Som na maródke. Čo ak otehotniem?
ahojte potrebujem poradit.od januara som pn,stale zamestnana ale snazime sa o dietatko ale ak zostanem tehu na pn mam narok len rok co potom?
Po roku ti PN končí (viac ako rok sa na PN s jednou diagnózou byť nedá - potom sa žiada o invalidný dôchodok), takže keď ti ukončia PN, nastúpiš do práce (keďže si stále zamestnaná) a potom v termíne na MD.
To planujes byt na PNke viac ako 9mesiacov ze toto riesis? Neviem, ci je dieta dobry napad, ked mas taku zavaznu diagnozu.
ked otehotnieš počas PN to nema žiadny vplyv na to kolko máš nárok na MD ved si stale zamestnana a to sa berie do uvahy ked nastupiš do zamestnania po PN tak oznamiš zamestnavatelovi že si tehotna neviem ake maš zamestnanie ale ak ťažke tak sa skusiť dohodnuť so zamestnavatelom či by ti nemohol poskytnuť ine pracovne miesto dočasne do konca tehu alebo pojdeš na PN ako rizikove a to je už ina diagnoza ako maš teraz a tiež maš stale narok na MD pokial maš odrobene to čo by si mala mať odrobene a hlavne či maš myslim 271 dni platenu zdravotku pre otehotnenim či ako to je presne....
ináč ak si PN a planuješ ostať dlhšie aj tak možeš len do 1 roku lebo potom v 9 mesiaci zasada velka komisia ktorá ťa prešetruje a ona ti uzna že to je take vážne že si bud polovičny alebo cely invalidny (polovičny už len na percenta) alebo ti povedia že to nič nieje a musiš isť robiť a ak nepojdeš tak oni ti už po roku PN nedaj ani korunu takže ti nič ine neostane len isť do roboty!!
ale otehotnieť možeš kedykolvek to nema nič spoločne s PN alebo s niečim inym. neviem prečo by si mala mať nárok len rok MD to som nepochopila vobec ako si to myslela lebo na matersku maš narok tak ako ostatne mamičky len sa to potom u každej ináč počita lebo tam zaleži na inych faktoroch a nie na tom či si pn alebo nie!
@mizuvi urcite sa zamestnavatel potesi, ze musi hladat nahradu za teba 😒
a jedna otazka staci, nemyslis???
https://www.modrykonik.sk/forum/praca-a-zamestnanie/som-na-marodke-co-ak-otehotniem/

ak som spravne pochopila mozes byt PN len rok
mam znameho ktory je PN uz druhy rok treba PN ukoncit 31,12, a znova zacat 1,1,