Ako často periete?

11. okt 2023

ahojte, zaujímalo by ma ako často periete a koľko je vás v domácností. Zaujíma ma to preto,že mi nájomníčka vykričala,že často periem a,že poniektorí perú raz za dva týždne. Žili sme s partnerom v zdielanom dome na druhom poschodí my a na prvom majiteľka.

tatianamaria
13. okt 2023

@tianna áno máme veľmi veľa oblečenia.

tianna
13. okt 2023

@tatianamaria to sa potom dá 🙂 a pre deti máš cca koľko ks teplákov, tričiek a podobne? Lebo tiež rozmýšľam že by bolo lepšie mať viac ks ako máme a radšej menej prať.. 🤔

sulavikova
13. okt 2023

V lete sj 2-3x za deň. Sme 2+2. Obliečky atď. V chladnejšom období, tak 2-3x za týždeň

tatianamaria
13. okt 2023

@tianna tričká majú asi aj 15, 20 kusov. Teraz striedam krátke, dlhé tepláky, nohavice. Tých mám tak rôzne. 14,10,7. Mám 5 detí, tak je to rôzne.

vista4
13. okt 2023

Ja som prala stále veľa ci sme boli dvaja plus pes, alebo sme traja plus pes. 6x do týždňa bežne a to mám 9kg práčku. Každý druhý týždeň mám k tým 6tim práčkam ešte dve naviac (biele dlhšie zbieram) a posteľné vyzliekam každú druhú sobotu. A podľa potreby, koberce, závesy, paplóny, vankúše, bundy....

pinkmom
13. okt 2023

Sme traja a periem každý deň. Občas sa stane, že jeden deň neperiem, no na ďalší deň periem viac....
Práčku nepreplňam, čiže nieje natrieskaná, nemiešam farebné, biele, čierne, neperiem ponožky s uterákmi atď.
Určite by sa dalo viac šetriť, ale ja periem hygienicky.
Nepochopím ako 5 členna rodina perie iba v sobotu 😱. To tam nachádzete všetko dokopy širom-šarom? Veď u nás ide denne do koša na pranie spodná bielizeň troch ľudí, osušky, sprchujeme sa každučký deň. Veď už len to sa nám nazbiera. Ja do roboty chodím oblečená denno denne v čistom, vypratom, nevezmem na seba 2 dni jedno tričko, ale ani nohavice.
Dcéra to isté. Občas sa stane, že má legíny 2 dni, pokiaľ viem, že sa nevalala po zemi, ináč denne je vo vypratom od hlavy az po paty

basska_b
13. okt 2023

Ked ideme k meritu veci, vykricala ti to majitelka? Ty si bola najomnickou, spravne to chapem? Tak jasne, ze majitelka pocula kazdu pracku, co u vas odstreduje a "podla seba sudim teba" - ona perie raz za 2 tyzdne a vadilo jej, ze miniete vela vody a elektriny. Neexistuje nejaka norma na pocet pracok za den alebo za mesiac. Kazdy nosime oblecenie inych farieb a materialov, sme vystaveni pocas dna inej spine, v praci sa vyzaduje rozny dresscode, je nas v domacnosti rozny pocet osob rozneho veku... niekto vyznava minimalizmus, ma menej kuskov, ale zato kvalitnych... ak ide u vas pracka denne a ste dvaja, tak je to divne, skuste si mozno dat praci den, aby ste majitelku nedrazdili (ja som to tak robila v podnajme)

anjelikdianka
13. okt 2023

Sme 6.a z toho ročné dvojičky takže periem denne niekedy aj 2x ale aj predtým som prala skoro každý druhý deň.

tianna
13. okt 2023

@tatianamaria ďakujem 🙂 tak to je potom jasné, u nás tak že 2 teplákov každý, akurát drobec má trošku viac. Tričká tak 3-4 teda ozaj pračka ide stále 🤣

sono2
13. okt 2023

Ja že priberáte😂😂

autor
13. okt 2023

@dominikatim si predstáv, že nám nalepila pepier kedy je lacnejšia elektrina.. takze vtedy sme mohli vysávat a prať..

petrooshka
13. okt 2023

Sme styria a pes 😄
Zvacsa pouzivam latkove plienky,mensie dieta prezliekam aj 3-4x za den,co sa hned uspini alebo zamokri. Starsia niekedy vydrzi cely den v jednom 😄 a aj tak neviem,co by som do pracky dala každý den 😀 ked periem,tak raz/dvakrat týždenne,ale to dam 3-4 pracky za den,prip.podla potreby a plus teda tie latkove 1x za 4 dni.

eliskas3detmi
13. okt 2023

@yelena159 len v sobotu? A koľko pracok? Pre mňa nepredstaviteľné. Sme 5ti a periem každý den, ak Manu deti nejakú nehodu, sú na piesku, a pod tak aj 2 práčky denne

anonymous87
13. okt 2023

Sme 4ja a periem raz tyzdenne cca 5-6 pracok. Nam to tu dlho schne, cize by ma porazilo mat tu susiaky cely po byte cely cas. Periem kazdy stvrtok a v sobotu-nedelu skladam a zehlim… a to si kazdy den davame ciste oblecenie samozrejme 🤷‍♀️

kakabus
14. okt 2023

4-vor členná domácnosť a periem denne.

dominikatim
14. okt 2023

Ako k tomuto poviem tak, že to môže byť ... Lebo aj my máme na dome dvojtarif a 4 hodiny cez deň je elektrika drahšia. Aký rozdiel to síce robí neviem, ale tiež dá vtedy snažím neprat, nepúšťať mycku ani nevarit. Lebo to má všetko vyšší odber... Ale to nieje celý týždeň a iba v jeden deň by bola lacnejšia .. ako vravim to sú 4 hodiny a nie v kuse

subartic
14. okt 2023

Sme šiesti , periem jeden krát do týždňa v dvoch pračkách , za deň otočím potom asi 4-6 pračiek .

taminka1986
14. okt 2023

Kazdy den periem. Sme 3ja. U nas je to tak ze danu vec si 2x neoblecieme. Neviem si predstavit prat raz tyzdenne,to by som potrebovala zvlast miestnost na spinave pradlo 🙂

natalka13
14. okt 2023

@taminka1986 vsetko rifle svetre uteraky peries po kazdom pouziti?

anonymous87
14. okt 2023

@taminka1986 no my sme 4ja. Tiez si davame ciste kazdy den ( uteraky menim 2-3x do tyzdna, postelne pradlo 1x tyzdenne)… a periem 1x tyzdenne a normalne to mam v kosi na pradlo 🤷‍♀️ mam taky velky pruteny kos 😃

taminka1986
14. okt 2023

@natalka13 ano aj rifle a uteraky po kazdom sprchovani nie utrrti ruk,proste vecer idu do pracky

zoeeoz
14. okt 2023

@anonymous87 to mas 8-12 uterakov. Kazdy den nove veci mas dajme tomu gate+tricko pre 3 z vas a dajme tomu ze mama kazdy den saty - to je 7 kuskov oblecenia na 1 den, za tyzden 21…a teda este ponozky a spodne pradlo, nieco neocakavane zaspinene..ak este nahodou delite oblecko na do prace a po praci a teda obe len 1x obleciete tak je to cele este x2…to ako vies oprat v jednej pracke? A to sa nepytam v zlom ale uplne bez vsetkeho - ako?

natalka13
14. okt 2023

@anonymous87 neverim ze toto das do 1 pracky. To by som nedala ani v USA do 1 pracky.

natalka13
14. okt 2023

@taminka1986 kvoli comu to robis? Uterku nic nieje ani tym rifliam a svetrom.

anonymous87
14. okt 2023

@zoeeoz
@natalka13 a kde pisem ze mam jednu pracku. Pisem, ze periem 1x tyzdenne. Cize jeden den. Vysie zvadzam, ze je to 5-6 pracok 🤷‍♀️ asi som sa zle vyjadrila…sorac, ak to bolo zle pochopene…

saxana000
14. okt 2023

Traja.sme a minimalne 5 dni v tyzdni ide pracka.ak nie aj 2x.za den.ja si 2x.to iste neobleciem ani dcere nedavam co vecer vyzleciem ide do pradla.k tomu muz je maliar rybar a futbalista to su veci extra spinave robotne smradlave bla6ove rybarske a 3x.do tyzdna sportove.potom klasicky nase bezne tmave a farebne raz tyzdenne blede raz idu uteraky a utierky kazde dva tyzdne postelne pradlo deky.mam.pocit ze perem stele.ale.odkedy mam.susicku je to.parada.ziadne susiaky po byte v noci operem.rano hodim susit ked pridem z roboty len teple poskladam.na noc zas nastavim dalsiu varku rano zas hodim do susicky.pradlo.priebezne.odbuda.a.ked sme poobede doma nemusim pocuvat pracku ani susicku.

daniela2202
14. okt 2023

Dievčence , len sa spýtam.... kedy skončí táto planéta, keď periete xy krát denne .... 👎

tamta
14. okt 2023

@daniela2202 sak toto.. Prat každú prkotinu po jednom použití... Myslime len na seba.. :/

pinkmom
14. okt 2023

@taminka1986 tak to je normálne, to robím aj ja.

daniela2202
14. okt 2023

@tamta 👍