icon

Skúsenosti s pôrodnicou v Piešťanoch: Ako prebieha pôrod?

avatar
misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 25. jún 2026 · 6191 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Pôrodnica v Piešťanoch má podľa viacerých príspevkov zrekonštruované priestory, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou, pričom nadštandardný pobyt a prítomnosť konkrétneho lekára sa eviduje ako platená služba.
  • V diskusii sa opakovane odporúčal MUDr. Gleso ako lekár „s dobrým prístupom“, pričom ďalší často spomínaní lekári sú MUDr. Karab a MUDr. Dojčan; hodnotenia lekárov sa medzi rodičkami líšia.
  • Pre pobyt v pôrodnici sa v praxi odporúča pribaliť nočné košele, popôrodné vložky, 2 jednorazové plienky pre dospelých, jednorazové podložky, Infadolan alebo Sudocrem pre dieťa, vlhčené utierky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).


Najčastejšie otázky

Q: Ako si v Piešťanoch zajednať konkrétneho lekára k pôrodu?
A: V diskusii ženy popisovali dohodu osobne alebo telefonicky u vybraného lekára a niektoré spomínali, že sa to dá vybaviť aj na poradni; oficiálne v minulosti visel pri pôrodnici oznam o poplatku za výber lekára.

Q: Koľko sa platí za výber konkrétneho lekára v Piešťanoch?
A: Viaceré príspevky uvádzali oficiálny údaj 3000 Sk (polovica podľa príspevkov ide lekárovi, polovica nemocnici), pričom niektoré ženy uviedli aj neoficiálne vyššie sumy 5000 Sk alebo 170 EUR.

Q: Čo si vziať so sebou do pôrodnice v Piešťanoch?
A: Z odporúčaných vecí v diskusii: malé balenie jednorazových plienok pre bábätko, jecorisovu pastu, Infadolan, Sudocrem, balík vlhčených utierok, detské mydielko, nočné košele, popôrodné vložky, 1–2 ks jednorazových plienok pre dospelých, jednorazové podložky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).

Q: Koľko dní zostáva matka v Piešťanoch po normálnom pôrode, ak nie sú komplikácie?
A: Podľa príspevkov sa štandardne zostáva 5 dní po pôrode, resp. minimálne 96 hodín, ak nie sú komplikácie.

Q: Je v Piešťanoch možné byť na izbe s manželom a koľko to stojí?
A: Diskutujúce uviedli, že existuje možnosť nadštandardného apartmánu, kde môže byť návšteva na izbe a muž môže spať spolu s vami v nemocnici; v diskusii sa spomínal poplatok za nadštandardnú izbu okolo 500 Sk za noc a samostatne aj údaj 500 Sk za prítomnosť manžela pri pôrode.

Q: Koľko stojí epidurál v Piešťanoch a je to bežná možnosť?
A: V diskusii sa uvádzala orientačná suma 2000 Sk za epidurál v Piešťanoch; epidurál ženy opisovali ako bežnú a účinnú možnosť zmiernenia pôrodných bolestí.

Q: Akí lekári sú v Piešťanoch najčastejšie odporúčaní?
A: Najčastejšie pozitívne hodnotenia v diskusii získal MUDr. Gleso; ďalej boli spomínaní MUDr. Karab a MUDr. Dojčan s rôznymi skúsenosťami od rodičiek.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Pôrodnica v Piešťanoch má zrekonštruované časti, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou.
  • MUDr. Gleso bol v diskusii opakovane označený za lekára s dobrým prístupom.
  • Pre pobyt v pôrodnici sa odporúča priniesť nočné košele, popôrodné vložky, jednorazové plienky pre dospelých, vlhčené utierky a doklady.


Sporné názory

  • Niektoré ženy opisujú Piešťany ako milú, rodinnú pôrodnicu s milým personálom a dobrou starostlivosťou, zatiaľ čo iné uvádzali nepríjemné skúsenosti so sestrami alebo s konkrétnymi lekármi.
  • K otázke poplatkov za výber lekára sú dve verzie: oficiálne komunikovaných 3000 Sk (polovica nemocnici, polovica lekárovi) a nezávislé tvrdenia o 5000 Sk alebo 170 EUR.


Otvorené otázky

  • Aká je aktuálna výška oficiálneho poplatku za výber konkrétneho lekára vyjadrená v eurách po zavedení meny?
  • Aké sú presné odstupňované ceny za epidurál, prítomnosť partnera a nadštandardnú izbu v súčasnom cenníku pôrodnice?


Spomenuté značky a firmy

PN, Trnava, Kramáre, Mimibazar, Mimiaukcia, Kaufland, Piešťanské noviny, DANONE

Spomenuté produkty a metódy

Infadolan, Sudocrem, jecorisova pasta, Betadine, epidurál (epi), serkláž / zašitý krček, cisársky rez, rooming-in, odsávačka, genciánová violeť, kalciovka, 3D ultrazvuk, popôrodné nohavičky, jednorazové plienky pre dospelých, nadštandardná izba (platba za izbu)

Miesta a osoby

Piešťany, Trnava, Topolčany, Brno, Kramáre, Trajan, Hurbanova, Sale, MUDr. Gleso, MUDr. Karab, MUDr. Dojčan, Dr. Kubranský, Dr. Čupko, Polák, Varga, „Pikna“

avatar
lubkam
7. jún 2012

@kukucka78 pred takmer dvomi rokmi bola nadštandardka 17€ noc, pre príklad v tt 30-alebo 33€.
inak spinalom som bola dva krát, ak je takáto nutnosť, odporúčajú ju i doktori, do celkovej narkózy dáva už málo kto.

avatar
kukucka78
7. jún 2012

@lucy_m no vyskušam uvidím tebe aj malej veľa zdravíčka

avatar
kukucka78
7. jún 2012

@lubkam a bola si zo spinalom spokojná....

avatar
kukucka78
7. jún 2012

@lucy_m a prosím ťa kolko dní sa teraz je v pôrodnici pri cisárskom

avatar
lubkam
7. jún 2012

@kukucka78 áno, prvý pôrod som mala v tt - neplanovaný cisársky, kde ma skladali z pôrodneho stola na sálu, druhý pôrod v pn. v pn bolo omnoho lepšie, operačka bola v lepšom stave. tým bol super tam i tam. ale v pn je to také rodinnejšie, ja som sa tam lepšie cítila.
syn sa narodil v utorok poobede, išli sme domov v sobotu
dcera sa narodila v stredu, išli sme domov v pondelok. boli by nás pustili i v nedeľu, ale nemala porobené vyšetrenia všetky, tak sme počkali, než by sme si to potom sami vybehávali.
záleží to aj od stavu mamičky, dieťatka, či nemá žltačku, aká je plnosť pôrodnice 😉

avatar
kukucka78
7. jún 2012

@lubkam dakujem

avatar
mianpa
7. jún 2012

@kukucka78 17€, ale nemas nad cim rozmyslat, uvidis ze je to super vec bo mas navstevy na izbe v ktorukolvek hodinu, ja som mala nakoniec lumbalku cisarak hned rano a priatel bol celi den somnou na izbe co mi padlo maximalne super kedze som sa nemohla hybat.

avatar
lucy_m
7. jún 2012

@kukucka78 ja som bola 7 dni, pockala som si kym mi vybrali stehy a potom som isla domov. mohla som ist aj po 5 dnoch, ale na stehy by som sa musela vratit.

avatar
kukucka78
7. jún 2012

@mianpa olko ťa to vyšlo dokopy a treba to objednať

avatar
kukucka78
7. jún 2012

@lucy_m no to sa račej vrátim doma je doma

avatar
lucy_m
7. jún 2012

@kukucka78 uz tie dva dni ma nezabili... a boli sme dobra partia bab na izbach, tak som to prezila. aj ked ja som bola na izbe cely cas sama, ale aspon som mala klud a v noci som sa vyspala 😀 VIP izba je v PN len jedna. Ked bude v case tvojho porodu obsadena tak mas spolu - ci si ju objednas alebo nie... ked je raz obsadena tak ta daju na normalnu izbu. Vyhodu v tej izbe vidim iba v tom - ze je tam sprcha, inak v nicom inom...

avatar
mianpa
8. jún 2012

ja som bola na tej izbe 5 dni a bolo to 85 e ale stoji to zatie peniaze, ako hovorim, priatel tam bol skoro stale somnou na izbe kedikolvek prišiel, ked nemaš tu nadštandardku tak primaš navštevy na chodbe vonku v takej malej chodbyčke a len od 15 do 17 v ine hodiny nie. no ono je to tak že ked je voln atak ti ju daju a ked nie a prideš na oddelenie a trebars po 2 dnoch sa uvolni tak ked povieš na začiatku sestričkam tak ta tam potom preložia, ja som mala štastie že akurat den predtím ked som prišla na prijem znej odišla jedna mamička.

avatar
urma
28. jún 2012

Mamulky, boli ste niekto na kontrolnom sone obliciek s dietatom? Kazali mi v porodnici objednas sa v 3 mesiacoch, povedali mi to tesne pred odchodom domov a som bola v mensom soku, takze som sa na nic nepytala. Teraz neviem, kam sa to mam objednat, kukam telefonny zoznam, ale dako mi to nenapoveda 😅 http://www.nemocnicapiestany.sk/kontakt-zoznam....

avatar
xenicka13
28. jún 2012

@urma zavolaj na vratnicu, tam ta prepoja na sono1 alebo2

avatar
kiki30
28. jún 2012

@urma manzel nas na to sono bol objednat hned v ten den ako sme odchadzali z porodnice, kym som ja este balila veci domov... ale ako pise xenicka tak si tam zavolaj a prepoja ta, len aby mali termin, lebo vsetky baby sa tam objednavali hned.

avatar
urma
28. jún 2012

@kiki30
@xenicka13
diky baby, a to nie je treba ziadne doporucenie? Lebo nemam na to ziaden papier...Zmienka o tom bola len v prepustacej sprave a tu som odovzdala pediatrovi

avatar
kiki30
28. jún 2012

@urma mne davala doporucenie moja pediatricka na zaklade toho ze to bolo napisane v prepustaciej sprave.

avatar
xenicka13
28. jún 2012

@urma no ked tam uz pojdete, povodny nalez z porodnice by ste asi mali mat, takze vypytat od dr.

avatar
urma
2. júl 2012

Tak som objednana, prosim pekne na 4.9. 😝 Uz chapem, preco ste sa hned po porode objednavali...mohli mi to povedat, ze je problem sa dostat, ja si tam volam tyzden pred tym, ako som mala ist 🙄 🙄

avatar
zuzidr
2. júl 2012

@urma ja som rodila 23.2 hned po príchode z pôrodnice som sa objednávala a boli sme 30.4 takže to je jedno 🙂

avatar
urma
2. júl 2012

@zuzidr no neviem, ci je to jedno, lebo mal tam ist ako 3 mesacny a bude 5 mesacny 😅 Mozno mi aj vynadaju, kde som bola...ale hlavne, aby to mal v poriadku, lebo uz by som rada vedela na com sme

avatar
kiki30
3. júl 2012

@urma mne to hovorila sestricka ktora mi davala prepustaciu spravu, a teda mi povedala ze sa tam treba ist objednat, pokial mozno hned ako ideme z porodnice, takze ti to mali povedat, tiez sme mali termin o 3 mes. a v prepustacej sprave bolo ze sono obliciek sa ma vykonat do jedneho mesiaca 🙂

avatar
tribit1
3. júl 2012

@urma zdravím a to ste objednaný k Dr. Antalovej na to sono na obličky, ?

avatar
urma
4. júl 2012

@tribit1 nie nie, volala som povodne tam na pediatriu a tam ma hned stopli, ze volam total blbo, ze s tym oni nic nemaju a ze mam priamo na sono. A sestricka od sona mi vravela, ze to bude robit mudr. Bujdakova

avatar
tribit1
4. júl 2012

jaj ok ďakujem , my že sa máme objednať k mudr antalovej, idem hladať to číslo na nete 🙂 sme u babky a číslo ostalo doma na chladničke 🙂

avatar
zuzidr
4. júl 2012

@urma
@tribit1 a už to nerobí antalová?v apríly ešte robila ,ale večer o 19tej sme boli, lebo antalová už v nemocke nerobí a chodila tam až po 16tej robiť len soná, preto to aj tak dlho vraj trvalo a objednávali až večer 😒 asi tam majú už nejakú novú pani doktorku 😀

avatar
tribit1
4. júl 2012

už sme objednaný tak k mudr. Antalovej na 17:30.

avatar
urma
4. júl 2012

@zuzidr ja ti neviem, my mame tusim 11.50 cas

avatar
zuzidr
4. júl 2012

@urma neviem ani ja, ale tak ako písala @tribit1 chodí sa antalovej po 16tej hod. poobede...asi už to robí aj niekto iný 🙂

avatar
kiya
9. júl 2012

caute baby, neviem kde sa spytat, skusim v tejto teme 🙂 je okrem Lasaba v PN este nejaky ortoped, ktory robi s detickami? vdaka