Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
9. nov 2009

Bibi, Mne sa mala pretacala z bruska na chrbatik pred mesiacom asi par krat. Lebo pasla a kedze to neznasala, presupla sa hned na chrbatik, mas pravdu moze mat aj take lenivejsie obdobie, ved nie je to babika na baterky, je pravda ze teraz velmi trenuje hlasivky ale brutalne. Vcera namiesto vecerneho uspavania vykrikovala tak, ze keby bolo po 22.h. tak na nas zavolaju policajtov. Sediet v kresielku velmi nechce, potom len grcka, ked ju polahnem ze ideme cvicit, tak by len sedela, vkuse robi brusaky, pri papani tak vymysla, ze niekedy stiahne flasu za 5 minut, inokedy za 30, lebo sa vrti, rehli, nohy si dvyha, premysla, no sama sranda. Bibi skusime tu velku vanu, len ona je hrozne tazka, neviem si predstavit byt sklonena nad nou lebo mam hlboku vanu asi 80 cm, mozno menej nemrala som a mne odchadzaju krize, ved dnes uz moze mat aj 8 kg.

Kuki, som rada, ze Sophi nedrzi vahovy rekord. 😀 Kokso ved bola daleko za vsetkymi babami a teraz je najtlstejsia. Keby z MM tak nevadi, ale UM ☹ no dr. nehovorila nic, ze je spokojna, tak sa ukludnujem. Je to nezvyk a najma moja chrbtica sa nestihla na taky hmotnostny naval pripravit. Ved za poslednych 6 tyzdnov skoro 1,5 kg, predtym za 6 tyzdnov 1,2 kg, predtym zase priberala mizivo. Ona dobieha zameskane, dufam, vsak, ze coskoro to uz bude tabulkovo. 😀

katka1981
9. nov 2009

Mala este stale robi mostik a najnovsie mi nechava vzdy zvysok mlieka vo flaske a vyskiera sa ze uz nechce a pritom nepapa 5 ale uz 6 flasiek denne.

bibi1711
9. nov 2009

Fuuuha, no ja odkedy som tehu bola, ani doma nemame. A malej som na teplotu dala nurofen...

kaska
9. nov 2009

Kati super dakujem, to nemam daleko sa tesim, zbehnem tam aj sama s malym ked to otvoria.

Nam s muzom uz odchadzaju krize, hlavne ked ho vlacime z nasej postele, ja mam svalovicu a krize ma bolia brutal. Neviem, co budem robit, ked bude mat maly pol roka, to netusim co bude vazit potom.

My sme ho uz davno zacali kupat vo velkej vani, uz sa ledva zmesti do vedierka, o normlanej detskej vanicke ani nevravim, tak sa uz nezmesti vobec. Kupe sa tam s muzom a velmi sa mu to paci ked moze tak kopat nozickami, ja mam len strach, ze sa mu voda do usiek nabere, tak vzdy muza buzerujem nech dava pozor
😀

Bibi ja som uz tiez tuto noc bola zufala, maly kazdu chvilu hore, uz mu ani nestraci, ked si ho dam do postele, len chce jest a potom sa mu nechce spat, tak sa usmieva do tmy a hadze rucickami a ja brutal nevyspata este z vikendu, ale teraz som si s nim 2 hodinky pospala a hned mi je lepsie. Ale teiz mi uz bolo do placu, a mam pocit, ze sa uz do konca zivato navyspim tak, ze budem spat celu noc. Tiez v noci vykrikuje od hladu pokial mu davam kvapky, no chudiaci susedia.

Inak kooonecne mi maly zacal blabotat, to je take uzasne, zacal vcera vecer, doteraz bol stale tichunko, nic ani hlasku, iba revat vedel poriadne. uz som sa bala, ci je to ok. A od vcera si blaboce aj sam pre seba, strasne sa tesim, ze nam robi pokroky 😵 😵

katka1981
9. nov 2009

kuki dobry link, toto viem uz davno, vzdy ked si ho nahodou muz iode dat, naposledy ked mal 40 teploty, ho upozornujem ze len 1 tabl. Nastastie on nema 20 kilov ale dal si dve naraz, som mala nervy, nastastie len raz. My mame doma nonstop panadol a ibac, ale ten beriem len ja. Aj dnes som si dala preventivne, lebo mi ostalo na balkone nejak zima a pustil sa mi sopel, lebo som tam vozila malu. Dost sa bojim teraz chripky a podobnych chorob. Chuda moja mama, od minulorocneho oktobra co sa 3 mesiace skriabala zo zapalu pluc, ma uz piaty raz zapal priedusiek, chudatko moje. A bud su chori nasi, alebo brat s deckami, tak k nasim sa dostaneme ked uz mala zacne asi behat ☹

katka1981
9. nov 2009

Kaska, no nebolo by odveci niekedy sa stretnut 😀 s tou infoskou si ma potesila ale ako sa ja vidim na posera, ja zacnem s malou aktivne chodit po obchodoch asi az od marca. Mne mala prve hlasky zacala hovorit 7.7., magicky datum, mala asi 6 tyzdnov alebo 5. A nestastna hovorim mame, ze akosi malo rozprava (mala 3 mesiace vtedy) ze moje krsniatko viac blabotal ako 3 mesacny a moja mama, ze neblazni, ved to mal vtedy pol roka 😀 V poslednej dobe mala zacala viacej spavat cez den, teda tak isto ako kedysi, ale dva tyzdne alebo tyzden spavala hrozne malo, ale zas vecer ide spat neskor zial, no co uz. Studovala som si brozurku Hipp, uz teraz slintam, ze co jej kupim a budem dojedat 😀 a ked sa rozmlsa, zacnem jej podla toho varit, aspon zistim, co jej chuti a co nie.

katka1981
9. nov 2009

Babulky, nemam cas moc citat, takze ak natrafite na zaujimavy clanok na webe, ocenim kazdy link, dakujem.

mneme
9. nov 2009

bibi, viem si predstavit, ze take noci musia byt narocne. ja som zazila len par, kedy sa zobudila viac ako 3x, ale rano som bola z toho riadne rozbita. na druhej strane je nocne kojenie super pre laktaciu 😉 jedna laktacna poradkyna mi povedala, ze moj pocit, ze mam malo mlieka moze byt sposobeny aj tym, ze malicka dlhodobo prespava noc. takze vsetko ma rub aj lic a hlavne - moze sa to kedykolvek zmenit 😉

bibi1711
9. nov 2009

ach mneme, lenze ja som za polroka mala jednu noc, ked som kojila len 2krat po polnoci. Stale viac. A cim je starsia, tym je to horsie. A sa aj bojim, ci to nevadi, ze tolko papa, predsa len, uz nevazi najmenej. Nechcem, aby mala problemy. A ona sa inak neupokoji, len ked pocuca...

mneme
9. nov 2009

bibi, ale u vas je to aj tym, ze nema cumel - takze musi pocuckat maminku 😅 . kedze je kojena, problemy urcite mat nebude - predsa jej v noci nedavas nic ineho len tvoje mliecko. urcite to musi byt tazke, len som ti chcela nacrtnut aspon nejake pozitiva 😅 a nepomohlo by jej, keby spavala s tebou v posteli?

katka1981
9. nov 2009

Ahoj Mneme, ako to zvladas? Vladzes este ?

bibi1711
9. nov 2009

ona spi so mnou...🙂

mneme
9. nov 2009

bibi, tak potom uz fakt neviem 😔 . strasne drzim palce, nech sa to co najskor upravi. skus si oddychnut aspon cez den s emkou ked spi. keby sa dalo, tak ti dve nocne dojcenia vezmem na seba - fakt nezartujem 😉

cau kati, je to narocnejsie, ale mama mi perfektne pomaha - dnes bola s malou 3x vonku v kociku + uvarila obed 😎 . trosku problem je, ze micka je dost rozmarna, ako keby citila, ze musim ist rano do roboty, tak sa jej prave vtedy nechce jest 😠 no a dnes sa naplno prejavila laktacna demencia - namiesto na dvanastu som naklusala do skoly uz na deviatu - tak som sa zase pekne vratila, nadojcila a sup ho spat na dvanastu 😝

katka1981
9. nov 2009

Mneme obdivujem ta, ja som kazde rano rozbita, ty sa v noci nebudis na malej pohyb? Mne sa mala uplne zobudi o 2.30 alebo 3.30, vezmem si ju k sebe a snazim uspat aby vydrzala aspon do piatej na krmenie, nie vzdy to vsak vyjde, spat chodim medzi 23.-24. lebo sa potrebujem odreagovat aj poprat, pozehlit, hodit rec s manzelom, no a vlastne spim asi 3 hodiny v kuse ale aj to vacsinou hopsam k malej, a nechcem ju mat v nasej posteli kvoli riziku SIDS. Keby som sa nebudila na kazde jej suchnutie (lebo vzdy vyskocim z postele, ci sa nahodou neodkopala a ak by nahodou ano, hned kontrolujem ci ma teply nostek, zatylok, zakryvam....), tak by bolo vsetko uplne uzasne a idealne 😀 Katus tak ti fandim, aby si to pekne zvladala.

kaska
9. nov 2009

baby skuste spat aspon cez den jeden krat s miminom, mne to dnes fakt pomohlo, tiez chodim spat neskoro ako ty Kati a rano byvam strasne rozbita.
Mozme dat stretko potom v raci 🙂
ja tiez velmi s nim po obchodoch nechcem chodit aj kvoli chripke, mozno by som tam isla doobeda, ked nie je vela ludi v obchodoch este tak a urcite nie cez vikend.

bibi1711
9. nov 2009

no ja chodim spat presne ako vy. a tiez z toho dovodu, co pise katka. manzel mi hovori, ze aby som nebola unavena, mam ist s malou spat...ale to by som mala pocit, ze nemam vlastny zivot...a tiez musim nieco doma porobit
tiez sa s malou bojim chodit kade tade...ja mam panicky strach z tej chripky...

mneme
9. nov 2009

baby, prave som si docitala rozhovor s poprednym imunologom, ktory je aj trochu ezotericky svihnury a on tvrdi, ze chripkove epidemie su zalezitostou davovej psychozy a ze vesela mysel, cerstvy vzduch, sport a vitaminy v prirodnej forme stacia. je absolutne proti ockovaniu a co mi bolo sympaticke, ze vraj clkovek, ktory na chripku mysli, ju urcite dostane aj ked zdravo zije. ze najlepsia prevencia je chripku si vobec nepripustat 😀

kati, tiez chodim spavat okolo polnoci ale ja som teda iny spac - len tak nejake zasuchotanie alebo zapipanie ma nezobudi. okrem toho, martina ma riadny hlas, takze keby nieco, urcite sa ohlasi tak, ze to nemam sancu prepocut 😀

bibi1711
10. nov 2009

Mneme, tak presne tymto postojom som nebola vyse roka chora...poradila mi to doktorka a fungovalo to. Bola som tehu, manzel bol asi škrat chory a ja nie. Otuzovala som sa, v zime som nosila tensie saty, cizmy a kratky kabat a stale dokola opakovala, ze mna sa choroba netyka...a funguje to. Aj v skole nas to jeden profak ucil...myslim, ze cast pravdy na tom je. A inak aj ja som pocula, ze najzbytocnejsia je vakcina proti chripke...

katka1981
10. nov 2009

Ahojte, tak citam vas a pripajam sa. Napriklad co sa psychiky tyka, tak to je tak 50 na 50. Ked som si urobila tehu test a bol pozitivny, citila som, ze mala bude v poriadku, jedine zavahanie bol triple test, bala som sa trochu pri vyhodnocovani, ale vsetko dopadlo super, ako som aj citila. Ale, co sa tyka mojej stitnej zlazy, takze uz bola v pohode, pocas celeho tehu tiez, dr. povedala, ze sa to zvykne pokazit po porode, ale ja som bola na 100% presvedcena, ze ked to vydrzalo super v celom tehu, tak aj po porode, resp. po 600 nedeli to ostane super, a dopadlo to najhorsie ako mohlo, najsilnejsia davka lieko - koniec kojenia..... jedine plus, ze sa mi to rychlo upravuje ale zas keby mala nemala reflux tak to kojenie ma trapi este viac, teraz viem, ze nebyt UM, tak dnes ma sotva 5 kil. Dnes som sa potesila z malej pokrokov a chcela som sa Vam pochvalit, ale potom rozbalim prsiplast na sportak a bol od novoty roztrhnuty, volala som do BM, ze ci zas budem 30 dni bez neho ako v pripade sterilizatora, baby tak sme boli nastvani, 14 dni isiel a potom bol na reklamacii 30 dni, po 30 dnoch, presne na chlp na dali novy, potom sme ho pouzivali 4 tyzdne a uz nebolo treba sterilizovavat. A teraz ak mam byt 30 dni bez prsiplastu, tak ma porazi a nie som ochotna si kupovat novy, ked som ho ja neposkodila. Tie zakony v SR nenavidim. Uvidim, co mi nato povedia, ze to musia vidiet co je mi jasne, ale chodit s roztrhnutym, no fuj. A k tym pokrokom, Sophinka si cmula lavu nozicku az po malicek a uz nelozi len dozadu na chrbatiku ale aj dopredu ked je na brusku, cize pasenie ju uz nebavi, tak sa radsej plazi. 😀

katka1981
10. nov 2009

Som rada, ze fungujete podobne, lebo reci tipu, chod spat s malou, nepocuvam velmi, hej mozno by som sa vyspala viac, ale to by mi cvaklo, ved clovek musi aj vypnut psychicky a musi sa nejak odreagovat, nehovoriac o tom, ze zatial nemame sluzku, ani kucharku, a ani mat nebudeme. Ale mam to stastie, ze mi manzel neskutocne pomaha. Ale ajtak by som asi vela nenaspala, napr. vcera som isla do postele uz pred 23. Mala sa mrvila, o 00.15 som ju este dala do spacieho vaku, lebo mala studene licka hoci bolo skoro 24 stupnov, tak som uz konecnce zaspala, o 2.30 zacala mrnkat, supla som ju k sebe a o 4. uz bola hore, som ju uspavala, o 5.30 uz sme vstavali na krmenie, pozerali telerano, o 7.57 zaspala, to sme spali spolu do 9.30, hoci ona uz pol hodinu blabotala, ale ja som nevladala rozlepit oci a od 11.30 spinka na balkone. Cize ja sa vyspim najskor ked uz bude asi v puberte a bude chciet vyspavat ako my. 😀

katka1981
10. nov 2009

Kokso mala spi od 11.30.

tehula
10. nov 2009

caute, ja som dnes s malou pekne zmokla, ze bundu som mohla zmykat. Teda ona nie, lebo ved prsiplast na kocik mam vzdy. Takze sme aj pootuzovali🙂
My chodime spavat spolu s bublinkou okolo jedenastej. Zvacsa po kupani lezime spolu pri telke, ona si aj zdriemne, ale tuho zaspava az so mnou v posteli. Vstavam okolo osmej, mala az okolo desiatej rano.

kaska
10. nov 2009

Booze tehula zavidim v dobrom, ze tak krasne spinka. Co ja by som aspon za jednu noc dala, ze by mi spal do desiatej.
My sme dnes neboli vonku kvoli pocasiu 😠 je to otras, cely den byt doma zavreta, neznasam to.
Dnes boli u nas nasi a ty kokso maly ich ako keby nepoznal. Nevidel ich par dni a uplne na nich pozeral ako puk, ani hlaska nevidal, pritom cely den mi tu stebotal, taky bol zlaty. A na mna sa pritom stale usmieval, len oni ked sa k nemu prihovorili zostal taky zarazeny. Sranda, ako to vedia uz tie deti rozlisovat.

mneme
10. nov 2009

bibi, ockovanie proti chripke podla mna nie je len zbytocne, ale aj skodlive. prakticky ako kazde ockovanie - jasne, ze pri niektorych ochoreniach je riziko vyssie ako pripadna reakcia na ockovanie. inak, ja prave pracujem na pozitivnom mysleni, lebo muz je chory a nechcem si ani predstavit, ze by som to od neho mala chytit 😖

katka1981
11. nov 2009

Baby ja nemam nic proti ockovaniam, ale na vlastne oci som videla co robilo ockovanie proti chripke s mojim bratom, 2x sa dal ockovat a dvakrat mal taku chripku ze az, nikdy predtym ani potom taky chory nebol a napr. ockovanie proti hepatitide je nebezpecne v tom, ze pokial nema clovek v 100% stave pecen, tak mu ju naockoju, a kolki idu na pecenove testy pred ockovanim? Svokre napriklad par rokov dozadu naockovali TBC. Preco? Lebo sa to alergikom nema ockovat a tak ficala pol roka na tazkych liekoch na tuberkulozu. Ja chodim len na povinne ockovania, lebo ja sa strasne bojim ihly.

dadka212
11. nov 2009

túto farmu som našla v jednej téme http://www.bioprevas.sk/ asi ideme objednávať 🙂

bibi1711
11. nov 2009

Dadka, aj ja som ju vcera popozerala a hned idem aj ja nakupit. Konecne aj masko a zeleninka od vymyslu sveta. Tesiiiim.
Mne dnes micka zledla normalne polku porcie zemiaka s mrkvou. Chuti jej...
Ja som vcera bola s malou von. Sli sme cvicit do babyfit-u. Peso tam, aj naspat. Ja som zmokla ako mys, vietor fukal...malej boo teplo aj za mna.

Co sa ockovania tyka, ja som nie velmi stotoznema s tym. Chapem vyznam pre spolocnost...teda, aby sa tie choroby nerozsirovali, ale pre deti v tomto veku je to obrovska zataz. A najma tie ockovania, ako napr.hexa, kde im do telicka dame patogeny 6 chorob...a sa cudujme, ze maju teplotu...
Normalne uvazujem o odmietnuti prevenaru.

katka1981
11. nov 2009

Bibi ta teplota je to najmenej, su daleko zavaznejsie nasledky, ajked ojedinele, ale keby sa to tykalo prave nasho mimca, bol by to horor.

luciarichard
11. nov 2009

Ahojte maminy prave idem sokovana od mojej pediatricky. Dostala som informaciu ze kojene deti sa maju prikrmovat od 4. mesiaca zevraj vysla nejaka nova smernica ... akoze som dost sokovana vsade som pocula ze prikrmovat sa ma az od 6. mesiaca, poculi ste o tom niektora ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre