Ako sa zbaviť vínnych mušiek?

28. dec 2023

Teraz v zime sa nam objavili vinne musky, ale idu hlavne na pecivo, caj, mliecne a praveze v ovoci ich ani tolko nebolo. Uz som vsetko vyhadzala, vyutierala, ale najdem ich este aj v kupelni ako par poletuje. Ako sa ich zbavit? Lebo pasca jar s octom vobec nepomaha, ani jedna do nej nevletela. No na rozku ich je kopa. Uz som zufala... vdaka

kinats
28. dec 2023

ja som kupil v drogerii pascu ovocne musky, ale uplne az na 100% to nepomoho aj ked ich vzrazne odbudlo. Vsetko na com si sadaju balit. Problemom su aj smetne kose.

birika
28. dec 2023

mali sme pred vianocami aj my - kupila som v lekarni take do zasuvky bez zapachu a neskodiace domacim zvieratam (mame andulky) za par dni ani jedna

tykat
28. dec 2023

Ja ked sa stane ze sa objavia tak hned dam do misticky prekrojene dve tri bobule hrozna a zakryjem potravin.foliou s malymi dierkami. Vleti ich tam vela, von ani jedna. Ak chcu byt na rozku tak vsetko pecivo odloz, nastraz mikrotenovy sacok s kuskom rozka, a nechaj len maly otvor. Ked budu dnu, rychlo zavri a vyhod vonku do smetiaka.
Ale to hrozno funguje 👍 najma ak dva tri dni postoji.
A hlavne hladaj zdroj, kludne aj v nahnitej cibuli mozu byt.

vlado818
28. dec 2023

Ja som ich chytil na pivo. Nechal som v noci trosku v pohari. Naj im chutil special od Stupavar 18°

hopeja
28. dec 2023

My sme mali tiež problém, ja som ich brala do vysávača, výrazne ich ubudlo....no najviac pomohlo keď sme odišli na cca týždeň z domu (dovolenka)...keď sme sa vrátili už tu žiadna nebola 🙂

bloger
28. dec 2023

Jedine postriekať čističom čo čistíš kachličky. Dobré je aj SAVO na detské hračky. Aj to dezinfikuje. Len niekomu to smrdí.

chodec15
28. dec 2023

Tiez som vzdy ekologicky zbieral do vysavaca. Potom som siel raz na 2 tyzdne prec, zemiaky v skrinke chytili hnilobu, na strope zaplava musiek. Po 3 dnoch marneho sermovania s vysavacom som siel do drogerky. Tam mi pan povedal, kupte si KOBRU (prostriedok proti hmyzu), ta zabije vsetko. 🙂 Mal pravdu.

aiana24
28. dec 2023

Nesmu mat nic chutne dostupne. Vsetko jedlo treba balit.