icon

Ako ste žiadali zamestnávateľa o rodičovskú dovolenku?

avatar
zuzka38
24. aug 2011

ak ste si neboli isti, ako dlho xcete ostat na rodicovskej dovolenke, ake datumy ste uvadzali? nestaci poziadat len ustne zamestnavatela o rodicovsku? ved v zakone je napisane "len", ze treba poziadat... 😉 dakujem za kazdy nazor

avatar
evala777
24. aug 2011

ahoj, ja som to dala písomne s tým, že dátum ukončenia uvediem dodatočne....a mesiac pred nástupom som im zase napísala dátum ukončenia rodičovskej dovolenky. 😎

avatar
lucia.kl
24. aug 2011

ja som zamestnávatela o rodičovskú vôbec nežiadala... len som ústne oznámila že sa plánujem vrátiť až ke´d budú mať tri roky dievčatá a to bolo všetko...

avatar
angua27
24. aug 2011

@zuzka38, odporúčam požiadať písomne. ľudia menia zamestnanie a keď sa aj dohodneš s niekým teraz ústne, za rok-dva-tri tam nemusí už byť. stačí uviesť, kedy na rodičovskú nastupuješ, koniec uvádzať nemusíš. a keď sa budeš do práce chcieť vrátiť, zase napísať písomné oznámenie, tak 3-4 týždne dopredu. 😉

avatar
alexandra
24. aug 2011

Ja som v oboch pripadoch napisala, ze mi vtedy a vtedy konci materska dovolenka a tymto ziadam zamestnavatela o poskytnutie rodicovskej dovolenky v dlzke maximalne do (doplnite datum narodenia dietata + 3 roky) a planovany navrat do prace oznamim zamestnavatelovi pisomne najneskor 2 tyzdne pred planovanym nastupom do prace.
Zamestnavatel je POVINNY Ti RD poskytnut, ak o to poziadas a ustne poziadanie sa tazko dokazuje, preto odporucam pisomne a poslat postou s dorucenkou.