Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

mneme
13. jan 2010

bibi, chuda moje. vydrz, urcite sa to upravi. martina tiez od cca. 5. mesiacov spava horsie, preto uz spava s nami v posteli - beriem si ju tam po prvom nocnom kojeni okolo polnoci a potom sa mi budi tak po 2-3 hodinach, vcera v noci som si pospala luxusne 4 hodiny vkuse 🙂 takze oproti emke je to uplne v pohode. co je horsie je to, ze neraz sa nadranom okolo stvrtej zobudi, ide na vsetky styri este so zalepenymi ocami a zacne po nas lozit s tym, ze ona uz ma den 😠
to, co pisete o tom vyvadzani pri kojeni, tak toto ja mam od jej 3. mesiacov, kedy objavila svet naokolo. kope, bucha do mna, sklbe mi vlasy, stipe druhu bradavku, pcha mi prsty do nosa a do ust, odpaja sa, lebo si musi cosi pozriet. podotykam, ze ju kojim v absolutnom pokoji. opokial nie je uplne hladna alebo unavena, je problem primat ju, aby sa pekne sustredila a tahala. a tiez cuca velmi kratko, dnes len po 3 minutkach, a potom sa zacina jedovat, ze ju obmedzujem, lebo vsak ona chce lozit a stat 😠
dnes som bola u mamy a pokusala som sa martinu prebalit na zemi. to je normalne kapitola sama o sebe. bez toho, aby mala v ruke nejaky kremik alebo hovadinu nepolezi ani chvilku. dnes mi chcela pocas prebalovania odstvornozkovat, hrozne som sa rozculovala. a mama nado mnou stala a strasne sa smiala, ze vraj "pan boh je spravodlivy, ty si bola tiez taka" 😝
ale baby, budme rady, ze mame vitalne deticky.

kukenzi
autor
13. jan 2010

mneme a si predstav, ked bude chodit a pride urobi cuc a odcupita, pride urobi cuc a odcupita 😀 to sa uz ani kojenim nazvat neda 😀 mala sa obzera, vrti, steluje radio (bradavku), ale maly bol horsi, zato v tahani vlasov a vypichovani coci, v myleni si mojho nosa so zastrckou je teda riadny expert 😝

kaska
14. jan 2010

hahaha 😀 😀
mne maly pri kojeni tiez vyvadza, odtrha sa, a pozera okolo seba, ale ze steluje radio 😀 😀 😀
ked zaspava, taha ma za vlasy, stale mi dava dolu okuliare, takze ich uz ani nenosim a rukami mi robi mi masaz tvare 😀

dadka212
14. jan 2010

ahojte 🙂
no kojenie to isté....mňa tak neskutočne bolia bradavky z toho, čo mi s nimi robí ☹ tiež cuc odcuc no hrúza, mne našťastie nešteluje druhú, ale zato do tej z ktorej pije mi zaborí nechty a šklbe, ja mám tie prsia už také podliate krvou...

Bibi ak ťa to poteší sme na tom asi rovnako...mne malá spí vnoci iba na cecku 😔 inak sa stále prevracia, mrnčí atď. túto noc som spala možno 3 hodinky lebo aj Maťko sa rozhodol, že sa začne pošťávať, tak túto noc som ešte k tomu 3x prezliekala postel a jeho 😠 som totálne v prdeli nevyspatá sa trasiem, hlava sa mi krúti už ako keby som mala odpadnúť, sa aj bojím malú mať na rukách keby niečo, keĎ sa to do konca týždňa nezlepší, skúsim kúpiť UM či jej to nepomôže...

luciarichard
14. jan 2010

Bibi my mame to iste mala sa mi jednu dobu budila kazdu hodinu a este robila aj to ze sa napr. o jednej v noci zobudila a bola aj 3 hodiny hore uz som bola fakt "na maslu" Ale myslim si ze je to tym ze som zaviedla prikrm asi ju v snoch nahana lyzicka 🙂 Najhorsie je ze kazdy ti povie ze musis LEN vydrzat no ale ked sa poriadne nevyspis rok tak myslim ze na psychickom zdravi ti to moc neprida. Mne mala spavala pekne cca do 4 mesiacov a teraz uz dva mesiace bojujeme i ked posledne dni sa budi "len"3-4 krat ale hlavne ze nie je hore len sa napapa a spinka.
Mne mala pri kojeni strka prsty do mojho nosa a do ust, juj a vzdy ked zbada vlasy tak hned trha 🙂

dadka212
14. jan 2010

Bibi, Luci ešte ma napadlo, keď mi malá nechce jesť, ona by všetko iba kúsala, ja som jej kúpila také cucátko, že do toho nacpem ovocie, alebo zeleninku a ona to kúše a tým si to tak pasíruje do pusinky, či že niečo spapá a aj šťavičku si vycucle, je to perfektné ju to aj baví, tak aspoň mám niekedy od nej pokoj dám jej tam jablko a je ticho 😀

toto je ono http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6826165

inak babule ďakujem za tipy na požičovne som ich pozerala a majú ozaj nádherné veci 😵 len ja neviem ako budem riešiť to, že bude ešte zima a malej musím dať pod to bodyčko, lebo inak by jej bola zima a aj keby som požičala bolerko tak to neni bavlnené a studilo by ju to 😝
ja som pozerala na túto stránku majú prekrásne šatičky 😵 a pre malého frak, to sa mi tak hrozne páči 😵 http://www.mimidekor.cz/katalog.php?kategorie=2...

jasminet
14. jan 2010

jej, dadka, nadherne satocky, ale tie ceny...hm... 😅 ja som malej nakupila saty cez mimibazar, asi aj zbytocne vela, ale nekup to. daju sa tam aj pozicat. napr.http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6828449

inak, tu sietku na ovocie som kupila tuto sobotu v rakusku v interspar v scs. stala si 6,5€ je sice od 10mesiaca...

dadka212
14. jan 2010

Jasmi veĎ tie ceny ma odrádzajú ☹

a ja čo mám tu sieťku tak tá je od 6 mesiaca...

katrin79
14. jan 2010

my sme tiez mali problemy s nocnym spanim od vianoc to zacalo a trvalo dva tyzdne, bola hore kazdu hodinu, ja som chodila ako matoha, lebo cez den nehrozilo, zeby som si pospala, kedze spala max. hodinku doobeda a poobede no a teraz asi pat dni uz spinka uplne v pohode ale trosku som jej zmenila poobedne a vecerne jedlo, ja myslim, ze bola v noci hladna, preto stale bola hore, teraz jej davam na olovrant za misku kase, ta jej strasne chuti, to otvara take obrovske usta, ze je to az smiesne a na veceru dostava flasku UM, po papani okolo pol osmeju ju ulozim do postielky a musim jej zaspievat uspavanky, vzdy pri tretej uz zatvara oci a spi 😉
potom sa mi zobudi okolo pol desiatej, to jej dam cajik napit a spi do dvanastej, to ju nakojim a zobudi sa okolo tretej - stvrtej, zase dostane mm a potom mi spi aj do osmej, dnes spala v kuse 6 hod. co bol pre mna uplny zazrak po tych dvoch tyzdnoch co som takmer nespala to teda viem ocenit, dufam, ze jej to takto vydrzi dlhsie 😉
na desiatu som jej zacala davat ovocie, jablko jej moc nechuti, hruska je lepsia lebo je sladka, dnes zjedla polovicku a zajtra jej dam asi jablko s kuskom bananu, nech to nema take kysle

luciarichard
14. jan 2010

Dadi a nevidela si ten cucaci vak niekde v obchode ?

jasminet
14. jan 2010

lucia toto myslis?
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=120752
ten maju v w.predeti.sk

luciarichard
14. jan 2010

už som našla mali by to mať v babylande
http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?S...

jasminet
14. jan 2010

jaj, ta sietka 😀

luciarichard
14. jan 2010

hej to lebo som to hladala ako cucací vak a ono je to sietka na ovocie 😀

jasminet
14. jan 2010

preto som ti hodila ten link na vak, je to vak a cuca sa to 😀 hlavne ze sme sa pochopili

mneme
14. jan 2010

dievcata, tak ste tu vsetky ospevovali tu mam flasu, ze uz som pomaly nad nou aj ja uvazovala. ale dnes som zistila, ze nam ju netreba. martina sa naucila pit z aventackeho naustku, pri obede mi vypila 30 ml vody 🙂 doteraz jej to islo len zo salocky a to sa veru aj zvykla pooblievat, teraz uz je to uplne super. tak to nevzdavajte, drobci su velmi ucenlivi - zacnu jest prikrmy aj sa naucia pit cosi ine nez mamickino mliecko 😉 len treba trpezlivo a netlacit na pilu - ja som jej ten naustok davala cca. 2 tyzdne k obedu, vzdy ho len tak ozuzlala no a dnes pochopila, ako sa ma cez to tahat.

tehula
14. jan 2010

ahojte, mne mala z poharika s naustkom normalne uz pije. Co sa tyka jedla a spania, tak vstava okolo pol desiatej rano, niekedy vynimocne o osmej. To uz ale nie som doma, takze sa nekojime. Dostane rovno desiatu, bud banan,alebo jablko, hrusku.....moc tomu neda, nejak na sladke zatial nie je, ale nieco pooblizuje a zje. POtom ide von, v kociku pospi max. pol hodku, lebo je vyspata. Na obed chodim domov, nakojim ju z oboch prs, aj ked nevyprazdnime ich cele,ale tecie mi to, tak prestriedam prsa do poloprazdna. Potom zas letim do prace, mala sa chvilu pohra a bud dostane obed, no ak ho moc nechce, tak az po vychadzke. V kociku pospi 2h, potom je hladna jak vlk, cize dostane prikrm. Zvyknem jej davat prikrm, aj ked pridem vecer domov, vcera dokonca o osmej vecer som jej este davala a taaaaaaaak to zbastila, ze hned bol klud.
Spavat chodime az spolu o pol jedenastej, zatial sa pohrame, ja navarim, poperem, porobim, co treba a padame jak kabele odpalene. V noci neviem moc, ako sa budi, lebo zaspava na prse a necham ju tak celu noc. Sem tam sa zobudim, ze ju prelozim na druhe prso, ale niekedy aj nie. Nejak som dobre vyspata,ale dost dolamana, aj ked mozno aj z toho, ze aj cvicim. Zatial zvladame, len zrovna idem nejake auto nahanat, lebo bez neho takto lietat kazdy den je pre mna fakt vycerpavajuce.

luciarichard
14. jan 2010

tehula ja ta obdivujem ze chodis do prace ... ja aj keby som chcela sa neda ... mala od zaciatku odmieta flasu ... prikmy nam nejdu a v noci sa budi 3-4 krat, takze ja by som bola v praci ako matoha 🙂

mneme
14. jan 2010

dadi, pozri na co som narazila na mmb
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7507377
i ked, mozno je to az moc slavnostne - to dievcatko vyzera ako nevesta alebo aspon druzicka 🙂

dadka212
14. jan 2010

jéj Mneme to je krásne, skúsim si napísať o miery 😵 ďakujem si zlatá 😉

Tehul teda ja ťa tiež obdivujem ako kmitáš 😉 veru vela mamičiek by sa na to nedalo mňa vrátane 😅

ja som bola dnes na prvej hodine Zumby a bolo super 😵 konečne nejaká aktivita len pre mňa samú bez detí, som sa tam perfektne odreagovala 🙂 asi bude trošken svalovica ale čo už, musím zlikvidovať tú hrošicu čo sa na mňa nalepila 😀

kukenzi
autor
14. jan 2010

dadi, tie saty co hodila mneme su krasne, jemnucke

inac aj moj obdiv patri tehule, kokos, maka, zvlada malu, cvici, no sikovnica to je.

dadi, co je to zumby?

dadka212
14. jan 2010

Kuki aj mne sa páčia nie sú také moc gýčové ako tie čo som našla na požičanie, sa mi nepáčia také lesklé 😝 a čo boli pekné tak tie boli na predaj a 40-50 eur sa mi zdá velmi vela, nato, že si ich oblečie iba raz...také drahé jej kúpim keď sa budeme my s tatinom brať 😎

a Zumba je také cvičenie - tancovanie, to je taká zmes latinsko amerických tancov, hip-hopu, posilovacích cvikov atď. a je to super, samé vykrúcački bokmi, trasenie prdelou 😀

mneme
14. jan 2010

zumba - novy fitness styl 😀 zaregistrovala som len ten reklamny slogan, inak neviem nic, lebo som lenivec 😝

kukenzi
autor
14. jan 2010

mneme ale ta tvoja martinka je naozaj neskutocne krasnucka 😵

mneme
14. jan 2010

kuki, dakujem 😵 natalka je tiez ohromna kocka, ozaj. mali by sme ich uz zoznamit, lebo ked boli spolu naposledy, moc sa este nevnimali

kaska
14. jan 2010

Tehul ty si superzena 😉 ja skladam klobuk, ze to tak zvladas a este cvicis...

mna dnes Marksu tak pokusal do prsa s tym jeho novymi zubami, ze som hviezdicky videla a to ma len tie spodne a este ani nie uplne vyrastene, no zbohom, ked bude mat aj vrchne sa bojim, ze mi odhryzne bradavku.

Inak Mneme, Tehula ste ma presvedcili, idem ja ja kazdy den skusat ten poharik. Mam aj taky s makkym naustkom, tak skuim ten.

kaska
14. jan 2010

Inak neda mi sa nevyjadrit, ale skoro som spadla z udivu, ked som sa docitala, ze ta najnovsia Kollarova matka s nim bola na plese 8 dni po porode a bola tam az do rana,,,,no toto co je preboha, ved by som sa pod ciernu zem prepadla!!! som zhrozena z niektorych matiek, co sa este na verejnosti tym prezentuju a tvaria sa, ze ake su super svetove a moderne. No fuj.

dadka212
14. jan 2010

Kaska ja práve preto kusanie rozmýšľam že keď malej vyjdú zuby prestavam kojiť budem odsávať a tak jej dávať lebo už teraz trpim a nieto kebyže sa mi tam zakusne...Matko skúsil kusnúť iba 2x inak bol poslušný 😀

ale veď tá Kollárova milenka bola "len" do jednej rána 😀

tehula
15. jan 2010

baby, neprehanajte, ziadna super zena, super budem az ked nejake auto splasim a to bude dost problem, lebo si nan potrebujem pozicat a uz rodicia zacali mat blbe reci, ale bez auta to moc na moje psych zdravie nevidim 😀 . Takze som aj dost nervna, to cvicenie ma ukludnuje, ale sa zas musim obracat, aby som ho stihala.
My uz mame konecne jeden zub vonku, tiez sa bojim, co bude, ked budu horne zuby, tak jak kojit, ale zas moja piranka nie je az taka drsna v muceni. Sem tam sticuje, no hned jej pohrozim, inak ma nestipe do prs, ale pekne a jemne cucka.....zatial 🙂

Ked je rec o satoch, aj ja budem na jesen pre malu nejake potrebovat, tak dajte tipy, kde sa daju splasit nejake. 50eur za to fakt nedam na 1prilezitost, najma, ked za tolko viem splasit krasne slavnostne pre mna.

K tej Kolarovej onej, ja neviem, mne jej bolo normalne luto, k porodu s nou nesiel, dokonca ani nesilvestroval s nou, bola doma s mamou a to den pred porodom. Chcela sa ist vyvencit a mozno "zapadnut" do tej nasej smotanky, lebo ved co je bez Kollara? prd.... a uz ju povlacili v Novom case, ze jaka krkavcia mater a s tym vyvolavanim porodu..... Ono, asi je dost obmedzena a ozaj tej ples pre nu vela znamenal, ale vyzerala taka smutna asi sklamana z tych reci v novinach, fakt som ju lutovala. Ja som inak bola po 5tt od porodu vonku s muzom asi do poljednej a mala u svokrovcov, tak tiez som taka... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre