Páperový vankúš po opratí smrdí

21. júl 2022

Ahojte
Priznám sa ze ja dám do práčky úplne všetko, teda okrem koženky a kože, to som ešte neskúšala 🙂
Áno, periem normálne klasický aj paperove vankúše. No teraz sa mi prvý krát stalo, že po oprati mi smrdí 😢
Prala som ho normálne na 60stupnov, 800 otáčky a sušil sa 2 dní na slnku, s tým ze som ho par krát za deň pretočila a vytriasla, a teda na noc dala dovnútra.
Ja neviem kde som spravila chybu 🤷‍♀️
Včera večer som čítala že oprať ešte raz ak sa dá na programe "vlna" a sušiť nie na priamom slnku.
Ja ho určite operiem ešte raz, už čaká v práčke, len sa chcem spýtať na koľko stupňoch a otáčkach periete vy a ako sušite?
Susicku nemám.
Pekný deň

anjelicek26
21. júl 2022

Paperovy vankus musis susit v susicke... na slnku to nema vyznam, to ti stuchne...

viestta
21. júl 2022

Papierový vankúš je najlepšie sušiť na mraze

stanulienkat
21. júl 2022

Ja paperovy susim na prudkom slnku. Periem na 40 a 1000 otacok pri zmykani. Aspon 10x za den ponatriasam. Oper este raz, kym su taketo horucavy. Dobre si to robila.

simca06022011
21. júl 2022

Tak paperove vankuse maju aj specialny cistic, olejovy. Ziadne extra prachy a avivaze (ja na flaky iba lokalne dubnem vanish).
Inak susicka je najlepsia, ak nie, tak par krat pretrepat je malo, to proste musis riadne poprehadzovat pravidelne a casto.
ALE mala som paperovy vankus (kupovali sme do hostovskej) v Jysku alebo mobelixe (???) a to bol taky smrad, ze ten letel do kosa, jemu ani susicka nepomohla.

luccija
21. júl 2022

Periem pravidelne a do susicky a potom este na slnku.To perie ma taky zvlastny puch🙂najlepsie je dat nove, alebo dat si ho vycistit v cistiarni peria.

stanulienkat
21. júl 2022

Samozrejme bez avivaze a podobnych chobotin.

simca06022011
21. júl 2022

@luccija inak ja mam vankuse paperove asi aj 15r, nikdy som ich nemusela nikam nosit ani menit perie a ani nesmrdia

simca06022011
21. júl 2022

Inak pouzivam Miele prostriedok na perie

luccija
21. júl 2022

@simca06022011 aj ja ich mam dlho, ale pouzivsm susicku niekedy aj 2x a tenisove lopticky nech sa vyplieska plus slnko.Ked sa zle vysusi stuchne.