Vodný kameň v toalete

satanca
16. jan 2019

Čaute baby, presťahovali sme sa do bytu (podnájom) a v toalete máme toto. Je to vodný kameň a nejde ničím dolu, fixinela, ocot, domestos... Nič. Čím to mám odstrániť? A stále ako spláchneme, odídeme a vrátime sa po hodinke tak je tam taký žltý povlak od toho, ako steká voda, tiež vodný kameň ale ten hneď vykefujem a nalejem chémiu. (môžete to vidieť tam dolu už vlastne nad tou "vaničkou" kde je už voda) Lenže tento tam hore je zastaraný, nebol čistený predošlými nájomníkmi a ja neviem čo s tým! Vyzerá to tam hrozne :( A aj keď tam najlem na to chémiu, stečie dolu. Poraďte!!! Ďakujem 🙂

felycity
16. jan 2019

za mňa HG čistič na vodný kameň, dostať kúpiť v Hornbachu, teta drogériu....

satanca
autor
16. jan 2019

@felycity Myslíš? Ono je problém s tým, že mne to stečie a neviem to tam udržať :(

felycity
16. jan 2019

@satanca to sa nastrieka - je to penové a necháš to pôsobiť, mne to pomohla, mala som to hroznejšie

satanca
autor
16. jan 2019

@felycity Suuuuper ďakujem ti! Určite vyskúšam a dám vedieť 🙂

zuzans258
16. jan 2019

Ahoj u nás v byte bol omnoho horší vodný kameň ničím som sa ho nemohla zbaviť obrovská vrstva to bola.... kolegyňami poradila naliať tam na noc celú fľašu octu, alebo keď idete všetci do práce....ja ti vravím zbavila som sa ho🙂 a tvoj záchod je v porovnaní s tým mojím nič....to mi môžeš veriť🙂

satanca
autor
16. jan 2019

@zuzans258 Ocot som skúšala, len on stečie vieš :(

kakali10
16. jan 2019

@satanca ahoooj 🙂 ak ti mozem poradit nekupuj uz ziadne pripravky, chemie ani nic podobne lebo to dole nedas nicim 🙂 my sme to mali tiez na byte po byvalej majitelke .. ja som to skusala dat dole hocicim, pol roka som na to nieco hladala .. minuly rok v lete som isla na dovolenku, mamina sa rozhodla ze mi urobi prekvapko a kym budem prec poupratuje cely byt.. ked som sa vratila bolo to prec , ona to dala dole ziletkou.. to by ma ani vo sne nenapadlo 😁 neviem kde je mozne kupit tie ziletky (my ich mame z prace) ale ide to fakt len tym .. teda aspon mne 🙂

kakali10
16. jan 2019

@satanca taketo

prvosienka7
16. jan 2019

@kakali10 Zaujímavá metód :D Sa s tým musela riadne mamina namakať kým to dala dole takou žiletkou. A ako často to s tým "škrabkáš" dole?

kakali10
16. jan 2019

@prvosienka7 nie je to az taka makacka 🙂 no davala mi to dole v auguste a doteraz je cisty , akurat v decembri pri cisteni zachoda som to skusila este troska prejst , ale bolo tam uplne minimum kamena, ze to si volnym okom ani nevidela 🙂 takze super vydrzi to..

lejka01
16. jan 2019

@satanca hg cistic mi absolutne nepomohol, vyhodene prachy a nie je to zrovna lacne...ja som to drhla drotenkou😂 a vyslo, ale pred drhnutim som tam dala asi domestos alebo proste nieco co som mala doma...ale ta ziletka je fakt super napad to skusim aj ja...inak nam ani soda bikarbona ani ocot nepomohol...a to byvame v novostavbe!akoze nechapem ako sa to tan moze stale ukladat ked to neustale cistim 😞...a este mi pomohol taky prasok v sacku, to je na jedno pouzitie, neviem ako sa to vola ale skus sa pozriet v obchode..je to ze na vodny kamen, aj celkovo na vybielenie zachoda...stoji okolo 1.50

zuzans258
16. jan 2019

@satanca a keby si ten otcot dala do špongie...poriadne nasiaknutej a pichla to tam...to ti udrží... prípadne daj aj dve k sebe a zacvaknes to tam😊

hanka_se
16. jan 2019

mne sa osvedcilo aj pod okraj wc misy - toaletak namocit do octu a napchat pod okraj a nechat dlho posobit, tak isto oblozit aj ten spodok kde to mate najviac uchytene. Potom bud povyberat alebo normalne splachnut a kefou docistit 🙂 To bolo ked sme kupili byt a to bolo wc v takom stave, ze som rozmyslala nad kupou novej misy 🙂 Odvtedy uz tam byvame 10 rokov a wc bez nanosov kamena 😀

07022007
16. jan 2019

@satanca ahoj, žiletka nie je dobrý nápad. Nevieš akej kvality je wc. Stačí ak je tam tenká vrstva glazúry, tú zoškrabeš žiletkou a bude to ešte horšie. Kúp si coca cola originál, namoč handru, strč ju tam a ráno kefou vyšuchaj

miriam11
16. jan 2019

@satanca kupte novy záchod. To, co investujes do pripravkov bude viac stat,ako novy.

bielavlcica
16. jan 2019

Presne ten isty problem mame aj my. Ale my to mame brutalne zanesene

andim
17. jan 2019

Tento domestos je dosť silný.aj tak nesteká,nechať dlhšie pôsobiť,so zavretym poklopom.Ked by nepomohlo skús kúpiť kyselinu chlorovodikovu v e-maile.Zvladne aj horšie.Opatrne,nedychat pri tomto.😀

leuskaa
15. mar 2019

Ja odporúčam produkt z môjho portfólia 1000 ml 5,49€ video ako funguje objednávky u mňa posielam ešte dnes

https://www.youtube.com/watch?v=raPNxpEhbm4
kejt1109
21. júl 2019

Baby mne nepomohol ani ocot.ani neviem koľko litrov som tam naliala ale bolo to až po vrch,celú noc a nič stále je tam🤕

vmichaelav
21. júl 2019

Ahoj, mne pomohol “šmirgeľ”, poradila mi to moja kozmetička, v železiarstve si vypýtaš najemnejšší šmirgľový papier, alebo vodný šmirgeľ, investicia 0,50e za A4, a vydrží ti aj rok... odtrhneš si malý kúsok, trošku namočíš a vyšúchaš, ide to krásne dole, len sa nezľakni, najskôr je to také čierne, ale je to zo šmirgľa, to potom splachneš a zmizne to... čistím tak aj sprcháč a umyvadlo... nič mi nepomohlo iné....

kejt1109
21. júl 2019

@vmichaelav ďakujem skúsim to,lebo už som zúfalá

kejt1109
21. júl 2019

@kejt1109 vyskúšala som to na umývadle je krásne biele,idem sa pustiť do wc ďakujem pekne za radu 😁

demonka5
21. júl 2019

Bref cistic oranzovy,ak nezaberie kyselina chlorovodikova kupis v drogerke

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejka01
21. jún 2021

@majanik ahoj, mne pomohol az novy zachod🤣🤣🤣🤣 nic nepomahalo, ani eurona ani hg cistic...ani nic...no ale teraz som si objednala zase euronu tak som zvedava, dufam ze uz nebudem mat NIKDY taky nanos...podla mna ja uz som to cele doskriabala ako som to drhla a to co sa tam ulozilo tak uz som sa toho nevedela zbavit 🤔

majanik
25. jún 2021

@lejka01 áno poškodená glazura spravi veľa takže môže byt. Ja som s euronou veľmi spokojná. Pekne odstráni vodný kameň.

ollynka
18. sep 2023

@majanik dáte mi link aká je to eurona?

simca06022011
18. sep 2023

@satanca inak moj zachod je cisteny, xkrat tyzdenne, a nam sa tento kamen robi tmavy tiez.. a najhorsie ze aj dole pod vodov.. mna ide slahnut... tiez to vidim na vymenu zachoda. Este sa chystam na tu nejaku "kyselinu"... len nemam odvahu :D ale na vani a umyvadle to normalne zoskrabem...

demonka5
18. sep 2023

@simca06022011 kyselina poriesi da dole aj to co nevidis jasne rukavice si daj nalejes pol flasky a nechas posobit

mimusha3
18. sep 2023

Ja na noc oblejem wc vo vnútri samozrejme kyselinou soľnou(pol litra) a nechám do rána pôsobiť. Ráno spláchnem a wc je čisté.