Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kaska
18. jan 2010

ahojte,
maly spi, varim mu zajica, som zvedava akolko vydrzi zpat sam..no nas s muzom dnes skoro jeblo s prepacenim, ale v noci mu vykradli auto..nastastie tam nic nemal, tak mu zobrali len dialkovy ovladac na garaz a kluce od mojho auta, co tam mal nahradne, skoro som dostala infarkt, lebo ja mam v mojom aute kocik aj autosedacku...inka mu poskodili zamok
inak to slapanie po schodoch poznam, my byvame na stvrtom bez vytahu, takze vas babule ktore tiez slapete uplne chapem..
Kati aj u nas snezi, dnes ani na prechadzku nemozme ist :( ale super, ze sa malej paci v stolicke 🙂

mneme
18. jan 2010

caute dievcata, tusim sme zapadli snehom 🙂 vyzera to krasne, len neviem, ci sa mi bude chciet trepat von 😕

kuki, tie vyzivky som tiez pozerala, celkom fajn, len ja som taky psychos, ze mne vadi, ze neviem, ako to ovocie vyzera a okrem toho to ma dlhsiu trvanlivost, tak tomu neverim, ze to nie je aj nejako konzervovane. i ked ani pri bio ovoci nevies na 100%, ze na to nepopadal nejaky kysly dazd a pod.

tehula, poradit neviem, ja som tym chvalabohu v zivote netrpela, ale na tvojom mieste by som okamzite isla na gyndu. tieto veci netreba podcenovat, aby si sa z nich dlho nevylizavala.

kaska
18. jan 2010

ozaj tehu, ja som pred tehotenstvom mavala tieto mykozy a pocas tehu to preslo a teraz sa mi to tusim vracia naspat, este aj antibiotika uzivam co som bola min tyzden chora. Ale urcite by som isla na doktorovi na tvojom mieste.

katrin79
18. jan 2010

ahojte, tak nas pekne zasnezilo ja chcem ist s malou von, ale vsak u nas chodniky nie su odhrnute, tak ja neviem, ci sa vobec prebrodim s kociarom aspon na kusok niekam, pockam radsej na muza, ked sa o hodinku vrati od zubara a pojdeme spolu, ovsem ak nam pojde vytah 😉

mne lauruska dala tuto noc nadherny darcek, o osmej vecer mi zaspala pri krmeni tak som ju len prelozila do postielky a bola tvrda no a zobudila sa rano o pol osmej.... konecne som si pripomenula po dlllllhom case, co je to spat celu noc....bolo to uzasne, dopriala by som to kazdej z vas 😉
je mi jasne, ze to bola len nahoda a dnesna noc nebude taka ruzova, ale dakujem aj za to 🙂

tehula: no ja by som to na tvojom mieste nejak neodkladala, ked uz to mas v stadiu, ze aj krvacas, tak to nie je sranda, je mi jasne, ze teraz ked chodis do prace to asi bude tazsie uvolnit sa k lekarovi, ale radsej skor akoby sa ti to malo este zhorsit...

inak ja som mala dost problemy s mykozami aj pred tehu a potom som zacala jest probiotika, mne to dost pomohlo, mykozu som nemala ani pocas tehu a teraz tiez nie a to som vyskusala asi vsetky mozne lieky a cipky na mykozu, ja som furt bola na gynde, teraz chvalabohu mam pokoj....takze zostavam verna probiotikam aj nadalej

katrin79
18. jan 2010

kuki: tie vyzivy vyzeraju fajn, ja som malej kupila minuly tyzden v rakusku asi 5 ks, tiez je to 100perc. ovocie, zatial som jej to nedavala, ale zajtra sa chystam, lebo uz mi dosla inspiracia co jej dat, stale len jablko, hruska a banan

luciarichard
18. jan 2010

ahojte, no ten sneh to ja otrasne, sice to krasne vyzera ale my sa s kocikom von nedostaneme lebo tu v Jure nie su absolutne odhrnute chodniky, jedine ze by som na kocar nasadila lyze 🙂 Aspon ze mi Sofi spinka na balkone.
Dnes sme mali vysledky z krvicky tak aj napriek tomu ze Sofinka moc nepapa ma v poriadku krvy obraz aj zelezo 🙂 jedine co mala nadhodnotu boli trombocyty tak jej budu znova brat krvicku ☹

kukenzi
autor
18. jan 2010

mneme, mozno je to ovocie len sterilizovane a tym padom vydrzi dlhsie, tiez ma zarazila doba trvacnosti, ale na druhej strane som si spomenula, ze ked sme robili doma vyzivy, nedavali sme do nich ziadne konzervanty, len sme to sterilizovali a vydrzali tiez dlho. 😉

tehulka, neporadim, s tym som mala problemy len na zaciatku tehotenstiev, podla toho som vedela, ze som zas tehu 😀

ja von pojdem urcite, len doobeda sme nestihli, lebo panko si spal do 11 (siel spat o polnoci 😠 , neviem, ako ho donutit spat skor ☹ , literatura tu nezabera, ako vzdy u mna 😝 ), ale ked sa krpata vyspi, dam jej papu a fesiho vezmem, nech sa vysalie v snehu, unavi a nech ide chrniet skor. ale vidim to az dost neskoro.

katrin a ake druhy si kupila? kde ste boli v hainburgu? a teeeeda, ze prespala celu noc, juuuuj, nech vam to uz vydrzi navzdy 😵 😵 nemusi to byt nahoda, deticky su uz dost "velke" na to, aby uz zacali chapat, ze v noci sa spi a nepapa. ja prave dnes chcem zacat (aj u syna som niekedy v takomto case zacala a zabralo to, tak uvidim, ci to zaberie aj na malu) s postupnym oducanim od papania v noci. ked sa preberie, skusim najprv cumel, pripadne vodicku, ak sa zobudi, ze je smadna, vsak nech sa postupne nauci, ze v noci sa nepapa a nech si to dohna cez den.

kukenzi
autor
18. jan 2010

lucka, aj my mame zelezo OK, tiez nam brali krvicku, lebo mala podla dokiny malo priberala. ale pribera podla mna ok. teraz mame do 9kg, uz pribera pomenej, ale to je normalne. a ako sa daju upravit zvysene trombocyty?

luciarichard
18. jan 2010

kuki neviem pytala som sa ze co to znamena a ona ze sa jej mozu robit modriny ... tak neviem uvidime po druhom odbere. Malej tiez brali krvicku lebo kvoli vahe za dva mesiace pribrala len 500 g. My mame teraz 7,5 kg ...

kukenzi
autor
18. jan 2010

luri, nasa podla dokinej vahy pribrala za 6t 30g a potom na prevazeni po 2t (sme zaviedli prikrmy) 800g 😀

luciarichard
18. jan 2010

😀 😀 😀 fíííha, no my stale nie sme kamarati s prikrmamy ale nic si z toho uz nerobim Sofi spapa tak 5-6 lyzic a viac ani nahodou ale stale si hovorim ze aspon nieco. Najlepsia bola nasa dokrotka "no musite ju prikrmovat" ako keby som to nevedela 🙂

tehula
18. jan 2010

dakujem kocky, to ste ma moc nepotesili, aby som dokiho sla pozriet ☹ Chudak muz bol uz tiez u dokiho, ked to naposledy odomna dostal, tak on uz by mal byt prelieceny a teraz zas u mna blbe.
Katrin a ako sa volaju tie probiotika?
Sneh je des, svokra sice bola s kocikom, ale som ani nechapala, ze kde a ako, lebo nic nie je odhrnute a to sa potom vobec neda, ale vraj okolo domu behali trochu aby mala pochrapala, lebo potom reve a ona doma zaspat bezomna nevie

kukenzi
autor
18. jan 2010

tehulka, to je jedno ake probio si das, je ich vela druhov, ale kedze pracujes, tak na tvojom mieste by som si v lekarni pytala urcite nechladnickove, aby si si ich pripadne aj v praci mohla dat, tusim probiofix netreba skladovat v chladnicke. ja si davam napr. super dophilus.

u nas o 1 v noci odhrabavali sneh, ale aj tak je to zasnezene, no pred bytovku sa bude dat ist, mala bude spinkat v kociku a maly sa hrat v snehu a mozno aj boby zoberiem a pojdeme na nejaky mini pidi briezok spustat sa

kukenzi
autor
18. jan 2010

mala zacala konecne ked je na brusku (vlasne je na nom cely den) zdvihat brusko, doraz len brucho na zemi a nohy ruky do luftu

kaska
18. jan 2010

kuki, mne zacal zasa zdvihat zadok ale tak, ako keby sa chcel nohami odrazit, ale este nevie, ze aj rucicky ma pouzit, aby sa pritiahol 🙂

kukenzi
autor
18. jan 2010

kaska, zadok zdvihala uz asi pred dvoma mesiacmi a nejak to nepochopila, uz vtedy sa vedela kusok od matraca odrazit

katrin79
18. jan 2010

tehula: ja si davam probiofix, ale myslim, ze je jedno ake si kupis, ked to budes brat dlhodobo urcite ti mykozy prejdu a hlavne mne to pomohlo aj proti chorobam, imunitu som mala nejaku oslabenu, byvala som chora aj 3-4x do roka a teraz som chripku nemala uz asi tri roky, len take bezne prechladnutia

katrin79
18. jan 2010

kuki: ja som tusim hippky kupila, take 4ks v jednom tiez take speci to je ze 100 per.ovocia, ja chodim do hainburgu aj dvakrat do mesiaca, do Bipy na drogisku a do Sparu na potraviny, mame to od domu 15 minut

kukenzi
autor
18. jan 2010

katrin, my to mame tiez blizucko. inac vyzivky ani ovocie mi mala moc nechcela, vzdy sa pritom kyslo tvarila a toto 100% ovocie zdlabla cely kelimok akokeby nikdy nejedla. ano a tie probio su vynikajuci napad, super, ze nieco take vymysleli

mneme
18. jan 2010

baby, my sme dnes nakoniec boli vonku, ale na sankach. islo sa super, az na to, ze martine snezilo do tvare a moc sa jej to nepacilo, tak bola oduta. no nic, asi si pockam, kym bude vacsia, aby sme sa mohi poriadne vyblaznit. teraz mame doma taku hru, ze sa schovam do inej izby, volam na nu, a ona sa za mnou vyberie a strasne sa pri tom rehoce. musi chuda vydat poriadne vela energie, ale teda ze by vecerne zaspavanie bolo jednoduchsie, to teda nemozem povedat

kaska
18. jan 2010

jeej to je zlate mneme, mas doma riandu sikulu 🙂
inak ja som dnes zistila, ze odkedy mu davam ovocie (3dni) na desiatu, tak mi ohrna nos nad obedom. To ovocie je sladke oproti domu obedu co mu davam, dnes ani ten zajac so zeleninkou velmi nezabodoval zjedol len trochu. Teraz neviem, ci mam to ovocie zrusit uplne alebo mu ho mozem dat ako olovrant?

mneme
18. jan 2010

kaska, vidis, u nas prave to ovocko az tak velmi nefici.

katka1981
18. jan 2010

Ach babulky, ja vas nevladzem citat. Ja sa pred jednou do postele nedostanem o 4. krmim a o 7. je uz mala hore. Ale aspon som si stihla coto mudre precitat od annag, co sem dala Mneme link. Zajtra endokrynologicku zrusim, nie som ochotna brodit sa v 30 cm snehu k autu, lebo by som mala total mokre nohy u lekarky, nehovoriac o tom, ze treba vziat aj malu. Nastastie balkon kde ju davam cez den je suchy, bez snehu, inak druhy je total zasnezeny asi na 20 cm. Ked tu spominate schody..... aj ja som povedala, ze keby som vyhrala loto a budeme stavat druhy dom (co by som uz nechcela zazit za ziadne miliony sveta), ze tak jedine bungalov. Ale ved malu nebudem vecne nosit. Ale von sa tiez dostanem len s muzom. Ale tolko som chcela, ze my vas je luto, mam kamosku, byvaju na 10. posch. ma tyzden do porodu, 2,5 rocnu dcerku a minule isla z Tesca s nakupom aj s malou a nesiel vytah. A ona mi to tak s usmevom hovorila, ze chcela aspon pomoct Miskovi, aby uz vysiel von a nic. Mala dnes vobec nekakala, len tlacila chudatko a nic. Zajtra jej urobim slivky. Kokso Mneme to mate ake hry? To akoby si mala dieta o pol roka starsie. 😀 Baby je to normalne, ze len co idem na wcko, alebo nieco robim a nie som na minutu pri malej, tak hned zacne mrncat? Kaska, nemam slov, co sa vam stalo, fakt ☹

katrin79
18. jan 2010

kuki: no uvidim ako malej bude chudit ten ovo prikrm kupovany, zajtra jej to dam, inak jej tiez moc nechuti to co jej pripravim ja, ci je to hruska, jablko, banan, strasne sa pritom ksichti a striasa ju akoby jedla citron tak uvidime

katrin79
18. jan 2010

inak konecne nam dnes opravili vytah, som napisala vcera mail manazerovi od vytahoveho servisu a dnes uz chlapci dofrcali, pekne vymenili novy gombik, opravili velky vytah a este mi aj zavolal, ze sa ospravedlnuje, ale ze cez vikend mali nejake problemy s odkazovacom, ci take nieco splietal, no hlavne, ze uz je to hotove, dufam, ze na dlhsiu dobu .... inak tito blbi ludia tu budu ticho a budu chodit po schodoch radsej akoby mali vytocit cislo na servis a kazdy len frfle, ze to nefunguje ale nic neurobi....ked sme sa sem nastahovali, tak stale nieco smrdelo v kupelni z odpadu z vane aj z umyvadla, predchadzajuci vlastnik povedal, ze to smrdi, ked je nizky tlak ale nevedie prist na to, co by to mohlo byt...no taka kravina a tito blbi ludia to tu ktovie kolko rokov dychali, my sme sem dosli na druhy den muz volal spravcovi ze nech okamzite sem pride a zisti co to je no a zistili ze v odpadovej sachte boli dva zdochnute holuby, takze asi tak 😎 esteze sme sem dosli byvat, lebo by to tu smrdelo doteraz...

mneme
18. jan 2010

no kati, aby som neprehanala - nie ze sa ozaj schovam. vidi, ako idem prec, volam na nu, par krat sa jej ukazem a ona sa vyberie za mnou. nie je to schovavacka, skor taka "nahanacka" - ale korytnacia 😀

kaska
18. jan 2010

Kati no brutal, este ze ma muz zabezpecene auto, inak by mu ho asi ukradli, ty kokso, nas by asi porazilo. Moje auto je uz sunka, on tam mal nahradne kluce od neho, ktore vzali, ale to je taky kluc ten nahradny, ze musis strkat do zamku az na piaty krat ho otvoris, tazke aj ked skusali, tak asi to vzdali, chvalabohu. esteze sme tam nic nemali, lebo kolkokrat tam mavama aj cely kocik aj autosedacku aj penazenku si tam nechava a co ja viem co este. sme uplne znechuteni, lebo ti zlodeji isli na istotu a okradli len nase auto, pritom take iste drahe auta parkuju okolo nas a nic.
Inak ja v tomto snehu tiez nikam nejdem, aj ked by sme mali ist na kontrolu klbikov, no uvidime ake budu zajtra cesty.

Katrin dokelu aj nam obcas smrdi v kupelni odtok, no veru bohvie ci tam tiez nie je neico zdochnute...

dadka212
19. jan 2010

Kaska tak to je sila, šťastie, že ste tam fakt nemali nič cenné 😉 a kde bývaš? lebo aj tu na juhu ukradli jedno auto včera...

Mneme šikulka je Martinka 🙂 Maťko jej to skúšal robiť pred pár dňami a tá sa len rehotala aj išla za ním, ale vždy ju niečo super zaujímave zastaví a hrá sa s tým (káble, notebook atď...)

Luci nič si z tých príkrmov nerob...veĎ teraz detičky nepriberajú tak ako na začiatku, moja mi zje velmi málo, ale ja si myslím, že jej to stačí ona od narodenia aj pila z cecíku maximálne 5-10 minút tak jej asi stačí tých 10 lyžičiek...

Katrin tak ten odtok to je sila 😝 fúj...

ja som včera bola s Matúškom na plavárni a zaspal o pol 9 ako drevo, inak Kuki aj náš krpec je taký pánko, že si chodí spávať okolo 23 hodiny 😝 ale sneh ho unavuje, ja ho budím okolo tej 8-8,30 potom okolo 10-tej ideme von sa vyjašiť to zaspí pred 12-tou a cez obedný spánok ho nechám spať max. do tej 13-tej a potom síce aj tak vydrží dlho, ale keĎ mu vymyslím aktivitu ako plaváreň, gulovačka, dlhočizná prechádzka tak ho dostanem do postele pred 22-hodinou 🙂

zajtra začínam chodiť s Danielkou na cvičenie na fit loptách do judo haly, tak som zvedavá ako sa jej bude páčiť 🙂

baluu
19. jan 2010

My sme boli vcera vecer vonku, lebo maly nie a nie zaspat na balkone, tak som nakoniec bola aj rada ze nas vytiahol von, lebo bolo krasne ako v rozpravke 🙂 . Kocik tlacil muz a teda dalo mu to riadne zabrat, ale chce schudnut tak mal aspon aktivitu. Ja uz sa tesim ked sa maly bude blaznit s nami na snehu.

Mne sa zda ze tie nase deturence sa asi dohodli ze budu takto mizerne zaspavat a spavat v noci. U nas to nie je tiez o nic lepsie. Ja uz ani neviem kolkokrat som v noci hore. Vcera zaspal horkotazko o 22.00 a o 6,30 uz ma capal po ruke. Volam ho buntosidlo.

Katrin aj ja by som chcela aby mi aspon raz takto zaspal. Ja ho mam na rukach skoro cely vecer. Potom ho prelozim rychlo sa umyjem a len co zaspim uz je hore a musim mu strcit prso alebo ho brat na ruky.
Tam kde sme byvali predtym to bolo ako u vas v dome. Tiez len par ludi zavolalo opravarov,ostatni len frflali.

Kaska to si viem predtavit ako ste sa citili. nam sa raz stalo ze sme si nasli auto na tehlach. Cmajzli nam vsetky 4 kolesa. Policajti povedali ze mame byt radi ze nam neukradli auto lebo bolo otvorene. A zlodeji nam rezervu nechali, tak sme boli radi 😀 .

Baby vy uz mate take sikulky. Nas este stale neobjavil caro pretacania, ale strasne sa mu paci ked ho postavim na nozicky. A teraz aj ked ho prebalujem stale ich tak nasponuje ze ho potom neviem prebalit. Inak je strasne rozkosny ked stoji, ale nechavam ho tak len chvilku.

kukenzi
autor
19. jan 2010

dadi, tak ty si teda riadne akcna. a ked ides s matuskom plavat, kde mas malu? a ked ides s malou cvicit, kde je matusko? asi mas pomoc, ze?

aj my sme boli vcera vonku, naozaj bolo ako v rozpravke 😵 😵

mne inac mala zase spava od 20 do 9h, s 3 kojeniami, hoci predvcerom buntosila, lebo sa prezrala kase a potom odgrgavala a este aj nalozila do plienky. a uz je vidno spodne jednotky, prava uz ma taky priesvitny vacok, lava je o cosi nizsie.

dnes mala stale rozprava da-da-da, ta-ta-ta 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre