Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
7. apr 2009

miselin, aj som práve včera pri fontáne hovorila Hesleerke, že sandálky kúpim až v lete, keď budem vedieť akú má nohu, ale ona ma ukecala, že ich mám kúpiť teraz kým sú, vraj v lete už nezoženiem, potom už bude zase jesenný tovar. Tak som mu kúpila a budem mu ich dávať aj na doma, namiesto papučiek. Lebo som chcela aj papučky na doma a predavačka mi vraví, že na doma kupujú normálne sandálky, vraj je to lepšie ako klasické papuče.

zuzka99
7. apr 2009

no vo Valašských Klobúkoch sme boli aj my v tom Penny, ešte pred vianocami, ale asi 2 roky dozadu. Ja chodím najradšej do bývalého Carrefouru do Zlína, tam sú aj butiky s oblečením a všetko pokope.

kaciatko68
7. apr 2009

My sme boli dnes na očkovaní prevenarom. Ako Linda zbadala doktorku s fonendoskopom, tak začala revať ako tur a revala, až kým sme nevyšli z ordinácie. Tiež sme boli v protetike. Pozerala som nejaké tenisky, alebo botasky - ale chcela by som niečo lacnejšie, tak na záhradu. Tak neviem, kde ešte pozriem. V protetike budem ešte kupovať sandálky na leto. Už ich majú, tak asi čo najskôr, lebo potom zasa nebude nič.
My pôjdeme isto cez sviatky do Žiliny. A Tatry si asi necháme, keď sem príde ten chalan z Holandska. Má 115 kg a je samé hamburgery a hranolky a u nich nie je žiaden kopec. Tak ho chceme trochu popreháňať 😀. Chudáčik, myslí si, že tu schudne, keď tu nebude mať hamburgery a hranolky.
Keď bude dobrý, tak ho zoberieme do Žiliny do McDonalds, aby sa trochu najedol 😀.
Ozaj, zasa som perfektne nakúpila v TESCU oblečko. Tepláková bundička - kapuca podšitá za 118 Sk, a letné nohavice, vačkové, vyšívané za 109 Sk. To bude Linda fešanda 🙂.

jankabambulka
7. apr 2009

ahojte
zuzanka - ten problém s novou vládou som zažila aj ja teraz počas tehu. a to som tam pracovala 12R a vydržala som skrz moje schopnosti a vedomosti 12r a 2primátorov a tohoto žiaľ už nie.... je to smutné ale je to tak

kaciatko68
7. apr 2009

Čo hovoríte na takéto plátenky : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5373033

zuzka99
7. apr 2009

bambulka, si pracovala tu na msu?

zuzka99
7. apr 2009

kaciatko, to máš dobré, moj reve už aj v protetike, lebo je to v nemocnici 🙂 tie plátenky, neviem, veď možu byť dobré, ja osobne radšej budem kupovať v obchode, kde ich možem prezrieť a vyskúšať. Ostatné oblečenie je jedno, ale som si povedala, že na topánkách si dám radšej záležať. My aj chodíme na ortopédiu raz do roka, na kontrolu kvoli nožičkám, lebo keď sa narodil, tak ich mal trochu do boku ako bol v brušku skrčený, tak sme cvičili, ale už to má v poriadku, asi mesiac sme to cvičili a odvtedy v poho, len chcem na to dať bacha.

fialllka
7. apr 2009

ahojte maminky

chcela som sa spytat, teiz som v protetike vcera obzerala malej sandalky a chcela som este pockat, ale ako pisete, ze v lete nebudu, tak chcem poradit ...

mala ma teraz nozicku 12 cm dlhu .... nosime velkost 13 papucky a topanocky ma velkost 19 ... a v protetike mali velkost 19 aj sandalky ... myslite, ze malej velmi nozicka este do leta narastie? ja som jej sandalky neskusala, bo bola tiez uz K.O. od lekarky

v cakarni behala jedna radost, prisli sme ku lekarke a ako ju sestricka vazila a merala, tak sa tak strasne rozplakala a u Micudovej detto ... takze prehliadka bola s krokodilimi slzami ... mi Dr. povedala, ze to si pamata ako 9-mesacna, ze ju ockovali a jej to doslo a sa bala, ze co jej zasa budu robit ... ale ked som ju obliekala a sa rozpravala s Dr. tak na nu hadzala usmevy od ucha ku uchu a aj jej pokecala a na sestricku len tak nazerala 😵

boli sme pochvalene, ze sa este kojime a uz mozeme zacat aj s jogurtami, strukovinami a mliecnymi vyrobkami, vynechajuc este tvaroh 😉
tak dnes uz sme skusali taveny syr na chlebik a len tak sa zaprasilo 😵

fialllka
7. apr 2009

zuzi: aj moja Terezka mala nozicky uplne do vnutra obe, ked sa narodila, vraj ich tak mala skrcene v brusku a ked mi v porodnici povedali, ze ma nieco s nozickami a ja som to videla, tak som sa zlakla a aj som si poplakala, ci bude ok ... bo ja mam problemy s nohami, tak som sa bala, ci po mne nezdedila chudiatko ... ale poctivo sme cvicili asi mesiac alebo dva a ked sme boli na kontrole s klbikami prvykrat a kukol aj nozicky a uz to bolo ok .... este mesiac sme cvicili a bolo to ... a Terezku to strasne bavilo cvicit, len tak pri tom cusala ked som ju masirovala a sme cvicili 😉
preto si chcem tiez dat pozor na obuv a kupit radsej v obuvi alebo protetike ako takto po internete ...

kaciatko68
7. apr 2009

Babule, my máme tiež topánočky z protetiky, ešte aj doma chodí v sandálkoch z protetiky, ale behať po hline po záhrade v takých drahých topánkach je mi dosť ľúto. Dnes som tam bola tiež, ale žiadne tenisky v prijateľnej cene na záhradu som tam nevidela. Tak neviem, skúsim ešte v normálnej obuvi. Snáď tam niečo také bude.
Inak moja staršia dcéra mala pri narodení vytočenú nožičku 90 st. smerom dnu, ale hneď pri narodení jej to po známosti primár ortopédie vytočil na druhú stranu, vyviazal a za tri týždne sme mali pokoj, ani sme nemuseli masírovať. Len sa teda zle kúpala s nohou v sáčku nad vodou. Ja som to našťastie ani nevidela, ako to vyzeralo, ale s nohou nemá žiadne problémy.

dadulaa
7. apr 2009

Zuzka, fialllka, aj môj malý mal po narodení vytočené nožičky dovnútra, tiež z toho bruška a po mesiaci cvičenia to bolo o.k. No tiež som si v pôrodnici poplakala, keď mi povedali, že má niečo s nožičkami a potom som mu kupovala sandálky tiež len z protetiky a hlavne s tou vyklenutou vnútornou vložkou.

Babule, chystáte sa zajtra ku fontáne? 😉

hasleerka
7. apr 2009

miselin presne ako napísala zuzka, kupuj kým je ... ja idem už zajtra na sandálky, lebo som volala do protetiky, že či už dostali sandálky a ona mi na to že už sa aj mínajú ... takže zajtra frčím ... ono možno kúpiš aj niekde inde, ale mne sa najviac páči protetika ... a zo svojej skúsenosti ti poviem, že sme ich mali na začiatku letai väčšie, ale na konci leta jej boli už malé

hasleerka
7. apr 2009

ked píšete o tých nožičkách, toto mala ja moja Zuzka, po mesiaci bolo Ok ... a teraz už dva roky chodíme na ortopediu, lebo dáva nohy do seba, má ich aj trocha ploché, do topánok nosíme vložky, lenže cez leto sa to nedá ... tak teraz Miške poctivo kupujem len s pevnou pätou v protetike, aby som niečo nezanedbala, aj ked zas na druhej strane do piesku má tiež len kdejaké z hrabáku ... tak ktovie kde je problém, skôr počítam, že je to rodovné, mm tiež kladie nohy do seba

kačiatko, neviem či takého plátenky nekupiš aj u čínana, značka liwoworld, popozeraj, až zbytočne nekúpiš drahé ... ja som tak pozerala polské botasky axim, na MMB boli za 350,- a v dene za 290,-

jankabambulka
8. apr 2009

katuška-ten link čo si dala tak presne také som kúpila katke na dvor u babiny-a stoja 99sk tam hore nad ščokinom-mäsiarom 😉

jankabambulka
8. apr 2009

ideme na mäso do poľska -podotýkam, že nie na trhy!!! ale mäsokombinátu - chce niektorá ???? či už prsia, stehná, .... ???

zuzka99
8. apr 2009

a kedy idete? Je to tam výrazne lacnejšie? Ja by som brala prsia, ale pokiaľ je to o pár euríkov lacnejšie, nebudem otravovať

fialllka, ešte k tým sandálkam. Ja som malému kúpila sandálky na leto aj jarné botasky č.20, s tým, že tie sandálky bude nosiť už teraz po byte a možno začiatkom leta a pri najhoršom mu kúpim v lete druhé ak mu budú tieto malé. Sa tam predo mnou jedna mamina pýtala, že chce vačšie, aby dlhšie vydržali a oni na ňu hladeli jak na debila, že to sa nerobí, zbytočne malej zničí nožičku. No ja neviem, na to leto kolko jej ešte vyrastie nožička. Možno o pol čísla?

zuzka99
8. apr 2009

dadulka, ja možem ísť von ku fontáne. Ešte chceme povysávať, vychystať sa a možeme na hodku von doobeda 🙂

jankabambulka
8. apr 2009

môžte písať otázky do IP, aj ceny dám len do IP 😉

jankabambulka
8. apr 2009

zuzik IP

fialllka
8. apr 2009

zuzi: mne mala beha po dome v papuckach 13 ale na vonok jej davam cislo 19 bo aj tak mi vonku nechce behat, sa este boji a to su anglicke, tak musim kuki, aka je vnutorna dlzka, bo tam maju ine cislovanie ... to mame pozicane od mojej sesterky ... ja som jej zatial len papucky kupovala 😉

fialllka
8. apr 2009

ja sa v cislovaniach topanok deti vobec nevyznam ... mam v tom hlave gulas .... kym sa to naucim tak mala bude pubertiacka 😀 😀 dost dlho mi aj trvalo, kym som sa naucila cislovanie detskeho oblecenia, ze co je cca na aku velkost vekovu 😀 😵

kaciatko68
8. apr 2009

My máme sandálky veľkosť 21 - ešte tam má taký kúštik voľného a topánočky veľkosť 22. Keď som sa pýtala, všetky maminy kupujú tak o 1 cm väčšie, aby to chvíľu vydržalo. V obchode Ti isto všetky povedia tak akurát, aby si tam častejšie prišla 😉. Myslím si, že celé topánočky a sandálky s pevnou pätou sa väčšie dajú kúpiť, lebo to nožičku pevne drží a nemalo by to tak vadiť.
Dnes potrebujem ísť do lekárne a ešte sa asi zastavíme v protetike znova. Ale zajtra by som išla do mesta. Zuzka, musím Ti vrátiť loptičku.
Ozaj, včera ako sme išli na očkovanie som pozerala na lánskej to ihrisko na námestí. Bolo tam strašne veľa detičiek, tak sa tam asi niekedy pôjdeme pozrieť.
Dnes som úplne grogy. Malá zaspala včera neskoro a ešte bola aj v noci asi 1,5 hod. hore. Tak som ako zbitý pes ....
Na plavárni bude od mája kurz plávania bábätiek - včera som to videla na inf. tabuli. Ale sa mi to zdá dosť drahé - za 5 hodín cca 1400 Sk. Inak je tam vraj 33 st. voda.

kaciatko68
8. apr 2009

Ale niekedy by sme sa mohli dohodnúť a ísť tam spoločne aj s MM. To by isto bolo perfekté viac takých drobcov vo vode. My máme také plávacie koleso - kúpila ho svokra v ZA - len sa mi zdá trochu veľké - je také dvojité. A mám kúpené aj plávacie plienky. To do tých Piešťan.

fialllka
8. apr 2009

kaciatko: skoda, ze tam je tak studena voda, to je podla mna moc na kurz babatiek, mat taku studenu vodu ale ja by som s malou hned sla 😉
aj my si musime kupit plavacie plienky, bo ideme druhy majovy vikend na wellnes do Tatier, tak sa tesim 😉

kaciatko68
8. apr 2009

A kam to idete do Tatier?

dadulaa
8. apr 2009

Baby,
ja som už bola nahlásená na kurz plávania na plavárni pre deti od 3-5 rokov, ale som si to rozmyslela, lebo sa mi to zdalo aj drahé (10 hodín stojí 50 eur), no hlavne ma odradilo to, že ich tam nenaučia ani plávať, ani potápať sa, vlastne je to len také oboznámenie sa s vodou a ani tam pri ňom byť nemôžem. 😒 No na plaváreň chcem začať chodiť pravidelne, len ten detský bazén je pre verejnosť len cez víkendy a vo veľkom je vraj ešte studená voda.

Zuzka, nestíhala som prísť do mesta,bo som šla ešte do škôlky pre vyrozumenie, že nás nevzali. Ale nechápem, čo to tam majú za systém, lebo som tam doniesla prihlášku 2. marca o šiestej ráno a už bolo neskoro! ☹ Vraj som tam mala byť už o piatej ☹ tak to je fakt sila, inde to tak nie je, iba u nás.

fialllka
8. apr 2009

kaciatko: Novy Smokovec 😉

dadulaa: ja mam taky pocit, ze v PB chcu byt in, ked vsade letia kurzy plavania pre babatka a deti ale potom to je o com, ked tam s nimi nemozes byt a nic ich tam nenaucia ... ved oboznamenie s vodou uz je doma, ked sa kupu 😀

dadulaa: tak to je sila s tou prihlaskou ... no nemam na to slov 😠 🤐

jankabambulka
8. apr 2009

no baby predstavte čo sami stalo- borka prišla domov z vonku celá roztrasená a že ju nejaké dievča zbilo na húpačkách . taký jed vošiel do mňa , skoro ma roztrhlo - ona sa nebránila... hrali sa na naháňačku a ona to dala nejakej čo jej to nikto nechel dať. a ona ju za to zbila. hovorím a čo si sa nebránila čo si jej to nevrátila, nechcela , aby som bola smutná ako kedysi keď sa pobila v predškolskej...no nezabili by ste ju???

fialllka
8. apr 2009

bambulka: tak to je sila ... ty koki, nemam slov, co sa deje .... ale je zlata, ze ti nechcela sposobit smutok ale na druhej strane sa mala bit zubami a nechtami ... kazdopadne je to zlate vychovane dieta 😉

hasleerka
8. apr 2009

bambulka, ja učím Zuzku aby sa prvá nebila, ale ked ktosi do nej, tak nech to okamžite vráti aj s úrokom .... napíš mi prosím do IP aké sú balenia toho maska, by som asi chcela

vidíš kačiatko, som rada že som sa nezmýlila a zle ti neporadila a bambulka potvrdila moje slová, treba najprv obehnúť naše hrabáky