Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
4. nov 2009

Babule, ale SIDS je najma u predcasne narodenych deti, to nie je bezne. Moja mala spi s nami a vacsinou na brusku. Najprv som sa strasne bala...ale teraz uz ani nie. Nemyslim, ze je to bezne a inak, ovela vacsie je riziko u mensich babatiek, ako mame my...

kaska
4. nov 2009

no to je monitor dychu, ale v trocha inom prevedeni, dava sa to na plienku kuk:
http://krasnebruska.sk/eshop/produkt/monitor-dy...
alebo
http://www.biga.sk/starostlivost-bezpecie-sety-...

aj moja kamoska dava maleho 4mesacneho spavat na brusko. ja si tiez myslim, ze pokial nie sme v rizikovej skupine, by sme sa nemali bat, ale aj tak obcas sa bojim.

kaska
4. nov 2009

ja sa trocha bojim, ze ho to bude tlacit na brusko, predsa ma to okolo 30 dkg, ale neviem no, vyzera to dobre..

katka1981
4. nov 2009

Kaska dakujem kuknem.

Bibi ja by som sa SIDS nebala, ale muzovi na to zomrela 3 mesacna sestra a bola narodena v termine, mala 52 cm a aj riadnu vahu. A tiez aj bratranec, cize ja sa bojim. Obaja spali vtedy na brusku, dievcatko zomrelo cez den a pritom hovorili ze najcastejsie umieraju od polnoci do rana. Samozrejme uz sa tak nestresujem ako ked mi blbli hormony, vtedy som skoro zosalela. My mame Angel Care, ked je v postielke, som kludna. Inak ked mala trpela refluxovymi zachvatmi, dokazala zaspat jedine na nas na brusku, aj to len na chvilu. Inak na brusku nikdy spat nechcela. Raz ked tak na mne spala na brusku, grckala, a normalne to z nej vytieklo na mna, cize ja neviem preco je vacsie riziko vdychnutia grcky na brusku, ked to z malej normalne vyslo, tazko povedat. Aj refluxove deti su vraj vacsinou predcasne narodene a moja mala bola narodena v termine.

katka1981
4. nov 2009

Kaska, no este som o tom nepocula, ale ktovie ci to miminku nezavadza, ja som presne vcera myslela na to, ci nevymyslia nieco, co moze nosit miminko stale, aj mimo postielky, ked je v kociku alebo v manzelskej posteli. Vyzera to byt dost tazke a ktovie ci si to miminko neda dole pri pohybe.

bibi1711
4. nov 2009

Och kati, to mi je luto..moja mala spi cez den len na brusku...tak verim, ze nic nebude...

katka1981
4. nov 2009

Malinka zas zaspinkala, uz mi je jasne, ze pojde neskor spinkat, no zaklad ze je zatial vsetko v pohode.

Bibi, moja mala nechce byt na brusku, asi jej to nie je prijemne.

katka1981
4. nov 2009

Kaska ja som nasla aj takyto http://mimisvet.sk/foto.php?id=7058512

zaujimave ako ide vyvoj dopredu

bibi1711
4. nov 2009

No, nasa neznasala byt na brusku
ja som ju stale davala a teraz je radsej na brusku ako na chrbatiku. Vzdy sa mi pogrcka najprv a potom je ok.

kaska
4. nov 2009

My dnes reveme o stosest ☹ chudiacik, dufam, ze ot je ten rotarix a nic vazne,,,asi bude tazka noc 😔

jasminet
5. nov 2009

kaska, si sa pytala na ten rotarix - my sme nakoniec nedali. mna sestricka spracovavala, ze hej, lekarka to odporuca, je to super (doktorka tam prave vtedy nebola). tak som sa rozhodla, ze si to dame. a nakoniec som sa pytala lekarky ked uz sme ockovali prevenarom, ze ci nam da recept, tak na mna pozerala, ze hej, ale tak cudne sa tvarila.
som sa jej pytala, ze ci by si to dala ona vlastnym detom a povedala, ze v ziadnom pripade. ze okrem povinneho, coho je aj tak vela, by nedala nic. ze aj tak je to len proti asi 3 virusom a je ich asi 8 ci kolko. ze je velmi mala pravdepodobnost, ze chyti akurat tie 3. a ze napriek ockovaniu aj tak 99% deti na to ochorie... tak bolo rozhodnute.

kaska
5. nov 2009

hmm no mne to detska odporucala, viem, ze to nie je proti vsetkym virusom, ale ked mu to ma pomoct, tak som mu to radsej dala. Skor ano ako keby som mala neskor lutovat. Asi kazda lekarka ti povie nieco ine, a my potom nevieme, co je naozaj pre ne dobre.

kaska
5. nov 2009

Inka noc bola celkom pokojna, akurat do polnoci plackak, potom uz len spinkal..

jasminet
5. nov 2009

ved to, kazdy lekar povie nieco ine a potom si vyber 😅

mneme
5. nov 2009

baby, ahojte. vobec vas nestiham, my uz ficime ostosest s robotou. zatial zvladame bez krmenia, doposial som sa vzdy stihla otocit v takom case, ze martinu mi kocikovala mama vonku. takze super, az na to, ze mame za sebou taky dojcensky strajk, az som myslela ze sa zblaznim a pri kazdom krmeni som bojovala 15 min., kym bola micka ochotna poriadne tahat, aby sa jej spustilo mlieko. jeden prsik mi dokonca zacala odmietat. no horor, najma vzhladom na to, ze flasu uplne odmieta. inak bola spokojna a vyrehlena, dokonca aj dobre spavala. teraz je to ok, ale stale mam strach, co bude dalej. takze robim na dvoch frontoch - okrem roboty furt odsavam, aby ju nedenervoval pomaly tok mlieka 😒 presli ste si niektora dojcenskym strajkom? co vam pomohlo a co mam robit, aby sa to nezopakovalo?

kaska
5. nov 2009

mneme a nemal by ju hlad predsa len poriadne nastartovat aby papala, mozno nebola az tak hladna, ci? Este som sa nestretla s dojcenskym strajkom, mozno annag by ti poradila.

mneme
5. nov 2009

kaska, citala som si rady annag a aj sa nimi riadila - ponukat, nenutit, dojcit v polospanku, ked ma dieta otupene vnimanie, ak strajkuje dlhsie, odsavat atd. s tym hladom je to otazne - babatka - to moje asi obzvlast - su velmi tvrdohlave a cim bola hladnejsia, tym bola nervoznejsia a nemala trpezlivost tahat. a pockat si, kym vyhladne znamena nechat prsniky stat, t.j. znizovat produkciu. takze fakt neviem, ci bola alebo nebola hladna, urcite vsak viem, ze som v dosledku toho mala malo mlieka

katka1981
5. nov 2009

Jasminet, dakujem si ma ukludnila s tym rotarixom, mne to tiez sestricka vravela, tak sme nedali, ale potom zacali o tom vsade strasit v Damskom magazine atd. a zacala som mat strasne vycitky, ze sme to malej nedali, ze co ak to chyti. Mne bolo povedane, ze ked nedostane rotavirus, dostane adenovirus a ze prejavy su tie iste.

katka1981
5. nov 2009

Ahoj Mneme, drz sa, najma aby si bola zdrava a malinka papala ako ma. Inak aj mne v poslednej dobe, mala obcas nedopije, a to som nezvysila davku, skor mam pocit akoby nebola hladna a vrti sa a vypluva cumel, akoby uz bola velka betarka a nechce sa jej papat, mozno je to nieco podobne, neviem, kedze nekojim, ale su vekovo rovnake, cize nmozno je to vekom, hoci z casovejo intervalu hlad urcite mala.

katka1981
5. nov 2009

Kaska, nevadi ze si dala rotarix, budes aspon bez vycitiek, mne ak by ochorela, oplieskam si hlavu o stenu 😀

dadka212
5. nov 2009

Mneme aj Daniela poslednú dobu nepapá ako predtým...stále sa mi odťahuje, musím ju "prosíkať" aby sa najedla, tak normálne papá asi 3x za deň ostatné je iba také cucnutie 😝 ale neriešim veď priberá...

ja malú nedám očkovať možno až po roku aj to iba hexou a prevenar asi odmietnem úplne, keď som si čítala, čo za bordel je v tých vakcínach a len to škodí imunite a dokonca spôsobuje trvalé následky...

ja s malou spávam na jednej posteli a tak nám to vyhovuje, ona spí pokojnejšie keď je pri mne a aj ja sa vyspím...
...už je choroba na ústupe, len stále má soplík ale už odsávame iba 3x denne, ani očká nemá slzavé, ale strašne zachrípla asi aj z toho ako mi pri odsávaní strašne plače ☹

katka1981
5. nov 2009

dadka, skoro sa vyliecte. Ty mas osobne nejagitvne skusenosti z ockovania? Myslim napr. u Matuska... Ja by som pneumokoka neriskla. Kamoskina dcerka mala problemy s uskom, stale jej nieco z neho vytekalo, potom ju v Piestanoch operovali a ti magori jej az asi po roku urobili vyter, a zistili, ze ma pneumokoka, Zial bude mat asi trvale poskodeny sluch.

bibi1711
5. nov 2009

Ahojki,
my sme dnes boli na prve ockovanie. Mala bola velmi statocna, plakala len kym ju nepichli, ked nas uvidela, hned prestala plakat, a potom uz ani nemrkla. My sme cakali v cakarni, som sa na to ani pozerat nemohla. Dala som jej zatial len hexa, po siestich tyzdnoch dame druhu davku, a potom az prevenar.

katka1981
5. nov 2009

Baby objavila som peknu hojdacku pri babatko, zial len do pol roka a hladala som o tom viac na google. No a nasla som video, pozrite sa ako utisilo babatko 😀

https://www.youtube.com/watch?v=uzRFxV-2USM
mneme
5. nov 2009

kati, a klasicka hacka by sa ti nepacila? http://www.noseniedeti.sk/hacka
v tom mechanickom cude by som revala aj ja 😖

katka1981
5. nov 2009

Mneme, ja som surfovala po nete, lebo konecne oddychujem a nezehlim a nerobim ine domace prace, tak kukam co je na nete a natrafila som na toto. A bolo mi to smiesne, ze ako to ma babo ukludnit a chudatko nebolo spokojne vobec. Inak hentaka hojdacka co si mi poslala link, by bola super aj pre mna, myslim si nosnost nesplnam ale nieco take by robilo dobre aj mne. 😀 Pojdem pomaly do postele, rano o piatej si zas budem nadavat, ze som mala skor ist do postele. Dobru nocku aj tebe a dufam, ze Martinka uz nebude strajkovat. Napadlo ma, nemala si inu vonu, nejaky parfem alebo co?

kukenzi
autor
5. nov 2009

kati, v tej knihe co som citala stale vravela o tejto zavesnej koliske, ale myslela som si, ze to je na SK nieco ako sci-fi, no vidim, ze som sa mylila a teda sa predava. kolko stoji taka sranda? sa mi to velmi paci

katka1981
5. nov 2009

Kuki, teraz myslis tu co pisala Mneme alebo ja?

katka1981
5. nov 2009

To co pisala Mneme 68 Eur plus skrutka na zavesenie 3,5 Eura a maju aj krasne latky.

katka1981
5. nov 2009

A ta hojdacka odo mna od 230 eur ale nasla som aj podobne. http://www.najnakup.sk/Porovnaj_detske-kresielk...

ale zatial nic take neplanujem, ale je neuveritelne co vsetko je pre tie nase deturence

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre