Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katrin79
7. jan 2010

dik, pozriem sa

katka1981
7. jan 2010

Ahojte, nemam vas precitane, len vam na rychlo pisem... Mame horsie noci, malinka sa prevracia cele noci, stale jej musim davat cumlik inak mrnci, spinka s nami, lebo inak sa neda a potom zrazu rano vykrikuje plna energie a ja nechapem kde ju berie, asi ju cucia z nas, lebo ja ju ukludnujem celu noc. Dnes po dlhsej dobe konecne papala lyzickou, vodicku pije len z poharika, lebo inak jej nechuti, dnes po piatich dnoch konecne nekakala gulicky a to uz 3 dni papa slivky, uz 2 dni si sama vypyta "HAM" vacsinou olovrant alebo desiatu a velmi rada nam odtrhava usi a pcha prsty do nosnych dierok, v nadeji ze odtrhne aj nos. Jej uzasna babka (svokra) ju nonstop porovnava so psom, keby s nasim, toho aspon lubime, ale s pre nas cudzim...

kukenzi
autor
7. jan 2010

mneme, juj, netusim, ja ten spenat teraz robim v kusku vody, teda varim, ja nic neparim 😖 mas nejaky speci hrniec?

ja som malej vcera kupila od hami male 125g flasky moja prva lyzicka jablko, potom marhulu a este broskynu. zjedla mi polovicu, je bez konzervantov a pridavneho cukru, kedze jej to chuti, ostanem pri tom, aspon do leta, vtedy uz bude cerstve ovocie, to urcite bude najlepsie a hlavne zo zahradky nasich a svokrovcov. banan ja do roka nedam, lebo je vraj spustacom alergii.

kukenzi
autor
7. jan 2010

mneme, ja sa pytam len preto na tu flasu, lebo som chcela pocut tvoj nazor 😉 jasne, naustok budeme davat aj my, mam 2 magic cupy. hoci martinko v lete v pohode a velmi rad pil uz z umelej flase so slamkou, ktoru predavaju v DM.

a kde je biologika? len online shop, alebo maju aj niekde kamenny obchod?

kati, prosim ta, preco ju porovnava so psom? ved aj nasa mala je ako trhac bengalskych tigrov, minule mi tak vopchala prst do nosa a poskriabala, ze mi tiekla krv, usi a vlasy tiez s oblubou driape, rada vypichuje aj oci... no nebezpecny clen je to 😀 , sranda, ze taketo som u syna nepoznala, jasne, nepozornostou mi aj on obcas "ublizil", ale vlasy ho nezaujimali, toto male cudo to robi zamerne a drasticky

mneme
7. jan 2010

jezis, to fakt je banan nevhodny? a ja vsade citam, ze je vhodny pre zaciatok 😖

dadka212
7. jan 2010

ahojte 🙂

Danielkine jedenie stále nula bodov, dnes nezjedla ani tú jej jednu lyžičku....no ale čo už netrápim sa tým, veď je to iba prechodný stav nebude to trvať večne....teda dúfam 😀
...aktívna je až až...ona musí byť neustále na nohách, takže keď chcem niečo urobiť, musím ju vždy niekam pripútať, keď nechcem aby si ublížila, lebo sa postaví o všetko a aj keď nie je o čo, tak stojí na 4 ale nie na kolienkach ale na chodidlách 😀

Mneme ja neviem syn má skoro 3 a stále preferuje flašku, aj ma to štve, lebo keď mu ju nedám, tak vypije velmi málo tekutín, a samozrejme pri uspávaní musí mať flašku alebo je nenahraditelná keď ho potrebujem ukludniť 😀
...len malá nechce nič, ani flašku ani náustok ani pohárik nič 😝

Kati to je už sila, že k psovi 😕

Kuki, Kati ja mám presne to isté, Maťko bol úplne v pohode, nebol taký násilník 😅 zato krpatá je malá masochystka 😀
...a ešte nepoznám to, že dávať všetko do úst, Maťko nič nedával do úst ani nikam nepichal prsty a Danielka ich má všade a všetko zásadne do úst 😝 som na nervy, lebo čo má krpec hračky, tak niektoré sú dosť drobné, a teraz ako sa mi malá volne pohybuje sama po byte, tak sa bojím aby niečo nezjedla alebo nevdýchla....

dadka212
7. jan 2010

Mneme áno podľa nových výskumov je banán nevhodný tiež marhule a broskyne...

kukenzi
autor
7. jan 2010

dadka, aj marhule a broskyne su uz alergen, no mna urve, to fakt ostava len jablko, hruska, melon a hrozno. banan by som este ako tak pochopila, ale marhule a broskyne su nase tunajsie ovocie a teda odkedy sa mozu? takze tie dve flase odlozim? budem kupovat len dva, resp. tri druhy ovocia? no krasne, krasne sme dopadli, ani lepok nemoze, takze budeme nakoniec len cistu vodu z vodovodu a mm. 😝

katka1981
7. jan 2010

kuki, vyzera to asi nasledovne. Joj ako gula ocami, ako nasa Nikita. Aj nasa Nikita take rada obhryza. Hehe, ty upratujes ako nasa Nikita a podobne. Skoda reci. Na margo alergenov, ja som citala ze aj petrzlen je alergen, pamate si ked som vam to pisala ze? Lekarka mi vyslovene hovorila len zeler. Ja sa riadim tym ze vsetko s mierou. Amici maju smrtelne alergie na arasidy, a preco asi? Lebo ich nopnstop zeru. Ja davam sklicka jablko marhula alebo jablko broskyna a nebojim sa. Pokial nebude jak moja ........ svokra, tak nema mat naco alergiu. Ale moja svokra nemoze ani normalnu vodu, lebo najlepsie jej robi Dobra voda a ked nie je v BA hypacoch, tak nazenie muza do Brna, ale uz som ticho brrrr. Ked budem mat cas, precitam si vas cele, pekny vecer.

bibi1711
7. jan 2010

Ahojki babule,

dlho som tu nebola, akosi ani cas nebol

Na sviatky sme boli tuto a potom sme sli na vychod.Moja uzasna svokra mala doma teplotu ako v chladnicke a tak sme sa odtial vsetci vratili so zapalom priedusiek.Vsetci traja sme na ATB .Mala z nich dostala aj hnacku,prestala celkom jest, tak sa zase len kojime.Ani nevarim, vsetko by slo do kosa.

Co sa tych alergenov tyka, keby sme pocuvali vsetko a vsetkych,tak nemozeme nic. Davam aj banan,aj broskynu, jedne marhulu nie, lebo je vraj tazka na zaludok
Skusala som aj hrozno, ale vysypala sa mi po nom.

katrin79
7. jan 2010

vsimam, ze tu zacal nejaky hromadny utok na svokry, zeby som sa pridala? mala by som cim prispiet, ale radsej nebudem 😉

nam sa zapalilo usko, teda presnejsie prepichnute miesto kde je nausnicka...dnes rano som si vsimla, ze to ma nejake moc zatecene a nacervenale, tak som asi urobila blbost ale vybrala som jej nausnicu, ze ju ocistim v liehu, lebo tiez bola cela zatecena a ze ocistim usko a dam nausku spat, no lenze to mozem zabudnut, ako som dala nausku dole tak som zistila, ze jej to uzasne hnisa, ma ten lalocik taky tvrdy a nehrozi, zeby som nausku dala spat, lebo ta dierka je cela zahnisana...pritom nausnicky uz mame od oktobra a dierky mala pekne, ziadny zapal ani hnisanie doteraz nebolo...tak som mala doma framykoin masticku, co mi dala dokina, ked nastrelovala nausky, ze keby sa nahodou zapalili, pouzila som to teraz prvykrat a teraz netusim ze co s tym, predpokladam, ze ta dierka jej zarastie a uz tam nausku nedam...neviem co s tym, zajtra zavolam dokine, asi mi vynada, co som nausnicu vyberala 😒

katka1981
7. jan 2010

Kati neboj, mala bude mat do troch dni usko zahojene a za 3 dni by jej dierka zarast nemala.

katka1981
7. jan 2010

Bibi, je mi to luto, ale neda mi..... raz v zivote sme boli u svokrovcov na sviatky, to len na veceru tusim 26.12. Dosli sme tam, kosa taka, ze som chytila zapal mechura, moj muz miluje zimu, ale povedal ze tam nebolo viac ako 16 stupnov a bud bosa na parketoch a kozenej sedacke, okamzite som si presadla a po 10 dnoch hroznych stavov som skoncila prvy raz v zivote na ATB kvoli mechuru. ATB som nebrala 1.krat v zivote ale na mechur 1.x. A vtedy som povedala ze tam viac nepojdem a tak aj je. Su tomu asi 3 roky. Este dnes mi omrzaju nohy ked si spomeniem. A necudo aj psovi je u nich zima, je stale pod perinou. A nebudem vam dalej pisat ako prebiehaju navstevy u nas... prideme o 13. a viem ze dojdu o 16. a podobne. Nenavidim to, mne potom skace tlak a prve co dojde vresti jak trafena hus, ach ja som vedela do coho idem a vsetko sa splnilo......

bibi1711
7. jan 2010

Baby, dosli sme tam a tam zima strasna, ze 17 stupnov.Ked sme jej rano povedali, ze bola strasna kosa, tak ze nam prikuria.Ked sme aj dalsi vecer vraveli, ze je este zima, tak mi povedala, ze mam byt rada, ze uz je skoro 20.Uz z blavy som jej volala, ze mala je chora a mna od nich hrdlo boli a ona na to, ze mala ked bude dost na brusku, tak jej sople vytecu a to je vsetko.Ked som jej povedala na dalsi den, ze sme boli u lekara a ze mame zapal priedusiek vsetci, tak mi povedala, ze preto, lebo ja som frajerovala na stretavke zo strednej skoly v jednom podniku v satach. A ked sa dozvedela, ze mala ma hnacky z ATB, tak povedala, ze sa konecne dobre precisti. 😠

tehula
8. jan 2010

ahojte kocky, tak vas zdravim z roboty. Ked je rec o svokrach, moja stihla ochoriek hned prvy den, ako som nasupila do prace, takze som chytila paniku, lebo dovcu si brat nemozem. Moja mama si teda vzala dovolenku a stara sa o malu. Hned mi odlahlo, lebo som sa bala, ze krpata nezvyknuta na moju mamu, bude revat, ale je uplne spokojna, ani fnuk, pekne sa hraju chodia na vychadzky.....no som hned happy.
Na margo teploty, mna zas mama buzeruje, ze mame v byte zimu, ja mam niektore radiatory stiahnute a nie naplno, lebo nevypeckujem cely byt, najma, ked v niektorych izbach ani nie sme. Ale mama nababusila krpatu, ze aby jej kosa nebola, tak u nas opacne.

Katka, ze k psovi, no sila, by sa mi kudla vo vrecku otvarala.

ja malej davam banan a teraz citam, ze nie? No lenze ona mi jablko ciste nechce, len s bananom..... tak ja uz neviem.

ako sa mate? ako sa dari?

katka1981
8. jan 2010

bibi, preboha 😠 mne je do placu, tak ja mam dobru svokru, beriem vsetko na nu zle spat. Ona by to neprezila keby malinka ochorela kvoli nej. Tehul docitam si ta neskor, nestiham.

katka1981
8. jan 2010

Tehul, ako je v robote? Ako to zvladas? Nie si myslou stale pri malej? Dokazes sa sustredit na pracu? Ja malej davam banan ale vzdy s ohladom na jej stolicu a kedze teraz bobkuje kvoli zubkom, vyhybam sa im. To ze su alergen a podobne, radsej sa tvarim ze o tom neviem, lebo by som uz nevedela co jej davat, ale davam jej ho max. raz tyzdenne.

jupi, malinka dnes ukazkovo zjedla desiatu, dokonca az 150 g hrusky, obed zemiak, cukina, brokolica 200g a olovrant jablko marhula 100g. Ako sa len tesim, vcera ovocie odmietla asi ju to stipalo na dasienkach, v noci sme spali, cize bud som bola mrtva a nepocula ju ale skor si mysliom ze bola dobra noc. Dakujem Bohu, uz to dlho trvalo. Letim k malej pa.

dadka212
8. jan 2010

Bibi želáme skoré uzdravenie malinkej a samozrejme aj vám 😝
a ku hnčke z ATB vždy keď dieťa berie ATB dávaj k nim aj probiotiká 😉 mne to pri deťoch pomáha aj sa to odporúča...
no a ku svokre nemám slov, by som jej povedala, že keď sa mieni takto chovať nebudeme tam chodiť...

bibi1711
8. jan 2010

dakujem baby, no my sme teraz od narodenia malej boli len druhykrat doma. A tak skoro ani nepojdeme.Najlepsia kamoska ma koncom aprila svadbu, tak az potom a aj to budeme u mojej setry.Kaslem ju.

DAdka, malej hned od zaciatku brania ATB davam probiotika, Biogaia a aj tak...neviem,co s tym.

dadka212
8. jan 2010

Bibi ja dávam infants dophilus alebo nutrolinB a tie zaberajú mojim deckám...

bibi1711
8. jan 2010

Dadi, to mi ani nehovor. Mne povedali v lekarni, ze to su najlepsie probiotika. Som za malu flasticku dala 10 eur.

dadka212
8. jan 2010

asi aj na každého zaberá niečo iné...napríklad Maťkovi vôbec nezaberá panadol neviem v čom je to 😝 aj probiotiká som vyskúšala 3 kým som zistila čo mu zaberá jemu zabral ten nutrolinB a Danielke infants dophilus z nutrolinu sa povracala....

katka1981
8. jan 2010

Bibi, nam tiez detska doporucila Biogaiu a tiez mi kazdy vravi ze su najlepsie. A poviem ti, ze ci biogaia alebo tie co pise Dadka, tam nie je velky rozdiel, ked maju pomoct pomozu jedny aj druhe a ak ma babo hnackovat, je jedno ktore berie. Mne napriklad biogaia v tehu pomahala, asi len 2x som nebola na wcku inak som chodila kazdy den aj dvakrat, cize ziadnu tehu zacpu som nemala, hoci k nej mam bezne blizko, lebo vobec nepijem ☹

kaska
8. jan 2010

ahojte, no to mate svokry to vam poviem baby na zaplakanie, ale ja by som vam tiez vedela porozpravat.

No my mame vylezene uz 2 spodne zuby, ale skoncili sme s prikrmami, lebo maly od nedele nekaka, tak davam mu pauzu. Skusala som aj slivkovu stavu ale vobec nezabrala, ale asi aj preto, lebo viac jej vyplul ako spapal. Ja mu planujem davat aj banan, ale az asi po mesiaci. Aj ked neviem, ci nezacnem s ovocim, ked ho zo zeleniny tak zapeka. On zje inak asi vsetko mam taky pocit. Idem aj ja skusat biogaiu, zajtra mu ju idem kupit na to kakanie.

no a este sa malemu na perach zvnutra pusy vyhodili take male beiel bodky, teraz neveim, ci mam cakat do pondelka na doktorku alebo ist s nim zajtra na pohotovost ☹

bibi1711
8. jan 2010

Babule, ja som ale rozmyslala, ze ked iba kojim teraz, tak ani nemam mat z coho hustu stolicu, ked iba pije mliecko, nie?

Kaska, podla mna ak maly neplace, nema horucky, tak to hadam nic nebude. Aspon podla mna by to nic nemalo byt.Ak mas ale obavy, tak zajtra zbehni na pohotovost.Nic nedas za to a budes pokojna.

Dadka a Danielka je uz v pohode?

mneme
8. jan 2010

Kaska, vyzera to takto?
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bibi, zelam skore uzdravenie vsetkym 🙂

tehula
8. jan 2010

kaska, kamoskina mala to ma v puse a vraj nejaka mykoza, lieci sa to pomerne dlhodobo. Radsej chod k dokine, aby sa to podchytilo skoro.

bibi1711
8. jan 2010

Mneme, dakujeme 🙂
Mne je kusok lepsie, mala ma len soplik taky vodnaty, nekasle, a manzel vyzera, ze mu nic nie je.

kukenzi
autor
8. jan 2010

kaska, ja si tiez myslim, ze to moze byt spominana mykoza, alebo nejaka infekcia, radsej by som s tym sla. ja som pri malom raz telefonovala s mojou dokinou, ze ma na dasnach nejake biele bodky, ona ze to bude urcite z mlieka, ze mam prist a ked som dosla, tak sme zistili, ze su to vychadzajuce zuby 😀

my pouzivame infants dophilus, ale preto, lebo to uz mam davno kupene, podla mna je jedno ake probio 😕 😀

kukenzi
autor
8. jan 2010

mneme, presne, podla popisu co som popisala dokine do telefonu, hned usudila, ze je to mucnatka, mne sa to nezdalo, tak som hned k nej letela, chvalabohu sme sa tomu vyhli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre