Zoznam vecí do pôrodnice v Prešove

verion
26. nov 2012

v posledných dňoch hľadám na nete nejaký zoznam, čo zobrať do pôrodnice v PO. zatiaľ som konkrétny nenašla...
aké sú vaše skúsenosti? čo potrebujem pre seba aj bábo v PO nevyhnutne, a čo mi bude zbytočné? Zoznamov je veľa, ale konkrétne o pôrode v PO som nenašla nič...
vopred ďakujem za odpovede 🙂

dominika3333
26. nov 2012

Ja som rodila v monobloku vo februári tohto roku, pre bábo som nepotrebovala nič, len plienky a vlhké obrúsky, oni tam detičky obliekajú, až keď manžel prišiel po nás, doniesol mi pre syna veci na oblečenie domov, ktoré som vopred pripravila, mala som v taške po 2 body s dlhým rukávom (nevedela som, či niečo nebude malé, tak som zbalila viac kusov), pančušky, polodupačky, svetrík, hrubú mikinku a hrubý overal (+ cumlík) 🙂
Pre seba som brala tehot.preukaz, doklady, sob.list, kefka, pasta, hrebeň, toal.papier, uterák, mydlo, hyg.vložky (aj keď prvé dni mi vložky dávali sestričky), nočné košele so zapínaním (na dojčenie) aspoň 3 ks (niektoré mamičky mali pyžamá, alebo tepláky a tričko), príbor, hrnček, pohár, papuče, ponožky, župan (stačí tenký, aj keď bude zima, v monobloku je strašne horúco-aspoň mne bolo), kojeneckú podprsenku a nohavičky, aj keď prvé dni po pôrode som ich vobec nemala, až neskôr, ale ja som rodila sekciou, tak preto. No a pri odchode mi tiež manžel doniesol veci na oblečenie, ktoré som vopred prichystala.

dominika3333
26. nov 2012

Zabudla som mobil + nabíjačku 🙂 Peniaze som pri sebe nemala a ani som ich nepotrebovala, lebo stále niekto prišiel a niečo priniesol. Taktiež žiadne knihy, ani krížovky, čas mi išiel veľmi rýchlo a spala som koľko som mohla 🙂

verion
autor
26. nov 2012

@dominika3333 ďakujem 🙂 konečne niekto zo skúsenosťou 🙂
a tie podložky do postele teda netreba?

ematko29
26. nov 2012

@verion ja som síce rodila pred 3 rokmi ale podložka na prebalovanie sa pre teba zíde,aby si nepošpinila plachtu .

dominika3333
26. nov 2012

Podložky do postele tiež každý deň pani sanitárka menila, keď boli špinavé, ale mala nemocničné, určite netreba 🙂

verion
autor
26. nov 2012

@dominika3333 tak dúfam že v starej to tiež tak bude...

dominika3333
27. nov 2012

Snáď hej 🙂

pufka82
26. jún 2013

babenky,treba pre babatko do nemocky aj ortopedicke gatuse, ci len pampersy?dik 🙂 🙂 🙂

majmik
26. jún 2013

@pufka82 vezmi aj ortopedicke.. totiz, mne ked nechali prvykrat malu na romingu po prvom prebalovani som sa skoro rozrevala (dovtedy som pampersky v rukach nedrzala a nemala sajn ako prebalit babo 😀 ). Sestra z novorodeneckeho sa ma pytala, ci nemam so sebou ortop., tak som jej ich dala a ukazala mi, ako sa prebaluje s nimi - lebo oni to babo zabalia do kvanta plienok a neviemcoho mozneho + zide sa ti prax, ked doma budes prebalovat s ortop. ;)

pufka82
26. jún 2013

@majmik
dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkabrynem
12. apr 2016

Dobrý deň, ja by som sa chcela spytat ci sa tu nenachadza niektorá ktorá rodila v monobloku tento rok /2016/,ci sa nieco nezmenilo co sa týka vybavicky pre babatko najma... už sme v termine,kontrolujem zbalene veci,aby som nic nezabudla 🙂 vdaka ak sa najde nejaka maminka a podeli sa o skusenost,lebo nad nu niet 🙂 Pekný den vsetkým 🙂 🙂 🙂 🙂

sonia33
2. máj 2016

@dominika3333 ahoj,citam ze si rodila sekciou v monobloku,mozem sa spytat- mala si celkovu anestezu? A ako s tebou zaobchadzali po sekcii? Aj ta cievkovali alebo ako to bolo?

dominika3333
2. máj 2016

@sonia33 ahoj, ano, rodila som v monobloku uz 2x sekciou, naposledy v septembri 2014, stravila som tam celkovo 3 tyzne, 2 pred porodom kvoli zlemu CTG. Anestezu som si mohla vybrat, chcela som celkovu - aj pri prvom som mala celkovu a videla som dost komplikacii po spinale, hlavne pri mojom prvom porode u jednej rodicky, takze som si vybrala celkovu. Zaobchadzali velmi dobre, sestricky uzasne, pravidelne ma umyvali, pomohli zojst z postele, ist do sprchy. Nemozem nic zle povedat. Cievkovali ma asi 30 minut pred zakrokom na porodnej sale, dokonca pri tom boli praktikantky 🙂 Ale nemala som s tym problem 🙂 Keby ta este nieco zaujimalo, kludne pis 🙂

sonia33
2. máj 2016

@dominika3333 dakujem velmi pekne 🙂

mamicka21
6. aug 2016

Stara porodnica ma vyveseny zoznam...nocne kosele.zupan.papuce-prezuvky.hygienicke potreby.vlozky.pohar.pribor.holiaci strojcek.tehotensky preukaz.obciansky preukaz.sobasny list
Potreby pre dieta som si nestihla zapisat, brali ma na ctg a potom som nato zabudla

punka24
23. júl 2019

@mamicka21 ten holiaci strojcek je naozaj potrebny/nevyhnutný alebo je to tam len pre info že "možno bh ste to ocenili"...?? Idem do monobloku ale predsa sa pýtam... 🙂

mamicka21
23. júl 2019

@punka24 ja som prišla do pôrodnice oholena,čo aj sestricka ocenila 😃 inak by to robila ona,myslím,že je to pre tento dovod, ale skôr potrebná,nie nevyhnutná vec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre