Ako je to s druhou prácou, keď som stále zamestnaná?
Ahoj žienky, poraďte ak máte skúsenosť. Som na rodičovskej dovolenke, pritom mi stále plinie pracovný pomer ak by som si teoreticky našla druhú prácu, popri rodičovskej na zmluvu. Musím informovať zamestnávateľa alebo aj niektoré úrady? Ako to vlastne je??
@hopkovka potvrdzujem co napisala pani nado mnou, tiez som to riesila a jedine co bolo treba bolo podat odhlasku do SP. Otazne ale je, ze ako sa k tomu postavia ti zamestnavatelia, lebo tomu novemu pravdepodobne posles zivotpis a tam bude ze v sucasnej dobe pracujes u XY. Takze ten novy sa to dozvie a nemusi ta prijat, lebo si povie, ze mu aj tak odides potom naspat alebo co. Ja som skoncila tak, ze som u stareho dala vypoved a zamestnala sa u noveho, lebo ani jeden ani druhy s tym nechceli suhlasit ze by som "robila" sucasne na dvoch poziciach, aj ked na tom prvom mieste som bola vedena na MD a mali za mna nahradu. Takze z pravneho hladiska s tym nie je problem, ine je to ale z ludskeho hladiska, kazdy moze mat na to svoj nazor.

@hopkovka môžeš kludne si nájsť iné zamestnanie, zamestnávateľa prvého informovať nemusíš, leda vtedy ak máš podpísaný dodatok, že nebudeš konkurovať.
A nikde nič nehlásiš , nový zamestnávateľ to spraví za teba. Ty sa len v SP odhlásiš z dôchodkového poistenia, kedže to ti prestane štát platiť lebo ti ho bude platiť nový zamestnávateľ.