Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
22. okt 2009

Ved uz len taky sprosty sebecky argument, ked mi ju nakazia, ja nebudem spavat a budem trpnut a starat sa o nu, no nie?

jasminet
22. okt 2009

ja sama som teraz mala nadchu a okrem beznej nutnej starostlivosti sme sa nijak velmi nekontaktovali .. ale teraz uz si ju muchleme jedna radost 😀

dadka212
22. okt 2009

Kati ja tiež malú nebozkávam na ústa, iba keď náhodou jej idem vyboškávať ličiska a otočí sa a omylom jej pobozkám ústa, ale inak nie, všetko ostatné bozkávam stále a stále ju voniam 😵 jediný kto ju bozkáva na ústa je Matúško ale ten je ešte malinký a nedá si povedať, ale to mi nevadí, iba keď je zaškrátaný od nejakého jedla 😝

a návštevu by som kludne poprosila, nech ju nebozkávajú, ja ju nedávam ani na ruky, iba najbližšej rodine aj to im najprv poviem nech si umyjú ruky, šak chytajú všeličo možné a trocha sa bojím aby neochorela, Maťko mal kvôli takým všelijakým bacilom dosť problémy (vracanie, hnačky, teploty) tak sa bojím aj o Danielku...o ňu dokonca ešte viac 😝

dadka212
22. okt 2009

Katrin ozaj mne sa ten fusak kaiser zmestí do vaničky, troška je tam narvaný, ale malá mi v tom vydrží určite ešte aspoň mesiac, keď chceš hodím si fotky do albumu...

katka1981
22. okt 2009

dadka mudro, jasne maleho tazko udrzis aby ju necmugal, ved to je maly chlapcek este. Inak mala grcka na rukach.

Malej som kupila zimny overal cez net na 6 mesiacov a bude jej dobry sotva tyzden, idem ho vratit a vezmem vacsi snad sa to podari. ☹ Ak nie, budem ho nutena predat.

katka1981
22. okt 2009

Do kelu, ze vacsia velkost sa vypredala. Bozeeee. Baby ak mate dievcatko mensie ako 67 cm a mate zaujem o krasny zimny overal Disney, piste RP. Vdaka.

dadka212
22. okt 2009

Kati no to je smola 😝 ja som krpatej kupovala všetko zimnejšie č. 74, 68 je jej len tak tak 😝 a to je pritom taká krpatá má len nejakých 66cm a 6660g

katka1981
22. okt 2009

dadka a co som jej kupila tensi overal 74 v tescu este ked som bola tehu, tiez jej je maly, takze mam stastie na overaly. Inak tvoja mala ma nejak vela 6 v mierach 😀

dadka212
22. okt 2009

Vidíš Kati s tými 6-tkami som si to až teraz všimla 😀 to mala tak v pondelok na poradni 😎

a veru to máš teda šťastie 😝 ja väčšinou kupujem z tesca a to jej presne sedia velkosti...z HM, CA a nextu jej to vydrží dlhšie...

katka1981
22. okt 2009

dadka, aj jej tesco je jak uliate, zial vynimkou bol ten prechodny overal, ale tescu som ostala ajtak verna........

katka1981
22. okt 2009

Baby taka som stastna, manzel mi prave priniesol domov z CA krasnu zimnu bielu kombinezu so salikom bielu so striebornym presivanim a bielu nadhernu bundicku, ze aj ja by som taku brala. To jej bude do jari urcite dobre. Velkosti ako Tesco, tazke super. Ale netusim naco mi bude fusak, asi az na rok ho vyuzijem. Ale keby som ho nemala kupeny, urcite mi bude chybat. Joj tesim sa ako blazon. Teraz uz len predat tu ruzovu 68.

kaska
22. okt 2009

baby a este k tomu bozkavaniu, chapem, ze ked pride navsteva, tak je normalne im to povedat. Ale myslite, ze je normalne to povedat aj svokre a svagrinej aby ho nebozkavali? Mne to teda dost vadi, ze ho bozkavaju a je mi to blbe im to povedat. Tak myslite ze je to normalne im to povedat, ze si to neprajem?
Kati moja mama kupila malemu krasny zimny overal bledomodry s kozusinkou vnutri, je na 6 mesiacov a tiez sa bojim, ze sa do neho v decembri uz nezmesti. Uz teraz mu je 62 mala a to ma len 3 mesiace, uz normalne nosi 68.

katka1981
22. okt 2009

Nastastie moja svokra malu nikdy nebozkava, co som velmi rada, este vyhubuje svokrovi ked ju chyti za rucicky a nema umyte ruky. Svagrina ma dve male deti, nebojim sa, ze by jej zasibalo. A ostatna rodina..., tie navstevy nas este len cakaju. Ci im nieco vopred povedat, netusim. Ale ved ked ma maju mat za blbu, dovod si vzdy najdu, uvidim ako sa budu chovat a ak zacnu s niecim nevhodnym, nebudem to asi trpiet.

katka1981
22. okt 2009

Kaska, neboj sa, moja mala nosila 62 od narodenia a 68 hned co mala 6 tyzdnov.

katka1981
22. okt 2009

Kaska, maly uz nebude tak rychlo rast ako pocas prvych 3 mesiacov. Ja som podala inzerat, snad sa rychlo niekto najde.

tehula
24. okt 2009

mne mala nejak raketovo nerastie, ja som jej kupila zimne bundy cherokee dokonca len 0-3, teraz su jej este rochu vacsie a ku koncu zimy uz mam 6-9 tiez od cherokee, overaly som jej nakupila 3-6, a 68ku, a velke jej to je, tak nejak to doriesime, kym zima skonci.
Teraz mala vo stvrtok 64cm a 6140g, ale nejde mi do hlavy, ze aj pyzamka nosi este 0-3mes 😀 rastie mi len do sirky 😀 😀 😀

tehula
24. okt 2009

k tomu bozkavaniu a chytaniu, bozkavame ju len my rodicia aj to nie na pusu, to je asi to najhorise co moze byt, co sa bacilov tyka. S chytanim.....muz kazdeho, co k nam dosiel nahnal ako gestapak okamzite si ruky umyvat, ze ani hlesnut nestihali 😀

katka1981
24. okt 2009

tehula, tvoja mala nie je nijak mala, skor by som povedala, ze mas vacsie oblecko 😀 a liniu si drzi po maminke

kaska
24. okt 2009

baby ja si uz neviem rady prosim poradte. Asi pred mesiacom sme mali noci, ktore uz prespal cele. Po par dnoch sa zacal znova budit na nocne papanie, mne to vobec nevadilo, prave naopak, ked mi prespal celu noc sa mi velmi prsia naliali. Lenze on si ten interval od posledneho vcereneho papania stale viac a viac skracuje a minulu noc som bola asi 4 krat hore. Takto sa budil, ked bol este novorodenec. Neviem preco sa takto zacal dozadovat nocneho papania. Zeby som mala malo mlieka? ☹ Alebo je to tym, ze cez den dost vela spi. Vacsinou vydrzi cez den tak hodinu byt hore a potom zachrni na 2 hodiny, takto je to cely den. Okrem toho mava posledne dni strasne zachvaty zurivosti. On ani neplace, on vyslovene reve pisklavym hlasom a ukludni sa, az ked sa napapa. Ja som zhrozena preco tak strasne zuri, to doteraz nikdy nerobil. ☹

bibi1711
25. okt 2009

Kaska,
moja mala sice nikdy neprespala celu noc, ale spala tak, ze som ju jeden, max.dvakrat krmila. Asi posledny mesiac ju krmim o pol osmej,o polnoci a od polnoci do 6 rana este 4krat. Tiez netusim preco. V noci ked papa, tak papa riadne, vela? Alebo len si cucne? Lebo moja skor sa len chce ubezpecit, ze som pri nej. Mam taky pocit.Tak mozno aj Markus.
Cez den ti spi teda dost, ale on je este malicky, tak to je dobre a s tymi zachvatmi neviem...netusim. Mozno ho to prejde 😉

megi93
25. okt 2009

Babi to môže byť aj počasím. Deti veľmi citlivo reagujú na zhoršenie počasia, naša bývala tiež strašne nervózna, zúrivá a nepokojná keď sa zhopršilo počasie. Pomáhali jej dlhé prechádzky po vonku, alebo keď si poobede pospala pri otvorenom okne. A prípadne skúste drobcom udržal keď aj o 15 minut dlhšie cez deň hore. Alebo skuste zaviesť vodičku. Normálne, keď drobec začne mrnčať, dajte mu napiť vodičku. To, že by kojene deti nemali piť vodu, že to nepotrebujú je hlúposť. U nás aj to dosť spravilo a potom dokonca prestávala pomaly aj v noci papať. Dnes je sice už veľká, ale asi od 4 mesiacov v noci nepapá vôbec.

kaska
25. okt 2009

No ja netusim, on sa dost zmenil posledne tyzdne. Ja mam pocit, ze od ockovania (ockovali ho min stredu obidve davky naraz 😠 ) je brutal spavy. On ledva hodinu vydrzi, dnes som sa ho snazila zabavat aspon troska dlhsie, bol hore 2 hodiny doobeda a potom zaspal na dalsie 3. On ako keby si uz prestal uvedomovat ci je den ci noc, pritom to pekne vedel rozlisovat uz velmi dlho. A v noci ked sa zobudil o jednej nedala som mu hned papat, muz si ho zobral a zaspal mu na rukach bez papania. Tak neviem, ci je v noci taky hladny. Myslim Bibi, ze to je u na spodobne. Len sa chce ubezecit, ze som pri nom. Len co ma trapi, je to jeho zurenie ☹

katka1981
25. okt 2009

Ahojte, chceli by sme Sophinku zoznamit s plavanim v nasej vani 😀 tak som sa chcela inspirovat a pozrite si toto video, dojalo ma.

https://www.youtube.com/watch?v=nxhMrLqNkJM
jasminet
26. okt 2009

kaska - nasa sa pred cca mesiacom tiez uplne zmenila. u nas to bolo este pred ockovanim. dovtedy spala od 19-5/6 rana, teraz je hore aj 4x za noc, niekedy je hore kazdu hodinu a pol...proste obrat o 180stupnov...nechapem, ale hadam to vydrzime 😀 proste nikdy neviem kedy sa zobudi...
a teraz mam pocit, ze sa jej zubok tlaci, co vcera predvadzala...koniec sveta. zla ako cert, vrestala, iba sa nosit a nosit, boli sme u svokrovcov, som myslela, ze si oddychnem, ze sa s nou svokra vyhra a taky zachvat dostala, ked ju svokrusa na ruky zobrala, potom ked dedo na nu pozrel... oddych sa nekonal... 😒

dadka212
26. okt 2009

Kaska aj mne sa začala krpatá budiť ale to skôr aby sa ubezpečila či som pri nej lebo keď jej dám prso tak len dudluje a hneď zaspí len dúfam že to časom nebude ako pri synovi ten býval za noc hore aj 10x až do jeho 2 rokov to som vždy musela zarobiť mliečko... Ale možno je tvoj drobec len hladný keď za deň nevypije potrebné množstvo alebo ťa len chce cítiť...

katka1981
26. okt 2009

Ahoj Mneme, mala si pravdu novorodenec moze byt vonku do -5 a vacsie dojca do - 10 stupnov, tak to je v pohode.

tehula
26. okt 2009

baby, mne mala spava este celu noc klop klop. Chodime neskoro spavat, az okolo jedenastej, chvilu ju necham este dudkat na prse, potom prekladam do postielky. uz ale necakam, kym uplne zaspi, supnem ju do postielky, aj ked je este hore. Trocha sa pomrvi a zaspi. Dufam, ze to nezarieknem a nezacnu bezsenne noci najma ked zacnem chodit do prace

katka1981
26. okt 2009

Nasa babika dnes spinkala od 12:44 do 15:14, standardne sa zobudila po 40 minutach, ale ked videla ze lezim pri nej, spinkala pokojne dalej. 😀 A noci? Priemerne od 20. do 5.h.

dadka212
26. okt 2009

akože mne malá spinkáva celkom fajn, nesťažujem sa...vnoci je hore tak 1-2x ale nie na jedlo, ale na dudlovanie a cez deň mi spinká už iba 3x a to si už predlžuje už to nie sú také polhodinky 😝

v piatok sme boli na kĺbikoch a ešte ich nemá v poriadku tak znova na kontrolu o 2 mesiace 😝 doktor sa pýtal, či sa už prevracia, tak hovorím, že občas sa prevráti a on hovorí, že v jej veku je to občas fajn, že má ešte čas 🙂

na poradni som doktorke spomínala jej znamienko (na lopatke mala takú malilinkú červenú bodečku a teraz to už narástlo vyzerá to už ako malina) a vraj to treba sledovať po roku by sa to malo strácať a hneď ako sa tam objavia nejaké šupinky alebo iné čo tam nepatrí, tak treba ísť na chirurgiu 😝 no dúfam, že to bude ok...doktorka hovorila, že teraz to má 90% novorodencov čo k nej chodí, že ani nevedia z čoho to je že možno z ultrazvukov si ona myslí 😝

kaska
27. okt 2009

Ahojte, no posledne 2 noci uz boli lepsie. Zobudil sa o druhej a a potom o piatej a potom este so mnou spal do pol deviatej. inka som citala, ze materske mliecko travi rychlejsie ako umele, tak preto mi asi nezaspi na celu noc. Nevadi, hlaven, ze kojime. Tie noci nejako vydrzime.
Baby dostala sa mi do ruk kniha "Kazde dieta sa vie naucit spat", viem, ze aj tu su diskusie na tuto temu, co si o tom myslite? Poznate to? Ja neviem, co si mam o tom mysliet. Nas maly zaspava vecer na rukach, potom ho prelozime do spotielky a spi dalej. Aj cez den zaspi iba na rukach alebo v kociku. Tam sa pise, ako ho naucit zaspavat sameho v postielke, ale neviem s to velmi predstavit ako ho to budem ucit. Je to sice az od troch mesiacov, ale aj tak neviem...
Inak velmi sa teraz bojim, ze mi ochorie alebo ja, teraz je take blbe obdobie na choroby..
Dadka ja my mame taku zvlastnu sosovicku na hrudniku, vyzera to cudne, doktorka vravela, ze by to malo po case same odpadnut. A pom ma znamienko ja na stehienku take vacsie, zatial je blede ale tiez ho sledujeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre