Šijú ženy za živa po pôrode v Šaci a novej nemocnici v Košiciach?

usmiata007
5. aug 2017

Ahojte, som zhrozená z toho, že pôrodníci šijú ženy po pôrodoch za živa - je tu nehumánne, nechcem to nikdy zažiť. Prosím odpovedzte mi stručne, či sa tam šije za živa alebo nie. Ak sa vám stalo, že vás šili za živa, v ktorej nemocnici boli takí hnusní pôrodníci? Ďakujem.

Držím vám palce, aby sa to nestalo ani vám.

dkethe
8. aug 2017

@evittam vnutorne umrtvuju vonkajsie nie - pisem to, co mi povedala dr s ihlou v ruke. Asi v tom naozaj nemaju jasno.

evittam
8. aug 2017

@dkethe No tak nam to presne opacne hovorili PA na predporodnom kurze - obakrat a taktiez lekar ked ma isiel sit. Takze tak.😉

gumimaci
8. aug 2017

Ja som prekvapena, ako mozu zeny obhajovat sitie bez anestezie a este sa z toho vysmievat inym zenam. 😲 myslim, ze ak by si porezali ruku, nohu, hlavu alebo cokolvek ine cakali by v ambulancii adekvatne znecitlivenie. Neverim, zeby nejaky mudr skusil sit chlapovi prorodzenie "za ziva". 😈
Nastastie ja taku hroznu skusenost nemam, poranenie som nemala hlboke, ako mi porodnik vysvetlil , ze bude sit vo vrstvach 3 vnutorne stehy a 3 vonkajsie. dal mi lokalku a tie vnutorne som absolutne necitila, pri vonkajsom som zacitila stipnutie, nie bolestive ale neprijemne. Lekar bol velmi mily a ospravedlnil sa mi, ze ta vrchna vrstva nebola uplne necitliva.

majusik1305
15. sep 2017

V Novej nemocnici šijú za živa. Zašívali má pol hodiny. Veľmi som krvácala, nevedeli odkiaľ. Trvalo kým to našli. Manžel mi povedal, že minula doktorka 4 nite. Bolelo ma to neskutočne.... Ale manžel bol pri mne, on mi dodával silu zniesť to.... Ale mesiac po pôrode som nemohla poriadne sedieť, chodit ani ležať. Ale teraz je to už ok.... Cítim sa akoby som ani nerodila 🙂 a traumu z toho nemám, doktorka bola milá, ešte sa mi ospravedlňovala, že proste musela lebo to bolo vážne. A povedala, že som to zvládla.... A iba mini poznámka, dcérka mala 4200 g.....
Skôr mám traumu zo sestier a popôrodneho oddelenia, ale to je už o inom.

ukulela
15. sep 2017

doktor/ka moze byt mily - ale stale nechapem, ako je mozne, ze sa vnutprne stehy nedaju umrtvit lokalne. zuby sa daju, ved nieco sa dava aj na gasrtre na "hadici", nie? podla mna je to len zauzivana porodnicka prax, rovnako ako nastrihy a rodenie v lahu proti gravitacii ... pri pomere poctu gynekologov - chlapov voci zenam, keby muzi rodili, bolo by to vyriesene bezbolestne uz davno 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre