Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

alohim
10. aug 2012

@kinkinka26 Ako viem ja (neviem či mám dobré info), Kanaba robí len na príjme. Je svojský, nepôsobí sympaticky a občas čo-to "tresne" a preto mnohí majú predsudky i ja som mala...aj ja mám rôznu skúsenosť, no nakoniec prevážili tie dobré. Veľmi mi pomohol počas šestonedelia. Ale odborne je to dobrý lekár.

mata1976
13. aug 2012

@lenja123 nemas nahodou cislo na laktacnu poradkynu p.Janosikovu?

lenja123
13. aug 2012

@mata1976 nemám na ňu súkromné číslo - ale myslím, že ona neposkytuje poradenstvo mimo nemocnice. Na novorodeneckom oddelení ju nájdeš na 055/ 640 3680 - je to priamo k nej, býva tam doobedu asi až do 15tej, ak sa nič nezmenilo. Ak máš nejaký problém, vyhľadaj si inú poradkyňu na stránke mamila.sk, alebo zavolaj priamo na novorodenecké oddelenie - majú uvedené, že poskytujú 24-hodinové telefonické poradenstvo pri dojčení.

nani7278
18. aug 2012

@mata1976 Marcelka Jánošíková je momentálne vrchná sestra, laktačnú už robí iná, tiež veľmi fajn. Najlepšie je naozaj sa obrátiť na pordakyne z webky, ak ide o nejaý problém.

mata1976
18. aug 2012

@nani7278 dakujem; nevies od kedy je vrchna? Ja som rodila zaciatkom juna a laktacna tam bola taka s ciernymi kratkymi vlasmi a mne velmi pomohla; potrebujem to pre svagrinu, kt. sa trapi s kojenim... ☹

nani7278
18. aug 2012

@mata1976 Neviem teraz presne, ale je to jedno... ak má švagrinka problém s kojením, nech sa čím skôr obráti na niektorú z poradkýň, určite pomôžu, ako najlepšie môžu. 😉

lenja123
19. aug 2012

@mata1976 neviem či ti to pomôže, ale pani Jánošíková je tu http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content... - na celkom poslednej fotke dole, s popisom - Pomoc odborného personálu pri dojčení.

mata1976
20. aug 2012

@lenja123 bola to ta na fotke 'kupanie novorodenca'. Svagrina uz kontaktovala poradkynu vramci jej bydliska...

lenja123
21. aug 2012

@mata1976 Tá sestrička "kúpanie novorodenca" sa volá Kušmíreková - snáď som jej neskomolila meno 😅 - tá sa mi veľmi venovala, keď sme mali problémy (nesúviseli s kojením)

mata1976
21. aug 2012

@lenja123 presne tak, nevedela som si spomenut na meno. Bola super, robila aj prednasku o dojceni...

kleyta49
23. aug 2012

vola sa Kusnierova 🙂

lenja123
23. aug 2012

@kleyta49 no len pre poriadok, nech v tom nie je chaos 😉 Kušnierová je doktorka, tá sestrička je Terézia Kušmireková - robila staničnú sestru - neviem či ešte stále - som si to vyhľadala v prepúšťacej správe 😀

atka001
24. aug 2012

Ahojte, neviete mi niektora nieco povedat o dr. Murinovi? Som v 35t a tak uz pomaly rozmyslam, kam ist rodit. Pride k porodu aj z domu? Neviete nahodou, ci nebude mat teraz v septembri dovolenku? A ako sa k nemu dostanem?

gelifil
24. aug 2012

@atka001 ja mam termin 9.septembra, ale ze este dovolenka, to uz neviem presne kedy, mozno aj teraz koncom augusta, tak idem k inemu

dellisa3
25. aug 2012

@atka001 Ahoj Mudr. Murin je fajn a dovolenku by uz nemal mat lebo ju cerpal v auguste kedy ja som rodila🙂a tiez som ho chcela k pôrodu🙂 no nevislo ale odporucil mi ineho.

gelifil
25. aug 2012

@dellisa3 a prosim ta, koho ti odporucil?

mona333
25. aug 2012

Chcem sa podelit o svoju skusenost. Rodila som minuly piatok. Nakolko som tam stravila cely den, stihli sa pri mne vystriedat 2 smeny, ale musim povedat, ze personal bol velmi dobry. Rodila ma doktorka Vatraľová a bola strašne zlatá a robila všetko čo bolo v jej silách, aby mi to uľahčila a nemusela nastrihovať. Čo sa bohužial nepodarilo, ale ozaj sa snazila a venovala sa mi.

gelifil
26. aug 2012

@mona333 a nemala si nikoho dohodnuteho?bola si na nadstandardnej sale?babo ti prilozili hned po porode na dlhsi cas?vsetko ma zaujima 😉 😉 😉

mona333
26. aug 2012

@gelifil nie, nemala som nikoho dohodnuteho a vobec to nelutujem. Bola som na nadstandardnej izbe ale nie sale,ale tom najnizsom za 3,50 Eur na den. Myslim,ze nadstandardna sala nie je nic vynimocne. Na porodnom boxe som mala novu postel ktora bola celkom dobra, mala som tam loptu.Sprchu sme mali na izbe, wc na chodbe,ale kluce od neho sme mali len my. Na izbe sme boli dve a mali sme aj televizor. Po porode mi malu ukazali a odniesli umyt a vysetrit,ale do 5 minut bola spat, prilozili mi ju a bola som s nou na sale este 2 hodiny spolu aj s manzelom. Potom ma previezli na izbu a rano o 6:00 mi malu priniesli na izbu a bola so mnou uz do konca.

gelifil
26. aug 2012

@mona333 a cely cas pocas prvej doby porodnej si bola v tom boxe aj s manzelom?tam je tiez sprcha?a u koho si nakoniec rodila?

jaruska118
27. aug 2012

Ahoj, aj ja by som chcela vediet ci moze bygt pri mne manzel, nie pocas samotneho porodu, ale pocas kontrakcii a tak, lebo sama tam byt nechcem...

dellisa3
27. aug 2012

@jaruska118 ahooj manzel moze byt kludne pri Teba a ked budes moct chodit tak aj na chodbe alebo na izbe pre oteckov mozete byt, ako len budes chciet a citit sa na to.

ivulik21
27. aug 2012

Ahojte baby, som 35 tt a uz sa mi to krati.Dnes mam taky den blbec a zacinam sa fest bat :-[ Strasne sa na malinku tesim,ale bojim sa velmi porodu. Ako to zvladate vy?

jaruska118
27. aug 2012

@dellisa3 jej to je super a este som sa chcela spytat, ked ma moj gynekolog posle uz na prietoky do nemocnice, tak to uz musim mat vybrateho lekara alebo to tam robi lekar ktory ma sluzbu, ci sa nejako objednava?

bettypo
27. aug 2012

Ahoj, nenapíše mi niekto kto má skúsenosť s pôrodom cisárskym? Či bábo priložia po pôrode, kedy ho vlastne dajú matke a dokedy ho nosia len kojenie. No a tiež ako sa rozbehlo kojenie a veci s tým súvisiace. Ďakujem

dellisa3
27. aug 2012

@jaruska118 ...nie nemusis mat vybrateho lekara, objednaju ta a dojdes vysetri ta ten kto bude mat sluzbu na CP.Konkretneho lekara si musis vybrat Ty a dohodnut sa s nim to ak pojdes na USG na 17 poschodie tak tam sa dohodni s lekarom ktoreho chces mat pri porode a vsetko ostatne potom uvidis co a ako ti povie.

mona333
27. aug 2012

@gelifil manzel bol so mnou cely cas a sprcha je na chodbe. Rodila som u doktorky Vatraľovej.

lussinkaaa
27. aug 2012

Ahojte babulky, prosim, napiste niektora, ktora ma chvilocku cas popri babatku, co vsetko si treba do porodky v novej nemocke zobrat. Viem, ze sa to dozviem, ked tam pojdem, ale to bude cca o 1-2 tyzdne, a ja uz chcem zbalit tasku, pre kazdy pripad 😉 nieco uz mam nachystane, no pre istotu 🙂 dakujeeeem 😉

moncicip
27. aug 2012

@lussinkaaa Pre babo ti treba len plienky a vlhke utierky, pripadne sudocrem. A pre seba potrebujes hygienicke veci, pyzama, pribor, mineralku a podobne zalezitosti, jednorazove poporodne vlozky. Ja som mala aj jednorazove nohavicky a tkae tie jednorazove podlozky su tiez dobra vec.

katy2
27. aug 2012

@lussinkaaa suhlasim s @moncicip a este pridavam doklady - obciansky oboch rodicov, sobasny list - ak ste zobrati kvoli vybaveniu rodneho listu dietata.... a dobre je mat nejake obycajne plienky pre babo, rukavicky (aby sa neposkrabalo) a mozno nejaku deku, keby bolo chadno, aby si ho mohla prikryt....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre