Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

jasminet
15. jan 2010

ja teda kolarovu onu nejdem nejak obhajovat, ale to by sa aj do mna mohol niekto strafovat, ved tiez som mala vyvolany porod... 😀

inak, vcera co sa mi stalo, som sa bola osprchovat, mala v obyvacke a za chvillku pozeram, medzi dverami kupelne sedi moja krasavica a cumakuje ako sa sprchujem 😀 uz jej neunikneme, najde si nas vsade 😅

tehula
15. jan 2010

jasmi, ona uz tak pekne lozi? Lebo u nas je lozenie obmedzene len na cuvanie. Ona sa odtlaca rukami, zacuva kam chce a potom sa na bruchu otoci do spravnej strany 😀 Ale uz pekne sedi a nejaka na nohy je zamerana, furt by chcela na nohach stat a vcera, ked som ju pridrzala, normalne krociky k tatovi robila 😲 pekne dvihala v kolienku a naslapovala

jasminet
15. jan 2010

krasne lozi, uz asi 2 tyzdne. normalne doobeda este nic, iba to cuvanie co popisujes - to precuvala celu izbu a poobede zacala lozit. a pri gauci sa postavi na nohy a stoji a stoji a stoji. len niekedy sa jej chudatu potom polomia kolena a supne sebou dozadu, plesne si hlavu a rev najvacsi. na koberci mi to az tak nevadi, len sa desim toho ked sa plesne na parketach...

jasminet
15. jan 2010

ale zas nesedi, teda, posadi sa tak, ze medzi kolena, ale take klasicke sedenie, ze nozky vpredu, to este nie...

tehula
15. jan 2010

jasmi, tak to mas teda sikulku veliku. Moja sa do lozenia vpred ozaj nejak nema, ulahcuje si to a najradsej by na nohach behala. Asi moc ocumuje, co rodicia robia 😀 Aj ked som ju mala pri PC, tak ma obzerala, ako na klavesnici pisem a s mysou klikam a vcera ju oco mal na kolenach a sedel pri vypnutom kompe a mala si normal klavesnicu vysunula a zacala prstami klikat a furt kukala na vypnutu obrazovku, ze preco sa nic nedeje. Potom schmatla mys a klikala striedavo na pravu a lavu onu a zas nechapave kukadla na monitor 😀
Sediet tiez nesedela az vcera normal zrazu. Dufam, ze aj s tym lezenim to odrazu pride

jasminet
15. jan 2010

to je aka pocitacova maniacka, ti zachvilku odkaz napise na pc 😀
neboj, aj lozenia sa dockate, az budete lutovat, ze este nelezi tam kde ste ju polozili 😀

luciarichard
15. jan 2010

ahojte, tak my sme dnes boli u pediatricky lebo Sofi ma tyzden sopliky tak preistotu a hlavne som ju chcela aj odvazit. A jasne ze sa naplnilo coho som sa bala za viac ako dva mesiace pribrala len 500 g tak som doktroke hovorila ze mala odmieta prikrmy takze hned sa brala krvička na krvy obraz. Doktorka za mala musi papat ze moje mlieko jej nestaci...toto vsetko ja viem ale ked mi nechce prikrmy tak ako to mam do nej dostat ☹ ☹ ☹
Jasmi vy ste aké sikovne my este ani nesedime 😒

jasminet
15. jan 2010

luci ale zas vacsina vasich detureniec je uz zubata, nasa ani naznak 😅 ale vsetko pride. nasa lozi a ine decka ju zas v inom predbehnu...

luciarichard
15. jan 2010

ale ved jasne ja viem my mame napriklad dva zuby 🙂 🙂 🙂

jasminet
15. jan 2010

no vidis, vy mate zubkovu vilu, my lezuna 😉

mneme
15. jan 2010

jasmi, super pokroky. hoci, teraz sa ti zacne riadne rosambo - viem o com hovorim. ja uz martinu nemozem spustit z oci, lebo vsade zalieza 😝 ale myslim, ze za zubami nam nemusi byt luto, ja sa uz teraz desim tych prerevanych noci a dokusanych bradaviek 😖

jasminet
15. jan 2010

tak bradavky - ja nekojim, takze to zvladneme, ale tie noci, to hej, to moze byt zaberak.
vcera sme si kupili v ikei zabranu do dveri, takze mam zavrete v obyvacke = nie je moznost uniku (pre malu 😀 ) + ziadne prekvapenia v kupelni 😀

luciarichard
15. jan 2010

ooo kusanie je fakt "skvela" vec... sa jej uz bojim dat bradavku do pusinky 🙂

kaska
15. jan 2010

baby mna maly kuse brutal, a to este nema uplne vyrastene tie 2 zuby, dnes som sa uz skoro rozplakala, to boli viac ako na zaciatku, ked sme sa dojct ucili a vyzera, ze jeho to naramne bavi si brusit zuby na mojej bradavke, ink v noci spi, chvalabohu, dufam, ze ani pri hornych bude spinkat..

jasminet
15. jan 2010
dadka212
15. jan 2010

Ahojte 🙂

dnes mi malá zjedla štvrtinu banánu sama z tej sieťky 😵 no vyzerá to byť super na zvykanie si nových chutí a potom mi hádam bude aj niečo jesť 🙂

Jasmi už som objednala tie šatičky, čo dala link Mneme, ale ďakujem 😉

kukenzi
autor
15. jan 2010

ahojte,

tak mi ani nesedime, o lozeni ani chyru ani slychu, nie to este stanie na nohacha a ani zuby nemame 😀

dadka s tymi satickami potom na mna mysli, dobre? 😉

inac my sme pri malom ani nevedeli, ze mu idu zubky, akurat tusim 3 ked sli a vsetky 5 mu sli asi naraz, lebo v 2 rokoch sme mu len tak kontrolovali zubky a zrazu mal komplet chrup 😀 , tympadom sme vyriesii zahadu prehryzenych cumlov.

moja mala sice steluje radio, ale nie je to take brutal, ako bolo pri synovi a vlastne pri kojeni cez den mam druhe prso v podprde, tak nema sancu.

no a este k tym zubkom, martinko mal 2 zuby ako 4,5m., na zaciatku ma asi 2x pohryzol, som mu pohrozila a odvtedy sa mu to stalo mozno tiez 2x, nejako pochopil, ze ma tahat mlieko a nie hryzt bradavku, takze to nemusi byt vzdy take strasne. aj ked vtedy som myslela, ze skoncim s kojenim, kedze ja som mala total znicene bradavky, mne aj krv vtedy tiekla, odsavanie bolo este horsie, chvalabohu sosm nasla tie naplaste, tie to za den zahojii a tak som mohla kojit, ale fakt mi vtedy nebolo jedno.

tehulka, chces si kupit nejake male auticko len na presuny? inac ja uz auto mam a stale som nejazdila, dokonca som len raz sedela za volantom aj to pri vypnutom motore u svokry na zahrade, ked som lestila palubovku ☹ sa musim donutit, lebo takto som odrezana od sveta

mneme, ozaj uz davno som ti chcela odpovedat na otazku ohladom toho MC, jasne, mozme tam ist, akurat neviem, co tam bude robit nasa drnda, ked tvoja tam bude pomaly behat a moja lezat 😀 , budem jej musiet vziat nejaku deku, na ktorej si polezi 😀

baby, o chvilu budem podavat prihlasku do skolky pre maleho, tak drzte palce, nech mi ho vezmu, pretoze on uz kolektiv potrebuje a kedze tu nikoho nepoznam a cela rodina je daleko, tak uz to mam niekedy z toho stereotypu na maslu 😝 , ale na MD mi je vseobecne dobre, pracovat este nechcem ist, lebo deti tak rychlo rastu, pracovat budem este cely zivot, ale s detmi uz potom nikdy nebudem travit cele dni... no situacia sa moze zmenit a ja budem musiet ist pracovat.

kukenzi
autor
15. jan 2010

tak my ... tam malo byt, som to narychlo pisala a necitala po sebe, tak ani neviem, co som napisala

katka1981
15. jan 2010

Ahojte, citala som vas s velkymi skokmi, cize som zachytila, ze riesite kojenie (k tomu sa uz nemozem vyjadrit), nejake satky, neviem naco, lebo som necitala cele, a Kollarovu. No je to jej vec, ja som zas opak, ja by som sa od malej nepohla ani na krok, som bez nej len ked som u zubara, alebo ineho lekara, ale inak nikdy. Nema ju kto postrazit, a keby aj mal, nedokazem byt bez nej. Viem, ze tento extrem nie je dobry, ale ja som uz raz taka. A myslim si, ze ona je chudera, lebo keby bol Kollar aspon pekny chlap, ale on ma len v penazenke a hlava prazdna a tiez vyzor onicom. A stastna s nim urcite nebude. Mala spinka zle od 3.1. a mam pocit ze pokial nejde o zubky, tak to bude monitorovanie, ci nie je sama. Dnes bol u nas bratranec so zenou a 6 rocnou dcerkou, a mala mi vecer prvykrat po sto rokoch zaspala bez toho aby sa stale kotulala. Kiezby konecne nastali dobre noci. Co sa tyka auta, nemam, ale muz by mi pozical ale ja na nom neviem jazdit. Ale budem sa musiet cim skor vschopit, lebo je to ako bez noh. Tiez ma trapi, ze tu nikoho nemam a navyse pokial by mala ostala jedinacik, tak okrem lesnej zvery a psa, tu bude mat len nas rodicov, co ju nie vzdy moze naplnat. Tehula prajem ti aby si sa neznicila, aby si to vsetko zvladla, hlavne nech sa ti to neodrazi na zdravi a Mneme tebe to iste. Baby fakt vam prajem aby ste to zvladli bez ujmy na zdravi. Kuki akurat som dnes hovorila muzovi ze ako to leti, ze o rok a pol budeme musiet riesit skolku pre malu 😉 Ze ktovie ci budu este nejake volne miesta. Pekny vikend a pokojne noci.

katrin79
15. jan 2010

kuki, tak ja sa pripajam, moj krpec je lenivy, ziadne lozenie, sedenie a zuby tiez v nedohladne 😀

do skolky treba tak skoro dat prihlasku? no ja vobec nemam sajnu ako to je so skolkami, budem sa musiet zacat informovat, my mame dobru skolku oproti domu, tam ju chcem dat, ale netusim, ci su tam nejake cakacie doby,ci ako to chodi...myslis, ze vsade sa treba rok dopredu zahlasit?

ja budem teraz rozmyslat, kam dat malu ked pojdem do roboty, ci do jasli, alebo nejakej opatrovatelke, bojim sa, ze ked ju dam do kolektivu taku malu, bude mi stale chora...inak tie jasle su priserne drahe, ale zase na druhej strane este by som dostala tych 164 eur, lepsie ako nic

dadka212
15. jan 2010

Kuki jasné, že budem myslieť 😉 a teraz som objednala aj oblek, nechcem si pre malého požičiavať aj keĎ sú krásne, ale on je taký šinter, len vymýšla a bojím sa aby ho neprederavil a potom by som cvakala nejakých 50 eur 😝 tento antracitovo-sivý som objednala vo velkosti 98/104, tak keby si potom chcela aj ten, keď sa ti bude páčiť a bol by Martinkovi dobrý tak mi môžeš písnuť,
http://www.quelle.sk/sk/q4r/kinderweltspielwelt...
ja som ho už raz mala pre malého, v menšej velkosti nie je to nič exkluzívne ale je pekný...

no moja buchta je teda zas až moc aktívna 😝 posledné dni sa snaží stáť pekne bez držania, a keď sa ide rozbehnúť tak bacne na riť 😀 ale státie bez držania jej už ide a aj chodenie popri nábytku 😝

kukenzi
autor
15. jan 2010

katrin, vela skolok porusili a baby boom je taky nenormalny, ze je nedostok miesta v skolkach. v statnych je take zauzivane pravidlo, ze sa uprednostnuju najprv 5-6r. deti, teda predskolaci, potom deti, ktore tam maju surodencov, potom idu 3 rocne a napokon mladsie. niekde je podmienka byt bez plienky, vediet same papat a tak. neviem ci ma zmysel podavat rok dopredu, iba ak by to brali tak, ze si mala pred rokom zaujem, tak ta uprednostnia ale to pochybujem. prihlasky sa zvyknu podavat niekedy v marci na dalsi skolsky rok, takze katka to myslela asi tak, ze v lete bude mat mala dva roky a bude sa obhliadat po skolke na dalsi skolsky rok.

kati, ak sa raz rozhodnem jazdit (musim, musim, musim), tak by som ta niekedy dosla kuk, snad to stihnem do konca materskej 😀

katrin79
15. jan 2010

dadka: tak tvoje dietky budu na tej svadbe zarit, krasne satky aj oblek si vybrala...potom musis hodit fotku zo svadby, nech ich mozeme poobdivovat 😉
my ideme na svadbu v auguste, mala dostala satky od tetky z USA ked sa narodila, ale su take na rok-dva, krasne princeznickovske, tak ja dufam, ze ich potom vyuzijeme a budu jej dobre

kukenzi
autor
15. jan 2010

dadi, velkostne by nam to sedelo, tak by som sa ti pripadne ozvala, snad do maja prilis nepodrastie.

dadi, to je az neskutocne, ze ja mam leziace dieta a tvoja skoro chodi 😅

katrin79
15. jan 2010

kuki: no podla toho, co pises akym systemom beru dietky do skolky, tak nasu by asi ani nezobrali 😎 no ved uvidime, zatial je este skoro to riesit, ale aspon zistim, ako to v tej nasej skolke funguje, kolko dopredu sa treba ist zahlasit....no skor budem riesit tie jasle, alebo opatrovatelku ako skolku

ja jazdim autom, ale doteraz som este s malou sama nesla, lebo ona je taka neposedna v tej autosedacke, stale tam vymysla a ja sa bojim, ked s nou pojdem sama, ze sa nebudem moct poriadne sustredit na jazdu, lebo budem jednym okom kukat na malu, tak aby sa nam nieco nestalo, este nejaky mesiac, dva pockam, kym sa ukludni a potom uz hadam budeme chodit aj bez tatina

kukenzi
autor
15. jan 2010

katrin, kamoska mala take super zrkadlo, ze videla krpca, takze sa ani otacat nemusela. ja musim kupit prenosny dvd prehravac do auta s dvoma monitormi, lebo mi casto cestujeme... ale v podstate my s krpcami nemame problem jazdit, ako malicky stale spali (natalka este stale vacsinou spi) a matko je v pohode

mna len zaujima, ked uz teraz je nedostatok miesta v skolkach ako budu casom riesit nedostatok miesta v skolach 😕

katrin79
15. jan 2010

no ty musis kupit len DVD....my musime kupit hlavne vacsie auto 😎 lebo do nasho krpateho sa moc uz nezmestime, ked sme boli dvaja, bolo akurat ale teraz ked ideme vsetci k nasim na par dni a berieme kociar plus oblecko a celu vystroj pre malu, tak by sme potrebovali privesny vozik 😀 takze nasa prva investicia ked nastupim do prace bude nejake vacsie auto, hadam sa podari

kukenzi
autor
15. jan 2010

katrin, my sme kupili velike kombicko, ale pravdupovediac, ked ideme k nasim na liptov, my sa vieme tak narvat, ze nam uz ani to nestaci 😀, my cim vacsie auto, tym vacsi naklad... ale kamion sa nam kvoli mytu neoplati kupovat 😀

katrin79
15. jan 2010

no to ti verim, ja teraz beriem len velmi potrebne veci, ale keby som mohla naberiem toho urcite viacej, ale tiez vacsie auto ako kombicko kupovat nebudeme 😎

kaska
15. jan 2010

no s tymi skolkami mate pravdu, prave vcera sme sa o tom bavili, ze keby aj chcem ist po roku do prace, nemam dat kam maleho. Do skolky alebo jasli takeho maleho by som nedala a nepoznam niaku opatrovatelku. Ale to budeme riesit az koncom tohto roka.
ja baby jazdim autom aj s malym a je to super. Mam autosedacku vpredu (jasne ze otocenu proti smeru jazdy) aby som na neho videla a on ked si tam sadne, hned zaspi. Je to super, lebo ja ked som dlho s nim doma, alebo len na prechadzke uz mi z toho zacina hrabat.
baby tie co vam deticky plazia ako zacali? lebo maleho ked dam na brusko, tak trepe tymi nohami, ze uz si myslim, ze sa odrazi a stale nic, myslite, ze to casom takto zacne plazit?
Inak nase prikrmy som zasa zaviedla, kaka kazdy den, ale same bobky, ale hlavne, ze uz to nie je raz za tyzden. A to co mu dam papat musi byt huste, ked som zriedila s dojcenskou vodou alebo mojim mliekom, tak to nechcel, musi to byt co najhustejsie, dnes zjedol 100 ml a este si pytal. No a potom ked mu dam este moje mlieko po papani, tak to nechce 😠 on by iba to huste jedol. Ale aspon vodou zapit ani za svet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre