Mám nárok na preplatenie dovolenky?
Ahojte dievcata.Potrebujem radu.Od 10.5 som na PN k voli rizikovemu teh.Zamestnana som na dobu urcitu do 30.9.2013 a na matersku nastupujem okolo 2.9.2013 na poslednem paske mam este okolo 25 dni ovolenky..Mam si poziadat o preplatenie?..alebo ako to vlastne je a este jednu otazocku..ked na matersku nastupim vlastne este v obdobi,ked som este zamestnana musim sa ist niekde nahlasit??..co mam vsetko vybavit.Dakujem za kazdu odpoved...
@elizabettt dovolenka sa preplaca pri ukonceni PP. pozor, nebudes tam vsak mat potom 25, ale iba alikvotnu cast (do dna ukoncenia PP).
Ahojte baby, ak by mi niektora vedela poradit ako je to s preplatenim dovolenky pri znizenom prac. uvazku, budem rada. Neviem ci som to sem vhodne zaradila, snad sa nenahnevate.Idem na to chronologicky: od r. 2004 ucim na strednej odb. skole ako pedagog, vo februari 2008 som sla na matersku s prvym synom, potom klasicky rodicak a nasledne som sla hned na druhu matersku (druhy syn sa narodil v january 2011). Minuly rok ma zamestnavatel poziadal ci nechcem nastupit na znizeny pracovny uvazok a od 1.9. 2012 som nastupila na zniz. prac. uvazok. V zmluve mam uvedene, ze moj tyzdenny prac. uvazok je 31,82% a tyzdenny prac. cas je 11,93 hodiny tyzdenne bez prestavok v praci. Problem je v tom, ze som necerpala vobec ziadnu dovolenku mezi materskymi a rodicakom a nakopilo sa mi strasne vela dovolenky. Zamestnavatel ma teda poziadal aby som uz od juna zacala cerpat dovolenku - teda cerpala som jun, jul i august - kazdy mesiac cca 20 dni dovolenky. No a hacik je v tom, ze som cakala, ze ta dovolenka bude aj normalne zaplatena kedze je to dost vela dni, no na moje prekvapenie mi na ucet pride kazdy mesiac rovnaka nizka suma, aku som dostavala pocas skolskeho roka za oducenie tych par hodin. Neviete niektora preco je to tak? Dik
@mata77 Mali by ti prepocitat narok na dovolenku, za tie roky pred MD, pocas MD... ked bol narok na cely pracovny cas, od 1.9.2012 zase na skrateny. Teda narok by ti mal ostat na rovnaky pocet hodin. Neviem ako to vysvetlit, ak bol pred 1.9.2012 zostatok dovolenky napr. 20dni, tak 20dni x 8 hodin + od 1.9. uz zo bude tych 11,93hod/tyzdenne. A teda dovolenku by si mala cerpat podla toho, len to nebude uz 20dni dovolenky x 8 hodin, ale 80 dni po tych cca 2 hodinach, ak to teda neprerata mzdarka inak, aby sa to vyrovnalo.

@elizabettt ano, nevycerpanu dovolenku ti musia preplatit pri ukonceni PP
ak si tlacivo od gynekologa odovzdala zamestnavatelovi, tak nemusis ist nic vybavovat