icon

Skúsenosti s pôrodnicou v Piešťanoch: Ako prebieha pôrod?

avatar
misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 25. jún 2026 · 6191 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Pôrodnica v Piešťanoch má podľa viacerých príspevkov zrekonštruované priestory, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou, pričom nadštandardný pobyt a prítomnosť konkrétneho lekára sa eviduje ako platená služba.
  • V diskusii sa opakovane odporúčal MUDr. Gleso ako lekár „s dobrým prístupom“, pričom ďalší často spomínaní lekári sú MUDr. Karab a MUDr. Dojčan; hodnotenia lekárov sa medzi rodičkami líšia.
  • Pre pobyt v pôrodnici sa v praxi odporúča pribaliť nočné košele, popôrodné vložky, 2 jednorazové plienky pre dospelých, jednorazové podložky, Infadolan alebo Sudocrem pre dieťa, vlhčené utierky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).


Najčastejšie otázky

Q: Ako si v Piešťanoch zajednať konkrétneho lekára k pôrodu?
A: V diskusii ženy popisovali dohodu osobne alebo telefonicky u vybraného lekára a niektoré spomínali, že sa to dá vybaviť aj na poradni; oficiálne v minulosti visel pri pôrodnici oznam o poplatku za výber lekára.

Q: Koľko sa platí za výber konkrétneho lekára v Piešťanoch?
A: Viaceré príspevky uvádzali oficiálny údaj 3000 Sk (polovica podľa príspevkov ide lekárovi, polovica nemocnici), pričom niektoré ženy uviedli aj neoficiálne vyššie sumy 5000 Sk alebo 170 EUR.

Q: Čo si vziať so sebou do pôrodnice v Piešťanoch?
A: Z odporúčaných vecí v diskusii: malé balenie jednorazových plienok pre bábätko, jecorisovu pastu, Infadolan, Sudocrem, balík vlhčených utierok, detské mydielko, nočné košele, popôrodné vložky, 1–2 ks jednorazových plienok pre dospelých, jednorazové podložky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).

Q: Koľko dní zostáva matka v Piešťanoch po normálnom pôrode, ak nie sú komplikácie?
A: Podľa príspevkov sa štandardne zostáva 5 dní po pôrode, resp. minimálne 96 hodín, ak nie sú komplikácie.

Q: Je v Piešťanoch možné byť na izbe s manželom a koľko to stojí?
A: Diskutujúce uviedli, že existuje možnosť nadštandardného apartmánu, kde môže byť návšteva na izbe a muž môže spať spolu s vami v nemocnici; v diskusii sa spomínal poplatok za nadštandardnú izbu okolo 500 Sk za noc a samostatne aj údaj 500 Sk za prítomnosť manžela pri pôrode.

Q: Koľko stojí epidurál v Piešťanoch a je to bežná možnosť?
A: V diskusii sa uvádzala orientačná suma 2000 Sk za epidurál v Piešťanoch; epidurál ženy opisovali ako bežnú a účinnú možnosť zmiernenia pôrodných bolestí.

Q: Akí lekári sú v Piešťanoch najčastejšie odporúčaní?
A: Najčastejšie pozitívne hodnotenia v diskusii získal MUDr. Gleso; ďalej boli spomínaní MUDr. Karab a MUDr. Dojčan s rôznymi skúsenosťami od rodičiek.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Pôrodnica v Piešťanoch má zrekonštruované časti, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou.
  • MUDr. Gleso bol v diskusii opakovane označený za lekára s dobrým prístupom.
  • Pre pobyt v pôrodnici sa odporúča priniesť nočné košele, popôrodné vložky, jednorazové plienky pre dospelých, vlhčené utierky a doklady.


Sporné názory

  • Niektoré ženy opisujú Piešťany ako milú, rodinnú pôrodnicu s milým personálom a dobrou starostlivosťou, zatiaľ čo iné uvádzali nepríjemné skúsenosti so sestrami alebo s konkrétnymi lekármi.
  • K otázke poplatkov za výber lekára sú dve verzie: oficiálne komunikovaných 3000 Sk (polovica nemocnici, polovica lekárovi) a nezávislé tvrdenia o 5000 Sk alebo 170 EUR.


Otvorené otázky

  • Aká je aktuálna výška oficiálneho poplatku za výber konkrétneho lekára vyjadrená v eurách po zavedení meny?
  • Aké sú presné odstupňované ceny za epidurál, prítomnosť partnera a nadštandardnú izbu v súčasnom cenníku pôrodnice?


Spomenuté značky a firmy

PN, Trnava, Kramáre, Mimibazar, Mimiaukcia, Kaufland, Piešťanské noviny, DANONE

Spomenuté produkty a metódy

Infadolan, Sudocrem, jecorisova pasta, Betadine, epidurál (epi), serkláž / zašitý krček, cisársky rez, rooming-in, odsávačka, genciánová violeť, kalciovka, 3D ultrazvuk, popôrodné nohavičky, jednorazové plienky pre dospelých, nadštandardná izba (platba za izbu)

Miesta a osoby

Piešťany, Trnava, Topolčany, Brno, Kramáre, Trajan, Hurbanova, Sale, MUDr. Gleso, MUDr. Karab, MUDr. Dojčan, Dr. Kubranský, Dr. Čupko, Polák, Varga, „Pikna“

avatar
nini78
29. júl 2010

@ejuska79 no veď to, ja keď som odtial v tom 38tt. vyšla s tím že má 3,5kg, nebolo mi všetko jedno, a keď oni potom už ani sono nerobia, fakt som čakala že to bude sloník 🙂 .

avatar
nini78
30. júl 2010

Na nožičkách sme dopadli ako som čakala, jadierka nevivinuté kontrola o dva týždne ☹ ☹ .

avatar
nini78
30. júl 2010

O dva mesiace ☹ ☹ , nie o dva týždne.

avatar
ejuska79
30. júl 2010

@nini78 a co to znamena? ze musis dalej balit nasiroko?

avatar
nini78
30. júl 2010

@ejuska79 ani nepovedal, vravel len tolko že o dva mesiace na kontrolu. Ale predpokladám že treba baliť. Je to na porazenie, kamošky ktoré vôbec nebalili to mali v pohode, ja som balila, aj keď teraz ku koncu moc nie, to máme zle, aj iná kamoška balila a tiež to bolo zle, tak ja neviem...

avatar
sylviq
30. júl 2010

Ahojte, dievčatá!
@nini78 tak budete ďalej baliť, však? Ja som si asi hodinu počkala na doktora, ale v pohode, aj tak sa doma len nudím a vyčkávaj na malú. Povedal, že pôrod vyzerá na utorok - stredu, inak všetko v poriadku, len ma šokoval, 😝 že už má 3,6kg a kým sa narodí, tak asi 3,8kg, lebo prietoky má ideálne, tak stále priberá. Pravdu poviem, to som si ani predstaviť nevedela. Hovoril, že si mám dať epidurálku, ale ja sa toho bojím. Neviete poradiť, kto ste porodili približne rovnaké bábo? Mali ste epidurál alebo aj bez?

avatar
sylviq
30. júl 2010

@ejuska79 u teba to tiež nevyzerá na 3kg, však? Ty plánuješ aj s epi?

avatar
romaroma
30. júl 2010

@sylviq neboj sa dať si epidurál, budeš mať viac pohodový pôrod, ja si myslím. majú tam šikovných anesteziológov pokiaľ viem, fakt by som sa nebála. ja som za ňu bola veľmi vďačná 😵

avatar
abbey1
30. júl 2010

Ahojte.Hlásime sa doma z pôrodnice.Zaruška sa narodila 26.7.Rodila som u Dr Strakovej-úplná spokojnosť s ňou i celým pôrodníckym oddelením.Ale hrozné sklamanie z novorodeneckého.Niektoré sestry tam výborné ľudské,iné des a o spôsobe fungovania pomlčím.

avatar
sylviq
30. júl 2010

@romaroma díky, asi to ozaj skúsim, len to je pre mňa nejaké nové, doteraz som na to ani nepomyslela.
@abbey1 vitaj, tak srdečne gratulujem 🙂 Straková je aj podľa mňa fajn, bola som u nej viackrát na kontrole a v pohode. Hlavne, že ste doma a malinká v pohode, o chvíľu si na zlé sestričky ani nespomenieš 😀

avatar
romaroma
30. júl 2010

@sylviq skús, už máš jeden pôrod za sebou, vieš asi, čo sa od teba očakáva, tak už je to zase iné. sú na to rôzne názory, ale ja by som si aj nejaký môj ďalší pôrod priala s epi. veľa šťastia

straková mi bola veľmi sympatická, dobre, že nejaká milá žena je tam.

avatar
ejuska79
30. júl 2010

@sylviq no ja som tiez zvedava, co mi povie gleso v pondelok... brusko mam male, nikto nechce verit, ze mam pred porodom, ale mala je o tyzden vacsia...ja epi mat nechcem, lebo sa toho bojim a mam aj problem zo zilami....ale este sa ho popytam, ze keby nahodou nemozem vydrzat, ci si to vobec mozem dat....segra mala 4 kg a bola bez epi, nase mamy tiez, tak snad vydrzim 🙂 🙂

avatar
ejuska79
30. júl 2010

@abbey1 jeee, gratulujem, to je super...hlavne vela zdravicka a statsticka zelam malinkej do zivota 🙂 🙂 a vela krasnych spoločných chvil 🙂 🙂

avatar
ejuska79
30. júl 2010

@romaroma ahoj, a ty si rodila az tu v PN? pozeram ze si z BA...

avatar
abbey1
30. júl 2010

Ja som všetky 3 deti mala bez epi a v pohode.je pravda,že pôrody boli dosť rýchle a tie najhoršie kontrakcie tak cca 30min.Tak sa to dalo.Všetkým čakateľkám veľa šťastia.

avatar
nini78
30. júl 2010

@sylviq moj mal 3900g a 51cm a rodila som bez epi, a stále tvrdím že som mala super pôrod.

avatar
nini78
30. júl 2010

@abbey1 gratulujééém, a veľa zdravička všetkým. Pôrod sa ti spustil spontánne, alebo vyvolávaný?

avatar
sylviq
30. júl 2010

@nini78 veď ja som dodnes ani nepomyslela na to, že si ju dám.Prvý pôrod som mala dobrý a nebol ani nejaký zdĺhavý, tiež si nemyslím, že nejakú tú bolesť nevydržím. Len ma tie miery šokovali, ale pravdu poviem, skôr sa bojím podania epi ako samotného pôrodu.

avatar
romaroma
30. júl 2010

@ejuska79 ja som z piešťan, tu som chodila do školy a som tu privydatá. ale o dva týždne sa sťahujeme do košíc, čo je v našej rodine pomerne nové miesto. ale v nemocnici som bola v piešťanoch, môj muž nemal vtedy dáko na mňa čas a ja som bola radšej v predstihu na mieste činu, u rodičov. 🙂 ale znova by som si vybrala menšiu pôrodnicu, nie také králikárne ako v bratislave.

avatar
nini78
30. júl 2010

@sylviq ja som nemala pocit pri pôrode že je nejaký velký, keď som ho rodila. Dalo sa úplne v pohode a mala som len 5 stehov takže super. Ja som ju tiež chcela iba vtedy ak by bol pôrod nejaký zdlhavý a v podstate ani nebolo kedy mi ju dať, lebo to sa dá iba do určitej doby otvárania, musíš biť minimálne 4cm a maximálne tuším 6cm, ak si viac už ti ju nedajú.

avatar
sylviq
30. júl 2010

@nini78 ja viem, už som to preštudovala, skúsim na to nemyslieť a porovnám bolesti, keď budú ...tak uvidíme, či mi ju budú môcť dať, druhý pôrod je vraj rýchlejší, ale aj dr. mi povedal, že po 14 rokoch som na tom ako prvorodička 😉

avatar
nini78
30. júl 2010

@sylviq neboj všetko bude o.k. A ten útorok, streda by sa to malo samo spustiť?alebo ti ho vyvolajú?

avatar
klaudis
30. júl 2010

ahojte maminky a buduce maminky ja vam sem tiez pridam moje skusenosti. Prvy porod v Anglicku bez epiduralky s kyslikom, no trvalo to vyse 24 hodin Kika mala 55 cm a 3920g a druhe babenko Filipko rodila som tu v Piestanoch odrodil Karaba 3600g a 52 cm no tahalo sa to dlho tak po 18 hodinach som sa rozhodla pre epiduralku aj ked som sa pred porodom dusovala ze vyrzim bez nej 😅 . Bola so velmi unavena a epi mi to vsetko urychlila lebo som sa cely den vliekla len na 4 cm otvorenia. Takze tolko moja skusenost.Prajem vsetko dobre.

avatar
sylviq
30. júl 2010

@nini78 vraj by to malo ísť samotné, dúfam
@klaudis díky, uvidím, ako rýchlo to pôjde

avatar
nini78
30. júl 2010

@sylviq a ak náhodou nie kedy tam ideš? Ja by som už odtial neodišla 🙂 .

avatar
sylviq
31. júl 2010

@nini78 ak nie, tak vo štvrtok, včera mi povedal, že od stredy môže ozaj hovoriť o prenášaní, tak vo štvrtok neodídem ani ja, veď zasa nechceme mať malé sumo 😖 už aj teraz mám divný pocit, veď ja som ešte novorodenca nad3,5kg ani nevidela, u nás všetko také tesne pod alebo tesne nad 3

avatar
abbey1
31. júl 2010

@nini78 Všetky spontánne.Pri 1.a3.mi odtiekla voda a potom pomaličky kontrakcie.

avatar
ejuska79
1. aug 2010

@klaudis fiha, to si sa riadne dlho natrapila 🙂 🙂 tak to som zvedava, ako to pojde mne...

avatar
ejuska79
1. aug 2010

@sylviq neboj, pride to samotne 🙂 🙂 ak uz neprislo 😀 mna dole boli ako pred menzesom a aj krize, ale nie je to taka bolest, ze neda sa to vydrzat, len sem-tam nejaky krc, alebo take pichanie zospodu....ale uz sa modlim, nech to pride, nech uz to mam za sebou 🙂 🙂 mama ma narodky teraz 3., tak ze by to to bolo vtedy? 😀

avatar
ejuska79
1. aug 2010

@nini78 @sylviq inak ako som pisala, aj moja sestra mala velkych chalanov (4kg) a vobec nevyzerali velki, boli take normalne malicke babatka!! aspon mne tak nepripadal ani jeden..