Váham medzi pôrodnicami Ružinov a Antolská. Poraďte..

nmhc
6. aug 2019

Ahojte chcela by som si dat poradit. Rozhodujeme sa s mm medzi ruzinovom a antolskou. Pocula som nie velmi dobre ohlasi na antolsku, preto by som sa Vas chcela opytat ake mate skusenosti. Popripade poradit, odporucit kde je lepsie ist odrodit. 🙂 Za kazdu odpoved, radu Dakujem 😊

dominika7990
6. aug 2019

2017,2019 sekcia Antolská. Za mna úplne super všetko 👌🏻❤️ A keby sa pošťastilo tretie dieťa idem zase tam 🤣

nmhc
autor
6. aug 2019

@dominika7990 a sekciu ste museli mat alebo ste si ju vyziadali? Lebo som pocula ze sa tam robi velmi vela sekcii za posledne obdobie lebo si to mamicky ziadaju.

macica1706
6. aug 2019

Ja som v 27tt skoncila na Antolskej koli krvacaniu a riziku predcasneho porodu...musim povedat ze otrasny personal,arogantny lekar,ked som sa ich nieco chcela spytat len na mna navrieskal ci lekar ci sestricky...po tyzdni lezania mi nepovedali ci je maly v poriadku,ci sa nieco nedeje no cele zle...po 9dnoch ich mlcania som bola nutena podpisat reverz...moj gynekolog ma vsak dal do poriadku,rodila som v 39tt v Ruzinove a to sa neda porovnat👏👏za mna jednoznacne Ruzinov.

nmhc
autor
6. aug 2019

@macica1706 dakujem...presne to som pocula aj ja ze pristup a komunikacia lekarov na bode mrazu

13riska13
6. aug 2019

ja som sla sekciou na Antoleskej a nemôžem sa sťažovať. Ak bude druhé, isto idem rodiť opäť tam.

macica1706
6. aug 2019

@nmhc keby len to ale mne za celych 9dni co som tam bola vyplasena a ustrachana ci maly prezije,ci neporodim tak skoro a dalsich milion myslienkovych pochodou v hlave nespravili ani len jedno vysetrenie...ako velke sklamanie...nastastie nam pomohol moj lekar a teda v ruzinovskej nemocnici...a musim povedat ze v Ruzinovskej nemocnici sa preferuje prirodzeny porod ako cisarak.aj prednosta kliniky je v prvom rade za prirodzeny porod👏👶

zanita777
6. aug 2019

@nmhc Za mňa Kramáre úplne skvele ☺️ ani Antolská ani Ružinov som dobre nič nepočula ... Rodila som na Kramároch pred 2 mesiacmi a to mi malého ťahali aj kliešťami ale za mňa pôrodnici úplne top a starostlivosť na šestonedelí to isté. Mám krásne spomienky na to aj keď bol pôrod náročný ☺️

queen_mary
6. aug 2019

@zanita777 hej? Ja som pocula ze kramare vyzeraju dost zle oproti ruzinovu. Ze mas len nejake zavesy medzi boxami, stare izby kupelky a podobne

liz_lemon
6. aug 2019

Ruzinov by som volila ako poslednu volbu, lebo ak by doslo k nejakym problemom u dietata, musia ho prevazat bud na Kramare alebo Antolsku, a moze sa stat vselico pri prevoze ako nedávno Smahelovi

nmhc
autor
6. aug 2019

@queen_mary ja som tiez na kramare nepocula nic dobre

nmhc
autor
6. aug 2019

@macica1706 ja som tiez za prirodzeny a pocula som ze na antolskej robia strasne vela sekcii aj ked nemusia

dominika7990
6. aug 2019

@nmhc u mna boli potrebné obe. Pri prvej mi dr povedal že to prirodzene nedám kvôli úzkej panve. Poprosila som vyskúšať prirodzene lebo môj gyn povedal že to pôjde. Lekár z antolskej má vypočul a skúsili sme najprv prirodzene.bohuzial naozaj nešlo tak som skončila s akútnou sekciou. Teraz bola plánovaná lebo ako pri prvej ani teraz sa panva neroztiahla. a za mna aj sestričky a lekári super. Všetko vysvetlili s ničím nemali problém. Aj keď som o tretej ráno zvonila na cipok proti bolesti sestrička bola milá a doniesla. Žiadne že nepríjemná alebo čo. Za mna fakt spokojnosť.

queen_mary
6. aug 2019

@liz_lemon pokial dieta nema vrodenu srdcovu vadu (vacsinou sa vie popredu) alebo nepotrebuje chirurgicky zakrok, tak ho na kramare neprevezu. Na antolskej je zasa perinatologicka klinika - porod pred 32. Týždňom. Inak tam dieta neprevezu. Inak sa v podstate tie nemocnice nicim nelisia. Ale hodi sa ist si ich pozriet, a vidiet rozdiely.

stanulienkat
6. aug 2019

Vies,vsetko zavisi od personalu,aku partiu vychytis. S tym nemocnica vela nenarobi. Kazdy si chvali nieco ine. Ja som skoro skapala v Ruzinove. Katastrofa

liz_lemon
6. aug 2019

@queen_mary ja som rodila na Kramaroch, otras, a co som pocula o Antolskej, tak tiez hroza, detto Ruzinov, takze nie je velmi z coho vyberat

esmet
6. aug 2019

Prvý pôrod antolská, druhý ružinov. Keby mám rodiť znovu idem zas na antolskú, omnoho viac sa mi tam páčili pôrodne boxy, aj vybavenie mi prišlo modernejšie. Na antolskej na kontroloval a aj odrodil lekár, v ružinove sestra (doktorka sa ukázala len raz hneď na začiatku). Na antolskej by mali teraz prerábať izby (inak čo sa týka wc mimo izby v ružinove, je to úplne v pohode, 2x počas 5 dní čo som tam bola sa mi stalo, že bolo obsadené, inak nikde nikoho). Persobál...ako ktorá sestra, aj milé aj nie. Ale laktačné poradkyne mi prišli lepšie v ružinove.

nmhc
autor
6. aug 2019

A neviete ako je to s tym ak by som chcela nadstandardnu izbu??

queen_mary
6. aug 2019

@liz_lemon ja som bola dnes na obhliadke ruzinova. Akoze nevyzeralo to az tak zle, ale videla som tam asi 2 asocialky, plus to okolie a mala cakacka a vsetko okolo, ze uz som volala do kocha 😂 je to podla mna hrozne vsade tiez.

queen_mary
6. aug 2019

@nmhc v ruzinove distanes len ak je volna, rezervovat sa neda. Myslim, ze je to tak vsade.

miskamia1
6. aug 2019

@nmhc to si len počula... mna čaká čoskoro pôrod na Antolskej, pritom mamina mi pracuje 20 rokov na gynekológii v Ružinove. Nikdy by som tam nešla rodiť.
Sú za prirodzený pôrod, Okej, ale ked sa niečo stane bábätku alebo Tebe, prenášajú na antolsku. Na Antolskej jedine majú detskú JISku a geniálnu chirurgiu na cisársky rez.
Ak mas doktora na Antolskej, a vie že ideš prirodzene, tak pôjdeš prirodzene. To že sa tam robia sekcie, je len preto, lebo tam chodia mamičky ktoré majú akútne prípady a je v ohrození dieťa. Ale sú najlepsi v tom čo robia.
Ja som sa tiež dlho rozhodovala medzi ruzinovom a Antolskou. Nad kramarmi som ani len nepremýšľala.
Ale bola som v Ružinove na pohotovosti ked som sa buchla v 20tt a stačilo mi 🙂
Ja som za Antolsku. Ale rozhodni sa ako povieš 🙂 len sa nenechaj ovplyvniť ľudmi.
Podľa mna lepšie ísť niekde, kde je zabezpečenie a prístroje, pre dieťa ak by sa niečo stalo, ako keby ho potom mali prevážať z nemocnice do nemocnice. Ja premýšľam aj tak.

lula313
6. aug 2019

Ani jedno, ani druhé. Rodila som v Hainburgu a maximálna spokojnosť. Keby nerodim tam, idem do Kocha.

miskamia1
6. aug 2019

Ale samozrejme každej môže sedieť ina porodnica - hlavne tie, čo už rodili a majú pozitívne skúsenosti, pôjdu tam druhý krát. Ja nehovorím, že v ruzinove je zle.
Ale viem ako to tam chodi, keďže tam mam maminu skoro cely život 🙂 ale mna drží to prevážanie bábätiek, že proste prevážajú ak sa niečo stane do inej nemocnice,
Preto idem ja sama na antolsku 🙂 ale rozhodni sa ako uznáš za vhodne. Ved urob si prehliadku nemocnice Ružinovu aj Antolskej, na Antolsku treba volať a dohodnúť si stretko obhliadky a ruzinov je každý utorok a štvrtok od 13:00 prehliadka 🙂 a uvidis, rozhodneš sa.

queen_mary
6. aug 2019

A inak, staci si pozriet statistiky, a nie si citat dohady tu, ako sa prevaža a neprevaza. A ist na obhliadku! Ruzinov vyzera hrozne a pritom vyzera najlepsie 😂 a mas sukromie na porodnom boxe, nie si oddelena zavesom alebo kvszi stenou. Koch ma tie statistiky zverejnene na webe. Bolo to asi 6 deti z 1200. A tu tym vsetci strasia

henka123123
6. aug 2019

@nmhc u mna ruzinov super a to mi maleho zvonom tahali alee inak super aj sestonedelie super

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malfea
6. aug 2019

@nmhc ja som bola celý čas rozhodnutá pre Antolskú, no začali ju prerábať a nechcela som tam chodiť do poradne a nakoniec aj tak skončiť rodiť niekde inde. Vybrala som si teda Ružinov a nemohla som byť spokojnejšia. Na pôrodnom oddelení boli všetci super, asistentky aj doktori (pôrodníci aj anesteziológovia), aj poradne prebiehali vždy rýchlo a príjemne. Pôrod bol super, hoci nás rodilo veľa naraz. Popôrodná starostlivosť bola slabšia, sestričky starajúce sa o mamičky boli tiež super, no tie o bábätká boli na môj vkus neempatické. Odporúčam naštudovať si veci okolo dojčenia a starostlivosti o novorodenca po vlastnej línii, lebo tam sa ti nikto v tomto smere nebude venovať.

zanita777
6. aug 2019

@queen_mary tak to možno v minulosti .. ja som mala nadštandard a teda kúpeľňa vlastná aj wc úplne nové čisté ,čisté nové izby aj postele a tak isto aj pôrodná sála a cakacka ... Sestričky tak veľmi milé až mi bolo ľúto keď som išla domov. 😁 Možno som mala len šťastie na tie sestričky a porodnikov a teda aj na poradni som mala veľmi milých doktorov aj sestričky ...každému sadne niečo iné a ja mám rada správny a ľudský prístup a toho sa mi tam maximálne dostalo. ☺️

nmhc
autor
6. aug 2019

@miskamia1 dakujem 🙂

nmhc
autor
6. aug 2019

@lula313 ano aj kocha sme zvazovali ale je to tam dost na financie

miskamia1
6. aug 2019

@nmhc to je len o financiách 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre