Priebeh pôrodu v Považskej Bystrici

10. mar 2022

Ahojte, som prvorodička tesne pred termínom a asi najväčší stres mám z toho ako to tam vlastne bude prebiehať. Viem, že v každej pôrodnici je to asi trošku iné, preto by som bola najradšej, keby sa ozvali tie, ktoré rodili v PB. Totiž netuším ako sa zbaliť 😂 zatiaľ mám všetky veci v jednom kufri, ale všade čítam, že si treba veci rozdeliť do dvoch tašiek na veci k pôrodu a veci na šestonedelie… ale zas z mojich známych mi nikto takúto radu nedal a bojím sa, že by som vyzerala smiešne s dvoma taškami alebo naopak budem vyzerať smiešne, keď sa na sálu dotrepem s jedných veľkým kufrom. 🙄 Zároveň netuším, čo bude s vecami kým budem rodiť, či ich budem musieť brať so sebou, či ich kdesi odložím či ako… a tiež ma fascinuje, že kde majú mamičky mobil (také pri ktorých otec nie je pri pôrode), keď sa hneď ešte na sále fotia aj s bábätkom? Viem, že mám hlúpe otázky, ale som rada, keď viem čo ma čaká a teraz to vôbec netuším 😂 takže asi moja najhlavnejšie otázka znie - mám si baliť veci naozaj do dvoch tašiek? A čo bude s vecami, keď pôjdem na sálu? A naozaj budem nočnú košeľu, ktorú budem mať pri pôrode hneď dávať preč (do špinavých vecí)? Ďakujem každej dobrej duši, čo mi to skúsi objasniť ☺️

lusinkaj85
10. mar 2022

Ahoj, ja som mala veci rozdelené, v jednej menšej taške som mala veci na sálu, ako osušku, šľapky do sprchy, niekoľko vložiek, vodu, a pod.. Pre mňa to bolo praktickejšie, keď som presne vedela čo tam mám a nemiešalo sa mi to s vecami na oddelenie. Počas toho ako som už bola na sále pravdupovediac ani neviem kde bola táto taška, ale tuším mi ju preniesli ku mne na sálu. Druhú tašku s vecami na oddelenie mi doniesol muž, keď prišiel k pôrodu. Mobil a vodu som mala pri sebe aj na sále, je tam priestor na odloženie. Košeľu som si prezliekla hneď, keď som sa mohla po pôrode ísť osprchovať, ja som ju nemala zašpinenú, ale bol to super pocit umyť sa a dať si čisté veci.

autor
10. mar 2022

@lusinkaj85 ďakujem za odpoveď 😇

lusinkaj85
10. mar 2022

Za málo, kľudne napíš správu, ak by ťa ešte niečo zaujímalo. 🙂

zabina27
10. mar 2022

ja som teda tam rodila davnejsie, tak len k tej nocnej koseli 😀 nic katastrofalne jej nebolo, normalne som ju doma oprala po oboch porodoch a mam ju odlozenu na pamiatku 😍 tasky urcite radsej 2, veci, co potrebujes na sale, nech mas pri sebe a vies vyberat, ako pise @lusinkaj85 mozno navyse nieco na zjedenie, balzam na pery, vreckovky, gumicku do vlasov

zabina27
10. mar 2022

a este - je aj skupina "Porodnica PB", tam sa isto dozvies aktualne info