Vínne mušky z kvetináčov - čo proti nim?

24. jan 2023

Väčšinou, ak som si priniesla nový izbový kvet z obchodu, alebo aj ak som kúpila hlinu a doplnila do kvetináčov, presadila kvety, tak sa mi do týždňa zjavia také maličké mušky. Myslím že sú to vínne mušky, také, čo bývajú na ovocí. Som z toho nešťastná, naozaj nemám chuť už čokoľvek doma pestovať kvôli tomu.

Naposledy som si takto doniesla vianočnú ružu a teraz sa neviem zbaviť tých mušiek. Už som poschovávala aj všetko ovocie... Vždy to končí tak, že ten kvet vyhodím, lebo akoby neverím, že to možno vyliečiť. Prosím vás, máte nejaké rady čo s tým?

ladyrs
24. jan 2023

Tento prostriedok mám vyskúšaný, má mnoho účinkov, a ešte je aj voňavý. Pozrite si popis. https://www.lacnepostreky.sk/hnojiva/kvapalne.h...

ladyrs
24. jan 2023

Videla som to už aj v Tescu napríklad.

madla60
24. jan 2023

Sú z mokrého kvetináča, bud výmen zem, alebo kúp tie lepive žlte pásky.

darinka60
24. jan 2023

To nie sú vinné mušky ale smútivky,kúp to hnojivo čo ti vyššie baba odporúča-je veľmi dobré a k tomu žlté lepivé motýliky .Skús polievať do misky.

babovka2321
24. jan 2023

To iste, ako @ladyrs zabralo super.

vikisukik
24. jan 2023

presadit do novej zeminy alebo dat tu povodnu na plech a rury sterilizovat, musky a zarodky to zabije, potom mozes zasadit aj do tej povodnej.

alias313
24. jan 2023

@ladyrs som rada ze je otestovany včera som ho akurát objednala 😀

zanettsur
24. jan 2023

Ja osobne som uz vyskusala asi vsetky mozne aj nemozne prostriedky, ale nezabralo fakt ze nic. Neviem, co su to za svinuchy, ale nepomaha proti nim nic. :D Stale nejake doma nachadzam, uz neviem, ako proti nim bojovat :D

autor
24. jan 2023

OK, skusim tu zalievku kupit, lebo mam jeden 15 rocny kvet a uz aj okolo neho lietaju, mrchy. Dakujem.

terezka2911
24. jan 2023

Mne to hnojivo nezaberá.

queen_mary
24. jan 2023

Ja nove kvety vzdy presadzam, lebo castokrat to prineseim z obchodu. Este davam presusit hlinu z kvetinaca napadnuteho muskami do rury (zvlastne. Ale funguje) a potom hnojivo. Teraz mam taky sprej nejaky univerzlany na skodcov a pomaha.

queen_mary
24. jan 2023

A este izolovat tu kvetinu, aby nenapadli musky aj ostatne

cacianka
29. jan 2023

@queen_mary nič zvláštne, vyššia teplota zabíja tie mini mrchy.
Ja povrch zeminy posypané mletou škoricou, alebo zapichnem kúsok