Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
30. nov 2009

Sophinka sedi samaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

tehula
30. nov 2009

katka gratulujem. Sa to posadila sama z lahu? Ci si ju dala so sedu a drzi?

katka1981
30. nov 2009

tehul, ale kdeeeeeeeeeee. Sedi a nepadne. Zatial len robi brusaky ale to ani neviem odkedy ale dlho dlho.

dadka212
1. dec 2009

ahojte 🙂

Kati no super Sophinka je šikulka 😉

ja mám už nosič liliputi doma a je super 😵 malá mi v ňom dnes spala, som ju tam dala, si povyprávala a potom kuknem a ona spí 😀 aj je krásny no už len kapsa mi chýba a môžeme chodievať na prechádzky, malá v nosiči a Maťka šupnem do kočíka a konečne môžem ísť aj doktorke sama aj do mesta 😎

kaska
1. dec 2009

Ahojte, boli sme dnes na tej endokrinologii na antolskej.
Bibi pytala som sa, ze co v pripade ak mamina mala tehu cukrovku, a nedali nic do prepustacej spravy, povedali mi na to, ze to je v poriadku, nedavaju kazdemu do prepustacej spravy a teda nie kazde dieta, pocas-tehu-cukrovkarky musi ist potom na endokrinologiu. Cize, ak to v sprave nemas, nemas tam ist. Zavisi aj ake si mala hodnoty cukru pocas tehu, asi si nemala vysoke, ked ta tam neposlali.
Maly tam straasne plakal, ale teraz ma dobru naladu, tak som rada. Vyhoda totho vysetrenia je, ze vzdy raz za rok mu zoberu krv a spravia komplexne vysetrenie.

katka1981
1. dec 2009

Ahojte, muz mi doniesol pre malu sklicka Hami a Hipp. Vsetky Hipp som vyradila, bud tam bola sol, alebo fazula alebo zeler, dokonca boli pre alergikov a BIO a bola tam sol. Absolutne nesmysly, pismo asi trojka, ze jednu flasku neviem ani precitat a v obchode kde je na prd svetlo, to hadam nikto neprecita. Hipp ma schvalne male pismo. Ako mozu dat sol, pre dieta od 5. mesiacov? Poradte mi, hrach je strukovina, nema sa papat, a ti ho uvadzaju ako prvy prikrm. Mam dat hrasok, ci nie? Baby aj Alnatura ma tak male pismenka, aby som vedela ci sa mam kvoli tomu trepat do DMky. Verim ze Tesco nebude robit problemy ked im to vratime spat ale neviem co Kaufland. Ja musim mat nejake sklicka v rezerve, lebo hocikedy vypadne elektrika a ja som nahrata. Toto jej zohrejem v aute a nebude hladna.

katka1981
1. dec 2009

Magister sk ma napisane zlozenie, takze nemusim sa slepacit, len ci poctivo odpisali co je tym susnavym pismom.

katka1981
1. dec 2009

No fajn na Hipp cz je zlozenie v ludskej forme, tak nastudujem a az potom kupim. Cize kde je sol, je asi aj zbytocne pozerat.

Kuki co s tym hraskom?

mneme
1. dec 2009

kati a doma pripravenu stravu uskladnenu v sklicku nemozes zohriat rovnako ako kupovanu? a mas po problemoch so slozenim 😉

katka1981
1. dec 2009

Ano Kati to mas pravdu, ale nie vzdy stihnem navarit, chcem nieco do rezervy. A kolko mi to vydrzi, ako myslis ze to mam zavarat? Ja som skor rozmyslala zamrazit. Zatial co som citala, tak vsetky Hipp s masom obsahuju sol a babence nesmu sol, ze? A malej chcem kazdy den ine dat, a pochybujem ze na rychlo zozeniem jahnacie, potom kralika, potom telacie atd. Ja planujem malej varit ale ked sa trosku rozje. Ona je taka, ze ked sa jej sto percentne nevenujem, tak place a mne by pri jej placi hadam vyhorel aj dom. Co mam nakupit vzdy kusok masa z kazeho druhu a hodit do mrazaku? Asi upadne z mojich planov kazdy den ine jedlo.

katka1981
1. dec 2009

Vies co Mneme, asi mi neostava nic ine len navarit do zasoby a malej to pomrazit do novych nadobiek. Ako to budes riesit ty? Ale tesim sa ze jej chuti, sice uz mala spenat v ocku ale v pohode.

tehula
1. dec 2009

Katka> a varit stihas pre vas pri malej? Ja myslim, ze s tymi prikrmami to nebude az taky horor a stihnes 😉 ze netreba brutal zasoby sklicok mat. Pozri, ked ja sa stojim stihat aj varit aj prikrmy robit pre malu a este na full time do prace chodit, ty to zmaknes lavou zadnou 😉 Ja planujem tak ako s varenim aj prikrmy si robit na 2dni a teda obden kuchynu budem riesit a obden pradlo a upratovanie po veceroch.

mneme
1. dec 2009

kati, zavarat urcite nie 😖 a ani mrazit by som hotovu stravu velmi nemrazila - predsa len strati trochu chuti aj zivin. ak mrazit, tak len surovu zeleninu alebo masko - ked nakupim, cast spracujem na prikrm a cast zamrazim a potom vytiahnem - tak zostane plnohodnotna. varit asi budem kazdy druhy den, sklicka velmi neplanujem kupovat, fakt len keby som bola uplne hotova - ak bude treba niekam ist, dam jej doma navarene do cestovnej nadobky.
inak sol by babatka nemali, ale myslim, ze do tych hotovych detskych vyziv sa asi dava aj kvoli zakonzervovaniu.
tehula - ty mas iny system 😅 ja varim, periem aj upratujem ako to pride - v zavislosti od toho, ako velmi sme hladni, ako velmi je plny kos na pradlo a ako velmi mi uz vadi spina 😀 😀

tehula
1. dec 2009

mneme, ked to chcem vsetko stihat, musim v tomto robit plan jak postihnuta. Chcem tam niekde aj vecerne cvicenie doma si zahrnut 😀 tak uvidime, ako to pojde

katka1981
1. dec 2009

Baby moze hrach? Ja len zatial kym je malo, kym sa nerozbehne, lebo sa mi nechce babrat s trochou a mame blby mixer, co spravim s masom? Asi jedine mixovat. Ale v piatok by sme mali mat novy mixer, lebo ten model co sme chceli nemali a necchem malej mixovat mixerom co ma umelu hmotu a neda sa poriadne vycistut a huci ako svina, hend by sa zobudila a varit mozem len ked spi, lebo ked sa jej nevenujem naplno tak mrnci alebo ked nahodou odbehnem tak place. Ked bude samostatnejsia, to bude o inom. A najviac sa tesim ako jej dam nase bio jablcka, uz len jeden den a ficime na ovoci.

katka1981
1. dec 2009

Sice pisu ze maso staci nasekat nadrobno, no aspon nezababrem mixer.

katka1981
1. dec 2009

Tak Mneme dik za kojeni.net, hrach sa moze. Idem zehlit, mam toho kopppppuuuuuuuuuuuuuuu. A mam dobru spravu, malej chuti voda, tesim sa velmi, velmi, velmi. Predtym ked som skusala asi nebola smadna, ale teraz pije menej UM, tak je smadna. Babulky pekny vecer vam prajem.

jasminet
2. dec 2009

katka - ja planujem kupit maso, nakrajat ho na male kocky a tie dat zamrazit. potom uz len kocku masa vytiahnem a supnem do hrnca...a takto si mozem nakockovat aj kilo...

katka1981
2. dec 2009

Jasmi, a kolko masa budes davat na jeden obed malej? pisali ze 2-3 lyzicky. Ale ako? Mne ide o to, aby som dodrzala tie spravne pomery, aj preto mam doma sklicka, aby som jej vedela urobit menicka, chcem aby mala pestru stravu. Pozriem ake ma HIPP zlozenie na to bio maso, lebo nie vzdy narychlo zozenies kralika alebo pekne jahnacie a takto by som jej do zeleninky s prilohou zamiesala pokazde iny druh maska.

katka1981
2. dec 2009

Tak to maso tiez nie je ciste, tak si nakopkujem maso a prilohu so zemiakmi ci ryzou mam za chvilu.

jasminet
2. dec 2009

tusim bolo niekde pisane, ze 20g je porcia masa na den, tak si to odvazis a mas...

katka1981
2. dec 2009

jasminet dakujem, to som potrebovala 😉

luciarichard
2. dec 2009

juuuj my mame za sebou uz 4 hrozne noci. Sofia sa nam budi kazdu hodinu uff som maximalne vycerpana a to ani cez den nechce spat ... moje dieta asi nepotrebuje spanok 🙂 . Taka som bola rada ze sa budi len raz ha ha ha asi som to zakríkla ☹ .

tehula
2. dec 2009

luciarichard, mozno idu zubky, alebo uz ju mlieko nezasyti tolko, uvidis, co bude po prikrmoch.
Moja spi nastastie celu noc, no uz nechrape do jedenastej, ale budi sa o pol siedmej, najneskor o deviatej

luciarichard
2. dec 2009

tehula - mliecko si myslim ze jej staci lebo ona netaha ked sa zobudi ona len dudluje 😒 Zubky mozno ale vobec nema napuchnute dasienka aj tak ju mozu trapit zubky ??? A jedine mozno ju trapi soplik ze jej to steka a drazdi ju to ☹ Uvidime co bude tuto noc....

katka1981
2. dec 2009

luci, vek uz nato ma

kukenzi
autor
2. dec 2009

ahojte,

kati, ano hrasok mozu, ale uz si si to nasla.

luciarichard, tak to ste na tom ako my.

my sme dnes zacali s prikrmami, lebo malej uz mliecko nestaci. mrkvu zjedla asi 2lyzicky aj to ma nou oplula a vecerna kasa tiez nejde na dracky, stiahla 70ml s tym, ze vacsina skoncila na podbradniku. ona nevie pit z flase a ked jej davam lyzickou, tak ani pusku neotvori, jej to tam nasilu rvem 😅

kaska
2. dec 2009

nas Markus berie vsetko, prso, flasku aj lyzicku, on je velky jedak, uz ma 7750 gramov 😅
a ja sa tesim, ze mu chuti 🙂
a ako ste zistili, ze im uz mliecko nestaci? ze sa budia v noci castejsie?

kukenzi
autor
2. dec 2009

kati, aj my sme nejak tak vazili, ked sme mali 4m. a dnes dokina vazila malu a zistila, ze za 6t od poslednej poradne pribrala len 40g, co sa mne teda verit nechce, lebo moja vaha ukazuje inac... ale najlepsie je, ze vzdy, ked zmeni dokina miesto na vahu, tak mala menej pribera, ak ju vazi na tom istom mieste, tak je prirastok velky. ach jooo, ja nechapem, doteraz to bolo slonica a zrazu nepribera 😕 , zajtra mame ist na krv na zelezo. ale vsak neva, ved o 12 dni by som aj tak zacala s prikrmami, hlavne nech mi dievcatko rastie. inac hlavicka jej narastla aj vysku ma nejakych 70cm, len ta vaha, ta mi doteraz vrta v hlave 😕

kukenzi
autor
2. dec 2009

kati malo byt kaska 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre