Skúsenosti s Mudr. Behunovou v pôrodnici Ružinov?
Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂
Stručné zhrnutie
- Porodnica Ružinov organizuje prehliadky pre budúce mamičky v stredu a piatok o 13:00 a objednať sa dá na telefóne 02/48 234 609 (p. Pasiarová).
- Bežné poplatky spomínané v diskusii sú: zaplatenie vlastného lekára cca 7 000 Sk, epidurál 2 500 Sk, prítomnosť otca pri pôrode 500 Sk a nadštandard 500 Sk na noc; celkové príklady nákladov okolo 12 500 Sk.
- Diskutujúce matky uvádzajú zmiešané skúsenosti so starostlivosťou v Ružinove; niektoré chvália konkrétnych lekárov (Dr. Drab, Dr. Papcun, Dr. Divéky), iné opisujú vážne výhrady k prístupu a neskorému reagovaniu personálu.
Najčastejšie otázky
Q: Kedy a kde sú prehliadky pôrodnice Ružinov a koho mám kontaktovať?
A: Prehliadky sa konajú v stredu a v piatok o 13:00, začínajú pri 9. poschodí, a objednať/overiť termín môžete na čísle 02/48 234 609 u p. Pasiarovej.
Q: Koľko stojí epidurál v Ružinove a treba ho platiť vopred?
A: Epidurál v diskusii uvádzali za 2 500 Sk; viaceré ženy platili epidurál vopred a v prípadoch, keď ho nepoužili, im nemocnica peniaze vrátila.
Q: Koľko sa platí za vlastného lekára, nadštandard a prítomnosť otca pri pôrode?
A: Zaplatenie vlastného lekára je spomínané približne 7 000 Sk, nadštandard 500 Sk za noc a vstup otca pri pôrode spomínali okolo 500 Sk; celková uvedená suma za pobyt a služby bola približne 12 500 Sk.
Q: Čo si mám zobrať do nemocnice a čo poskytujú bábätkám v Ružinove?
A: Rodičkám odporúčajú vziať toaletné veci, uterák, papuče/šľapky a ponožky; bábätkám dávajú plienky podľa diskusie päť kusov na deň, vlhčené obrúsky, čiapočku a rukavičky, oblečenie pre dieťa býva až v deň odchodu domov.
Q: Môže byť otec pri sekcii v Ružinove?
A: Názory sa líšia; diskutujúce ženy uviedli, že pri sekcii v plnej anestéze otec zvyčajne nie je prítomný, ale v niektorých prípadoch ho pustili krátko po narodení alebo pri sekcii v lokálnej anestéze bol prítomný — táto otázka závisí od typu anestézie a rozhodnutia tímu.
Q: Kde nájdem ambulanciu MUDr. Foltína a kedy ordinujú?
A: MUDr. Foltín má ambulanciu v nemocničnej poliklinike Ružinov, ordinoval vo štvrtky od 8:00 (spomínané číslo ambulancie približne 53) a odporúčalo sa prísť skôr ráno z dôvodu čakacej listiny.
Závery z diskusie
Zhoda
- Prehliadky porodnice sa v Ružinove pravidelne organizujú a na termín sa odporúča volať na 02/48 234 609 (p. Pasiarová).
- Bežné administratívne a finančné praktiky zahŕňajú možnosť zaplatenia vlastného lekára, platený epidurál a platený nadštandard.
- Základné vybavenie pre novorodenca (plienky, vlhčené obrúsky, čiapočka) poskytuje oddelenie a rodičky majú priniesť hlavne hygienické potreby a papuče.
Sporné názory
- Niektoré matky popisujú veľmi dobrý prístup a šikovnosť konkrétnych lekárov (Dr. Drab, Dr. Papcun, Dr. Divéky), zatiaľ čo iné hlásia zanedbanie, oneskorené vyšetrenie a ľahostajnosť personálu; obe verzie sa v diskusii uvádzajú ako možné skúsenosti.
- Prístup k otcovi pri sekcii je podľa niektorých žien obmedzený (zvlášť pri celkovej anestézii), iné ženy hlásili prípady, keď otec videl bábätko krátko po narodení alebo bol prítomný pri lokálnej anestézii.
Otvorené otázky
- Ktoré presné okolnosti a interné pravidlá rozhodujú o tom, kedy je otec pri sekcii vpustený do pôrodnej sály?
- Aké štandardy a kapacitné kritériá sa používajú pri rozhodovaní o skoršom prepustení matky skôr než po 4×24 hodinách napriek požiadavke na očkovanie?
- Ako konzistentné sú postupy starostlivosti medzi jednotlivými tímami lekárov v Ružinove pri vysokom počte pôrodov?
Spomenuté značky a firmy
Porodnica Ružinov, Antolská, MC Prešporkovo, Pronatal, Nemocničná poliklinika (Ružinov), Modrykonik, Mymamy.sk, Rodina.cz
Spomenuté produkty a metódy
epidurál, oxytocín, vyvolávanie pôrodu (vyvolávka), klystír, nadštandard (izba so sprchou a WC), platený lekár (zmluva s lekárom), BCG, kolostrum, dojčenie, mastitída, fitlopta, prehliadka porodnice, psychoprofylaxia
Miesta a osoby
Ružinov, Antolská, Pezinok, Senec, Budmerice, MUDr. Behunová, MUDr. Foltín, MUDr. Drab, MUDr. Drap, MUDr. Divéky, MUDr. Papcun, MUDr. Stenová, MUDr. Kozolková, MUDr. Španek, MUDr. Secansky, Krisko, p. Pasiarová, Danka
caute kocky ..tiez rodim v ruzinove...ja mam termin 30teho..ale po poslednej poradni som otvorena na 2cm..krcok makky uplny a hlavicka dolu..takze to moze byt zevraj kazdym dnom...tak som zvedava...skym sa tam stretnem
@radana82 uz tu boli baby ktore pisali ako ty pred porodom a po uplne inak, ale ved dufam ze ti to vyjde a budes spokojna🙂))
Ja mám síce termín až 12.január, ale už mi žačína stres, či všetko dopadne tak ako má. Ja si idem zazmluvniť mojho dokiho Divekiho. Mám na neho veľa dobrých ohlasov, tak dúfam, že všetko v pohode dopadne. Akurát neviem či mi viete poradiť, chodím k nemu do gynaexu ale čítala som, že posledný mesiac sa už chodí do nemocnice .....ja len kôli tomu, že či si mám ešte odložiť peniaze na vyšetrenia v súkromnej ambulancii. A chcem ocina pri pôrode, kedy ho ku mne pustia, lebo čo čítam, tak až vtedy keď už budem rodiť, čo je podla mňa hlúposť, lebo jeho oporu budem potrebovať hlavne pri kontrakciách a strese stoho čo bude. Ďakujem za každú odpoveď.
@slniecko.15 ak si ho zazmluvnis, mala by si chodit iba k nemu...aspon pri mojom dr. to tak funguje...
@slniecko.15 je to tak, ze budes chodit k nemu stale az do porodu a do Ruzinova uz prides len odrodit.
ja mam termin zajtra.ale nejako to nevyzera,v piatok som bola u doktora a povedal ze este sa neotvaram.
chcem sa spytat ako to je ked mam zaplateneho lekara,z e ked mi odtecie plodova voda doma mam mu hned zavolat alebo az ked pridem do nemocnice tak mu z oddelenia zavolaju ze tam maju jeho pacientku?lebo to mnemusi byt hned-porod obzvlast u prvorodicky.vzdy sa ho toto zabudnem opytat.dakujem
@lili456 ja ked som sa mojho lekara pytala ze co mam robit ak to na mna pride a presne mi povedal ze ako mu mam volat napr. on mi povedal od 7 rano do polnoci ked dorazime do nemocnice lebo sa moze stat ze bude mat sluzbu tak tam bude hned...potom mi poveda ze ak to bude v noci o tretej nech sa necham vysetrit sluzbukonajucim lekarom a ze nech mi povie ak oto vyzera ze nakolko som otvorena a ked ten lekar uzna ze dajme tomu do hoky rodim tak mu mam volat a ked povie ze to je na dlho tak az potom zas rano o siedmej...skus sa toho svojho spytat zeco a ako to bude podla mna najlepsie 🙂 drzim palce a nech vsetko dobre dopadne 🙂
@slniecko.15 ja ho mam tak isto zazmluvneneho a chodim k nemu do poradne do ruzinovskej polikliniky..ordinuje utorok a stvrtok od 8 do 12.30 a viem ze aj jeho pacientky ktore chodia do jeho sukromnej ambulancie tak posledny mesiac chodili do ruzinova...a do tej ruzinovskej sa k nemu tiez objednava ale nepaltis tam nic 🙂
@ziza55 ja chodim do poradne uz kazde 2 dni, lebo otvorena nie som ale lekar caka kontrakcie a porod kazdym dnom, vraj maly mal uz pred 2 tyzdnami 3700g +/- a pri mojej postave to bude asi tazky porod, no uvidime, vraj hned ako krcok uplne zmakne a budem aspon trosku otvorena, mali by mi vyvolat porod, no co povedat, bojim sa .... budem mat epidural, dufam, ze to pomoze
@radana82 neboj, urcite to zvladnes, a co sa tyka tej vahy, neber to uplne vazne, napriklad mojej sestre podla utz doktor povedal, ze maly mal uz v 39.tt skoro 4 kg a rodila v 41.tt, maly mal nakoniec len 3500g. mne moj doktor povedal, ze moj maly bude drobec, bude mat v 40.tt cca 2900-3100g no a ked mi ho po porode zvazili mal 3860g!!! niekedy to vyjde, inokedy nie, ani u teba to tak vobec nemusi byt, nestresuj sa kvoli tomu 🙂
u mna sa trafil primar v ruzinove a to iba pohmatom ma vysetril...a aj moj dr. mal zatial dobry odhad...
ved hej, to je vlastne jedno, pan doktor dnes povedal, ze male babo to nebude tak ci tak 🙂 baby dnes po poradni pan doktor povedal, ze v stredu sa na to dame tak na 90 percent, vraj uz je maly fakt veliky, tak sa psychicky pripravujem...
@sirinka
Myslíš Holého, al .Holomáňa? Mnohé si to mýlia. Ak toho druhého, tak to je úplný blbec, hoc je aj prednosta.
Mne prišiel na vizitu, bola som práve na pôrodnej sále po zavedení tabletky do krčku na indukciu pôrodu (Ružinov praktizuje iba tento jediný - podľa mňa úplne najhorší- spôsob indukcie). Bez slova, otázky či môže, pozdravu, či predstavenia seba, či suity za ním (pokladám to za základnú slušnosť!) ,mi prehmatal brucho a skonštatoval, že ten plod je: "Šialene malý." Potom sa spýtal Križka ml. (ten tú indukciu robil), že aký je váhový odhad. Tak ten povedal podľa sona, že 3,800g. A Holomáň na to skonštatoval: "Vravel som, veľmi malý plod." 😕 Typický "BIG BOSS", ktorý "má pravdu" aj vtedy, keď vôbec netuší o čom. A všetci tam držia hubu a krok. A to je tá tragédia. (Teda, česť výnimkám typu Kozolková, Divéky a spol. - setsričky ich majú "trefne" zadeleným na malých a veľkých doktorov).
P.S. Malá mala ôrodnú váhu 3590g a merala 51cm.
P.S.2 Kamoške povedali, že jej syn váži 3,800g. Pôrodnú váhu mal napokon 1,600g!!!! V 39tt!!!! Lebo nik z lekárov neprišiel na to, že pupočník je poškodený. Napriek sonu!!!! Dnes malý ma 1rok a 1 mesiac a už má 7,500g. A okrem váhy a dĺžky v ničom nazaostáva za rovesníkmi.Takže váhový odhad nemusí sadnúť vôbec.
Ale prajem vám, aby sadol čo najlepšie.
baby, neviete ako sa volá doktor, ktorý je asi najmladší na pôrodnickom, je vysoký a chudý. Ďalší mladý je Redecha a Križko, ale neviem ako sa volá tento. Ďakujem
@heni79 tak Holoman je velka hviezda🙂) A co sa tyka Holleho - najhorsi vyber zazmluvnit si ho...jedna baba ho mala a nechal ju chuderu 24 hodin rodit lebo mal ine aktivity medzitym - ved sukromne centra by inak asi nemohli fungovat keby tam nebol ked mu rodi pacientka🙂) az nakoniec skoro bolo neskoro, chuda zazila si kliestovy nakoniec a bola uplne roztrhana tak ze jej 3 dni chodili este epidural pichat..:(((
@heni79 primar holly...vecer mlada doktorka zistila, ze mam malu otocenu KP, tak robila odhad na sono...jej vyjadrenie bolo cez 3500g...
no ale zavolali primara, mal sluzbu, ten ma vysetril pohmatom a vyjadril sa, ze plod je mensi, ze ma iba nieco cez 3000g...musim podotknut, ze bol velmi mily, vysvetlil mi vsetky moznosti. nijako na mna netlacil a nechal vyber sposobu porodu na mna...
kedze uz predtym bola mala dlhsie KP, aj s mojim dr. sme to preberali a rozhodla som sa rodit vaginalne ako druhorodicka...
mala som odtecenu plodovu vodu ale ziadne kontrakcie, dohodli sme sa na vyvolani porodu rano.
rano mi zaviedli infuziu...ziadnu vaginalnu tabl alebo pod. som nedostala, epidural a vsetko slo ako malo, akurat malinka nezostupila do porodnych ciest, tak na obed to ukoncil moj dr. CR.
primar bol medzitym parkrat za mnou opytat sa ako sa mam.
malinka mala 3170g 🙂
@slniecko.15 diveki je super super a este raz super 🙂 i ja som ho mala (planovana sekcia)...vybrala si si dobre, drzim palce 🙂
caute kocky,
ja som porodila pred 10 dnami v ruzinove, rodil ma krizko ml. bol uplne super, sestricky boli celkom v pohode (ale bola som na nadstandarde, tak mozno aj preto) akurat jedna bola odporna, taka starsia ciernovlasa, hovori mi napr. "na vas som si aj tipovala herecka" ked mi maleho zobrali pod lampu kvoli zltacke 😅 😕 a pod. hlasky mala na kazdeho, takze len jednym uchom dnu a druhym von
@udada je tam este jeden mlady doktor, vysoky a chudy, meno neviem, ale v den mojho porodu (8.10.) akurat nastupil, takze je uplne novy 😉
kocky ktore este len cakate na porod drzim vam palce 😉

@karmelka77 🙂 je to pravda, tak na co pisat nieco ine...
nielen ze su tam strasne sestry, ktore o prvorodicku ani nezakopnu,
(mne priniesli maleho na prve prilozenie az po 6 hod. od porodu! neukazali mi,
ako ho nakojit, prve kupanie 0 bodov !) ale je tam uplne na prd strava ( vsetko
nevhodne potraviny pre dojciacu zenu), a nebola mi poskytnuta taka starostlivos a liecba
aka mi mala byt, trufam si povedat, ze bola zanedbana strostlivost, preto som sa
nevedela 2 mesiace po porode vystrabit z problemov..tot vsio 😒 😒