🙂 a je to v pohode ja ju nenechávam močiť sa tam, umyjem troška nech si "popláva" a ide sa von... často kúpem obe deti naraz najprv osprchujem Matúška od špiny potom napustím vodu a kúpu sa spolu 🙂

Mneme mne malý odmietal od narodenia kočík a tak od roka aj niečo bol bez kočíka ale zhruba pred pol rokom objavil "krásy" vozenia tak teraz bojujeme 😝

Katka ono nie je prvé dieťa pokusný králik, každé je iné, ja zažívam všetko od začiatku, lebo Matúško bol úplne bezproblémový vo všetkom akurát bol fyzicky hrozne šikovný a Daniela je presný opak lenivááá jak voš 😀

no a Maťko má črevnú virózu takže si užívame grciek a kakaniečiek 😝 najhoršie je, že sa bojím aby to nedostala malá, lebo napríklad keď idem na WC a prídem odtial tak načapám Maťa ako bozkáva krpatú aj keď to má zakázané teraz 😝

katka1981
7. okt 2009

Mneme, neboj kupanie vo vanicke je lahke, horsie je ze mi je mala uz tazka a ze uz ma ruka boli ale v pohode.

Dadka, ja neviem ci by som to zvladla vo velkej vani lebo my mame vanu dost hlboku.

katka1981
7. okt 2009

Ja uz neviem ako sa hrat s malou, od vcera hracky vyhadzuje z kresielka, no pekne, vsetko hadze na zem.

dadka212
7. okt 2009

Katka aj my máme velmi hlbokú ale v pohode, ja ju kúpem najviac 3 minútky 😝

a moja malá je na hračky nenáročná, nechce sa s nimi hrať, ale teraz som objavila čo ju zaujíma, tak som jej dala šušťavý obal z cukríkov a to mačká v ručičke, celá je zaslintaná ako sa jej to lúbi, len musím dávať pozor aby to nedávala do pusiny aj keď som to predtým umyla, ale čo keby si náhodou odkusla....alebo jej robím s plienkou na tváričku a dávam dolu a tomu sa hrozne rehoce, alebo keď je v lehátku a ja jej "tancujem" včera mala normálne záchvat smiechu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre