Som z Martina ale gynekológ je v BA. Kam do nemocnice?

lady511
12. sep 2011

ahojte mamičky a buduce mamičky mám dilemu...a preto vás prosím o radu..ja mam gynekologa v Bratislave ale od toho 36týždna ked sa už musí chodit do nemocnice každý týžden myslíte že sa to dá od toho 36 týždna aby som chodila do nemocnice aj v mieste bydliska(bývam v martine a tu mám aj trvalý pobyt)mám sa totiž stahovat do ba ale sa to skomplikovalo..prosím poradte ak máte skusenosti

evka4
12. sep 2011

@lady511 ahoj, ak chces rodit v martine, tak by to nemal byt problem... ja som mala rovnaku situaciu, praca a gynekolog v BA, trvaly pobyt Zilina, porod v Cadci... vidis, ja som si vlastne vybrala aj nemocnicu, ktora nespada pod miesto mojho trvaleho pobytu... akurat ten posledny mesiac som absolvovala vsetky poradne a pasy v porodnici, kde som chcela rodit... v nemocnici v Martine by ti nemali robit problemy, mas tam trvaly pobyt a to, kde mas svojho gynekologa, je podla mna uplne jedno... drzim palce 🙂

zivika
12. sep 2011

@lady511 je uplne jedno, kde mas gynekologa, kam pojdes rodit si mozes vybrat bez nejakeho obmedzenia 😉 akurat ako pise @evka4 posledny mesiac musis absolvovat vysetrenia vo vybranej porodnici...tiez drzim palce 🙂

ilona3
12. sep 2011

@lady511 myslím že by nemal byt problém s tým aby si chodila na kontrolu do nemocnice v MT ak tu chces aj rodiť. Viem že tu to funguje tak že si môžeš vybrať gynekologa a s tým sa potom dohodnúť kedy a aka kontrola no a ten ti príde potom aj ku pôrodu. Je to oficiálne a platené ale neviem ti povedať presne koľko. Skús sa opýtať tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-martine-ake-mate-skusenosti/
Myslím že sa tam nájde niektokto by ti poradil lepšie. 🙂

lady511
autor
12. sep 2011

@evka4 ak maš takuto skusenost...tak dufam že u man to pojde tiež lahko...pretože moj gynekolog čo som mala predtým(tu v martine) ma odbil s tým že ma nezobere naspet iba za niaky dost vysoký príplatok..mimo poistovnu...

evka4
12. sep 2011

@lady511 ked sa chodi na poradne posledny mesiac pred porodom, tak ak si nezazmluvnis porodnika, tak v kazdej nemocnici (alebo aspon vo vacsine, v MT urcite) to funguje tak, ze v urcite dni maju vymedzene hodiny pre poradne pre tehotne a v tie dni tam idu vsetky mamicky, ktore budu co chvila rodit 🙂 cize ked aj pojdes rodit do MT, to vobec neznamena, ze musis ist ku svojmu staremu gynekologovi... pojdes jednoducho do nemocnice a kto bude sluzit, ten ta vysetri... neboj, urcite to dobre dopadne 🙂 prec ta poslat nemozu, ved tam mas trvaly pobyt a pod martinsku porodnicu spadas ci chces alebo nechces 🙂

lady511
autor
12. sep 2011

dakujem ti za cenné rady ,...bola som v takej panike že čo urobit...pretože dochádzat do ba s takým bruškom už nebudem vládat...

lady511
autor
12. sep 2011

@evka4 a ty si kde absolvovala tie pásy v akej porodnici?

martinkatinka
12. sep 2011

Ja som napríklad pásy absolvovala u svojho lekára a rodila som v Čadci. Nie je pravda, že kam pojdeš rodiť tam musíš chodiť na pásy... proste budeš chodiť na pásy tam, kde to máš najbližšie a keďže máš trvalý pobyt v MT, tak aj tam do nemocnice...A podľa mňa by ti tie pásy urobili kdekoľvek v nemocnici, len ti musí dať lekár asi nejaký lístok... V CA je to napríklad tak, že tam ani na pásy nemusíš chodiť k nim a vezmú Ťa aj tak na porod, aspoň čo ja viem.

martina2001
12. sep 2011

@lady511 ja som absolvovala tieto vyšetrenia v úplne inej nemocnici ako som rodila, dokiaľ sa dohodneš s pôrodníkom a on s tým nemá problém

lady511
autor
12. sep 2011

@martina2001 takže to nevadí myslíš že ked chodím ku gynekologovi do ba a na pásy pojdem do mt?

martina2001
12. sep 2011

@lady511 a výsledky z pásov ti kto zhodnotí? ak chceš rodiť v mt tak stačí keď budeš chodiť tam do poradne aj na všetky vyšetrenia

lady511
autor
12. sep 2011

@martina2001 a kedy mám začat? od toho 36týždna?

martina2001
12. sep 2011

@lady511 oznám to svojmu gynekológovi, že začínaš navštevovať poradne už v nemocnici a od 36tého týždňa sa chodieva do nemocnice

lady511
autor
12. sep 2011

dakujem za cenné rady

martuska75
12. sep 2011

Je podľa mňa bežné chodiť posledný mesiac pred pôrodom na poradňu rovno do nemocnice kde chceš rodiť. Moja gynekologička s tým nemala najmenší problém.

lady511
autor
12. sep 2011

no dufam že aj u mna to pojde tak lahko..lebo nemám štastie na niakych dobrých gynekologov

evka4
12. sep 2011

@lady511 ja v tej, kde som aj rodila...

evka4
12. sep 2011

@lady511 skus sa este popytat presne, kedy a kde presne sa chodi na pasy a poradne od 36.tt v MT v tej teme, co bola spominana vyssie... a ked to nezistis tam, chod jednoducho do nemocnice a informuj sa tam... urcite sa v nemocnici nemusis pytat, ci tam mozes chodit... ked si aj zrovna nezazmluvnis porodnika, tak budes chodit do tej vseobecnej poradne pre vsetky mamicky cakatelky 🙂 ak sa toho tak bojis, tak potom bude pre teba jednoduchsie, ak si porodnika zazmluvnis... povacsine sa potom poradne absolvuju u neho... ja zazmluvnenie len odporucam, ale to je uz na kazdej mamicke ako sa rozhodne...urcite to vsak nie je podmienkou, aby si mohla rodit v MT. neboj, dobre to dopadne 🙂

lady511
autor
12. sep 2011

@evka4 dakujem ti za radu...velmi si mi pomohla a mám ešte jednu otázku...ako dlho pred porodom,,si mám vybavit pre dietatko pediatra?kedže budem bývat v ba...a rodit tu už tu asi si musím niakeho nájst...a potom sa prehlásit či?ako si to mala ty?

libka1
12. sep 2011

@lady511 po novom ak dobre viem do nemocnice ten mesiac pred chodit nemusis, chodis iba ked chces 😉 ale ty asi chces ak som dobre pochopila... chodit mozes do tej nemocnice do ktorej len chces, aj ja idem do uplne inej ako by sa ocakavalo 😉
pediatra si mozes vybavit hoc aj po porode, ja som volala asi tyzden pred porodom tej co som si vybrala ze ci nas zoberie a povedala ze ano, nech sa ozveme po prichode z porodnice a dohodneme detaily 😉 aj tak bolo, sestra prisla k nam domov na druhy den ako som prisla z porodnice, lebo som sa tam nemala ako dostat, muz nebol doma a nechcela som s babom behat po vonku, pokukala babo a dala mi termin na poradnu...

evka4
12. sep 2011

@lady511 rodila som v septembri a pediatra som si nasla v auguste...pediatricke som vopred povedala, ze budem rodit mimo BA a ze prvu poradnu absolvujem inde... nemala s tym ziaden problem, len som jej potom musela doniest prepustaciu spravu z porodnice a papiere od pediatra, u ktoreho som absolvovala prvu prehliadku po prepusteni z porodnice... Potom som zavolala pediatricke, ku ktorej som chodila ako dieta v Ziline, ze ci budem moct prist zo svojou dcerkou po prepusteni z porodnice na tu prvu poradnu k nej s tym, ze ju len pozrie a urobi to, co sa na tejto poradni robi, ale ze jej nebude zakladat ziadnu zdravotnu kartu ani nic...ze ju jednoducho len osetri ako sa na tejto prvej poradni robi a da mi k tomu len nejaky zdravotny zaznam...doktorka suhlasila, ja som tam po prepusteni z porodnice sla a kedze som po porode bola v ziline asi tri tyzdne, tak som tam tych navstev absolvovala viac a nebol s tym ziaden problem. mozno si ale za to budes musiet zaplatit, lebo doktorka dcerku vlastne osetrovala ako nie svojho pacienta... niektori pediatri dokonca chodia na prve poradne domov k babatku, mozno najdes aj takeho... ono sa urcite da dohodnut.
Pediatra si ale urcite musis dohodnut este pred porodom, lebo v porodnici sa ta budu pytat na jeho meno a adresu a bezna prax je taka, ze z porodnice posielaju nejake papiere o novorodencovi priamo pediatrovi, ku ktoremu bude tvoje dietatko patrit / v tvojom pripade v bratislave... preto im budes musiet aj v porodnici vysvetlit, ako to u vas bude, ze nech tie papiere nikam neposielaju, nech ich daju tebe, pretoze ty ich budes potrebovat ukazat pediatrovi v MT, ku ktoremu pojdes po prepusteni z porodnice na prvu poradnu a neskor odovzdat pediatrovi, ku ktoremu bude tvoje dietatko chodit v bratislave... mne tie papiere zalepili do obalky, na ktoru uviedli adresu pediatra v bratislave, ale ja som tu obalku musela otvorit, aby pediater v ziline videl vsetky potrebne informacie...ale v konecnom dosledku vsetko odovzdas pediatrovi v BA.
pred prichodom do BA som si potom len zavolala ku dcerkinej doktorke a ta mi dala termin poradne a odvtedy uz chodime len tam...
dufam, ze som to nenapisala moc komplikovane... ked si dohodnes nejaku lekarku tu v BA, tak oni ti presne povedia, co budu potrebovat, aby si im doniesla, ale predpokladam, ze postup bude taky isty ako v mojom pripade... ak este nieco potrebujes vediet, kludne napis 🙂

evka4
12. sep 2011

@lady511 este mi napadlo s tym pediatrom, ze to mozno mozes urobit tak, ze v blave si nebudes najskor nikoho hladat, najdes si najskor niekoho v martine a po navrate do blavy najdes niekoho tu, ku komu svoje dietatko prehlasis... ja som to takto neriesila preto, lebo som nechcela s malym babatkom chodit hore dole a hladat pediatra a tiez som nevedela, ci je mozne po takej kratkej dobe zmenit lekara... tak preto som na to isla tak komplikovane 🙂

lady511
autor
13. sep 2011

Predovšetkým Ti dakujem že si si našla čas a poradila si mi a podelila si sa somnou o svoje skusenosti.,,,Ja som tiež nečakala že to budem mat také komplikovane ale kedže sme kupili dom a je v značnej rekonštrukcii budem zatial u rodičov aby som nebola v takom prostredí...ja osobne mám vybornu lekarku..pojdem sa popítat ku nej...dakujem za všetky rady..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre