Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

baluu
15. dec 2009

Dadka tak to mate doma veselo 🙂 .

Katrin, svokre to radsej ani nehovor. Oni si to hned vysvetlia ze diata ju nema rado a je zle. Ak k nej bude dobra tak sa to urcite zmeni. Nam maly len raz plakal pri svagrinej, inak ma vsetkych rad, ale vraj sa to v osmich mesiacoch zmeni a deticky sa zacnu bat cudzich ludi. Ze vraj kazde dieta tym prejde.

My sme dnes po ockovani mali teploty. Ibac mu to stiahol, tak dufam ze uz v noci nebude mat. Moj muz si presadil ze dame 2 naraz. Ja som samozrejme nechcela. Ach jaj ti chlapi 😢 , chyba im ten materinsky cit teda aspon tomu mojmu.

kaska
15. dec 2009

Ahojte, to je hruza, ja sa zdrziavam uz druhy den pri zachode, aj tepotu som dostala. svokra vybrala z mrazaku kolace s kremovymi plnkami a nikto ich nejedol iba ja 😠 😠
k tym obleceniam, maly este nosi 68, ale iba tricka, body ma uz 74, aj kupujem uz tricka a body 74 a nohavice uz 80 😕
Vajicko mu bolo uz male, aj preto som predala celu 3 kombinaciu aj s vajcom a kupili sme taku autosedacku co je od 0 do 18 kg, lebo od 9kg je este skoro, este musi sediet v protismere.

kaska
15. dec 2009

dadka ty mas inu sikulku doma 😉
ten moj maly sa este stale nechce pretacat, je lenivy ako fras, stale by len vychrapoval..

dadka212
15. dec 2009

Balu no to by som určite nedala 2 dávky naraz 😝 ale keď už ste dali, tak držím palce nech mu reakcia rýchlo prejde 😉

Kaska ty chúďa ☹ no hádam budeš skoro fit 😉
a malá bola tiež lenivá, ale od 5.mesiaca úplne ožila a teraz nevie čo so sebou 😀 ale my to máme asi v rodine ja som chodila ako 8 mesačná, sestra s bratom ako 9 mes. a Matúško tiež chodil ako 8 mesačný, tak rátam že aj Danielka bude chodiť skoro...

mneme
15. dec 2009

chuda kaska, drzim palce, aby si sa dala rychlo dokopy. hlavne nezabudni na tekutiny, aby si nebola dehydrovana. a s markusom nestresuj - pride to kedy to ma prist, nemusia ist predsa vsetky deti podla tabuliek 😉

baluu, tak dnes som vyziskala, ze preco nerez ee - mame vadi iba na skladovanie kyslych veci (napr. kapustnice), pretoze tie v nom vraj oxiduju. tot vsjo 🙂

mneme
15. dec 2009

baby, prosim vas, dokedy treba davat kanavit? viem, ze vigantol do 1 roka, ale s tym kanavitom sa mi mari ze nejako kratsie. alebo je to blbost?

bibi1711
15. dec 2009

mneme, do zacatia prikrmov. K vitamin je vsade. Uz nedavaj, je rozpustny v tukoch, da sa nim predavkovat.

katka1981
15. dec 2009

Ahojte, dnes som vas este nemala cas citat, malinka sa zas zobudila a zas sa hrame, cize asi sa opakuje situacia a ja to vidim na zmeny pocasia. Mam pre vas dobry link od Annag, lebo mala mi vypila vcra asipol litra mlieka a inde pisu ze mala by aspon liter. Dr. ma ukludnila ze je to ok, aj vytery mala ok, zajtra popisem viac, ide mi rasknut hlava.
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/od...

katka1981
15. dec 2009

Mnmem, vigos 2 roky, kanavit pol roka.

mneme
15. dec 2009

fajn, takze kanavit uz nemusim davat, to je super 🙂

kukenzi
autor
15. dec 2009

ahojte,

mneme, ja som akurat dala poslednu kvapku kanavitu a vysmarila ho do kosa, nech uz viac nedavam, hoci sa mi zda, ze jeden mesiac som nedala

kukenzi
autor
15. dec 2009

no nic babenky, musim si vas znova vytlacit, mam pokazeny PC, takze mozem len na NB, ked je drahy doma. na prevazenie ide drahy s malou zajtra rano.

k tym velkostiam este, moj maly mala z tesca taku supravu tricko kratke gate 0-3m. drahy mu to omylom obliekol toto leto a mal ich take uzasne krataskove (pred 2 rokmi boli az do pol lytok, teraz take akurat na tu malu prdelku)

dadka, tehula, ja len cumim, vy mate riadne sikovne deticky. moja je taka leniva, pravy opak martinka 😅

kaska
16. dec 2009

baby neda mi to, aby som sa s vami nepodelila o moj hrozny zazitok z nedele, to ze som sa priotravila tymi kolacmi je len jeden bod. Okrem toho svokor drzal maleho na rukach a skoro mu spadol, keby ho svokra nezachytila, tak neviem co sa stane. Dalej svokra si ho posadzuje na kolena, to robim sice aj ja, ale tak do klbka ako keby bol vo vajicku, lenze ona ho dava normalne na sedato, ja jej vravim, ze to tak nemoze byt, najprv musi lozit az potom sediet a ona, ze naco lozit, ani jedno jej dieta nelozilo a ze sa riadim velmi casopismi 😠 😠 😠

kukenzi
autor
16. dec 2009

ahojte,

kaska, aj moja mama si tak posadzuje malu, ale uz to neriesim, lebo ma polroka a pevne ju o seba opiera, ale markus ma naozaj este cas. s tym svokrom, no stat sa moze kazdemu, ale ak sa clovek ozve pred vlastnou rodinou, tak je hned cierna ovca a najdivnejsi tvor na tejto zemeguli a v prilahlom vesmire, viem si predstavit ten tvoj strach, ktory sa bude teraz v pradstavach s tebou este dlhsie vliect, kym markus aspon trochu nepodrastie. ja mam najvacsie nervy, ked nasi zdvihnu na ruky maleho v okne alebo na balkone 😔

dnes bol drahy s malou na prevazeni a za 14dni vraj pribrala 800g, a ze ju nemam moc prekrmovat 😕 no uz im tam musi hrabat. budem sa drzat nasej vahy, podla ktorej za predoslych 6t pribrala 400g a teraz za dva tyzdne po zacati prikrmov 500g... samozrejme vaha bola na inom mieste. na buduce ked tam pojdem s malou, tak jej dam malu prevazit na dvoch miestach a chcem vidiet, ako bude vaha vazit. mala inac stale este papa len na obed zeleninku a na vecer tu kasu, ale ked jej ta kasicka straaaasne chuti.

tehula
17. dec 2009

ahojte, my sme vcera boli na poradni a mala ma 66cm a 6880g.
kaska, rodicia aj svokrovci sa malu pomaly bali chytit, aby sa jej cosi nestalo a nie hento, ze by im skoro padla. To ta chapem a tie obavy. S tym sedenim, no pokial je to na chvilu, nerobila by som s tym dramu, ja som si malui tiez tak posadila napr v restike nachvilu a hadam to bolo ok. Len to neprehanat.

Jaj, vcera mi dokina povedala, ze mam do prikrmu hned davat maso, tak som vytiahla kralika, kurnik, to bolo, kym somto vykostila. Teraz som tie kosti postavila varit, lebo tam strasne vela masa ostalo, tak cosi malej pooberam a potom zvysok osolim a este povarim nam na polievku. Ale des, asi sa viac sustredim na morcacie prsia a telacinu 😀

jasminet
17. dec 2009

kaska - my sme minule boli u svokrovcov a svokor bol riadne v nalade a ze chce malu na ruky. ma to nasralo, tak som mu povedala, ze az ked bude triezvy - tak sa urazil... 😅 ale co som sa zblaznila, davat opitemu cloveku decko?? ani moj muz si nedovoli malu chytit ked si trochu vypije.

dadka212
17. dec 2009

ahojte 🙂

Kaska no to ti verím, že si sa zlakla, ale našťastie sa nič nestalo, a s tým sedením, no za nejakú chvílku sa nič nestane, veď ju tak nemá celý deň....
...a tiež my keď sme u môjho tatka, tak ten, že čo jej nedám trocha polievky 😀 hovorím, že ona ešte nemôže a ten na mňa, že my sme už v jej veku jedli krupicovú kašu a polievočky sme jedli normálne, no reku čo už iná doba...a on keď mu ju dám na ruky, tak ju ani nevie poriadne držať, mi hovorí, nech ju dám do zavinovačky 😀 ale už sa naučil...

Kuki no vidíš, super, ja sa často riadim svojim úsudkom veď sama aj vidím, že keď napríklad krpatá priberá a je spokojná, tak je mi jedno čo hovorí váha...

ja som mäsko ešte nedávala 😅 nejako sa nemôžem dokopať ísť niekam do BA kúpiť...

kaska
17. dec 2009

no mate pravdu, ale ma to dost stvalo, hlavne tie reci, a srajdu mam este stale 😠
inak sa mamr dobre, dnes mame 5 mesiacikov 😵 zda sa mi ale, ze maly papa nejako pomenej, len si cucne a uz okaci kade tade, len nie papat.
Tehula, takze hned davas malej aj masko, ci po akom case si ho zacala davat?

bibi1711
17. dec 2009

Ahojte babulky,
mame toho teraz doma vela...este stale vybalujem krabice po stahovani, tak ani nestiham pisat, len vas stale precitam.

Kaska, velmi ma mrzi, ze si ochorela, ale hadam uz je dnes lepsie. Aj moja mala okolo 5.-6. mesiaca zacala pomenej papat a doteraz sa nevie pokojne najest, len vtedy kludne cucka, ked je brutalne hladna, alebo unavena, furt sa inak vrti.

Baluu, co sa babyfitu tyka, nemam pocit, ze by navstevy nejako extra pomohli, skor ocenujem, ze je v kolektiva, ja niekam vypadnem. Strasne sa jej pacia deti, ona je schopna ich pozorovat celu hodinu. A mam namety na hru doma, par trikov, poznam nove pesnicky, pokecam s mamickami...rada tam chodim a myslim, ze aj Emka.
Mas krasnu foto v pase🙂

Kuki, to mam rada, ked dokiny takto stresuju...Vsimla som si, ze nasa ma novu vahu, tak som zvedava ja...ideme pondelok, alebo utorok na ockovanie...bleee

Co sa prikrmov tyka, pisala som si s annag, jej nejako verim. Tak malej som uz dala vlocky s ovocim, kupim jej aj kukuricne chrumky neslane, pisotky bez bielka a cukru...to na zubky mi kazala. Zajtra skusim ryzu a ze ozem aj jogurt. TAk mala bude mat pestru stravu. Inak, kedy mozem dat roztek alebo chlebik?

Mneme a Kuki, zabudla som podakovat za pochvalu fotiek, tak dakujem🙂

Dadka, ty mas doma sikulu, moja nic, ani sediet,ani lozit...sak hadam sa dockam 😀 😀 😀

tehula
18. dec 2009

Kaska, s prikrmami som zacinala v nedelu. Dala som jej dusenu babykarotku. Ta jej nejak extra nechutila, dost to plula, ze ani podbradniky nestacili, lebo normlane prskala, ze aj na nabytku to bolo a na mne. Po 2dnoch som jej pridala do mrkvy zemiak, to uz sa jej viac pacilo aj viac zjedla. No a den na to, sme boli u doktorky na poradni, ze akoze v 6tich mesiacoch a ona vravela, ze mam zacat davat so zeleninou hned aj maso, ze je to dolezity zdroj bielkovin a ze je to blizsie chutou k materskemu mlieku ako cista zelenina. Tak na druhy den som jej tam dala aj kralika (teda vcera) a baby, ona sa mi za tym isla urvat z retaze. Ani jedna omrvinka na podbradniku. Pusu otvarala ako vrata, hrozne jej to chutilo, dost vela zjedla a este som jej to dala dojest aj na veceru, lebo ja kase ani ziadne tie polotovary nedavam. Vsetko varim. Vcera som jej kupila aj pekne morcacie prsia, no musela som aj mlynec na maso kupit, lebo je to tak lepsie pomlet a az potom mrazit.

Inak Heidi bude asi v telke, natacali ju, ked sme robili poradnu, tak som zvedava, ci ju nevystrihnu 😀

bibi1711
18. dec 2009

tehul, ako robis masko? Najprv uvaris vacsi kus, potom pomelies a porcie zamrazis? Alebo pomelies, zamrazis varis mlete?
Babule, kde by som mohla zohnat kralika? Sestra momentalne nema...a by som malej chcela davat. A telacina nemusi byt bio, vsak?

Inak, ja som mala tento tyzden nie laktacnu krizu, ale laktacnu katastrofu...behom jedneho dna mi skoro uplne mlieko odislo...vecer som tam mala tak, ze dokopy tieklo mlieko z oboch prsnikov asi 20 sekund...des. Uz som myslela, ze sme s kojenim skoncili...ale naliala som sa vodou, malu som celu noc prikladala, stlacala, vystriekavala aje to lepsie, aj ked este stale nie tak, ako bolo. Asi je to aj tymi prikrmami, mala v noci casto pije a nedopije, ja to nedavam v noci von, bola som aj unavena zo stahovania, aj som menej pila...

Kedy mozem dat dalsi prikrm?

tehula
18. dec 2009

bibi, ja som toho kralika orezala od kosti, co sa dalo. To som dala v takych narezoch naporcovane zmrazit. Zvysok som uvarila aj s kostami, potom obrala maso a az to rozmixovala. Ale vcera som kupila mlynec na maso, takze meliem este pred mrazenim a porcujem. Varit teda budem uz mlete masko

tehula
18. dec 2009

fuj, cely den sa serem s kolacmi, uz sa mi z toho sladkeho aj hlava kruti. MAte uz napecene?

katrin79
19. dec 2009

ahojte, my papame 10 dni, zatial som davala len vselijaku zeleninku, mala mi zje toho 200 gramov, tak uz jej ani mlieko nedavam, len vodicku zapit, alebo caj, zajtra uz idem dat kralika, nasi covaju, tak som si pomrazila take mini kusky a ked budem varit, tak len jednu kocku maska vyberiem, povarim a zmixujem so zeleninkou

katrin79
19. dec 2009

tehul, ty si aka sikula, ja nepeciem nic, ideme na sviatky k mojim rodicom, ale na stedry den sme este doma, to upeciem len nejaky kolacik v stredu, aby sme nieco mali a to bude uplne stacit, u nasich bude napecene, ze uz teraz mam strach 😀

katrin79
19. dec 2009

bibi: ak by si nezohnala kralika, daj vediet, mozem sa spytat nasich, mne fotrik teraz zabijal, tak mame cerstve masko

jasminet
19. dec 2009

katrin, ze 200g - moja zje tak 5-6 lyziciek a aj to z toho polovicu vypluje.
dnes osm jej dala spenat+zemiak a poviem uprimne, ze to vonalo, chutilo aj vyzeralo ako henna, ktoru si davam na vlasy 😅 teda, henu som nejedla, ale tak nejak si tu chut predstavujem 😀

katka1981
19. dec 2009

Ahojte, nic nestiham, lebo vybalujem veci, hoci byvame uz rok a pol. Skoro ma porazilo pred chvilou, baby ja nemozem ani vesat pradlo nic, proste ked nie som pri malej a nekukam na nu, alebo sa jej neprihovaram tvarou k nej, tak zacne byt mrzuta a ked je unavena, co si velkakrat pomylim s hladom a idem jej chystat jest, tak zacne revat ako sialena. Co mam robit? Ona sa sama nevypne a ja sa bojim, ze bude taka stale. Je to vekom, alebo robim niekde chybu?

mneme
19. dec 2009

katka, jedina chyba, ktoru mozes robit je to, ze si sebe uz davno neulahcila zivot nosicom/satkou. martina sa vie chvilku hrat sama, dlhsie vydrzi, ked ma vidi v miestnosti, ale po case je uz otravena alebo unavena. ak prave nemam cas hrat sa s nou, supnej ju do satky a maciatko spokojne pozera na svet vonku, kym ja vesiam pradlo, upratujem, jem alebo konikujem ako prave teraz 🙂

katka1981
19. dec 2009

Mneme, mala ma asi 9 kg, ja ju nevladzem nosit, ani vesat pradlo a nosit ju v satke (na rukach), lebo ajtak pradlo je dole, a ajtak by som sa noseniu nevyhla a keby som s nou behala po schodoch jak nevladzem ci v satke, ci bez, tak mam dost. Ja len chcem vediet, ci je to normalne, povedz ze ano 😉 lebo niektore baby pisu, ze im sa krpec pohra sam aj dve hodinky. Ale moja mala neobsedi, to je asi dobre, ci nie? Ked konikujem, tak ona je spokojna, ale nechcem ju na pocitac navykat od pol roka, ajtak ked ma na nom vidi, chce ist tiez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre