• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Hypotéka a rozvod. Čo robiť?

6. februára 2013 
neviete poradit , mam v okoli zenu, ktora ma problem. S manzelom maju hypoteku na 2500 000, byt kupili pred rokom a pol (viazanost je 3 roky - cize dovtedy sa nemoze predat) a dostala milion darovacou zmluvou od starych rodicov. Co v tomto pripade robit. Ona je na materskej a hypoteku nechcu prepisat nanu, pretoze nedosahuje prijem a aj keby isla pracovat nedaju jej taky prijem co by splnal podmienky banky, problem je ten , ze hypoteku moze splacat za pomoci rodicou. Co robit, banka nesuhlasi ani s tym, pretoze rodicia su starsi. Pre nu je dolezite neprist o ten milion. Co by ste robili? Nemala ste niektora podobnu situaciu?
13. feb 2008 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to celkom nechapem.A neviem naco si chce vziat hypoteku na seba.ked dostala milion,nech hypoteku vyplati a ma pokoj.
13. feb 2008 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som to tiez celkom nepochopila. ale asi ide o to, ze sa rozvadzaju a nemozu ten byt predat ani si ho ona nemoze zobrat s hypo na seba
13. feb 2008 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keď sa dvaja rozvedú, nič sa nemení na právnom vzťahu voči banke, čiže zaviazaní sú obaja manželia spoločne a nerozdielne, nechápem tomu problému, ktorý popisuje bobulka. Ale s bankou sa dá dohodnúť.
13. feb 2008 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasne ze sa da,my sme sa rozvadzali s byvalym a on si vzal hypoteku na seba :wink:
13. feb 2008 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobulka34, no podla mna jedine sa dohodnut v banke na odklad splatok o 2 roky a potom ten byt predat
13. feb 2008 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako ktorá banka, keď už majú istého klienta, tak nechcú povoliť. Iná je situácia, ked ti hypotéku ponúkajú - ked vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.
13. feb 2008 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
bobulka neviem sice ci si tu ale pokial si jeden milion zdedila tak potom sa porad s pravnikom pretoze Ti ostava mensia suma a to sa casom da vyriesti a kazda hypoteka sa da vyplatit aj skor ako je termin viazanosti ale zalezi od banky ci tam uctuju penale.. v kazdom pripade si zaobstaraj pravnika neh ti poradi staci konzultacia ked sa na nu dobre pripravis
13. feb 2008 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby podľa mňa je to tak, že ten byt stál 1 250 000 Sk. Kde už dnes kúpite byt za 250000? :unamused:

Ale ak by to tak nebolo, tak o ten milión pri rozvode nepríde, lebo dedičstvo nespadá do bezpodielového vlastníctva manželov, takže je iba jej. :wink:
13. feb 2008 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeeminenky ja už poriadne nevidím ,šak tam je 2,5 melóna, nie 250 tis. :unamused: To bude tou nočnou hodinou :rolling_eyes: Takže ruším svoj predošlý príspevok, len neviem ako :frowning2:
13. feb 2008 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a jasne ako pise jaduska - dedicstvo je vynate z bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov, takze o milion nepride
14. feb 2008 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna napadlo, či bobulka náhodou ten milion neinvestovala do toho domu... a tak nechce on prísť... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. feb 2008 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
BSM nie je nutne riesit okamzite po rozvode, po rozvode len zanika.

Takze, nech sa dohodnu s manzelom, ze ona bude splacat hypoteku a ked jej banka uz bude vediet dat uver, mozu spisat dohodu o rozdeleni BSM, kde napisu, ze byt je jej. Napriklad.

Alebo nech ju on vyplati, to by bolo riesenie okamzite.
14. feb 2008 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale asi ma problem s tym, ze ona si na seba hypo nemoze dat (kvoli platu) a jemu uz asi neveri... o ten 1mil uricte nepride, ale pise, ze nemozu byt 3 roky predat... tak preto som pisala ze odklad splatok a potom predaj... je to tak asi najcistejsie delenie.
Ale bobulka na neozvala, tak nevieme podrobnosti...
14. feb 2008 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
byt sa predat da ale zaplatily by banke penale z predcasneho vyplatenia hypoteky
14. feb 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ano, píšeš kapánek zmatkovo..ten milion tá osoba dostala ešte počas manželstva a z toho spláca? alebo byt stál viac ako hypotéka bola a vrazilo sa to do toho? a preto si ten byt chce nechať? nie je mi jasné kde ten milion patrí.
17. feb 2008 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby viete mi poradiť? Pred manželstvom som mala troj izbový byt. Po svadbe sme vzali hypotéku a postavili rodinný dom a na dokončenie som predala byt a peniaze išli do domu. Dá sa to pri rozvode dokázať? Berie sa to do úvahy? Ďakujem
10. dec 2012 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucif1
Ahoj, nie som pravnicka, ale takmer naisto viem, ze si mozes narokovat peniaze za predany byt a vylucit ich z bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov, kedze byt si vlastnila este pred manzelstvom... V pravnej terminologii by sa to malo volat transformacia veci (byt sa predajom pretransformoval na peniaze)... Urcite si to narokuj
A dokazat sa to da asi najma vypisom z katastra nehnutelnosti a kupnopredajnou zmluvou - aby bolo zrejme odkedy dokedy si byt vlastnila a kedy si ho predala... A tiez si treba spravit zoznam, co sa za tieto peniaze kupovalo do domu...
10. dec 2012 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@naja94 Ďakujem, mala som aj auto ktoré som kúpila za 3200 € a to sme tiež teraz vymenili za nové a doplatili sme 5000 € odrátal nám za staré 1000€. A nevieš ako je to s bývaním. Muž nechce aby som tu bývala ja s deťmi, dá sa to cez súd nejako doriešiť aj keď je on proti? Len hypo je na nás oboch a sama ju neviem teraz prebrať až o pol roka by to bolo možné. Môže súd rozhodnúť že musí počkať? a chce aj auto. Lucia
10. dec 2012 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucif1
Juuj, tak to neviem poradit s tym "pockanim" Ale malo by sa dat narokovat aj to auto, presne ako aj ten byt... radim obratit sa na pravnika, ktory vie, ako presne postupovat v takomto pripade... aj ked to vraj nie je najlacnejsie (myslim, ze si berie iste % z vysudenej sumy), v tvojom pripade sa to urcite oplati... priniesla si do manzelstva byt, auto... hadam sa o to nenechas obrat... Vela stastia
10. dec 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@naja94 no veď práve to. Chcem len dom auto a hypo si budem splácať. Zariadenie je aj tak všetko moje. On prišiel do manželstva s úverom 6500 € ktorý sa hypotékou vyplatil.
10. dec 2012 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucif1
Tak potom tvoj (ex)manzel je tak trochu bez chrbtovej kosti, ked prisiel do manzelstva s dlhom a teraz chce vsetko... Ved je to obrovsky nepomer medzi tym, co so do manzelstva priniesla Ty a co on... Nastastie, pravny system na to berie ohlad, takze na koni si Ty v tejto chvili... Ktovie, mozno aj ten manzelov dlh sa da zaratat do toho konecneho zuctovania, treba sa fakt obratit na dobreho pravnika... Este raz drzim palce
10. dec 2012 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@naja94 to som aj já zistila :( Ďakujem za radu a podporu....on mi stále tvrdil že ten byt nedokážem, tak teraz som naozaj na koni já.
10. dec 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucif1 byt dokazes... a je mi zle z takeho chlapa.... no, uvidim ako sa k bsm postavi ten moj....
6. feb 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok