Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martinka008
28. dec 2013

@latvia ohladne vyvolavania porodov suhlasim so @slniecko77, ale s tou EPI nemas pravdu. O tom kedy moze byt pichnuta prva/testovacia davka, ako aj o tom, kedy uz nemoze byt pichnuta ziadna dalsia davka rozhoduje porodnik. Medzi tym si to manazuje anesteziolog, idealne ruka v ruke v porodnikom. Predpokladam ze vies, ze kratko pred/pocas porodu sa EPI pichat nema a tiez predpokladam, ze vies, ze napredovanie porodu a jeho bliziace sa rozbehnutie posudzuje porodnik a nie anesteziolog, preto pred kazdym dalsim pichnutim EPI musi rodicku prehliadnut porodnik a dat suhlas/nesuhlas. Pri rozbehnutom porode vie aj porodna asistentka objektivne zhodnotit, ze uz je na EPI neskoro.

slniecko77
28. dec 2013

@martinka008 to mas pravdu, len, pokial si dobre spominam, tam uz bola pichnuta testovacia davka, tj ak to spravne chapem, kateter bol uz zavedeny stacilo len dopichnut viac latky. Ale pokial uz bola hlavicka takmer vonku zrejme nemalo vyznam dopichovat ani tu..samozrejme, ze to vie odhadnut aj skusena PA.

martinka008
28. dec 2013

@malymisko Prepac, ale podla mna je trapne, ked niekto o sume 2.700 Eur povie, ze "na tych par tisic odkazany rozhodne niesom". Teraz si zrejme za vodou, ale urcite boli casy (ak si sa za vodou uz nenarodil), ked to aj pre teba bola slusna kopa penazi. Trosku pokory...

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aknedz
28. dec 2013

Akokolvek to bol rychly porod, ked partnerka @malymisko tak kricala, urcite sa mal na nu prist niekto pozriet, aj keby kazdych 5 minut....ja som rodila v TN porodnici a co tu teda citam, keby si zaplatim VIP izbu,splnala podmienky, ako keby si zaplatim za Kocha. Tiez strasne rychly porod, tiez som prisla -uz citila hlavicku, tiez na tri zatlacenia dcerka cela vonku a ja bez jedineho poranenia. (akurat som mala aktivnu predporodnu pripravu)...no nie o tom som chcela - ale ze ked som uz porodila, tak nas nechali samých na sále (aj s manzelom, dcérkou a dulou) a odisli k druhému porodu a ja som dostala obrovske bolesti pri kontrakciach-porode placenty - ze som zacala kricat, na druhe zakricanie tam v momente bola asistentka a pomahala, starala sa - aj ked vedla na sale uz aktivne prebiehal druhy porod - a to bolo o jednej v noci! ....kazdopadne za 2700 eur by som cakala, ze tam s vami bude niekto nonstop, ja som mala dulu za ovela menej a bola stale s nami a aj asistenka bola stale v pohotovsti - aj ked bola noc a boli tam len dve....Tak @malymisko chapem vas, aj ked je to situacia velmi tazka - lebo potrhaniu sa zrejme nedalo zabranit, ale v tom, ze si vas mali vsimat mate velku PRAVDU! Drzim palce aby rychlo preslo toto zle obdobie a boli ste zdraví - cela rodinka. Nabuduce by som ale nesuhlasila s vyvolavanim porodu - pokial by to nebolo uz nutne. Nech sa dari!

jasminka
28. dec 2013

@klarita1979 : "@malymisko tak to treba riesit priamo v nemocnici a nie na diskusnom fore kde sa druha strana nema ako vyjadrit." - To myslis smrtelne vazne? 🙂) a to som si myslela, ze forum s nazvom "Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?" - Je vhodna platforma na vymienanie skusenosti o firme Koch 🙂) Nuz, asi sa tu moze pisat o kochu len pozitivne. Ze by za penize v praze dum? heh
Mne skor agresivne pripadaju niektore mamicky, ktore maju pozitivnu skusenost a nevedia sa zmierit s tym ze Koch mohol pochybit.

Podla mojho nazoru toto nie je o tom, ci bola doktorka atestovana, aj ked bez dohladu tam asi nemala co robit. Dokonca to nie je ani o tom, ci by sa rodicka potrhala. Najvacsi PROBLEM je, ze tam dlho nikto nebol a malymisko suploval ulohu sestry. Co by bolo keby tam nebol? Podla mna je to skandal.

gabgabbb
28. dec 2013

Rodila som v Kochu presne pred rokom, pocas sviatkov, nemala som zazmluvneneho lekara a ani nie som pacientka Kochu, Pocas porodu cca od 22.00 do 4.00 som nebola ani chvilu bez "dozoru", porodne asistentky boli pri mne NON STOP odkedy som prisla na porodnu salu a doktorka ma kontrolovala kazde dve hodiny, neskor podla monitoru na zavolanie PA. Rodila som u pani doktorky Vacokovej.

kveta
29. dec 2013

@martinka008 Ale ked partnerka malehomiska nebola kontrolovana anesteziologom ani porodnikom, tak sa mozeme domnievat, ze EPI nebolo podane v takej miere, v akej mohlo byt podane, keby sa personal rodicke vobec venoval.. Takze nezvalujme to na neznalost malehomiska. Mal tam byt personal, ktory by sa rodicke venoval a porod jej ulahcoval.
Samotny prekotny porod mohol byt sposobeny jeho vyvolanim. Porod mohol byt pre tkaniva rodicky prirychly. Nemali cas prisposobit sa hlavicke dietata a tak kohlo dojst k poraneniam rodicky..
To, ze urgovana sestra nezlozila telefon po prvom zavolani, je uz len smutnou ceresnickou na pokazenej torte.

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 indukcia porodu na poziadanie sa bezne deje vo svete, ci to niekomu pride eticke vhodne nevhodne, to neriesim. po 38tyzdni je dieta plne vyvinute a moze byt vyvolany porod, to je proste fakt, za to lekara nikto vinit nemoze, vsetko je o suhlase rodicky. a ze je to bezna prax, viem, videla som vo viacerych nemocniciach a pytam sa casto kolegov ktorych stretnem ako to vyzera v ich nemocniciach.
a to, ze lekar ma sluzbu a vykona indukciu porodu, to je snad uz na rodicke s cim bude suhlasit. ona mohla povedat nie. bola uz v 38tyzdni, predpokladam ze ju lekarka poucila ako to prebieha a preco tak robi a mohla kludne odmietnut, ved je svojpravna, nie? 😕 ja som mala tiez indukovany porod, sice som bola v 39+1, ale v termine som este nebola. dohodla som sa so svojim porodnikom, vopred mi povedal ako to bude prebiehat , pytala som sa ho na vsetko, vratane toho, ci tym neohrozim svoje dieta atd. rozhodla som sa sama, tak ako aj dotycna tu v Kochu.neetickejsie mi pride ked si mamicka sama vydupka bezdovodne cisarsky rez, lebo nechce mat "rozheganu" vaginu po porode, ze sa rozhodne nekojit svoje dieta len aby mala pekne prsia atd. ono etika je na strane lekara aj na strane pacienta, pokial obaja suhlasia ako to bude prebiehat, nemalo by sa potom zvalovat na jednu stranu ze konali neeticky. lebo pre niekoho je eticke nieco ine ako pre druheho 😅

latvia
29. dec 2013

@martinka008 ak nie si anesteziolog, tak s tebou nemozem suhlasit uplne, a ak si, tak by sme mohli dat diskusiu o epidurali. testovacia davka v epidurali je nic. nehovoriac o tom, ze ta zena kricala od bolesti dlhsiu dobu. epidural sa da dopichnut kedykolvek, to len porodnici ktori s nim nemaju skusenost a anesteziologovia ktori nekomunikuju s porodnikmi mozu nieco take povedat. spravne si uviedla, ze rozbehnutie porodu posudzuje porodnik, preto podanie davky do epiduralu by sa mohlo nechat na anesteziologa. to nie je len o tom, ze anesteziolog fukne rigidnu davku niecoho a je mu suma fuk ako to dopadne. DOBRE NARIEDENA davka do epiduralu neovplyvni ani rozbehnuty porod. porodnici ktori su zaroven anesteziologovia o tom vedia svoje. ak da anesteziolog prisilnu davku, moze pacientka prestat citit kontrakcie, tak ale to nie je o epidurale ale o neschopnosti anesteziologa odhadnut situaciu, pripadne nekomunikacia aristu a porodnikom. ona bola otvorena na 4 cm, co je dovod na pichnutie epiduralnej cievky a pri zacati bolesti aj na pichnutie davky. ak by anesteziologicku zavolali vcas, mohla odrodit sice rychlo, ale nemuselo ju to boliet. zaroven ak by aristku zavolali hoc aj tesne pred porodom, mohlo byt sitie bezbolestne.nastup ucinku do epiduralu vie arista nacasovat tak, aby aj to sitie bolo bez bolesti. o trpnuti noh, pripadnej necitlivosti uz po zakroku ani nehovorim, to je proste zle nacasovanie a zrejme aj zle davkovanie.
a nechcem sa dotknut PA, ale tie radsej nechaju zenu kricat, len aby neprestala nebodaj po pichnuti epiduralu tlacit, tie o epi a jeho fungovani nemaju sajnu.

slniecko77
29. dec 2013

@latvia pride mi neeticke vyvolavat porod len z dovodu, ze je lekar prave v sluzbe, za tym si stojim 🙂 a ako som uz napisala, jasne, ze bolo na rozhodnuti tej konkretnej zeny ci si porod necha vyvolat alebo nie, nikto ju nenutil a preto sa cudujem, ze to dotycny pouziva ako argument. A co sa tyka etiky, myslim, ze existuje nieco ako Eticky kodex..urcite by nemal byt rozdielny pre jedneho a pre druheho iny.
Kde vo svete sa vyvolava porod na poziadanie? Ja to nevylucujem, len ma to zaujima..ja by som si porod nenechala vyvolavat len z dovodu mojho konfortu. Celkom zaujimavy pohlad neonatologa z KE na pripravenost babatka sa narodit

https://www.youtube.com/watch?v=3bOcT2qZNto

🙂

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 v CR napriklad

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 precitaj si kolko zien tu na MK si vybavi cisarak na poziadanie bez dovodu....o to jednoduchsie je vyvolat porod bez dovodu. samozrejme oficialne sa napise ze je na to nejaky dovod. obist nejake zakladne kodexy nie je v dnesnej dobe ziaden problem. je to bezne vsade.

slniecko77
29. dec 2013

@latvia ja viem, ze si za penize koupis v Praze dum..ale taketo spravanie je vo vyspelych krajinach Europy nepripustne..jasne, ze pokial si nezaplatis privite 😅
A CR hm, co k tomu dodat..napr. v UK by si take nieco nedosiahla..teraz sa bavime o vyvolavanom porode.
Pozrela si si to video? Podla slov tohto neonatologa by som si porod (bez zdr.indikacie) urcite nenechala vyvolavat len preto, ze ma lekar prave sluzbu, alebo je pekny datum v kalendary 😉
A popravde, nerobim si iluzie o etike niektorych nasich lekarov..

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 ja nevravim ze je eticke vyvolavat porody len tak a kedykolvek.vravim, ze sa to robi, vo velkom, a etiku casto posuvaju prave pacientky. minule som sa o tom bavila s jednym porodnikom, pacientky najnovsie chodia s tym, ze chcu vtedy a takto a budu mrncat dovtedy, kym sa im nevyhovie. pripadne sa zacnu vyhrazat ze ked sa pri porode potrhaju, tak bude mat na krku pravnika. potom sa nedivim, ze niektori rezignuju a radsej sa priklonia k poziadavkam pacienta. co samozrejme nebol pripad malehomiska. castokrat su ale porodnici tlaceni tiez do isteho terminu, bud chcu rodicky rodit v urcity den, aby to bol pekny datum, inokedy chcu, aby bol porodnik pri ich porode, a pacientky kaslu na to, ze v dany termin jej porodu ma napr. porodnik 2 tyzdne planovanej dovolenky.preto si niektori volaju pacientky rovno do sluzby, co nevravim ze je spravne, ale ak sa ho pacientka drzi ako kliest, tak sa prisposobi... finalne slovo ma ale stale pacient, na to sa nema zabudat...

slniecko77
29. dec 2013

@latvia ja ked som presvedcena o urcitych veciach tak ma nikto nedonuti spravit opak, existuje aj vyhrada svedomia..a nemyslim si, ze v takychto veciach ma, alebo by mal mat finalne slovo pacient, lekar je studovany, mal by sa kontinualne vzdelavat cely zivot a ked vysvetli pacientke svoj postoj tak nevidim dovod preco by sa mal dat ovplyvnovat nezmyslami...ja viem, ze urcitymi vecami sa ovplyvnuje jednoduchsie a prave preto mi je zo slovenskeho zdravotnictva smutno. A zarmucuje ma este viac ked lekar napise, vsak to je bezna prax a vlastne je to v pohode..mozno keby si zacala pracovat napr. v UK tak by sa ti zmenil pohlad na niektore veci. To skutocne nemyslim v zlom, ale vacsi nadhlad velmi prospieva.

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 ja som nepovedala ze je to v pohode.a to, ze je to bezna prax, je holy fakt, nie moje prianie. vyhrada svedomia existuje, moze ju uplatnit ktokolvek.to je uz na svedomi kazdeho ako sa k veci postavi, s tym ja nic nespravim.a je dobre ze mas iste predstavy a drzis sa ich, bodaj by takychto ludi bolo viac

slniecko77
29. dec 2013

@latvia presne to "bezna prax" max tak v postkomunistickych krajinach..ale chapem ako si to myslela 🙂 fakt sa ta nemam v plane nijako dotknut, len som si obhajovala svoj nazor a pohlad na vec.
Pozrela si si to video? Myslis, ze by ta "donutilo" zmenit nazor na vyvolavanie porodu bez zdr.indikacie pred terminom? Zaujima ma tvoj nazor ako lekara aj ked nie neonatologa 🙂

kveta
29. dec 2013

Je to bezna prax aj napriklad v USA, Victoria Beckham si dala babo vybrat skor /predpokladam v GB/, v Grecku...

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 pozeram akurat....hned prve minuty kde hovori, ze vyspele krajiny maju vysoke pocty cisarov....takze neviem ci je to vec postkomunistickych statov..
za dalsie - vsetky kazuistiky su o patologickych stavoch, resp. o rizikovych graviditach, tympadom nevidim suvislost medzi tymto videom a vyvolanim porodu u normalnej donosenej gravidity jedneho plodu. cakala som ze to bude o vylucne vyvolanych porodoch donosenych deti len pred oficialnym terminom .toto proste nemozes porovnavat...
ak najdes nejaky material, kde sa robila studia o indukovanych porodoch donosenych zdravych deti tak to bude presne tento "nas" pripad.

slniecko77
29. dec 2013

@kveta pisala som zamerne o europskych krajinach 😉 v USA ti transplantuju aj hlavu za peniaze, o korupcii v Grecku myslim, ze nemusime pisat..a co sa tyka GB v statnej nemocnici by sa jej to nepodarilo..za penize v Praze dum.

slniecko77
29. dec 2013

@latvia ups vyspele staty typu Taliansko, USA, pozri si napr. UK

slniecko77
29. dec 2013

@latvia pozri si to cele...tam ide o reakciu novorodenca na skorsi vyber z maternice..a celu dobu pisem, ze bez zdr.indikacie vyvolanie porodu pre dieta nie je najlepsia volba.

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 UK je tesne za stredom, a? 😕 chces povedat ze USA, Kanada a australia su zaostale staty alebo skorumpovanejsie alebo maju inu etiku lebo maju vyssi pocet cisarskych? nehovoriac o tom, aku skvelu statistiku maju zrejme UK v oblasti spontannych potratov v 2.trimestri a v dalsich oblastiach....a ako pisala kveta, aj v UK sa robia taketo vykony, ide len o to, ze sa zrejme plati za taketo vymozenosti ovela viac, nez su anglicania schopni a ochotni dat.nie je to o etike UK lekarov....ale uz odbocujem od povodnej temy, nechcem to tu zahatat diskusiou o porode a etike a inych veciach

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 pozrela som si to uplne cele. a stlae trvam na tom ze nemozes porovnavat patologickeho novorodenca s normalnym.nebola tam jedina gravidita terminova BEZ indikacie na ukoncenie tehotenstva, preto to neporovnavam, to je proste nezmysel.

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 ak mas namysli ten obrazok o alveoloch a surfaktante, tak je to na dlhsiu diskusiu, ono to vyzera byt jednoduche, ale nie je to tak

slniecko77
29. dec 2013

@latvia nie, to tym nechcem napisat. V USA zdravotnictvo funguje diametralne odlisne ako v Europe.
V privite v UK si tiez kupis cisarsky rez, o tom som uz pisala..neviem co s tym ma spolocne udajna potratovost v 2.trimestri...a ano privite care v UK je v celku draha zalezitost, hlavne co sa tyka operativy. A opakujem sa v NHS by sa ti nepodarilo vybavit indukciu alebo cisarsky rez len z dovodu "lebo ty chces".
Neodpovedala si, ci aj napriek tomu vsetkemu by si si nechala vyvolat porod alebo vybavila cisarsky..nevadi 🙂 v podstate je to uz bezpredmetne..

slniecko77
29. dec 2013

@latvia ja nikde nechcem porovnavat patologickeho novorodenca so zdravym, prave celu dobu ti chcem povedat ake je nezmyselne indukovat zdravu graviditu. A ked myslis, ze o tom vies viac a mas viac empirickych skusenosti ako vyssie zmieneny neonatolog tak to respektujem 🙂

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 ano, urobila by som to zas, prve dieta som rodila spontanne indukciou po dohode s porodnikom

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 Krcho je kapacita, nesiaham mu ani po clenky, suhlasim so vsetkym co povedal, len my dve sa nie vcelku chapeme. ja viem co mas namysli, najoptimalnejsie je porodit spontanne bez akehokolvek zasahu, ja to nepopieram, len ten celkovy dojem z indukovaneho porodu je obcas prisilny a vyznie horsie nez je realita. ako keby si porovnavala materske mlieko a umele. je kazdemu jasne ze materske mlieko je naj vo vsetkych moznych pohladov, unikatne.ale umele mlieko ti dieta nezmrzaci, nezabije a ani nebude horsi krypel nez kojene dieta. takyto analog sa da aplikovat aj na prirodzeny a indukovany porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre