Pranie paplónov a vankúšov

vlocka007
1. máj 2023

Ahojte ako periete na koľkých stupňov a otáčkach? Kúpili sme svokre ja naše periem na 60tke a tu je takýto štítok tak neviem teraz či dať aj naviac keď všade odporúčajú až 60 na zničenie roztočov a tak.a môže ísť do sušičky?

domkakvet
1. máj 2023

@vlocka007 pise ze to mas prat na 40, na viac by som to nedavala a do susicky neviem, nemam, tak nepoznam tie znacky.

luccija
1. máj 2023

@vlocka007 podľa toho z čoho je náplň.Niekde je len taký na kocky nasekaný molitan, inde ako guličky.Ked píšu 40 nedávaj viac a môže ísť do susicky
Ja mám paperove a periem na 90 al 60 a susím v susicke

stellarstar
1. máj 2023

@vlocka007 https://www.rogelli.sk/velky-prehled-pracich-sy...

Také jednoduché veci sa môžu vyhľadať aj na nete

martul
1. máj 2023

@vlocka007 a čomu nechapes, máš tam číslo na koľko treba prať a takisto znak či môže ísť do sušičky

zirafienka
1. máj 2023

Neviem, čo z toho štítku nie je jasné

luxus10
1. máj 2023

do susicky bud na syntetiku, jemne susenie, alebo paplony-dla toho ake mas programove moznosti....

a per radsej na 40 st, inak ju znicis-a tiez na syntetike alebo na paplonoch...

ahhola
1. máj 2023

Hlavne, ak máš vanu, daj na noc namočiť do studenej vody.
Inak každá náplň sa praním splsti a porobi také zhluky, len napl z peria ostane rovnomerne rozložena.🦆🦆🦆

veselo_neveselo
1. máj 2023

Do,susicky ist moze, na nozku teplotu. Ta by sa mala pohybovat okolo tych 50- 60 stupnov, tak ti roztoce tiez pozabija

babulkomale
1. máj 2023

@vlocka007 kupujem zasadne take co sa daju prat na 60 alebo 90, dajte tento ako hostovsky ze ho operiete len po hostoch a ak ste alergici tak kup take co operies na co najvyssiu teplotu.

vlocka007
autor
2. máj 2023

@luxus10 ahoj a prosím ťa otáčky aké dávaš na vykrucanie

vlocka007
autor
2. máj 2023

@stellarstar ďakujem 🙂

vlocka007
autor
2. máj 2023

@luccija a prosím ťa aký máš typ a značku sušičky? Uvažujem o novej len neviem aku

babulkomale
2. máj 2023

@ahhola naco namacat?
Nezrazi sa kazda napln, mam antialergicke paplony roky a pravidelne ich periem a nikdy sa mi nic nezhrcilo. Mozno nejake stare nekvalitne naplne ale tieto moderne co su cca 20 rokov na trhu su vyborne.
Plus susicka s loptickami krasne vysusi a nadycha paplony aj vankuse.

luxus10
2. máj 2023

@vlocka007 susicka najlepsia-aeg, netreba ziadne lopticky...

ak mas v pracke program na pranie paplonov, tak tam mas prednastavene maxi otacky cca 800 a aj cyklus je usposobeny na taketo materialy, aby ti paplon neznicilo... 800 ot. je malo, ja davam viac, hlavne ked ide este do susky-aspon 1200...

vlocka007
autor
2. máj 2023

@luxus10 nemám práveže som rozmýšľala aký program dať dala som syntetiku lebo vlna /ručné pranie to asi skôr nie dala som 800 teraz susim von ale plánujem v zime do sušičky tak vďaka za radu

luccija
2. máj 2023

@vlocka007 AEG oboje, ale pridávam ešte tenisové loptičky po sušeni natrasiem a ešte raz dávam vysušiť plus na terasu na slnko

kulumulu123
2. máj 2023

@vlocka007 ja periem na 40 ked pisu 40 tak daj ocot tam kde sa dava avivaz ocot znici 100% baktreii a ked vysusis vobec to nie je po octe citit. Jasne ze tam nemozes naliat 1/2flase