Ako na vínne mušky?

emyly
27. sep 2011

Pri zaváraní som mala dokorán otvorené okno, a do bytu sa mi dostali malé vinné mušky. Neviem ich nijak vykynožiť, minula som celý biolit do zástrčky, nepomohla mucholapka. Nemôžem mať ani ovocie na stole, lebo je hneď obsypané muškami. Kto by vedel nejaký domáci recept, čo zaberie na tie potvory, moc mi pomôže. 😅 Vopred ďakujem za každú radu.

redangel32
28. sep 2011

@len.petra dakujem za linky 🙂 . Presne tento problem riesim aj ja,a kazdu jesen. Myslela som si,ze idu len na to ovocie,ale ako citam tak tie potvory asi idu na vsetko dobre 😝. Idem s nimi skoncovat, musky traste sa 😀 😀.

syslica
28. sep 2011

@len.petra
@redangel32 Nápodobne, ďakujem za linky... tiež máme problém s tými potvorkami. Akurát pozor, Biolit jabĺčko zaručene NEFUNGUJE (už odskúšané) 😖 .

annaopialova
28. sep 2011

ahojte ja dam na chvilu do zasuvky co mam na komare a je po nich

emyly
autor
28. sep 2011

@annaopialova a čo máš na tie komáre?

annaopialova
28. sep 2011

@emyly ahoj vola sa to orion musis tam mat aj do zasuvky a potom len si kupuj nahradne naplne

jarkae1
22. jún 2018

Minulý rok som mala podobný problém a skúšala som aj rôzne pasce na vínne mušky. Ak by niekto hľadal tak tu: http://www.chovatelahospodar.sk/clanok/vinne-mu...
No nič nefungovalo na sto percent. Jediný spoľahlivý spôsob je odpratať všetko ovocie zo stola a zbytky jedla tiež.