3 mesiace pred pôrodom som ostala bez práce. Ako ďalej?
Som 3 mesiace pred termínom pôrodu,15,1,2012 môžem ísť na materskú dovolenku. Zajtra (30,11) mi končí pracovná zmluva,a nakolko som kôli komplikácii musela ísť na PN,nepredĺžili mi ju.Ako mám ďalej postupovať? Budem 3 mesiace bez peňazí a nakoniec budem sociálny prípad? A čo ochranná lehota? Mám na to právo? A ako to vlastne funguje? Ďakujem každému kto sa mi pokúsi pomôcť.Mám v tom strašný zmätok.
Nakoľko odchádzaš z práce už ako tehotná, tak ochranná doba na Teba sa vzťahuje až osem mesiacov. Takže hneď po skončení v práci nastúp na PN, bez peňazí nebudeš, pretože PN sa Ti vyráta ako 50 alebo 55% z hrubej mzdy (nie som si istá tou výškou) a z PN pôjdeš rovno na materskú, ktorej výška Ti bude klasicky vyrátaná tiež z príjmu, myslím 60% hrubej mzdy. Takže pohoda, nestresuj sa, to teraz vôbec nepotrebuješ. Držím palce k pôrodu 😀
chod kludne dnes alebo zajtra na PN, ja som bola rovnaky pripad ako ty..potom so presla z PN na matersku... 😉 😉

Budeš PN a potom prechádzas na materskú. Bez penazí nebudeš.