Slovenský gynekológ v Hainburgu a pôrod v Rakúsku

bambulka231
18. feb 2015

ahojte.
chcela som sa spytat,ci nepoznate nejakeho slovenskeho gynekologa v hainburgu a okoli.chcela by som rodit v hainburgu aj vsetky vysetrenia podstupit tam,kedze robim v at uz dlhodobo.babo estelen planujeme.nasla som dr.loksu,aj bol vedeny ako zamestnanec kh hainburg,ale dnes som ho tam uz nenasla medzi zamestnancami.nemate nejake info o nom?ci nejakeho ineho dobreho gynekologa v hainburgu a okoli? dakujem 🙂

kiki68
18. feb 2015

@bambulka231 ved priamo na klinike je mysli dokonca primar alebo jeden z tych dolezitych lekarov-porodnikov slovak. A tiez su tam slovenske por. asistentky, pretoze v Rakusku pokial porod prebieha normalne, tak tam nie je lekar,ale prave asistentka. Ale ked sa jej nieco nezda alebo sa to viditelne komplikuje nastupuje lekar. V Rakusku su v zdravotnictve trosku inak rozdelene ulohy.

zigi84
30. mar 2016

Ahoj bambulka, našla si toho lekara, ako si hľadala? Ak áno, nedala by si mi kontakt? Ďakujem!

stefi_k
30. mar 2016

Len dr Loksa je wahlartzt a nemá zmluvu z poisťovnami vyšetrenie si musiš platiť a potom s tým isť k svojej poisťovni, kotorá ti časť preplaťi nie celú sumu.ja chodím k dr Urbanovi je v pohode,nemajú dlhé čakacie doby, ked je dajaký problém zoberú ta hneď, chodí tam aj veľa sloveniek. V nemocnici pracuje viacero Slovenských lekárov aj sestričiek ak by si mala problémy dorozumieť sa, mám s nimi len dobré skúsenosti.

zigi84
1. apr 2016

Aha, ďakujem. A ten Dr. Urban má zmluvy s poisťovňami? Potrebujem si nájsť gynekológa niekde pri hraniciach a pracujem v AT, tak dúfam, že nájdem takého, čo poisťovňa preplatí. Len tá nemčina mi nejde...nevieš, či sa s ním dá dohovoriť aj anglicky? Hanbila by som sa ísť k doktorovi s tou mojou úbohou nemčinou. :(

stefi_k
5. apr 2016

Dr Urban má zmluvu z poisťovnami, či vie po anglicky neviem ale skús si zavolať do ordinácie tam ti iste poradia, inak chodí tam aj vela kolegiň čo tiež nie sú z nemčinou na tom najlepšie ale kedže byvajú v RK tak si to radšej nekomplikujú. ja som k nemu tiež začala chodiť keď som bola tehotná, nechcelo sa my všetko riešiť dva krát pobehovať k slovenskému lekárovy a potom k rakúskemu aby mi dal potvrdenie a pod. a aj nemocnica v haimburgu je dobrá čo sa týka lekárov, personálu, prístupu, úrovne . treba si uvedomiť že majú trochu iný prístup ako na slovensku napríklad manžel bol pri pôrode žiadne extra obliekanie do nemocničného odevu , žiadne ukazovanie babatka cez sklo malá bola od začiatku u mňa , návštevné hodiny tiež dajak veľmi neriešily, keď bola vizita poprosily návštevníkov aby išli von z izby na pár minút.

bambulka231
autor
28. jan 2017

@zigi84 ahoj.prave som sa dostala k tvojej otázke.Dlho som tu nebola.nasla som dr.loksu.je veľmi milý,ustretovy.aj sestrička je slovenka-jeho manželka.bola som tam dvakrát.jedna návšteva 80€.polovicu by ti mala preplatiť GKK.je to pri fischamend.ale som rada,že som sa k nemu dostala.mozno pomôžem tebe alebo ďalším touto odpoveďou 😃 maj sa pekne 😃

zigi84
29. jan 2017

Dakujem @bambulka231 , skoda, uz som našla Karoviča, tak chodím k nemu a som zatiaľ spokojná. Ten Lokša je ale teda podstatne lacnejší. Ja už o chvíľku rodím, ale niekomu inému Tvoja správa určite pomôže. Ešte raz ďakujem!

majkabambulik
9. feb 2017

Moja najlepsia kamaratka mala velmi zlu skusenost s Dr Loksom. Cisarsky odflakol,ponahlal sa! Kamosku presvedcil, aby bol cisarsky robeny skor ako chcela, vraj je to uz v poriadku. No vobec to nebolo v poriadku! Babo malo problemy s dychanim, od Loksu absolutna ignorancia. Doteraz ma male problemy (vraj ich bude mat cely zivot) a viaceri potrvdili, ze je to tym, ze nebolo este dozrete a nedostalo sa mu az takej starostlivosti, ako bolo potrebne! Kamoska si bucha hlavu o stenu, ze si vybrala Loksu! Neskoro...musi s tym zit cely zivot a trapit sa. To je asi to najhorsie pre kazdu matku. Nuz neurobte aj vy takuto chybu. Loksa uz je nervozny dochodca, ktory si este chce zarobit. Radsej si vyberte niekoho mladsieho. Podla hodnoteni ani Karovic nieje ktovie co za odbornika. V nemocnici sa vraj spraval ku slovenkam riadne povysenecky (k rakusankam si to nedovoli!). Ale ked vtacika do klietky lakaju, pekne mu spievaju... Aj on chce mat vlastne pacientky...Velmi dobre hodnotenia ma Urban, on je aj psycholog, takze ta chape aj po ludskej stranke a po anglicky vraj nema absolutny problem sa dohovorit. Vela stastia!❤

zigi84
10. feb 2017

Ojoj, to je velmi smutne :(
Ja som Urbana zavrhla na zaciatku prave kvoli anglictine, lebo som na uradoch a aj v poistovni mala s anglictinou problemy, vacsinou boli ku mne vsetci neprijemni, nechceli sa po anglicky so mnou bavit a nechcela som to zazivat pocas tehotenstva. Keby som vedela, ze s Urbanom nie je problem, urcite sa k nemu dam, kedze ho preplaca poistovna.
Ale ako som pisala, s Karovicom som ja zatial spokojna, ma taky prijemne neformalny pristup (v pozitivnom zmysle), je sice trosku roztrzity, ale zas velmi rad diskutuje a je rad, ked sa vela pytam, co mi vyhovuje. Okrem toho, mozem mu kedykolvek zavolat, ked mam nejaky problem, vzdy sa ozve naspat ak aj hned nedvihne telefon, co je naozaj fajn. Po odbornej stranke hodnotit neviem, ja som ziadny problem zatial nemala. Ale ak sa k pacientkam chova povysenecky, to naozaj nie je velmi profesionalne... no co, uz to s nim nejak dokopem 🙂. Dievcata dakujem za vsetky rady!

pimpo
2. mar 2017

Babenky, dr. Urbana odporucam. A najnovsie tam robi slovenska sestricka.

tehulka2011
14. apr 2017

@pimpo ahoj prosim ta nevies ci este berie nove pacientky? A ci sa nieco doplaca pri preventivnom vysetreni ak mam poistenie vo wgkk? vdaka

zuzimaxi
16. máj 2017

Baby neviete poradiť dobrého gynekológa V ND? Oblasť Modling, Baden a okolie? Ďakujem 😘

pimpo
16. máj 2017

@tehulka2011 prepac blbol mi mobil tak mi neukazovali upozornenia...az je este aktualne, ano verie stale nove pacientky a ma vsetky kassy. Aj ked niekto nie je poisteny tak spravi na fakturu

pimpo
16. máj 2017

A este som zabudla. Nepriplaca sa nic. Vsetko ide cez e- card

tehulka2011
16. máj 2017

@pimpo dakujem akurat dnes som tam volala a dali mi prvy termin 🙂

pimpo
14. júl 2017

@tehulka2011 uz si bola??? Bola si spokojna?

tehulka2011
14. júl 2017

@pimpo ano, bola som len na preventivke, ale vsetko v pohode - pristup atd. Nic som neplatila

zu_zie
14. júl 2017

Baby prosim vas, ako sa k nemu da dostat? Musim mat vybavene nieco speci, ci si len vezmem zdravotnu kartu od mojho lekara a pridem objednana tam?
Ďakujem krásne

tehulka2011
14. júl 2017

@zu_zie zavolas a objednas sa. Ja som si nebrala ziadnu zdrav. kartu

zu_zie
14. júl 2017

@tehulka2011 no ak uz kartu u lekára tu v ba mam, tak on nepotrebuje?
Potom k nemu sa da chodiť na vsetky vyšetrenia? Lebo tym padom prestanem chodit k mojmu a nejako mu to zdôvodnit musim.

pimpo
14. júl 2017

Staci len termin a rakusku e- card. Inac nepotrebujes nic. Ked si tehotna tak krv ti bude brat, takze z SK nepotrebujes nic, a takisto vobec nemusis zdovodnovat preco budes chodit k nemu. Teraz budu mat ale dovolenku. Od 24.7. Do 16.8

bashka80
14. júl 2017

@pimpo ale nešpecializuje sa len na tehulky, však? Môžu k nemu aj ženy, čo nie sú tehotné? Ja pracujem v Rakúsku a už dávnejšie uvažujem nad rakúskym gynekológom.

pimpo
14. júl 2017

Ano. Bere vsetky.a ma vsetky kassy

bashka80
14. júl 2017

@pimpo áno, to som pozerala, lebo ja mám SVA, len som nevedela, či sa venuje výlučne pôrodníctvu. ďakujem.

tinkipinki
17. jan 2018

Ahojte. Chcem sa opytat Dr. Urban ma slovensku sestricku? Chystam sa mu zavolat a objednat si termin len ta nemcina nie je uplne 100%.

pimpo
17. jan 2018

Ano ma slovenku. V sttedu dobefa sa dovolas vzdy jej.

tinkipinki
18. jan 2018

A dnes tam nie je ta sestricka???

tinkipinki
18. jan 2018

Tak nabrala som odvahu a zavolala som. Sestricka uplne super mila. Cely telefonat bol v nemcine. Ale konecne mam termin. 😆😆

pimpo
18. jan 2018

Byva tam aj vo stvrtok. Ale na telefone je vo stvrtok rakuska sestricka.tak fajn. Daj vediet ci si spokojna.

tinkipinki
18. jan 2018

Urcite napisem termin mam az 19.2. A este ako to tam prebieha ked nebudem rozumiet doktorovi??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre