Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

karinkm
11. jún 2016

ja som rodila v Kochu minuly rok. viacmenej spokojna i ked sme skoncili s akutnou sekciou. k comu mam vsak vyhrady je novorodenecke odd. Vsetkym prvorodickam by som urcite odporucila este pred porodom si pozriet vsetky info ohladom kojenia, spravne polohy prisatia a pod. Ja som toto zanedbala, asi som si myslela, ze to pojde hned a samo🙂 Sestricky v Kochu su vraj vyskolene aby vedeli poradit ale zial to nevyuzivaju....aspon v mojom pripade nie. ak nejde kojenie namiesto snahy ukazat ako by to mozno islo, ponuknu Nutrilon. pre mna bolo toto nepredstavitelne, takze som si musela na 3.den volat laktacnu poradkynu za 35 eur....toto by sa v sanatoriu ako Koch nemalo stavat...
ale inak uroven starostlivosti az na vyssie spomenute bola ok.

vargova6
18. jún 2016

@lilitela lepsi plat u sukromnika ako v statnej?:D:D:D:D:D:D:D sa zobudte

lilitela
19. jún 2016

@vargova6 podla stylu vasho vyjadrovania predpokladam ze pracujete v statnej.

lilitela
19. jún 2016

@zuzanka225 suhlasim - male izby, hluk a kvoli vyberu jedla mi vliezli az na zachod so slovami uz ste hotova? 😀

chevron
29. jún 2016

neviete ci lekar z kochu sa moze zazmluvnit aj na porod v inej nemocnici?

stormie
25. júl 2016

baby viete o niekom alebo same ste zazili nejake komplikacie koli ktorym bolo dieta prevezene na Kramare? viem o tom ze to tak robia ale zaujimalo by ma co su to tie komplikacie, co take hrozne sa musi stat aby dieta previezli resp statisticky ako casto sa tak deje? dakujem

evelin00
25. júl 2016

@stormie musia to byt velmi vazne komplikacie ktore si vyzaduju napojenie na pristroje pripadne operacny zakrok. Ja som rodila v maji 2016 a hovorila mi sestra na porodnej sale ze za pol roka co tam pracuje zazila jeden prevoz. Ale v pripade ze je podozrenie na takuto zavaznu komplikaciu este kym ste 2v1 tak vas prevezu porodit na Kramare alebo ak vy chcete mozete porodit u Kocha a prevezu dieta (to ale zostane babo same tym padom).pokial mate bezproblemove tehotenstvo tak by som sa nebala.

stormie
25. júl 2016

@evelin00 dakujem ale teda moja neoverena info je 26 pripadov za rok co sa mi zda vela vzhladom na to ze rizikove pacientky ani neberu. Pytam sa naozaj len informativne a velmi dopredu, ale po uzasnom prirodzenom porode v zahranici odmietam ist rodit do statnej nemocnice a ak je riziko porodu v Kochu naozaj take vysoke tak asi aj zvazim druhe dieta....

karinkm
25. júl 2016

Pokial druhe dieta naozaj chces urcite by stalo zato skusit aj statnu.ale v Kochu sa neni zase az tolko coho bat...ved viacere mensie nemocnice su na tom ovela horsie ako Koch.tiez prevazaju...navyse Koch si nemoze dovolit velke mnozstvo "nepodarenych" porodov preto su obozretni a konaju v tvoj prospech skor ako by tomu bolo v statnej...mne urobili okamzite akutnu sekciu akonakle sa zdalo ze hrozi komplikacia.aspon sme obaja v poriadku...

ivanka.7
25. júl 2016

@stormie tu je uz opravena statistika (predtym mali v prvych dvoch zobrazenych rokoch pri prelozenych novorodencoch nulu, ale uz to maju spravne)

http://sanatoriumkoch.sk/?nazov=zdravotnicka-st...

stormie
25. júl 2016

@ivanka.7 super dakujem, dufam ze tie statistiky nijako neprilepsuju ale ukludnilo ma to

alexandra2222
16. dec 2016

@evelin00 neviem o nikom. Z Ružinova tiež prevezu na kramáre, keď je niečo vážne.

midilidi
20. máj 2017

Rodila som v Kochovi obidve deti a mozem len odporucat, vsetci su mili, je tam klud a maju na vas cas, odporucam 🙂

charliebravo
20. okt 2017

@stormie je to realne. prevazaju stale. aj moje previezli, napil sa plodovej vody. po 3-4 hodinach "radsej" previezli. porod tam - za mna nic moc. zial tlacenie na brucho, urychlovanie porodu, mali toho vela. ziadna podpora, sestra ani doktor za mnou 10 hodin neprisli. Po porode uz boli mili. Muz tiez len pozeral, ze co to je za 1500 euro dost malo :( Par krat som tam bola aj na magnezium pocas tehotenstva, a bola som 2x v izbe so zenami, ktore porodili a mali deticky prevezene pre istotu. takze prevazaju stale, nemusi to byt zivotu nebezpecne, ale oni sa tym istia. Novorodenecke je tam na velmi velmi slabej urovni. Moj syn lezal v inkubatore, a mlada doktorka ma informovala ze "asi" ho prevezu, ale ze skusi este jeden liek a drzala navod z krabicky v ruke, a citala si na co ten liek je a uzivanie. Nazor si urobte sami. Pobyt na kramaroch s dietatom je na iny pribeh, pokojne mi napiste do spravy ak chcete vediet viac.

malasandrika
20. okt 2017

@charliebravo moja bola pridusená a napila sa plodovej vody a neprevážali ju, takže to nie je pravidlom

charliebravo
20. okt 2017

@malasandrika ano verim, netvrdim, ze som doktor, neposudzovala som zdravotny stav...skor komunikaciu a to co mi povedali/nepovedali, kazdopadne super ze ste mohli byt spolu. Stale si myslim, ze statistiku si treba vyziadat ak ma niekto pochybnosti, a overit si ju napriklad aj u kramarov/antolskej. toto musia byt pristupne informacie. ja by som sa nebala znovu rodit u kocha. verim, ze s tym novorodeneckym nieco urobia.

stormie
20. okt 2017

@charliebravo no ja do stanej nemocnice dobrovolne pri plnom vedomi a vlastnym rozhodnutim urcite rodit nepojdem, v tomto mam totalne jasno. U mna na sr teda prichadza do uvahy jedine Koch, dalsou moznostou je porod v Rakusku a CR. Domaci porod s dulou mi mm zatrhol ☹ Ale teda u nas je to este len stadiu hypotetickych uvah, myslim moc dopredu ale u mna bolo najhorsie tehotenstvo, porod bol pohoda a taky chcem aj druhy

klarita1979
17. dec 2017

Ahoj. Bola niektora z vas pred komisoiu v kochu ohladne cisarskeho rezu? Co sa tam zvykny pytat? Dakujem za info

oliali
17. dec 2017

@klarita1979
Ja som bola ... mna sa nepytali nic, bola tam moja gynekologicka z kocha ktora povedala aky je priebeh tehotenstva a preco prvy skoncil cisarskym, povedali ze druhy moze byt prirodzeny, popriali vsetko dobre a dovi ;) nakoniec aj druhy porod cisarskym...

yagosica
1. feb 2018

Dobry den, chcem sa opytat na dr. Luciu Svedovu (Jurinakovu), mate niekto skusenosti s opareraciou.Aka je odbornicka? Ako operuje?

silviaa
24. sep 2021

Ahojte, ma niekto skusenosti s doktorom Bystrickym? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre