Skúsenosti s pôrodnicou v Banskej Štiavnici?
Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte
Stručné zhrnutie
- Pôrodnica v Banskej Štiavnici má v diskusii prevažne pozitívne hodnotenia za personál, prostredie a možnosť nadštandardnej izby; často menované meno pozitívneho primára je MUDr. Špila.
- V diskusii sa opakovane uvádza problém s jedným „mladým lekárom“ a rozporuplné hodnotenia MUDr. Podobenovej; pri komplikáciách nemocnica prepája novorodencov do Banskej Bystrice alebo Zvolena.
- Praktické informácie spomenuté v diskusii: nadštandardná izba stojí 500 Sk na deň, nemocničný hotel stojí tiež 500 Sk na deň, a predpôrodná príprava sa organizuje približne od 36. týždňa.
Najčastejšie otázky
Q: Koľko stojí nadštandardná izba a môže byť pri mne partner?
A: Nadštandardná izba stojí 500 Sk na deň; manžel môže byť s vami, ak je izba voľná; ak nie je, existuje nemocničný hotel za 500 Sk na deň alebo možnosť dochádzať.
Q: Kedy začať chodiť na predpôrodnú prípravu v Banskej Štiavnici a aký je rozvrh?
A: Predpôrodná príprava sa v diskusii uvádza približne od 36. týždňa; kurzy sú spomínané v dňoch pondelok, utorok a štvrtok a počas posledných týždňov sa na poradni zvyčajne kontroluje tlak, moč, UTZ, prietoky a CTG.
Q: Robia v Banskej Štiavnici cisársky rez a kto ho vykonáva?
A: Áno, cisársky rez sa v diskusii uvádza ako bežná operácia a plánovaný či urgentný cisársky rez zvyčajne vykonáva primár MUDr. Špila; operačné dni sú spomínané ako streda a piatok a plánované cisárske sa často dohadujú okolo 39. týždňa s hospitalizáciou deň pred zákrokom.
Q: Je v pôrodnici možnosť spinálnej alebo epidurálnej anestézie pri cisárskom reze?
A: Diskusia uvádza, že pri plánovaných cisárskych je možnosť spinálnej anestézie a pacientky sa s anesteziologičkou dohodnú deň pred operáciou; niektoré príspevky odporúčajú spinál namiesto celkovej anestézie.
Q: Je epidurálna analgézia pri spontánnom pôrode v Banskej Štiavnici dostupná?
A: Disponibilita epidurálu pri spontánnom pôrode bola v diskusii sporná: niektoré ženy tvrdili, že epidurál v Štiavnici nie je možný, iné uviedli, že epidurál/spinál je dostupný pri cisárskych a v niektorých prípadoch; odporúčané je overiť priamo u MUDr. Špilu alebo anesteziologického tímu.
Q: Má pôrodnica novorodenecké oddelenie pre komplikované prípady novorodencov?
A: V diskusii sa opakovane uvádza, že pôrodnica v Banskej Štiavnici nemá komplexné novorodenecké oddelenie a pri komplikáciách reportujú prevod novorodencov do Banskej Bystrice alebo Zvolena.
Závery z diskusie
Zhoda
- Veľa žien v diskusii chválilo personál, prostredie a možnosť nadštandardnej izby v pôrodnici v Banskej Štiavnici.
- Predpôrodné kurzy a pravidelné kontroly od 36. týždňa sú považované za užitočné a odporúčané.
Sporné názory
- Niektoré príspevky tvrdia, že epidurál pri spontánnom pôrode nie je v Štiavnici dostupný; iné príspevky uvádzajú, že epidurál alebo spinál je použitý pri cisárskych a v niektorých prípadoch pri pôrode.
- Niektoré ženy opisujú negatívne skúsenosti s „mladým lekárom“ alebo s MUDr. Podobenovou, zatiaľ čo iné ženy tieto osoby hodnotia neutrálne alebo pozitívne.
Otvorené otázky
- Ako rýchlo a akým spôsobom prebieha prevod novorodenca do BB alebo ZV pri akútnych komplikáciách v praxi?
- Aké sú presné kritériá a kapacitné limity pôrodnice pre prijatie rizikových tehotenstiev a plánovanie hospitalizácie pred termínom?
Spomenuté značky a firmy
Porodnica Banská Štiavnica, porodnicabstiavnica.sk, Markíza, nemocnica (nemenné názvy v diskusii: Nemocnica Banská Bystrica, Nemocnica Zvolen, Nemocnica Nitra)
Spomenuté produkty a metódy
nadštandardná izba, nemocničný hotel, predpôrodná príprava, fitlopta, pôrodný plán, glukózový test, glukózový profil, CTG, UTZ, epidurálna analgézia, spinálna (spinal) anestézia, celková anestézia, cisársky rez, vakuový pôrod, fototerapia (modrá lampa) pri žltačke novorodenca, oxytocín (pichanie oxytocínu)
Miesta a osoby
Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Zvolen, Nitra, Topoľčany, Nové Zámky, Žarnovica, Žiar, Lučenec, Žilina, Martin, Prievidza, Brno, Dunajská Streda, MUDr. Špila, MUDr. Brosková, MUDr. Podobenová, MUDr. Čaradský, MUDr. Košecká, MUDr. Šiška
@altevita v BS ti robili kvoli tomu problemy? Na mna len spatne pozerala vrchna, ale primar povedal, ze za to nemozem, ze to voda co sa vo mne drzi. Ale bola to pravda, vazili ma kazdy den hned pred rannou vizitou a jeden den som mala o 4 kila viacej, na druhy den tri kila zliezli a takto to bolo rozne kazdy den ... na konci tehu som uz ani sama nevedela kolko bol vahovy prirastok. Ale primar sa nezmienil o tom, ze kvoli vahe by ma nezobrali. A to som mala uctyhodnych 95 kil 😀 😀 😀 hrozneeeeeeeeeeeee ked to teraz takto napisem
Ahojte babulky, tak od vcera sme uz doma. Dna 30.07 o 11:30 sa nam narodil Matusko, s PH 3400g, PD 50 cm. Obaja sme zdravi a vsetko je v poriadku 🙂 Na odd ma zobrali skor pre gestozu, tak som si kus polezala. Muzik bol so mnou po cely cas, aj cely porod, co povazujem za nezaplatenie (bez neho by som to nebola zvladla, kedze som dost hystercila 🤐 ). Malinky bol hned pri mne a potom uz stale. Hned na 2. den sme dostali apartman (bolo dost narvano) a s muzikom sme boli spolu vsetci 3). No proste super. Personal a rodicky ako kolektiv 🙂
Povedzte mi, kde v nemocnoci pride lekar na izbu a spyta sa, ci je vsetko v poriadku? Mimo vizity...
stretla som sa s tým na matersko-fetalnom na Kramaroch... samozrejme to nebolo pravidlo
@avila gratulujem srdecne k Matuskovi, nech ste vsetci zdravi 😵 😵 😵 som rada, ze si bola spokojna, hadam budem aj ja 😀 a ktory doktor ta odrodil, ci primar?
mna doktor chodil kontrolovat aj po porode, ale to preto lebo mal zaplatene a vtedy to este nebolo povinne 😅 ale inac bol velmi zlaty 🙂
inac baby poculi ste o tom, ze v BS teraz pytaju za to, ze si vyberies svojho doktora k porodu 400 €??? 😕 tak to je uz ina palka...
@katrin31 mm bude so mnou, ale neviem, ci po cely cas, mozno bude odbiehat do bb a naspat, neviem si predstavit, ze tam bude so mnou sediet na izbe, jedine, ze si vezme pocitac a bude pracovat...ja som aj tak po porode cele dni len oddychovala, spala a starala sa o sofiu, takze by sa zavrety na izbe asi nudil...uvidime
ahoj baby tak ja som v BS rodila 3 krat a úpoviem Vam radsej som cestovala 40minut autom ale inde by som nesla Vsetky deti odrodil primar som stastna ze on pokial viem MUDr.Broskova je tiez velmi dobra kedze za 3 roky sa tam urcite nieco pomenilo neviem sa vyjadrit ku novym alebo inym doktorom asi by som mala zalozit skupinu s nazvom SOM STASTNA ,ze mame BS porodnicu alebo RODILA SOM V BS a som nato hrda to znie lepsie nieco vymyslim ked ma kopne muza
@molka je to koli vybaveniu nie koli lekarom ja som v BS lezala 3mesiace v kuse bez prepustenia co i len na 1 den bola som vysoko rizikova po prekonanej salmoneloze otvorena v 28tyzdni ale musim povedat ze som najstastnejsou zenou ze som tam prezila 3mesiace vsetci boli perfektny a od vtedy tvrdim ZE V BS SOM PREZILA NAJKRAJSIE CHVILE svojho zivota nastastia vsetko dobre dopadlo ale tiez boli pripraveny na to ze ak sa rozbehne porod okamzite ma vezu do BB ale ja som drzala a vydrzala do 38t. stalo sa pred pomaly 8rokmi
@tinockaaa upozorňovali ma, že si mám dávať pozor na váhu, ak chcem rodiť na stoličke, také majú pravidlá, to bolo ale pred 8 rokmi..... ono je to fakt individuálne a ak máš kondičku, tak v pohode..... ja sa tiež snažím hýbať, lebo mám pocit, že taraz priberiem ešte viac a neviem sa ovládať s jedlom, proste neviem, chutí mi neskutočne, žiadne nevoľnosti, len apetít, no nič, musím si zobrať z teba príklad🙂))
@moon1979 nie, nerobili problémy, len ma vo vlastnom záujme na to upozornili, u mňa to bola tiež aj voda, ale ja som príšerne jedla, hoci som nevyzerala na to, lebo som rodila a mala som 70 kilo a ľudia mi vraveli, že no konečne vyzerám ako žena..... Tak teraz sa na to priberanie teším, lebo to je jediné obdobie, kedy tie kilá dostanem na seba celkom ľahko🙂)) ale podstatné sú iné veci, nie???
@avila Gratulujem ti k chlapčekovi🙂 Chcem sa spýtať, koľko je tam na oddelení tých izieb??? Tieto mesiace asi bude narváno vždy...... ja by som tak rada išla na izbu.... pred 7 rokmi sa mi to nepodarilo, ale to bola iba jedna...... ale aj tak som bola spokojná, lebo sme na izbe boli 3 baby a rozumeli sme si aj pomáhali.....🙂
ahojte 🙂 vraj mali v BS minuly vikend 13 porodov 😕 😕 😕 to ako stihali???
jedna znama tam rodila tento tyzden a vsetko bolo ok 🙂
ahojte tehulky 🙂 podelim sa s vami o moj zazitok z BS z tejto soboty...
nakolko som mala dva dni bolesti v podbrusku a odisla mi zatka, zavolala som v sobotu rano primarovi do nemocnice, ze sa s nim chcem poradit, ci mam prist - vedela som, ze ma este poslednu sluzbu pred dovolenkou, vypocul si ma a povedal, ze mam radsej prist. dorazili sme tam o 12 hod., zrovna obedoval, tak sme ho vyrusili, ale on ma uplne v pohode zobral, vysetril a skonstatoval, ze to este nevyzera na porod, ale ze ma da na zaznam a uvidime podla toho...medzitym musel ist rodit - mali tam jednu rodicku, zaznam zaznamenal len jednu silnejsiu kontrakciu, ostatne take male, co je nic...cakali sme kym dorodi a potom nam povedal, aby sme sa isli najest, trochu poprechadzat a uvidime, ci sa to nerozbehne, ale ze ak chceme mozme ostat v apartmane do druheho dna a zajednal pre mna aj veceru...tak sme s mm isli do mesta a po dvoch hodinach sme sa vratili, znovu ma dali na zaznam, ale kontrakcie nezosilneli, tak sme sa dohodli, ze ideme domov a keby sa nieco zmenilo, tak sa vratime...
dnes som este doma, bolesti mam hlavne v noci, ale ziadne pravidelne kontrakcie to este nie su...kedze pri prvom porode to u mna prebehlo tak, ze rano som sa zobudila na to, ze mam bolesti v podbrusku a do 12 hodin bola mala na svete, tak som si myslela, ze aj teraz to bude take rychle, ale zjavne su to len neprijemni poslickovia 😒
sestricky boli velmi mile, zhovorcive, takisto primar, nemozem povedat jedno zle slovo, pristup uplne super....nechcem ani len vediet, ako by zareagovali na mna v nasej roosveltke, keby som prisla s tym, ze rodim, by ma vysmiali a prasila by som zahanbena domov....tu som sa aj ospravedlnila, ze som zbytocne prisla a oni mi povedali, ze nic nie je zbytocne, istota je istota.
verim, ze po dalsej navsteve v BS uz budem odchadzat s nasim babatkom 🙂

@standa82 dakujem velmi pekne, podobne aj tebe 🙂