Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

usacek79
21. júl 2011

@tesoro presne nad tym som rozmyslala.. ze co maju vecni nespokojenci zo zivota...? Vsetko na prd, vsetci su pod uroven, nic nie je dost dobre, nikto mi ani po clenky nesiaha, cela tato krajina je hnusna, vsetky diskuterky vedia trt o zivote.. To je na gulku byt jedina dokonala v tomto marazme 😀

gallinka
21. júl 2011

@verinka100 ano, indikovane porody su urcite az po 34. tyzdni, podla odporucenych postupov MZ SR, avsak zrejme ak nastane akutny stav a neodkladna situacia vykonat predcasny porod, su patricne vybaveni 🙂

ingusa
21. júl 2011

@murko4 ahoj, urcite daj vediet!🙂 a mas aj zazmluvnenho doktora, ci nie?

ingusa
21. júl 2011

Ozaj, neviete mi niektora povedat, ze ked si nezazmluvnim dr. ze ktori ma mozu z toho zoznamu odrodit? vobec tomu nerozumiem...ci mares a ditte maju napr. len zazmluvnene pacientky, alebo mavaju aj normalne sluzby...vdaka za odpoved

amouramour
21. júl 2011

@tesoro ja mam nahodou si predstav dokonca VS ...a pracujem na este vyssom vzdelani🙂pracu, partnera mam super...len som zvyknuta, ze su na mna ludia narocni a narocna som aj ja...najma za sluzby ktore si platim🙂takze ak tu niekto vyslovi iny nazor ako par z vas, neznamena to, ze je hned horsi...predpokladam, ze toto je forum...ktore je zalozene na konfrontacii nazorov...a sa mi strasne paci, ze ked sa niekto na nieco odovodnene stazuje hned musi byt zakonite zakomplexovany alebo vecne nespokojny...takze moja podla seba sudim teba...ty si nespokojna?🙂lebo ja som spokojna...ale nemozem chvalit sluzby, ktore nemaju taku uroven akoby mali mat...

usacek79
21. júl 2011

@ingusa podla mna to moze byt ktorykolvek zo zoznamu tych, ktori su uvedeni na porody - zrejme maju porozdelovane sluzby na kazdy den niekto.. ale to sa len domnievam, ak ti neda ina mamicka odpoved, mozem sa opytat na buducu stredu, idem na kontrolu k Maresovi 🙂

amouramour
21. júl 2011

a este som zabudla napisat nerodila som este...ale v tejto diskusii to je irelevantne...kedze ani jedna z vas v novom kochu nerodila...takze to nevie zodpovedne posudit🙂

ingusa
21. júl 2011

@usacek79 Ok, dakujem ti, ked sa dozvies daj vediet, dik moc 🙂 Ja len preto, ze 1500 to je uz extrem, ale na druhu stranu sa obavam ze co ak si nezazmluvnim...uvidime🙂

verinka100
21. júl 2011

@gallinka Dakujem za odpoved. Ja sa tiez rozhodujem, ci tam ist alebo nie. Som provorodicka a velmi sa porodu obavam. Ak by som sa tam chcela ist informovat o cenach a volnom termine na moj porod, musim sa dopredu objednat, alebo len pridem a na recepcii mi daju o vsetkom info?

kvetinqa
21. júl 2011

@amouramour lenze vacsina z nas rodila v statnej nemocnici a vieme povedat, ze tam rodit znova nechceme...

dulcinea
21. júl 2011

@ingusa ja som sa vcera pytala Demecka a vravel mi, ze pocas dna sa striedaju na porodnici vsetci (ale pochopila som to tak, ze oni robia len tie prve vysetrenia a porod uz potom riesi bud Ditte, Mares alebo Svitekova, podla sluzby) a v noci su to externisti, ktrori su uvedeni na stranke. Urcite neriesia len zazmluvnene pacientky, lebo by potom asi nemal kto rodit 😉

tesoro
21. júl 2011

@amouramour mozno si zle citala ale ja som spokojna s Kochom a narozdiel od teba mam osobnu skusenost s porodom v Kochu , ktoru som popisala a taktiez 2 dalsie skusenosti ako partner pri porode v statnych, cize viem posudit co som videla na rozdiel od teba!!!

usacek79
21. júl 2011

@ingusa ok 😉 a ja to mam teda este daaaaaleko, ale asi si zazmluvnovat nebudem.. Fakt som nenasla nic zasadne zle na nikoho z tych mien porodnikov (okrem Stanka, on bol kedysi daaavno moj gynekolog a tiez som z neho mala zmiesane pocity, preto som odisla..), tak sa spolahnem na osud, ze mi dopraje 🙂

dulcinea
21. júl 2011

@ingusa a este som sa ho pytala, ze ci ma pre mna zmysel si zazmluvnovat lekara, ked on, ku ktoremu chodim nerodi a ostatnych nepoznam vobec a povedal mi narovinu, ze nema to zmysel.

amouramour
21. júl 2011

@tesoro to je vzdy case by case🙂poznam mamicky so super skusenostami v statnej, so zlymi skusenostami v statnej a to iste plati ak o sukromnom...podla mna je to vzdy velmi individualne...su to take zabo-mysie vojny...len povedat, ze zasadne statna nemocnica je peklo na zemi tak si nemyslim, ze je to najspravnejsie...ono vzdy zalezi aj od povahy mamicky...niektore nebudu spokojne ani s pozlatenymi postelami...a pre niektore je najdolezitejsie mat zdrave babo, byt v pohodke a nemusia byt ako v 5 hviezdickovom hoteli...ja ti absolutne nevycitam, ze ides rodit do kocha...je to tvoje rozhodnutie a snad tam budes spokojna...a dokonca chapem tvoje rozhodnutie ze tam ides po negativnej skusenosti...len by som netvrdila ze je totalny odpad statna nemocnica, aj tam su super lekari, sama niektorych poznam...

dulcinea
21. júl 2011

@verinka100 skus si zavolat na recepciu a objednaj sa na prehliadku porodnice. Robia to myslim kazdy den a tam to cele uvidis a odpovedia ti na vsetko, co ta zaujima 🙂

kvetinqa
21. júl 2011

@amouramour pre niektore je dolezitejsie zdrave babo? Mna by uz fakt zaujimalo co ma toto s tym spolocne. Pisala som to tu uz viackrat, ale ja som rodila v statnej a moje dieta tam na novorodeneckom bolo povazovane za dieta, ktore ma pomaly umriet. Den a pol im trvalo, kym ho na prosby a ziadosti prelozili do detskej fakultnej, z ktorej mi okamzite volali, ze dieta je uplne zdrave, akurat potrebuje par dni na adaptaciu, kedze ma vodu vplucach a vsetky vysledky malo zle preto, lebo vysledky na novorodeneckom v porodnici maju nastavene na dospelych jedincov, kedze detom bezne krv neberu. Moj maly mal vodu v plucach v dosledku toho, ze isiel v 38. tt cisarskym rezom a na poondenom novorodeneckom nevedeli, co s nim maju robit. Lezal v inkubatore a dychal o dusu a tak ho to vycerpavalo, ze ani ocka nevladal otvorit. A to nehovorim o tom, ze mi info prisli podat az neskoro vecer, hoci som rodila rano o deviatej a cely den sa dozadovala informacii. Tak tymto som urobila vsetko pre zdrave babo?! Tym, ze ides rodit do statnej nemocnice si aj tak velmi nepomozes, pretoze ak dietatu nieco je, tak ho musia prevazat. Skus to najprv zazit a az potom sa prosim vyjadruj k tomu, co je alebo nie je pre dieta to najlepsie.

ingusa
21. júl 2011

@usacek79 @dulcinea dakujem pekne za info🙂

amouramour
21. júl 2011

@kvetinqa ja som myslela, ze pre zeny je najdolezitejsie zdrave babo...a nie postele, izby a bla bla...si to vobec nepochopila...tak sa hned nestartuj...ja viem aj o nie najstastnejsiom porode v sukromnom....proste vzdy najdes v kazdom priklady zle aj dobre...len ja by som si fakt neodvazila hned odsudit nieco...ze statne je odpad...urazas tym aj vsetkych lekarov, co za male peniaze pracuju v statnych nemocniciach a su odbronici aj aj dobri ludia...

tesoro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tesoro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amouramour
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinqa
21. júl 2011

@amouramour pre zeny je najdolezitejsie zdrave babo, ale ani statna ti ho nezaruci. Rozpravas o tom akoby ti v statnej zarucili najlepsiu starostlivost o tvoje dieta, ale to je blbost. Maju este mensie moznosti ako Koch, ktory ma aspon moderne vybavenie, takze skus prestat riesit to, ze zeny, ktore idu do Kocha zaujima wifi, izba a dobre jedlo a nie zdravie babatka.
Nikto tu nic neodsudzuje, kazda sme prispeli svojim nazorom a najma skusenostou. Je to snad uplne normalne, ze ked zena mala v statnej nemocnici otrasny zazitok, tak pojde skusit radsej sukromnu... A neviem o com rozpravas, ze niekto tu uraza vsetkych lekarov, tak to uz si trosku dost od veci. Vsetci, co tu opisovali svoju skusenost v statnej porodnici, napisali aj to, co sa im nepacilo....
Prajem ti, aby si bola spokojna s porodom v statnej porodnici. My sme neboli a tak sme sa rozhodli inak. Ale uz sme to zazili. Na rozdiel od teba tu iba nefilozofujeme a nekonstruujeme...

amouramour
21. júl 2011

@kvetinqa ja netvrdim, ze jedno je lepsie ako druhe🙂len sa mi strasne paci, ze ani jedna v novom kochu nerodila a ide sa z neho poskladat...a uraza statne nemocnice aj vsetkych kompetentnych lekarov...mam znameho lekara a ono to fakt nie je vzdy len o lekaroch aj pacientky sa casto spravaju hrozne a bez ucty...je to na kazdom aby si vybral...svet nie je cierny ani biely...proste ale neico odsudit a nieco glorifikovat nie je asi najspravnejsia cesta...a pre mna je fakt podstatne moje zdravie, zdravie dietatka a pre mna za mna aj na chodbe vydrzim tie tri dni...ved ked chcem oddychovat a uzivat si idem do hotela🙂ale tym netvrdim, musim to tu pisat ako menejchapavym, ze vase rozhodnutie je zle..ja uprimne velke ocakavania nemam nikde, ze ma pojdu hyckat...ved nejdem na dovolenku alebo wellness pobyt, ale do nemocnice...

dulcinea
21. júl 2011

@amouramour nehnevaj sa, ale pre teba je urazenie lekara ked niekto napise svoj zazitok z porodu? lebo ja som tu nikde necitala, ze by tu niektora baba pisala, ze v statnej nemocnici su neschopni lekari, skor su tam uplne ine problemy...

kuratenko80
21. júl 2011

@amouramour mňa proste odrádzajú naše štátne pôrodnice. Naše zdravotníctvo je v úbohom stave, a na to sa sťažujem, preto chcem ísť rodiť do Kochu, do prijateľných podmienok.

amouramour
21. júl 2011

@dulcinea velmi vela mamiciek to to velmi vyznamne naznacovalo🙂v svojej podstate aj lekari z kochu su tiez len normalni lekari a nie bohovia...tiez robili v tych zlych statnych nemocniciach...je to kazdeho osobna vec...podla mna tolko kolko koch zinkasuje za jeden porod - prispevok poistovne+1500od matky/co ti to ponukne...nie je pozitivna bilancia...ale to je moj nazor...a navyse myslim, ze neponuka nejake speci formy porodu a odrodit si tiez musis sama...takze ano, hovori sa tu len o poporodnej starostlivosti...preto tu bolo aj viacero prirovnani typu, hotelove sluzby a marhulove izby...

kvetinqa
21. júl 2011

@amouramour ja nechapem, kde si vycitala, ze niekto uraza nejakeho lekara. Opakujem, kazda z nas pisala svoj vlastny nazor a skusenost.Ty sa rozculujes, ze my ideme glorifikovat Koch a ani jedna sme tam nerodili. Ty si nerodila vobec a riesis rozhodnutie a nazor niekoho, kto to ma za sebou, spokojny nebol a tak to chce skusit niekde inde...

kvetinqa
21. júl 2011

@amouramour velmi vela mamiciek to tu velmi vyznamne naznacovalo?! tak to uz len je argument. A aj keby tu niekto riesil nejakeho lekara, urcite nebude generalizovat a riesit vsetkych.... Tak ja som napriklad bola so svojim porodom spokojna a velmi. Ale to, ze po cisarskom lezis na izbe, kde absolvujes 4 vizity denne a ani nevies kedy a ked si nahodou dovolis dat nohavicky, tak na teba sestricka naziape... Tak akoze sorry toto a zazitky tomuto podobne ma uplne odradzaju od dalsieho porodu v statnej. Ja nie som opica a ani male decko, hormony zenam po porode zapracuju dost a nepotrebuju este riesit taketo neadekvatne spravanie a osocovanie..

amouramour
21. júl 2011

@kvetinqa skoda reci, sa mi fakt nechce opakovat🙂len mne pride cela hysteria okolo porodu, ktoru niektore mamicky vytvaraju prehnana...myslim, ze nase mamky a aj cele moje okolie tak nehysacili...🙂a prezili a maju zdrave deti a nemaju dozivotnu traumu z porodu...je to vzdy o skusenostiach, par ludi ich ma zle a vela dobre...ja si neodvazujem tvrdit, ci je sukromna lepsia ako statna...ale nebudem jedno zatracovat a druhe slepo vyzdvihovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre