Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

jasminet
19. dec 2009

katka, nasa je taka ista. do obeda sa viac menej sama vyhra na deke + v celej obyvacke uz a od obeda amen tma. akonahle je unavena, hladna (tiez sa to niekedy neda rozoznat) tak vresti, aj ked som s nou a hovorim na nu...

katka1981
19. dec 2009

jasmi, presne, vcera a predvcerom bola ako anjel, dokonca som bola na nete a ona sa hrala spievala si a dnes, amen tma, ale teraz je to trochu lepsie a ja sa modlim aby cim skor zaspala a ja som mohla robit. Ale chudatko mozno je to pocasim, mne dnes skoro vybuchla hlava. Tak rada by som aj stromcek cim skor urobila nech sa tesi. Nam je inak uz vajco male, takze musime zohnat nove.

tehula
19. dec 2009

caute sikule. KAtka, ty mas jaku silacku, ze skoro 9kg. Ja som zrovna s mamou hovorila,z e buhvi, ci mi mala dorastie v lete na 80tku velkost, lebo som jej uz nejake saty nakupila a mama tiez.

Fuj, odkedy som dosla domov z vychadzky, tak pecem a pecem a uz mi to ide na nervy. Preco nepisu v receptoch na ake mnozstvo je co. Robila som kokosove gulky, tak podla receptu mi vyslo len 20prtatych guliciek, co na posedenie hodim do huby. A zas robim medovniky, tak som radsej zamiesila dvojitu davku. Kks pecem vkuse od 15tej, uz aspon 10plechov a to som len prvu varku dokoncila. Preco tam nenapisali, ze to je pre dva utecenecke tabory a jeden detsky domov? Do riti, uz sa mi tak nechce, chrbat ma boli. O 20tej zacinam druhu sichtu, snad do jedenastej dopecem. 😠 😠 😠

kaska
19. dec 2009

tehula, ale to musite mat super atmosku taku predvianocnu z toho pecenia 🙂
Nas dnes s muzom skoro drblo, boli sme v shoppingu pre kocik v tomto pocasi a este k tomu v sobotu pre stedrym dnom...nemusim vraviet asi viac...
okrem toho maly bol u svokry, tak som si mlieko odstriekala asi 3,5 dcl, no lenze on to nechcel ani za svet. Uplne odmieta flasku, to predtym sa nestalo. Chudacik musel byt hladny aj smadny, my sme s muzom boli na nervy z toho a trcali sme niekde na dialnici v rakusku v zapchce s vedomim, ze maly doma hladuje. No otrasne. Fuj, nechcem uz taketo dni.
Katka je to uplne normlane, bola vcera u mna kamoska, co ma 6 a pol mesacneho syna a stale je len pri nom, nic nespravi, je strasne zivy a velmi si vyzaduje jej pozornost. A strasne zlatyyy.

tehula
19. dec 2009

baby, napiekla som aspon 25plechov medovnikov, krize mam uplne v p... ale aspon uz to mam za sebou. boze, krabicu o rozmeroch 80x50x50cm mam plnu medovnikov, mozem ist na vianocne trhy predavat.
Takze bacha, ked nemate odskusane recepty 😀

katka1981
20. dec 2009

Tehula ja sa bojim ze mame vyse 9 kil 😢
Tehulaaaaaaaaaaaaa ty si nezmar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty by si urcite tento rok vyhrala cenu mamicka s malym babom co napiekla najviac medovnikov na svete. Ty na com ficis? Povedz pravdu, ze ti mala minimalne sulala cesto? 😀 Ved to normalny clovek ani nema kedy stihnut. Tehul ty si predurcena na kopec deti, lebo ked uz tolko medovnikov napecies, aby to mal aj kto popapat.

kaska
20. dec 2009

No veru tehul katka ma pravdu. Ja pri malom ani robit velke upratovanie nemam sancu.

tehula
20. dec 2009

katka: to je papkacik, ale aj moja odkedy davam maso by len jedla 😀
No cenu dostava Kukinka, ta pecie, ze ani na kona nema cas. Ja peciem prve Vianoce vobec. Tak dnes polka medovnikov vyzdobena, zdobil aj muzicek. Super dvojka sme a slo to jak po masle.

baby, mozno v stredu bude moja krpanka v telke

katrin79
21. dec 2009

cau tehul, no tebe to pecenie ide pekne od ruky, keby som vedela, tak si u teba objednam vianocne kolace 😀
a v akom programe bude Heiduska? si pozriem... ja som stale nachladnuta, teplotu uz nastastie nemam, ale nadchu stale, tak sa ani moc von nehrabem s malou, aby to nebolo este horsie, dufam, ze do vianoc to prejde

katka1981
21. dec 2009

tehula, napis kedy a kde, aby sme hodili oko.

Baby dnes som vazila malu, ja som sa uz bala ze ma 10 kil, tak sa mi javila na rukach, mala len plienku a ma 8,8kg ale na koj.vahe byva vraj menej ako ked sa doma vazi na rukach. 3.11.mala u dokiny 7760 gramov, tak to pribrala asi primerane, snad. 3.januara ideme do poradne.

tehula
21. dec 2009

Katrin: tak neviem, ci sa stihneme vidiet vobec do Noveho roku. Ked sa ti polepsi, tak sa ozvi, vybehneme spolu kocikovat. Dnes som robila este posledne zakusky a smitec, zajtra zacinam trosku upratovat zasa a konecne snad strom rozlozime.

no, neviem to naisto, ale asi v stredu o 18:30 na STV2 v Mama to vie najlepsie. Budem kukat, ak by ju nevystrihli 😀

kukenzi
autor
21. dec 2009

ahojte,

ja uz mam dopecene, zajtra musim konecne upratat ten vybuch a vyniest vianocny stromcek, vidim, ze mame presny program ako tehula 😀

od 24.12. na stedru veceru sadnem, vylozim nohy a ani prstom uz nepohnem a oddychujem a oddychujem aa oddychujem.

v stredu budem pozerat heidy

moja mala vazila minuly tyzden 8,4kg a zje vsetko, co nezje ju. tak som jej prestala davat kasu. aspon docasne. zacala som jej na olovrant davat ovocie, lebo k desiate sa ani nedostaneme, lebo to chodi spavat a chce sa kojit. mame to take poprehadzovane, ale neva. zeleninu miluje. na obedy zje nejakych 200g.

dnes drahy kupil telacinku, tak som nakockovala a namrazila, nieco som uvarila na zajtra malej a zvlast aj synovi, ja si spravim spagety.

kupila som si aj cuketu a baklazan, chcem to zamrazit, ale netusim ako. korenovu zeleninu som si namrazila, tak, ze som chvilu povarila, rychlo schladila a zamrazila. toto mam spravit takisto?

ja som malej dala minule aj por a vraj sa nema, ak je dieta alergickych rodicov, my vsak alergici nie sme, malej to chutilo, tak snad som nic neposrala.

kukenzi
autor
21. dec 2009

jaj a este som kupila mrazenu kukuricu, brokolicu, karfiol. mam tam aj spenat, tak nech na vianoce mala nehladuje, lebo do obchodu ma nikto nedostane

bibi1711
21. dec 2009

Ahojte babule,
tak ja som na tom podobne, peciem, upratane uz konecne mam, stromcek a vyzdoba bude az v stredu...
My papame na desiatu ovocko, obed zeleninka s maskom a na veceru zasa zeleninku, cestovinky, ryzu alebo ovocko.
Kuki, kde si kupila telacie? Mozu babatka aj kukuricu? A kupujes bio ci obycko? Ja ked mrazim, tak taku makku zeleninku ani neobvaram...aj cukinu aj tekvicu som len ocistila a zmrazila. A je v poho🙂

Katrin, ak by si mohla, za toho zajaca by som bola vdacna🙂

kukenzi
autor
21. dec 2009

bibi dakuje za radu. telacinu drahy kupil normalne v masiarstve. zeleninu ak kupujem mrazenu, tak bonduelle alebo findus. kukuricu popucenu urcite mozu. to je super, ze uz mozete cestovinky, lebo kombinovat zeleninu a maso so zemiakmi a ryzov mi lezie uz na nervy, aj ked detom v tomto veku to uplne staci.

a prave som citala na stranke mama a ja, ze spenat nikddy nedavat mrazeny, ale cerstvy... no to som ani v zivote nerobila, ja davam ten porcovany, vyberiem len koliecko a mam porciu pripravenu. vy robite cerstvy?

katka1981
22. dec 2009

Kuki, aj ja som zrusila kasu, lebo ju zasyta rovnako ako mlieko, ale v mlieku ma viac tekutin aspon. Ked tak dopapa nacate balenie a 3.1. ideme do poradne a hodim rec s dokinou. A v januari zacneme asi s ovocim na olovrant.

Bibi vy uz teda papate aj lepok?

Malej som vcera pomrazila 200 gramove porcie (zemiak, brokolicu, cukinu domacu), dnes jej do toho primiesam hovadzie bio zo sklicka.

Stromcek ma uz svetielka a gule, este musim dat salonky a neviem co este, ale mam obavu ze chudak do Vianoc aj zozltne, darmo podlahovka mu nerobi dobre, ajked mu na noc vetrame 😀 ale aspon nam krasne voni, mala ho este nevidela, ma zakaz vstupu do obyvacky. Stale sa nevieme zbavit bordelu, este muz ma prebrat asi 1000 diskiet, CDcka uz povyhadzoval, a kopu inych haraburd..... ale zajtra chcem uz kaslat nato, len vysat, umyt dlazku, ktovie ci nam kurier donesie obrus z Quelle, skor nie, ajked uz ho poslali.... Letim k malej. Pekny den. Dajte mi potom vediet ci tam bola v telke mala Tehulka a kuknem si to potom z netu.

katka1981
22. dec 2009

Katuska uzdrav sa cim skor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mneme
22. dec 2009

baby, vidim, ze ste dokonale gazdine 🙂 ja s pripravami velmi nestresujem, zajta upeciem mafiiny, povysavam a poumyvam byt, urobim majonezovy salat a hotovo. kapra neznasam, takze pred vecerou hodim na panvicu lososa. kapustnicu sme dnes dostali od mamy a uz sme okostovali, je vyborna. stromcek uz mame cca. 2 tyzdne. akurat dnes som zhanala krpatej zeleninu, aby som cez sviatky nemusela, pretoze v bio predajniach otvaraju az po troch kraloch. ta mala potvorka nechce brokolicu, normalne ju z nej striasa. preto idem teraz na nu opatrne. tak musim mat zaklad mrkva+zemiak a do toho jej budem asi davat len po troskach. este mam v mrazaku kalerab, petrzlen a tekvicu. tiez mam nachystane kuracie prsia, ktore vyskusam asi medzi sviatkami zamiesat do zeleniny. zatial jej nic ine ako obed nedavam, myslim, ze jej to nateraz staci. s ovocim zacnem az v januari po ukoncenom 7 mesiaci. Normalne mi to pride luto takto postupne odburavat kojenie 😅
baby, ktore dojcite, mam taku trapnu otazku. vyteka vam z druheho prsnika pocas dojcenia mliecko? mne doteraz vzdy velmi vela, ale poslednych par dni uz len par kvapiek. zrejme toho mliecka kvoli prikrmom ubudlo, ale micka je v pohode, tak teraz neviem...
kuki, ja korenovu zeleninu mrazim surovu - ocistim, umyjem, nakrajam a zamrazim - potom si vzdy len vytiahnem tolko, kolko potrebujem. to iste som urobila aj s tekvicou. podla mna cuketu a baklazan mozes spracovat presne tak isto. s mrazenym spenatom by som si starosti nerobila, podla mna je to ok. ja som prave citala, ze cerstvy obsahuje velmi vela dusicnanov a ze preto je lepsie davat zo sklicka. ako je to s mrazenym neviem.

mirela
22. dec 2009

mneme, je uplne normalne, ze ti pocas kojenia tecie mliecko aj z druheho prsnika 😉 a vôbec to nebola trapna otazka

kaska
22. dec 2009

Ahojte, aj my sme v predvianocnom zhone. Upratujem, piect nepeciem, ale davam si upiect. Inak uz som v pohode bez srajdy, sa tesim.
Kati kde sa da kupit v sklicku iba hovadzie? vsade som videla iba zmiesane s nejakou zekeninou alebo tak.
mneme mne kedysi tieklo mlieko z obidvoch aj pri kojeni vdzy z druheho, ale uz asi 2 mesiace nic ani kvapak mi nevytecie, hlavne, ze mam doma zasoby tych vloziek do podprsenky aspon na pol roka 😠

mneme
22. dec 2009

mirela, viem, ze je to normalne, ale mne praveze uz prestava tiect. a to som obcas premocila na stvoro poskladanu plienku 😕 ide mi o to, ci sa mam trapit, ze mam malo mlieka alebo je to ok ak uz netecie

mirela
22. dec 2009

mneme, urcite nemas malo mliecka, len sa prispôsobuje tvorba mlieka potrebam babätkam, zacala si prikrmy davat, takze vynechavas jedno kojenie

tehula
22. dec 2009

mneme, mne vytekalo aj z druheho vzdy, a teraz je to este znasobene asi tym, ze mala uz papa aj v noci. aj ked ju prikrmujem, kojime sa casto, mozno aj kvoli zubom cucka a tak mi tu produkciu nastartovala. ze nestacim tie vlozky menit

katka1981
22. dec 2009

Baby ja vam gratulujem, tolko mliecka a babence uz polrocne, to je obrovsky uspech!!!

Viete co sa mi dnes stalo? Vychadzam s malej buducej detskej, a pocujem, spievajme a hrajme sa. Vratim sa nic, za chvilu zas nejaky zvuk. Neverili by ste, ten pes pre malu sa sam pustal. Stacilo prejst okolo, alebo buchnut do steny. Teraz rozmyslam, ako dlho sa tak vykecaval a ci na Vianoce ked ho malej dame, vyda aspon hlasok. Tak som ho rychlo uplne vypla aby nepomohlo ani packy stlacat. Lebo bol v demo verzii ako z obchodu.

Malinka je posledne dni strasne pritulna, bozkava nas, hladka, ked ju krmim, tak ruku v kt. jej drzim flasku, ajked ma zatvorene ocka vzdy mi hladka, ked ju uspavam, oboma rucickami sa ma drzi ako kliest, je to neuveritelny zazrak. Uzasny pocit, ved to poznate.

Kaska to bolo babylove hovadzie s ryzovou BIO, 125 gramove balenie, a 40% z toho masa, co je velmi vela, inde je 8 max. 10%. Cize ja to malej rozdelim na dva dni. Lebo denne by mala mat 20 gramov masa. Nie kazdy den. Ale asi to bolo velmi syte, lebo na obed som jej polku zamiesala do mojej zeleninky a nezjedla tolko co obycajne, tak som to dojedla.

Dnes sme prvykrat skusali babylove plienky. Jedna vysla na 4,7 sk. To je asi akciova cena, ze? Zdala sa mi super, zvyknuta som na Tesco, tie sa mi najlepsie obliekaju aj som velmi spokojna, a uvidim co bude do rana, lebo tieto sa mi tiez velmi pozdavaju zatial. Navyse krasne ruzove balenie 😀 Ak budu na urovni tesca, tak budem kupovat tie, kt. v dany cas budu lacnejsie. Pekny vecer, letim vesat salonky.

tehula
22. dec 2009

katka> nie, babylove kupujem bud 50ks za 7,90 alebo rovno 100ks za 13,25. A su super, uz som presedlala na ne
Teda ja mam 3ky este, balenie zlte

kukenzi
autor
22. dec 2009

mneme, ziadne stresy, mne uz davno netecie z druheho, ani pri martinkovi mi netieklo a kojila som 14m kym so neotehotnela. 😉

dadka212
22. dec 2009

ahojte kočky 🙂

ja som ešte nepiekla idem zajtra na medovníky, kamoške upečiem tortu lebo na vianoce má narodky a ešte urobím 2 krémové koláče my len tie lúbime suchým moc nedáme 😝

upratovanie ma nejako netankuje, keďže ešte nemáme úplne prerobený byt, takže sa to tu nedá ani úplne poupratovať 😀

krpatá mi prestala jedávať príkrmy ☹ no čo moje deti sú už asi také....teraz mi zje asi 5 až 10 lyžičiek 😝

Mneme ako hovoria baby je to pohoda, mne netečie skoro nikdy od narodenia malej, som použila možno 4 prsné vložky 😀 a mlieka mám habadej...aj keď mi tieklo tak som si tú bradavku stlačila a prestalo 😀

Katka tiež používam tesco alebo babylove a super 😉

inak ja čo som zamrazila malej čo som jej uvarila, tak po rozmrazení to chutilo úplne divne, som jej to radšej ani nedala a uvarila čerstvé 😝

mneme
22. dec 2009

mirela, kuki, dik za upokojenie. ja som po tom prisernom dojcenskom strajku, ktory mala martina pred dvoma mesiacmi, este stale oplasena a furt sa sledujem. vlastne sa ani nemam co cudovat, ze to moje dietatko je taky nervacik, ved to ma po maminke 😀
inak kuki, vcera som pozerala na webe to nase MC, nechcelo by sa vam tam niekedy v januari vybrat? rada by som martinku zoznamila s inymi detmi a trosku aj s cudzimi ludmi, lebo pokial ju nemam v satke alebo manduce a niekto cudzi sa jej prihovori, zahra sialenu tragediu 😖

mneme
22. dec 2009

dadi, dakujem aj tebe, uz fakt nestresujem 😎
s tym zmrazovanim - ja by som tiez velmi prikrm nezmrazovala - predsa len varena strava po rozmrazeni straca na chuti a asi aj zivinach. martina asi nechce ani rozmrazene mliecko - minule som ju na obed nechala s mamou - prikrm pekne spapala, ale ked jej davala mlieko po lyzickach, vraj ju striasalo 😕
podla mna sa ti danielka zase rozje. martina bola najprv za jedlom cela zhava, pretoze bola zvedava. teraz uz vie, co to je, tak az taka nadsena nie je. robim jej cca. 150 ml porcie, vacsinou ich zje takmer cele, ale ku koncu uz ju fakt musim prehovarat. ale brokolice zjedla sotva polovicu, hoci mne osobne to teda chutilo viacej ako mrkva so zemiakom.
maju vase deturence nieco, co im vobec nechuti? lebo podla toho, co pisete, tak vsetci okrem dadkinej danielky su papkaci. 🙂

dadka212
22. dec 2009

Mneme 🙂
inak s tým zmrazovaním máš asi pravdu, ja teda vždy ochutnám najprv ako to chutí až potom jej to dám teda obom deťom, som sa už poučila pri Maťkovi 😝

a mojej Danielke vyslovene že nechutí špenát, brokolica a hrášok, teda z toho čo sme skúšali a ešte ovocie 😝 proste z týchto potravín ju strasie a potom začne napodobňovať ako keby chcela vracať, tak jej to nenútim...najradšej má zemiak z toho mi zje najviac ešte s troškou mrkvy to zvládne...ja neviem,ale kým je kojená a prospieva neriešim to, aj Matúško bol vyslovene kojený do 13 mesiacov teda ak nerátam tých max 5-10 lyžičiek nejakého jedla a kukuričných chrumiek....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre