Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
8. dec 2009

mneme, myslis, ze by som to mohla skusit dat krpatemu namiesto sunaru?

katka1981
8. dec 2009

aha, ten link som nepozrela

kuki, mas nadherne deticky, cela rodinka ste krasni

katka1981
8. dec 2009

ktovie ako to mlieko chuti, ja milujem marcipan, kiezby nejak podobne

katka1981
8. dec 2009

kuki, nezda sa ti, ze Natalka je cela ty?

mneme
8. dec 2009

podla mna ano - nas kubo je o mesiac mladsky ako martinko a pije to. a kedze svagrina je magistra, v tychto veciach jej doverujem 🙂

katka1981
8. dec 2009

Mneme, dobra magistra v rodine, parada. Mne sesterka akurat zamenila AR1 a gastrace za kasicky.

katka1981
8. dec 2009

Baby nedame v lete stretko?

mneme
8. dec 2009

kati, natalka je cely kukinin muz - ale fakt vynimocna podoba 😉 ze stretko v lete? 😀 ty teda myslis riadne dopredu 😉

katka1981
8. dec 2009

cely muz? ale mne sa na fotkach podoba prave na kuki. ty si ju videla osobne aj jej muza?

mneme
8. dec 2009

videla som celu krasnu kuki family, v skutocnosti este krajsiu ako na fotkach 🙂

katka1981
8. dec 2009

Mneme, to je tym, lebo aj moja sesternica co videla len fotky, tvrdi ze mala je cista moja kopia a druha sestertka ju videla nazivo a hovori ze krasna, cely tatino. Mneme ved teba som videla v juni, katku tiez a kuki v maji, no tak mi chybate 😉

katka1981
9. dec 2009

Baby, citala som si ako som popisala na fore antolska porodnica svoj porod. Okrem preklepov som vsade namiesto doktor, pisala doctor.....nechapem preco.... Nepisu niekde ako tehotenstvo a porod vplyva na hlavu? Mne muz vcera povedal, ze sa uz vobec neviem vyjadrovat, ze neviem rozpravat. Ked sme stavali dom, tak som mala plnu hlavu len stavebych vyrazov, pomurnica, uholnik, vinkel a podobne nezmysly, teraz uz ani neviem ako sa volam.

baluu
9. dec 2009

Katka to naozaj si si ista ze babatka maltodextrin nemozu? Som isla hned kuknut na tu kasu co mu davam lebo sa mi marilo ze tam je a veru je. Ak mas nejaky link kde sa o tom pise prosim posli mi ho. Skusim nieco vyguglit, ale urcite toho bude vela co mi tam vyhlada. Ak to je nebezpecne tak to hned malemu visadim ale sa mi zda divne ze by to davali do kase pre deti od 4 mesiacov.

Baby poznate nejaky cvik, krory by podporoval pretacanie. Ked ho dam na bok tak sa vrati vacsinou na chrbatik, ale ked ho skoro pretocim tak si vytiahne rucku aj sam.

katka1981
9. dec 2009

baluiu, mala sa malo pretaca a nebudem s nou nic cvicit, nenavidi polohu na brusku, dnes rano bola s prazdnym bruskom, sama sa pretocila na brusko a bola vysmiata ako nikdy, neviem skus Miska potiahnut za rucicku, ale ja sa uz tym netrapim. Vie lozit dopredu dozadu, davno si cmula nozicky, co by este nemusela. Lekarka ju skusala 3.11. a povedala ze zaklad je ze vie dat pod seba rucicku. Poslem ti link co som nasla, ale porad sa s lekarkou, ja nie som odbornik ohladom maltodextrinu. http://gym.sk/maltodextrin-vedro-p-166.html

katka1981
9. dec 2009

Baluu inak si ma vystrasila, hned som hladala zlozenie nasej kasi, tam to nastastie nie je fuuu

katka1981
9. dec 2009

Do riti ale v mlieku je. Idem volat doktorke.

katka1981
9. dec 2009

AR1 mlieko ho neobsahuje ale AR2 obsahuje.

baluu
9. dec 2009

Kati asi v malom mnozstve to neskodi. Beru to asi sportovci vo velkom,musim ist kojit ale potom postudujem

kaska
9. dec 2009

baby tak prave som sa vratila od doktorky a mi vravela, ze uz ho mozem zacat pomalicky prikrmovat. Co si myslite? On ma skoro 8 kg a stale ho iba kojim, pekne pribera a je dost spavy. On nie je velmi z tych aktivnejsich babatiek. To ma po muzovi.
Teraz neviem, ci mu fakt mam zacat davat jest, ked vsade pisu, ze plne kojene az od 6 mesiacov, mne sa toto zda dost skoro, ale doktorka vravela, ze to mam zacat iba s par lyzickami denne.
A odkedy davate drobcom tie kase?

baluu
9. dec 2009

Kaska ja som zacala davat kasu ked mal presne 5 mesiacov 1x denne vacsinou vecer a len 1/2 davku. To bolo pred tyzdnom. On predtym vela grckal a malo cikal tak hlavne preto. Nezdalo sa mi ze by som mala malo mlieka. Teraz si pyta podstatne viac a aj menej grcka ale nemyslim si ze je to tou kasou ona je dost riedka. Som rozmyslala ci v tom nutritone AR by nebola hustejsia. Ked si zarobila to mlieko zdalo sa ti hustejsie?

Este som sa docitala v casaku Dieta co sme dostali v porodnici, ze v zavaznych pripadoch mozno zaradit prikrm uz v 5 mes., a to tu kasicku, ale vraj coskoro treba zaradit i zeleninovy prikrm. Lenze to radila mamine ktora zacina pracovat a pytala sa ako to poriesit s papanim. To nie je ani vas ani nas pripad. My ideme o tyzden na kontrolu na reflux tak sa tam popytam a este tyzden asi budem davat trochu tej kase. Misko mal 5 mesiacov a 6140 g , tak ja by som asi na tvojom mieste nedavala. Ved ked spinka nie je hladny a vahu ma uzasnu. A co hovorila na to ze je taky spavy??

katka1981
9. dec 2009

Kaska, na kojeni net alebo niekde pisali ako jeden z dovodov zacatia s prikrmami je vaha nad 6 kg, dalej ked babo reaguje na teba ked ty jes..... no ja ozaj neviem ale my sme zacali ked mala 5 mes. a 2 tyzdne. den pred 5 mesiacmi sme boli na poradni, vazila 7760 a to cakanie do tych dvoch tyzdnov bolo tazke, lebo sa budla v noci na krmenie, co predtym nebolo, cize si ziadala viac papat. Neviem ti ozaj poradit. Mas pocit ze mu staci tvoje mliecko? Spi v noci dobre? Nekrici ked ty jes? Ak by spvala v noci ako predtym a nevadilo mu tvoje jedenie, asi by som este pockala.

baluu
9. dec 2009

Jaj smetiari mi zobudili babo. Trvalo 1/2 hodku kym zaspal. Ale ti mi ani tak nevadia ako ti co chodia vykupovat stariny a kazdy tyzden s amplionom vykrikuju ohlaste sa obcania ... Ako keby sme to tu vyrabali tak casto sem chodia.

Katka nerozumiem preco prikrmovat ked ma babo nad 6 kg?

katka1981
9. dec 2009

baluu asi tym myslia ze by mu uz nemuselo stacit MM. Ale myslim, ze Kasin maly je spokojny a ze mu MM staci, ja by som pockala, predsa by potom vypil menej mliecka a to je nad vsetky prikrmy.

katka1981
9. dec 2009

Kazdy lekar radi inak, v kazdej literature sa pise ine. Na jednom sa vsak vsetci zhodneme. Detom treba vela lasky 🙂

bibi1711
9. dec 2009

babule, moja ma cez 7 mesiacov a momentalne iba kojim....nic ine nedavam a staci jej...tak si ziada,tak robim...nenutim ju. Aj sama si chce este asi mliecko uzit🙂

katka1981
9. dec 2009

Bibi, ty si jej este nedala ani zeleninku? To s kym som si pisala o prikrmoch? 😒

Mam znamu, kt. dcera do dvoch rokoch chcela len MM, horkotazko zjedla rozmixovanu polievku a dnes ma 9 rokov a je uplne vpohode, kazde dieta je ine.

baluu
9. dec 2009

Katka mas 100 % pravdu. Najdolezitejsie je ze ich vevlmi lubime. Ziadne dietatko sa neda naprogramovat podla odporucani lekarov. Treba vyskusat a babo da najovo ci uz chce take papat alebo este nie.

bibi1711
9. dec 2009

Kati, jasne, ze dala...to si mysis, ze som si vymyslala jedla ? ☹
Mala je chora a od vtedy mi odmieta papat vsetko okrem mliecka. Sak som pisala. Uz papala aj desiatu-ovocko. Teraz len kojim. Vcera som skusala zas trosku ovocia, vcera zjedla trosku, dnes nezjedla ani jednu lyzicku. Ale nenutim ju..

katka1981
9. dec 2009

Bibi, nie, zle si ma pochopila, ja som si myslela, ze s tebou som preberala tie jedla, ved si mi vela poradila, ale ked si napisala ze ju len kojis, tak som myslela ze mi sibe a ze som s i ta s niekym pomylila. Mne proste bunky nejak odchadzaju, ved si precitaj par riadkov vyssie, zacalo to porodom 😀 Nemozes ju nutit, to je jasne. Moj prispevok z dneska 10:12 a hned pochopis 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre