Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

martinka17
13. sep 2010

@luciaanna super, ja som sa dlho nevedela rozhodnúť, bolesť viem zniesť, len z nej mám strach 😀 Ale chrbtica a bubáky pomohli v rozhodovaní a teda ľutovala som to len 2 -3 týždne, potom som z to hodila za hlavu, že to nebolo také hnusné. By som povedala, že pôrod je hnusná bolesť, ako vraví moja mamka, na konci je niečo krásne a to žene pomáha. ale ak ťa bolí palec na nohe, lebo ti strhli zahnisaný nechet....fuj, radšej rodiť ešte 3 krát, ako si zopakovať ten nechet, to bolo 3 dni ako sviňa aj s liekmi 😀

isiss
13. sep 2010

@mireag , odkial vies, ze dr. Rosakova nepride k porodu mimo sluzby? 😒 ja sa chystam k nej ist rodit.. a preto ma to prekvapilo...

isiss
13. sep 2010

baby, poradte mi prosim, co treba pripravit pre bábo do porodnice v novej nemocnici? lebo hladam to tu po nete, ale akosi neviem nic k tomu najst. dakujem za rady 🙂

nani7278
13. sep 2010

Aj ja patrím medzi tie osôbky- slovo hlupane sa mi sem ozaj nehodí, ktoré rodili prirodzene a neľutujem ani trošku. Prežila som dva krásne, nezabudnuteľné pôrody, aj keď nie bezbolestné, ale to v tej chvíli nebolo podstatné. A pre bábo je to v mnohom oveľa lepšie ako akékoľvek zásahy, ak k nim nie je naozaj vážny dôvod. Tak sa teším, že je nás tu takých viac 🙂 .

flamenga
14. sep 2010

@camilla_1 patrím medzi hlupane, ktoré mali síce vybaveného pôrodníka, no napriek tomu som rodila prirodzene, bez epidurálky a neviem si to vynachváliť 😝 😵 Mimochodom... tak stupídny názor treba hľadať.... 😎

rubinka
14. sep 2010

No to som sa dobre pobavila @camilla_1 vidno že si ešte nerodila 😀 ja som mala epi a aj tak som si vytrpela 11 hodín ukrutných bolestí, uľavu som mala len poslednú polhodinku a na samotný pôrod a šitie ale inak nič. Ked si si predstavovala že prídeš pichnú ti epi a ty si bez bolestí, tak asi budeš dosť sklamaná. Epi slúži ako úľava od bolesti, zmierni ti ich, nakoľko tak to je fakt individuálne, niekomu to nezaberie vôbec alebo ani nestihne. Ale aj s týmto cítiš kontrakcie aj všetko, nemýľ si to so spinálom kde máš všetko umrtvené. Dá sa to aplikovať až ked si na 4 cm a to môže trvať celé hodiny ako u mňa. Potom sa to už po pichnutí rozbehlo a za hodinu som bola pripravená na pôrod ale dovtedy som si užila bolestí až až.

rubinka
14. sep 2010

Baby chcem sa spýtať ktoré ste tu rodili, že kde treba ísť na sono klbíkov po prvom mesiaci? Lebo akosi som sa zabudla spýtať. 😀

gabika7706
14. sep 2010

@rubinka na sono klbikov Ta posle pediater a povie Ti aj kam, ale mozes is ja vybrat kam pojdes

gabika7706
14. sep 2010

@lusinkaj neviem aka je Csicsaiova ako porodnicka, ale je zaroven aj detska gynekologicka a tam nemozem krive slovo povedat, predpokladam, ze ked sa vie velmi milo a zdrzanlivo spravat k vrieskajucemu 2rocnemu dievcatu, ktore ju pri vysetrovani este aj opisalo, tak nemoze byt hnusna ani k rodickam, mozno len nemala dobry den (?)

gabika7706
14. sep 2010

@isiss pre babo Ti treba len plienky, vlhke utierky a nejake 2 latkove plienky, ked podlozit do postielky pod babo,prip. ku kojeniu sa Ti zidu na rameno a pod. Inak nic pre babo nepotrebujes, az na odchod domov oblecko.

gabika7706
14. sep 2010

@camilla_1 ja mam sice za sebou dva cisarske a so spinalom, cize POCAS "porodu" ziadna bolest, ale na Tvojom mieste by som vazila slova, zvlast ak si este nerodila, lebo ak ocakavas, ze Ta nadopuju niecim alebo Ti pomoze EPI od bolesti, zrejme budes velmi sklamana 😉

mireag
14. sep 2010

isiss, niekto to tu spominal este davnejsie v teme. Opytam sa jej na to a uvidim, co nato povie... Dnes je v podstate v mode, ze ked mas vybaveneho porodnika, snazi sa odrodit ta v sluzbe, co sa mi zda dost pritiahnute za vlasy. Naco vyvolavat porod, ked netreba... 😒

rubinka
14. sep 2010

@mireag - Ahoj, ja som mala u nej rodiť ale nakoniec som to nestihla, ale počula som že ona zvykne vyvolávať ked má v službe, ale neviem to naisto. Ja by som vyvolávačku nechcela. Mňa rodila Jesenská, a nemám sa na čo sťažovať 🙂

mireag
14. sep 2010

@rubinka, no ved prave. Pokial by to nebolo nutne, nerada by som mala vyvolavany porod... Ale takisto by som nerada prisla rodit a sluzbu by mal niekto z dr., ktoreho nechcem a k tomu ma v zivote nevidel. A vsetko vysvetlovat... 😒
Ani zvoza, ani na voz... 😀

smejkaa
14. sep 2010

@mireag Je to tak, Rosakova nezvykne rodit mimo sluzbu. Robi to presne tak, ze rano v Tebe trosku posprta 🙂 , bolo to tu uz opisovane nejaky "hmat" a do vecera porodis v jej sluzbe este. Ano, vyvola Ti porod. Vela rodickam sa stalo, ze mimo sluzbu neprisla. Lezala som tam dlhsie.

mireag
14. sep 2010

@smejkaa Hamiltovnov hmat... Si ma teda nepotesila. No uvidim. Este stale mozem oslovit niekoho ineho.
Ked si tam lezala, kto sa ti najviac pozdaval? 🙂

fecova
14. sep 2010

baby ja idem v pondelok prvykrat k Rosakovej na kozultaciu, lebo som mala ist v sobotu vecer, ale ideme na svadbu, cize nemozem dojst, a co tu teraz pisete ako dobre nerozumiem, ja idem na planovanu sekciu, to akoze ked za nou teraz pojdem a ona nahodou nebude vtedy mat sluzbu ked ma prijmu, ale ja sa s nou dohodnem, tak akoze ona nepride?lebo nema sluzbu?ved cisarsky sa da ovplyvnit, to nie je prirodzeny, ze cakate kedy to na vas pride, alebo ako ona bude mat sluzbu, tak ma posle na prijem?nechapem, ved ked sa raz s nou niekto dohodne, ze pride k porodu, tak by prist mala nie?ja neviem ako to je, len svagrina u nej rodila normalne, a v noci jej praskla voda, tak utekala do nemocnice a neviem ci to bola zhoda nahod, akurat mala sluzbu ona, tak do vecera porodila a pritom svagrina k nej chodila pomaly cele tehotenstvo a odrodila jej aj prve dieta.je niekto po planovanej sekcii?ze mi moze povedat ako to je?

smejkaa
14. sep 2010

@mireag No ale ved sa jej popytaj. Ona je velmi mila podl amna, nech Ti vysvetli, ci hej alebo nie. Na moj nazor na lekarov sa nepytaj, ja som nebola s touto nemocnicou spokojna. Ale kolko ludi, tolko chuti. 🙂 Ale vacsina bab co tu pisu, su spokojne, aj mali dobrych porodnikov, urcite poradia. Drzim palce. 🙂

smejkaa
14. sep 2010

@fecova Nie, pri sekcii si ta naplanuje urcite na svoju sluzbu. To sa nemas coho bat. 🙂

rubinka
14. sep 2010

@mireag - skús ešte Dr.Murína alebo Dr. Jesenskú, s tou som bola véľmi spokojná 🙂 Rošáková je strašne zaneprázdnená osoba a ďalšia vec je s tým zazmluvnením že ked je napríklad lekár po 24.hod službe tak tiež ťa nemôže odrodiť. Takže nie vždy to výjde že ťa odrodí ten koho by si chcela. Ja by som radšej brala niekoho iného než vyvolávačku, mne to tiež hrozilo ale nakoniec som porodila skôr.

fecova
14. sep 2010

@smejkaa no tak to som si aj myslela, lebo ved ked chcem aby ma rodila ona,tak nechcem ist uz k inemu lekarovi, sice aj Murin je zlaty

mireag
14. sep 2010

@smejkaa Prave vdaka tejto teme som si vytvorila nejaky obraz a takisto zo skusenosti kamosiek... Mrzi ma, ze nemas dobre skusenosti. Ja som tam nikdy nelezala a snad ani (mimo porod) nebudem, takze to absolutne neviem posudit. Len zbieram infosky. 🙂

mireag
14. sep 2010

@rubinka nad dr. murinom tiez rozmyslam...

martinka17
14. sep 2010

@mireag ja som síce nemala lekára zazmluvneného, ale nakoniec som chytila Molokača, bol úžasný, všetko vždy vysvetlil, povzbudzoval ma, snažil sa mi "pomôcť" ako mohol. A k tomu vyvolanému, sa priznám, ja som si myslela, že tam nie je rozdiel, ale kámoška vravela, že rodila 3 deti, posledné vyvolané a bol to strašný pôrod, oproti prvým dvom 😒

isiss
14. sep 2010

@mireag dakujem za odpoved, to som trosku sklamana, ze dr. Rosakova ti vyvola v sluzbe.. ze to nie je prirodzene ked sa dieta vypyta na svet..ved ono vie preco prave v ten den 🙂 aj ked sa to nie stale da nechat na ten jeho den 😵 A si pisala o nejakom Hamiltonovom hmate.. co to je? to som este nepocula.. 😖 Ozaj a ako to vyvolavanie ona planuje? podla planovaneho datumu porodu, alebo velkosti bába, alebo ako?

isiss
14. sep 2010

@gabika7706 dakujem za radu, a este asi bude treba aj kremik na zadocek..? 🙂

isiss
14. sep 2010

Baby este by ma zaujimalo, ci neviete ako to je s tymi nadstandard. izbami.. Lebo rozmyslam nad tou 1lozkovou.. Kolko ich tam je?.. a ako to je s tym, ked je obsadena?.. lebo vraj teraz je velmi vela porodov a objednat si ju sa neda, kedze neviem, kedy ma to chyti.. 🙂 hmmm...

fecova
14. sep 2010

@isiss aj mna by to zaujimalo, aj to, ci sa da tu izbu objednat ked idem na sekciu, ze viem kedy presne pridem na prijem, a kolko stoji ta izba?

mireag
14. sep 2010

@isiss

Pri prenášaní sú pre stav bábätka vyššie riziká, je teda potrebné počítať s častejšími kontrolami, aby bolo pod starostlivejším dohľadom. V týždni 40+0-41+0 počítajte s dvomi kontrolami vrátane natočenia CTG, kardiotokografu (srdcová frekvencia bábätka). Pri prvej kontrole po termíne, ak je to možné, sa prevádza tzv. Hamiltonov hmat, ktorý pomáha pôrod vyvolať. Pre mamičky je často bohužiaľ nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu.

martinka17
14. sep 2010

@isiss
@fecova ak sa to nezmenilo, tak sa dá rezervovať, až keď si prijatá a ideš rodiť, ale ja som rodila pred rokom a pol 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre