Osušky sa pri praní scvrkli

3. nov 2023

Stretli ste sa niektorá s takýmto problémom? Oprala som osusky a nemajú klasicky tvar obdĺžnika ale na jednom konci sú akoby niťou zosite na užšie 😃neviem ako to správne popisat . Najskôr som si to všimla na utierke na riad že je nejaká kríva a teraz pozerám že aj osusky ( osusky periem samostatne bez oblečenia)
Na oblečení som si to nevšimla musím lepšie pozrieť aj sa bojim..
Nepíšte mi ako ich treba prať lebo periem už dlhé roky a tento problém nikdy nebol, teraz mám novú pracku asi rok a až teraz som si toto všimla
Takze skôr ma zaujíma či to nie je nejaká chyba v práčke že na určitom mieste alebo čo toto spraví

elenka.k
3. nov 2023

na aký stupeň si prala?

autor
3. nov 2023

@elenka.k periem ich vždy na 40ke

autor
3. nov 2023

@elenka.k niekedy aj na 60 ale prevažne na 40

viestta
3. nov 2023

Zrazila sa nit. Dnes sa uz vsetko sije polyesterom a tie nite vysoke teploty neznasaju

uriva
3. nov 2023

Ja periem osušky vždy na 60. Nedávam nejaké extra dlhé programy - čo si práčka navolí, väčšinou tak do 1,5 hodiny to je. Podľa mňa, ako sa píše vyššie, to bude niťou alebo nekvaliným materiálom, ktorý po čase proste "pustí".

januska12323
3. nov 2023

Zlý materiál, práčka je v tom nevinne.

simca06022011
3. nov 2023

aj mne sa to stalo, to su sproste uteraky. Normalne to chyt, a natiahni.

elenka.k
3. nov 2023

fu, neviem 40 - 60 nie je až tak veľa žeby sa zrazila, myslíte že áno?
možno sa niť dostala do odpadu vody / ako keď sa vypára niečo / a stiahla ďalšie nite, tak, že sa to postláčalo 😀

simca06022011
3. nov 2023

@elenka.k urcite odpad vody nema taky tah aby z uteraka vytiahlo nite.. ;) a hlavne ten je az niekde za filtrami... ;) nie toto je uplne klasicka vec, robili mi to vsetky uteraky co mali napr. take satenove lemy pred koncom uteraka, alebo vysivania rozne..

elenka.k
3. nov 2023

@simca06022011 aha, to aby sme ešte pri kupovaní museli dávať pozor, aké kupujeme uteráky, osušky 😀

autor
3. nov 2023

@viestta len to sú práveže staré osusky čo mám už dlho ešte starú pracku som mala a nestalo sa to nikdy až teraz ..aj z pracky keď ich vytahujen su pomaly prilepené v práčke , alebo by to mohlo byt vysokými otáčkami ?

autor
3. nov 2023

@januska12323 to by som bola len rada 😃ale sú to staré uteraky predtým sa mi to nestavalo

simca06022011
3. nov 2023

vysoke otacky mas nastavene v pracke... ked su tak vyzmykane, ze su prilepene v pracke ;)

viestta
3. nov 2023

Mokre zober, natiahni. Ak je tam pruzny stah, tak to nite vydrzia, ak nie tak popraskaju

autor
3. nov 2023

@simca06022011 možno bude toto ten dôvod skúsim dať menšie, na starej som takéto vysoké nemala a tu periem všetko na nich

autor
3. nov 2023

@viestta všimla som si to až pri suchých 😃 najbližšie dám nižšie otáčky a skontrolujem hneď pri mokrých